Optymalizacja

+
Status
Not open for further replies.
Optymalizacja

Zjebaliście na całej linii Redzi.... czy wy naprawde nie umiecie zoptymalizować gry? gdy włączę samouczek gra haczy ścina i nie wiadomo co jeszcze, poza tym włosy mają błąd bo latają we wszystkie strony... myślałem że sobie W KOŃCU normalnie pogram ale nie... jak nie wiecie o co chodzi to wam powiem: maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek! , gdy da się na 0 błędu z włosami nie ma, tyle że wtedy gra chodzi wolno.. a gdy damy na jeden mamy zwiechy i ściny i wspomniane błędy z włosami.... załamka ... dodam tylko że spełniam wymagania tak bym mógł grać na średnich ale ja te błędy mam na niskich, BRAWO że wydajecie 150 poprawek a nie umiecie naprawić największych niedociągnięć.. gra mi się w waszą grę gówniano, już w gothica 4 grało mi się 100 razy lepiej, planowałem zmienić kompa na nowszego bo wiem że nie mam najnowszego, ale chyba sobie kupie konsole. Przynajmniej można spokojnie pograć.
 
Nie wiem po co tak ostro, ale racja, optymalizacja w samouczku jest straszliwa:/ Niby malutka lokacja a laguje chyba najgorzej w grze. Ciekawe czy pogorszyło resztę czy to tylko samouczek?
 
seba94pol said:
Zjebaliście na całej linii Redzi.... czy wy naprawde nie umiecie zoptymalizować gry? gdy włączę samouczek gra haczy ścina i nie wiadomo co jeszcze, poza tym włosy mają błąd bo latają we wszystkie strony... myślałem że sobie W KOŃCU normalnie pogram ale nie... jak nie wiecie o co chodzi to wam powiem: maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek! , gdy da się na 0 błędu z włosami nie ma, tyle że wtedy gra chodzi wolno.. a gdy damy na jeden mamy zwiechy i ściny i wspomniane błędy z włosami.... załamka ... dodam tylko że spełniam wymagania tak bym mógł grać na średnich ale ja te błędy mam na niskich, BRAWO że wydajecie 150 poprawek a nie umiecie naprawić największych niedociągnięć.. gra mi się w waszą grę gówniano, już w gothica 4 grało mi się 100 razy lepiej, planowałem zmienić kompa na nowszego bo wiem że nie mam najnowszego, ale chyba sobie kupie konsole. Przynajmniej można spokojnie pograć.

Jedno pytanie czy masz aktualne sterowniki karty graficznej?
 
Zgadzam się...optymalizacja jest tragiczna...patch'e również...przed patch'ami grałem sobie normalnie na średnich, a po patch'ach gra tnie mi się na minimalnych...dodam iż gra Batman Arkham Asylum idzie mi bez przycinki na bardzo wysokich detalach...ale to już inna bajka...cóż pozostaje nam myśleć, że jeżeli wyjdzie Wiedźmin 3 to będzie miał dobrą optymalizację...
 
-Zuben- said:
Jedno pytanie czy masz aktualne sterowniki karty graficznej?

Oczywiście że mam, i ogólnie denerwuje mnie że gry ostatnio robione są na "odwal się", nie będę tutaj prawił komplementów Redom tylko dlatego że to polska produkcja, spieprzyli optymalizacją i tyle.. a tak się chwalili że nie potrzeba dobrego kompa do tej gry , a ja mam nawet nawet a i tak są błędy.


PS możecie mi wstawić nawet -1000000 orenów ale swoje zdanie i tak powiem.
 
@seba94pol

Pytaj adminów lub modów, sam się zdziwiłem tym znaczkiem...przecież nic nie jest rozwiązane -.-.
 
seba94pol said:
Oczywiście że mam, i ogólnie denerwuje mnie że gry ostatnio robione są na "odwal się", nie będę tutaj prawił komplementów Redom tylko dlatego że to polska produkcja, spieprzyli optymalizacją i tyle.. a tak się chwalili że nie potrzeba dobrego kompa do tej gry , a ja mam nawet nawet a i tak są błędy.


PS możecie mi wstawić nawet -1000000 orenów ale swoje zdanie i tak powiem.

Nie będę optymalizacji oceniał gdyż W2 nie mam właśnie przez optymalizacje mianowicie nie poszedł by w ogóle na moim starym kompie więc kupiłem nowego co mnie sporo kosztowało a jeszcze na głowie mam dużo innych wydatków więc W2 na razie nie będę miał.
 
Mi na przykład nie działa format 4:3. Czarne pasy wróciły :/

Tak, w opcjach mam ustawiony format obrazu na 4:3...
 
