Oszustwa w rankedach

+
Regulamin forum wyraźnie zabrania piętnowania innych użytkowników dlatego filmik w pierwszym poście poleciał. Wszelkie przypadki oszukiwania w grze prosimy zgłaszać do supportu. Dyskutować możecie dalej pamiętając jednak o powyższym.
 
Jointime został zbanowany, z tego co się orientuję to ma bana do 1 maja + nie może wystąpić w następnym turnieju.
Z góry uprzedzam moderację, że nie jest to piętnowanie, tylko zwykła informacja. Zresztą sam przedstawiciel Redów o tym napisał ( Paweł Burza ), choć nie jestem w stanie zweryfikować gdzie.
Tutaj temacik:
https://www.reddit.com/r/gwent/comments/8d4yxu/jointime_got_banned_for_wintrading/
 
Widziałem właśnie, generalnie kara i dobra i zła. Z pewnością lekko odstraszy potencjalnych następców
 

Guest 4136390

Guest
Kiepska kara, ale ominie go event beczek premium i jednak reputację już ma zepustą, więc może tak źle nie jest.
 
Kara niestety symboliczna. Nawiązując do mojego poprzedniego posta - obrażać nie wolno; oszukiwać raczej nie należy!
 
Jedyne sposób na osustwa, to ukryć nick przeciwnika, a trackery, jak gwentup nie mogą pokazywać mmr przeciwnika. Wtedy zostaje tylko chat głosowy bohatera, lecz aby oszustwo się udało streamer musi być online, by przeciwnik zobaczył kolejność wybierania chatu głosowego bohatera u streamera. (pisze chat głosowy bohatera, bo nie wiem jak fachowo to nazwać :D)
 

Wikli

Forum regular
MaRIB1 Fajnie jest wiedzieć z kim się gra. Walka z oszustami nie powinna szkodzić normalnym graczom. Poza tym taki oszust i tak może się umówić np. na skype ze swoimi graczami i tam poza streamem oszukiwać. Wtedy weryfikacja czy grają ze sobą jest banalna.

Walka z oszustami wymaga po prostu usprawnienia wyłapywania takich zachowań - różne skrypty analizujące zagrania graczy. Jakaś osoba często poddaje gry/rezygnuje z wysoko punktowanych zagrań - system to wykrywa. Jakaś osoba często gra przeciwko osobom, które poddają jej gry - system to wykrywa. Wtedy Redzi mogą szybko reagować.

Po drugie powinni zostać ukarani nie tylko Ci, którzy mają zysk w postaci punktów mmr, ale również Ci co poddają gry - bez nich oszustwo by nie wyszło. Współudział też jest przestępstwem, a gdyby osoby wiedziały, że mogą stracić swoje konto, to niechętnie by brały w czymś takim udział ;)

 
Wikli;n10852901 said:
MaRIB1 Fajnie jest wiedzieć z kim się gra. Walka z oszustami nie powinna szkodzić normalnym graczom. Poza tym taki oszust i tak może się umówić np. na skype ze swoimi graczami i tam poza streamem oszukiwać. Wtedy weryfikacja czy grają ze sobą jest banalna.

Walka z oszustami wymaga po prostu usprawnienia wyłapywania takich zachowań - różne skrypty analizujące zagrania graczy. Jakaś osoba często poddaje gry/rezygnuje z wysoko punktowanych zagrań - system to wykrywa. Jakaś osoba często gra przeciwko osobom, które poddają jej gry - system to wykrywa. Wtedy Redzi mogą szybko reagować.

Po drugie powinni zostać ukarani nie tylko Ci, którzy mają zysk w postaci punktów mmr, ale również Ci co poddają gry - bez nich oszustwo by nie wyszło. Współudział też jest przestępstwem, a gdyby osoby wiedziały, że mogą stracić swoje konto, to niechętnie by brały w czymś takim udział ;)

Wiem, ale chodzi o takich jakby ich nazwać darczyńców =]. Na przykład Adzikov i TailBot są rozpoznawalni dzięki turniejom w społeczeństwie gwinta i tacy oddani fani, patrioci, aby polak był w czołówce drabinki porostu poddają mecze z sympatii bez żadnej namowy. Takie narodowe wsparcie i tak samo inne narodowości pomagają swoim ;]. Ich nicki są rozpoznawalne już.
 
Wiesz jeżeli kilka osób podda mecz, to nic się nie stanie. Wystarczy zobaczyć ille liderzy rozegrali pojedynków :D

A jeżeli jakaś osoba będzie notorycznie poddawać grę, to należy jej się ban.

Poza tym sądzę, że większość osób będzie chciało jednak pokonać takiego "lidera" :D Ja osobiście widząc takiego TailBota jeszcze bardziej bym się spiął, żeby wygrać :)
 
enotsen;n10849691 said:
Kara niestety symboliczna. Nawiązując do mojego poprzedniego posta - obrażać nie wolno; oszukiwać raczej nie należy!

MaRIB1;n10852551 said:
Jedyne sposób na osustwa, to ukryć nick przeciwnika, a trackery, jak gwentup nie mogą pokazywać mmr przeciwnika. Wtedy zostaje tylko chat głosowy bohatera, lecz aby oszustwo się udało streamer musi być online, by przeciwnik zobaczył kolejność wybierania chatu głosowego bohatera u streamera. (pisze chat głosowy bohatera, bo nie wiem jak fachowo to nazwać :D)

Zgadzam się z rozwiązaniem systemowym jak w podanym przykładzie. OFF TOP: Szczerze nie zdarza mi się patrzeć na nick oponenta za to fajnie było by zadecydować czy chcę mu świadomie podziekować za grę. Obecnie klikam na to podziękowanie z nawyku. Nie widzę problemu w tym by wiedzieć kto mi tym razem wkopał po grze...
 
aniollech;n10860241 said:
Zgadzam się z rozwiązaniem systemowym jak w podanym przykładzie. OFF TOP: Szczerze nie zdarza mi się patrzeć na nick oponenta za to fajnie było by zadecydować czy chcę mu świadomie podziekować za grę. Obecnie klikam na to podziękowanie z nawyku. Nie widzę problemu w tym by wiedzieć kto mi tym razem wkopał po grze...

Zawsze warto wiedzieć z kim się gra, zwłaszcza, gdy jest już grupa znanych z różnych turniejów graczy. I można na własnej skórze przekonać się, z kim łatwiej, a z kim trudniej wygrać.
 
Nick przeciwnika mógłby być pokazywany dopiero po zakończeniu partii (bardziej wyeksponowany niż obecnie i może z odnośnikiem do profilu). Z drugiej strony lubię wiedzieć z kim gram od początku bo to mobilizuje, jeśli natrafi się na znanego gracza. Szkoda, że trzeba kombinować w ten sposób przez oszustów. Ale rozwiązywałoby to jeszcze jeden problem, kiedy streamerzy są snajpieni.
 

Guest 3974940

Guest
Może i jest to pytanie godne pięciolatka, ale trudno: gdzie i jak należy zgłaszać oszustwo w grze? Bo jak wchodzę w zakładkę "wsparcie" (a tak rozumiem "zgłaszanie do supportu") to tam nie ma opcji dot. Gwinta.
 

Guest 3974940

Guest
Udało mi się dogrzebać na własną rękę niemniej dziękuję za poświęconą uwagę. :)
 
Top Bottom