Oto rozkład jazdy na 2022!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Emocje powoli opadają po turnieju GWENT World Masters, na którym po raz pierwszy ogłosiliśmy nasze plany na 2022 rok.

Ale nie martwcie się, jeśli coś przegapiliście — przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie.

NOWE KARTY

W 2022 będziemy kontynuować dodawanie nowych kart w modelu, który wprowadziliśmy w tym roku. Oznacza to dodawanie mniejszej ilości kart na raz, powiązane ze zmianami w balansie istniejących już kart.

W 2022 planujemy 4 aktualizacje z nowymi kartami:
  • w kwietniu
  • w lipcu
  • w październiku
  • w grudniu
PODRÓŻE

Od dawna prosiliście nas o powrót poprzednich Podróży, więc właśnie to się wydarzy!

Po zakończeniu obecnej Podróży Regisa, rozpocznie się kolejna, całkowicie nowa Podróż (śledźcie nasze kanały, żeby jej nie przegapić!), a następnie stopniowo powracać będą starsze Podróże:
  • Maj: Geralt i Ciri
  • Sierpień: Alzur, Yennefer i Triss
  • Listopad: Aretuza, Regis i trzecia, nieogłoszona jeszcze Podróż

OFICJALNE TURNIEJE



Kolejny sezon GWENT Masters będzie wyglądał podobnie do tegorocznego. Z tą różnicą, że postanowiliśmy zorganizować trzy turnieje GWENT Open:
  • w kwietniu
  • w lipcu
  • w październiku
 
Super, że wróci podróż Geralta i Ciri, wróciłem do gry gdy już trwała podróż Alzura, więc tych dwóch mi brakuje, a avatary ze znakami się świetnie prezentują.
 
Jako gracz od czasów bety troche mnie niepokoi zwolnienie tempa. Dodatki i podróz byly i sa najwiekszym motywatorem do powrotu do gry. Dla nowych graczy przyjety pomysl pewnie fajny ale dla doswiadczonych graczy pomysl na ten rok bie wyglada dobrze. Po pierwszej nowej podróży zapowiada sie słabo. Fakt że gra potrzebuje nowych pomysłów w skali takiej jakiej bylo wprowadzenie podróży. APEL: prosze nie zmarnujcie potencjalu tej gry. Nie pozwólcie odejść starym graczom bo w nich siła ... Mam nadzieje ze moje obawy sie nie sprawdzą. Pozdrawiam cale CPR.
 
"a następnie stopniowo powracać będą starsze Podróże" - czy to znaczy, że podróż Geralta i Ciri będzie do wyboru w maju, a także w sierpniu, tak jak podróż Alzura, Yennefer i Triss, czy podróże Geralta i Ciri będą do wyboru tylko w maju? Pytam, bo chciałbym kupić obie, a nie wiem czy będzie taka możliwość :D
 
Z roadmapy wynika że podróż Geralta i Ciri będzie dostępna tylko w maju. W sierpniu będzie podróż Triss, Yen i Alzura.
 

Lexor

Forum veteran
"a następnie stopniowo powracać będą starsze Podróże" - czy to znaczy, że podróż Geralta i Ciri będzie do wyboru w maju, a także w sierpniu, tak jak podróż Alzura, Yennefer i Triss, czy podróże Geralta i Ciri będą do wyboru tylko w maju? Pytam, bo chciałbym kupić obie, a nie wiem czy będzie taka możliwość :D

Tylko w maju - zgodnie z rozpiska. To raczej jasne.

Z roadmapy wynika że podróż Geralta i Ciri będzie dostępna tylko w maju. W sierpniu będzie podróż Triss, Yen i Alzura.

Roadmapa pokazuje kiedy dane podróże mają powrócić do sprzedaży, a nie kiedy ich sprzedaż się skończy. Podróże tym razem mają nie mieć limitu czasowego, więc sądzę, że jak się pojawi możliwość zakupu to bedzie ona stała (ewentualnie rotacyjna).
 
Super tym razem na beczki nowego dodatku poczekamy 9 miesięcy :cool::coolstory::beer:
Synergie też wyjdą po podobnym czasie tak jak to było z magami KP gdzie po pierwszej części byli tacy sobie.
 
Zaraz, czy ja dobrze rozumiem, w 2022r będą dwie nowe podróże ? Jeżeli tak będzie, to słabo coś to wygląda dla starych graczy, przecież z mojego punktu widzenia te podróże to jeden wielki atut, by dalej w to grać. Rozumie, że nowi gracze i tak dalej, ale na to wychodzi, że ktoś, kto zrobił wszystkie podróże, praktycznie będzie się nudził przez kilka dobrych miesięcy. I tu powstaje pytanie, jak to ma zmotywować obecnych graczy (czyt. starych wyjadaczy) do dalszego wspierania tej gry poprzez granie w nią ? Nie oszukujmy się dodatki dodatkami, drafty i inne cuda nie zastąpią podróży, która motywowała do praktycznie codziennej partyjki jak nie kilku, nawet „niedzielnych” graczy.
 