Mi tam gra działa lepiej na lapie jak i na PC po zainstalowaniu patcha 2.0 zwłaszcza na lapie bo lapek ma słabe podzespoły t6500,3gb ram,mobility hd 4650 1GB GDDR3, win7hp 32bit. Ciekawi mnie czy ma radeona i zainstalował wersje preview sterów pod bf3 bo jak tak to tylko pogratulować kolesiowi. XD
 
Nu-menpl said:
Mi tam gra działa lepiej na lapie jak i na PC po zainstalowaniu patcha 2.0 zwłaszcza na lapie bo lapek ma słabe podzespoły t6500,3gb ram,mobility hd 4650 1GB GDDR3, win7hp 32bit. Ciekawi mnie czy ma radeona i zainstalował wersje preview sterów pod bf3 bo jak tak to tylko pogratulować kolesiowi. XD

nie, mam wersje sterowników 280.26, i nie mam radeona tylko geforca (gtx460)
 
Może mi ktoś powiedzieć, w jaki sposób ten problem został rozwiązany (znaczek przy temacie)? Najwyraźniej przegapiłem jakiegoś posta.
 
JeVarEmreis said:
A JA MAM GTX 590 i śr. 30 FPS z ubersamplingiem ... TO SIĘ NAZYWA BRAK OPTYMLIZACJI

ja też za 2 miechy będę miał nowego kompa, i się nie chwale, a optymalizacja do kitu jest bo sporo osób narzeka.
 
ogólnie jest poprawa bo podkręciłem procka i kartę błędu z włosami niema, ale wiem że albo redzi nie potrafią tego wyeliminować, albo im się nie chce..

jak ustawie liczbe renderowanych klatek na 1 wzwyż to gra chodzi bardzo płynnie, lecz w losowych miejscach jest błąd z włosami a i gra przycina, gdy dam na 0 dla chodzi ogólnie wolniej ale nie ma wspomnianych błędów - bez sensu
 
To może ja opiszę jak to wygląda u mnie na laptopie (C2D T9800; GTX260; 4GB; WIN7x64):

Samouczek: Optymalizacja taka sobie. Droga od łódki przez las do rycerza to festiwal stutteringów, mikroprzycięć i latania włosów Geralta we wszystkie strony. Problemy zniknęły dopiero po gadce z Erykiem przy bramie do Wioski pod Areną.

Tryb Arena: Fantastyczna optymalizacja, chodzi jak złoto mimo kupy przeciwników na ekranie. Swoją drogą ryki publiczności dają radę. Ciarki mnie przeszły jak spaliłem jednego tarczownika Igni a z trybun kilku "kibiców" krzyczało: jeszcze jeden, jeszcze jeden! Atmosfera genialna.

Prolog (zamek la Valette): Względem 1.35 wydajność podskoczyła o jakieś 15% do góry mimo zachowania tych samych ustawień. Ważne by zacząć "nową grę" bo (mimo zainstalowania 2.0) wczytując sejwy które były robione jeszcze pod 1.35 gra działa wolniej (ta sama lokacja). Co komputer to inny przypadek.

Co do Dark Mode - nie mam jaj by grać na tym trybie, LOL :)

Pozdrawiam wszystkich i dzięki RED, że dostaliśmy fajny stuff za darmo bo Bioware policzyłoby z 20 dolców.
 
Dark mode jest super. Eliminuje on schematyczną eliminację przeciwników i wymusza skupienie na każdej walce. I nie jest przesadnie trudny jak na razie - ciekawe jak będzie wyglądała walka z upiorami podczas odczarowywania medalionu albo ze strażnikiem i gargulcami... Szykuje się wyzwanie:D
 
Również odnoszę wrażenie, że gra działa mi minimalnie szybciej (w prologu, po zaczęciu nowej gry). Nie wiem czy to fakt czy tylko złudzenie ale patrząc na Frapsa wydaje mi się, że mam te dodatkowe 5FPS. Nie miałem żadnych problemów z lokacją z samouczka. Co do czarnych pasów, to za pierwszym razem po odpaleniu gry faktycznie występowały. Ale wyłączyłem W2, w opcjach ponownie potwierdziłem 4:3 i już jest ok. Innych problemów nie zauważyłem, może poza chęcią rozbicia monitora o ścianę po kolejnej głupiej porażce na Arenie, ale to już nie wina Redów tylko mojej niecierpliwości.
 
Mam problem wyskakuje mi komunikat że " Zainstalowana wersja gry jest nieprawidłowa lub niekompletna" ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić. Mam wszystkie pozostałe paczę gra mi śmiga na wysokich ale 2.0 patcha nie mogę zainstalować
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom