Otwarty świat Wiedźmina w najnowszym zwiastunie!

+
Komentarz o tym, że miejsce oczyszczone z potworów mogą zasiedlić ludzie. Robi to ogromne wrażenie. Ciekaw jestem jak rozlegle będą zaimplementowane tego typu funkcje, bo wygląda na to, że dostaniemy żyjący świat na poziomie dotychczas w grach niespotykanym.
Tak średnio bym powiedział. Wydaje mi się że to będzie na zasadzie misji "zlecenie na zgnilce" . Oczyszczamy wioskę z potworów i wyskakuje nam zadanie poboczne i wyświetla nam się komunikat typu "zasiedlone wioski 1/12" rodem z MMO. Obym się mylił.
 
Tak średnio bym powiedział. Wydaje mi się że to będzie na zasadzie misji "zlecenie na zgnilce" . Oczyszczamy wioskę z potworów i wyskakuje nam zadanie poboczne i wyświetla nam się komunikat typu "zasiedlone wioski 1/12" rodem z MMO. Obym się mylił.

Ja myślę, że nie będzie żadnego komunikatu o zasiedleniu. Może pojawić się jakaś wiadomość, że miejsce/okolica zostało oczyszczone, natomiast zasiedlenie tego miejsca będzie naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy. Pewnie włączy się skrypt i za jakiś czas po powrocie w to miejsce zastaniemy tam funkcjonującą osadę.
 
Ja myślę, że nie będzie żadnego komunikatu o zasiedleniu. Może pojawić się jakaś wiadomość, że miejsce/okolica zostało oczyszczone, natomiast zasiedlenie tego miejsca będzie naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy. Pewnie włączy się skrypt i za jakiś czas po powrocie w to miejsce zastaniemy tam funkcjonującą osadę.

W Gothic 3 był taki quest.
Można było pozbyć się demona i nieumarłych grasujących w upadłej twierdzy, a przy paru następnych odwiedzinach znikały pajęczyny i zagracone pomieszczenia wraz z pojawiającymi się buntownikami, dla których wykonywaliśmy zadanie.
 
W Gothic 3 był taki quest.
Można było pozbyć się demona i nieumarłych grasujących w upadłej twierdzy, a przy paru następnych odwiedzinach znikały pajęczyny i zagracone pomieszczenia wraz z pojawiającymi się buntownikami, dla których wykonywaliśmy zadanie.

W Wiedźminie 1 w sumie też - oczyszczenie glinianek na bagnach z utopców powodowało powrót tam ceglarzy.
 
Ilość dostępnych kurtek i zbroi więcej niż zadowalająca, tylko mam jedną zagwozdkę. Opis pancerza wyświetlany po lewej stronie na dole ewidentnie nie dotyczy tego, co akurat mamy na sobie, tylko zbroi zaznaczonej w ekwipunku. Widzę tam co prawda opcję porównania, ale dla mnie logicznym byłoby, żeby w panelu widniał opis tego w co aktualnie jesteśmy ubrani, a opis zbroi z ekwipunku do porównania pojawiał się w jakimś mniejszym oknie. Jeśli jestem w błędzie, to niech mnie ktoś z niego wyprowadzi .
Moim zdaniem właśnie dobrze, że wyświetla się opis rzeczy zaznaczonej w ekwipunku. Możemy szybko i intuicyjnie sprawdzić informacje dotyczące zaznaczonego przedmiotu. Stałe wyświetlanie opisu zaznaczonej rzeczy nie miałoby za wiele sensu po jakimś czasie, bo po prostu już byśmy mogli to dokładnie to znać, a chcąc zobaczyć info o zaznaczonym przedmiocie w ekwipunku musielibyśmy coś dodatkowo robić, rozwijać czy cokolwiek innego. Po co? Zresztą wybranie jakiegoś przedmiotu czy najechanie na niego w ekwipunku raczej pokazuje, że coś chcemy z nim zrobić czy w jakiś sposób jest on w danym momencie obiektem naszego zainteresowania (jakkolwiek to brzmi), więc wyświetlanie jego statystyk jest dość logiczne. Jeśli byśmy chcieli spojrzeć na statystyki założonego przedmiotu wystarczy albo go znaleźć w ekwipunku albo kliknąć/najechać tam gdzie są miejsca na noszone przedmioty. Poza tym założonych przedmiotów mamy zwykle więcej niż jeden, to jaki akurat miałby być wyświetlany? Dodatkowo po prawej stronie mamy jeszcze kilka informacji o aktualnych statystykach naszej postaci.
A opcja porównania statystyk jakichś przedmiotów jest spoko.

---------- Zaktualizowano 19:10 ----------

Czy możemy spodziewać się nieskompresowanego materiału w polskiej wersji językowej?
 
Pewnie włączy się skrypt i za jakiś czas po powrocie w to miejsce zastaniemy tam funkcjonującą osadę.

Oby to faktycznie była funkcjonująca osada, a nie że w danym miejscu pojawią się enpece, którzy będą tkwić w jednym miejscu jak kołki bite 24 godziny. Bardzo jestem ciekaw jak rozwiązano zagadnienie żyjącego, niestety, póki co się o tym nie mówi, co mnie trochę martwi, ale może następnym razem.

Ruda to najlepszy argument na świecie

A gdyby tak przefarbować rudą na czarną, a czarniawą na ryżą? Co byś zrobił?
 
Martwi mnie trochę mapa. A konkretnie to jak wiele ikon się na niej znajduje. Setki znaków zapytania. Dosłownie. Domyślam się, iż są to te słynne "points of interest". Jeśli tak to mam nadzieję, że idzie to cholerstwo(wyświetlanie pytajników) wyłączyć w opcjach. Inaczej jaka zabawa z eksploracji? Po prostu idziemy tam gdzie znaczniki. Z góry wiemy gdzie nas spotka coś ciekawego. W pozostałe rejony nawet nie warto się zapuszczać.
 
jak niby zrobiłbym #hasztag bez shifta?

---------- Zaktualizowano 22:19 ----------

żeby było jasne, o dofinasowaniu zapomnij. za pyskowanie.

Skopiowałeś. :D

---------- Updated at 10:25 PM ----------

Chleb i woda - piękna uroda.
 
Top Bottom