organizacja turnieju mobilnego Gwinta - kwestia techniczna

+
Hej!
Bardzo powoli (ze względu na pandemię) przygotowuję się do organizacji czwartego, lokalnego, nieoficjalnego turnieju Gwinta. Tym razem pomysł jest taki, żeby zrobić go gdzieś w knajpie (18+), przy piwku itd. - można wpadać z telefonami, laptopami, tabletami. I tutaj pojawia się problem.
Żeby dwóch zawodników mogło grać przeciwko sobie, muszą dodać się do znajomych. Teraz jedni mają steam, inni gog - a na androidzie to w ogóle chyba nie można dodać znajomego. Macie pomysł, żeby randomowi gracze - na różnych urządzeniach i platformach - mogli zagrać przeciwko sobie bez wcześniejszych kombinacji i przygotowań?
 

Lexor

Forum veteran
Niech organizator zapewni jakies dwa urządzenia z kontami, na które gracze będą mogli załadować swoje talie.
 
Hej!
Bardzo powoli (ze względu na pandemię) przygotowuję się do organizacji czwartego, lokalnego, nieoficjalnego turnieju Gwinta. Tym razem pomysł jest taki, żeby zrobić go gdzieś w knajpie (18+), przy piwku itd. - można wpadać z telefonami, laptopami, tabletami. I tutaj pojawia się problem.
Żeby dwóch zawodników mogło grać przeciwko sobie, muszą dodać się do znajomych. Teraz jedni mają steam, inni gog - a na androidzie to w ogóle chyba nie można dodać znajomego. Macie pomysł, żeby randomowi gracze - na różnych urządzeniach i platformach - mogli zagrać przeciwko sobie bez wcześniejszych kombinacji i przygotowań?
Jak to nie można? Ja gram głównie na androidzie i mogę przynajmniej tych z gog-a.
 
Jak to nie można? Ja gram głównie na androidzie i mogę przynajmniej tych z gog-a.
Może wyjaśnię. Punkt 20:00 startuje turniej w knajpie. Przyszło 8 zawodników:
gracz1, gracz2, gracz3, gracz4, gracz5, gracz6, gracz7, gracz8. Rejestrują się w turnieju, losujemy drabinkę.
Pierwsza para to gracz3 vs gracz7
gracz3 przyszedł z tabletem (android), gracz7 przyszedł z laptopem (konto STEAM)
jak sprawnie zrobić, żeby zagrali razem (dopiero teraz się poznali i nie mają się w znajomych).
 
Powinny być konta czasowe udostępnione dla organizatorów z wszystkimi kartami na czas turnieju lub dobę. Gracze kopiują swoje talie ze swoich profili i już.
 
Hmmm... ale to jest tak na 100% wiadomo, że jak masz Gwinta z goga to nie widzisz graczy którzy mają gwinta ze steama? Bo teoretycznie możesz zawrzeć znajomość z graczem z którym grałeś ostatnio (ja mam kilku takich znajomych) i teoretycznie moga to być ludzie z goga lub ze steama. Myslalem, że platforma nie ma znaczenia.
 
Hmmm... ale to jest tak na 100% wiadomo, że jak masz Gwinta z goga to nie widzisz graczy którzy mają gwinta ze steama? Bo teoretycznie możesz zawrzeć znajomość z graczem z którym grałeś ostatnio (ja mam kilku takich znajomych) i teoretycznie moga to być ludzie z goga lub ze steama. Myslalem, że platforma nie ma znaczenia.

Nie wiem jak to jaśniej napisać :)
Spróbuję inaczej. Jesteś na wakacjach. Masz na sobie koszulkę z logo Gwinta. Idziesz do knajpy. Przy jednym ze stolików siedzi fajna dziewczyna. Spogląda na Ciebie znad swojego laptopa i na Twoją koszulkę. Uśmiecha się i zadaje Ci pytanie:
- masz może ochotę na partyjkę Gwinta?
Ty wyciągasz telefon i ........

[ona ma Gwinta na steamie, Ty na androidzie] - co robicie, żeby jak najszybciej zagrać przeciwko sobie?
 
A w Gwincie androidowym jest opcja szukania po nicku?
Pytam, bo ja akurat gram na PC

a teraz nieco smieszkując:
nie mam takiej koszulki, ale nad morzem jest na straganach pełno koszulek w stylu "sex instruktor" :p
więc idę w takiej koszulce do knajpy i czekam na rozwój wydarzeń :p
 

MaRIB1

Forum veteran
Nie wiem jak to jaśniej napisać :)
Spróbuję inaczej. Jesteś na wakacjach. Masz na sobie koszulkę z logo Gwinta. Idziesz do knajpy. Przy jednym ze stolików siedzi fajna dziewczyna. Spogląda na Ciebie znad swojego laptopa i na Twoją koszulkę. Uśmiecha się i zadaje Ci pytanie:
- masz może ochotę na partyjkę Gwinta?
Ty wyciągasz telefon i ........

[ona ma Gwinta na steamie, Ty na androidzie] - co robicie, żeby jak najszybciej zagrać przeciwko sobie?
Zaprasza ją do domu, bo ma PC i będzie mogła z nim pograć przez steam =] ?
 
Top Bottom