Kolejny rok nadchodzi i znowu to samo. Myślałem, że sami się domyślicie, ale jak widać niestety tak się nie stało. Chciałbym więc zapytać: co z graczami z dłuższym stażem? Ile jeszcze będziecie odgrzewać te same eventy/bibeloty? Przez cały 2021 leciała powtórka drzewek sezonowych z poprzednich 2 lat, nie było nowej serii, a w przyszłym roku poza jedną jedyną nową podróżą to lecimy od nowa. Cała kolekcja bibelotów pokazująca staż danego gracza w danym tytule traci moim zdaniem wartość przez wieczne powracanie fantów po to, by świeżaki sobie zdążyły kupić to i owo. Myślałem, że drzewkom sezonowym i podróżom przyświeca idea jednorazowego eventu, podczas którego można zdobyć unikalne i wyjątkowe bibeloty, które nie będą już więcej dostępne. A tu widać jest inaczej. W kółko będziemy wałkować to samo w te i we wte? Już nie wspomnę nawet o tym, że olewacie czymś takim dłużej grających, którzy przez większą cześć przyszłego roku dostaną figę z makiem a nie podróż. Może i moja wypowiedź jest egoistyczna, ale czuję się po prostu przez Redów olany. Ukończyłem wszystkie poprzednie podróże jak rownież kontrakty powiązane z nimi, w związku z czym przyszły rok w Gwincie zapowiada się dla mnie bardzo ciekawie. Dzięki CD Projekt
 
Last edited:
A czy można wiedzieć czy i ewentualnie kiedy w końcu pojawią się animowane wersje kart-tokenów?
 

Lexor

Forum veteran
Zaraz, czy ja dobrze rozumiem, w 2022r będą dwie nowe podróże ?
Źle zrozumiałeś. Nie dwie podróże, a jedna.

W kółko będziemy wałkować to samo w te i we wte?
Tak właśnie z reguły się dzieje, gdy projekt przestaje być finansowany i pojawiają się cięcia kosztów. Nie tworzy się wtedy nowych rzeczy, tylko sprzedaje to co już było jeszcze raz. Co z tego że miało być inaczej - weterani już zapłacili, trzeba jeszcze tylko wydoić kasę od nowych graczy i możemy się zamykać.
 
Kasa przez ten rok pewnie będzie szła tylko na kluczowe projekt, a Gwint ma przetrwać przy minimalnych nakładach.
 
@Lexor Powiem Ci, że normalnie mnie krew zalała jak to zobaczyłem. Najbardziej to chyba mnie podgrzał powrót podróży Ciri. Wbiłem ten 175 poziom dla tego tytułu co był za zdobycie wszystkich kontraktów. Po pierwsze tak bardzo chciałem go mieć i tyle mnie to energii kosztowało by go zdobyć oraz tak bardzo w moich oczach ten tytuł był cenny. Odkąd go zdobyłem to nie ściągłem go nigdy. Po drugie pieniądze prawdziwe zapłaciłem no to pasuje zdobyć wszystko co możliwe za którą to możliwość zdobycia się zapłaciło bo to przecież tylko teraz podróż jest i koniec, już nie wróci więcej i będą następne tylko. A tu proszę: byle świeży gracz co sobie konto za 2 miesiące założy będzie mógł zebrać wszystko to co ja zbierałem podczas gry od kilku lat i tyle energii i czasu poświęciłem. Świetnie…. Myślałem, że jak już będą ludzie błagać o skiny z dawnych podróży, to Redzi wrzucą do sklepu skiny w 1 zbroi i tam ze dwie aury i tyle, by nie psuć innym kolekcji unikatowych rzeczy/bibelotów. A tutaj proszę bardzo, napluć w twarz starym graczom i dać nowym wszystko co było wcześniej.
W Gwinta ja osobiście gram, ponieważ uwielbiam to uniwersum Sapkowskiego już od gówniarza i ta gra jako gra bardzo przypadła mi do gustu, ciekawa rozgrywka i przy okazji wiedźmiński świat. No i w sumie poza tym to tak dłużej przez te kilka lat przy Gwincie trzyma mnie ta moja pasja/hobby, czyli „zbieractwo”. Powiększanie kolekcji unikatowych bibelotów czy to z podróży, czy eventów. Dlatego przede wszystkim ciagle tu jestem. Ale widzę teraz, że to o dupę rozbić taka kilkuletnia kolekcja, skoro wszystko wraca ponownie i ktoś to zdobędzie wszystko co mam w przyszłym roku. A w Gwinta jako w samą grę to mogę sobie pograć w W3, czyli tak jak to robiłem wcześniej. Poza tym tyle tytułów mam w kolejce do ogrania, które ciagle przekładam na później bo przecież podróż trzeba wbijać.
Wiesz, komuś to może wisieć i ktoś może się z tego śmiać, ale mnie osobiście taka zagrywka Redów zabolała. Cel bądź co bądź tego, po co gram traci sens. Podróż Regisa skończę, jak już kupiłem, a potem to siądę i się zastanowię czy chce mi się tracić na Gwinta czas i pieniądze. A jakby co to przecież następna podróż z lutego wróci w listopadzie przecież
 
Dwa pytania (może naiwne, ale od weekendowego gracza, więc sorry):
1. Podróże, które wracają, będziemy kontynuować od miejsca, gdzie je skończyliśmy?
2. Jeśli jest wykupiona podróż premium i ona wróci, to premium nadal będzie dostępne, czy nie?
 
Obstawiałbym, że jak coś wykupiłeś to jest dostępne i to od tego miejsca w którym skończyłeś. Najbardziej logiczne się to wydaje.
 
Top Bottom