Overwatch - nowa marka Blizzarda

+
Overwatch - nowa marka Blizzarda

Podczas tegorocznego Blizzconu, Blizzard zapowiedział nową grę - Overwatch. Jest to sieciowy FPS, stylistyką przywodzący na myśl Team Fortress 2.
Na stronie głównej gry można znaleźć opis Overwatch:
W obliczu globalnego konfliktu bohaterowie z różnych zakątków świata połączyli siły, aby przywrócić pokój w rozdartym wojną świecie. Tak oto powstała międzynarodowa grupa do zadań specjalnych: OVERWATCH. Organizacja ta zakończyła kryzys i pomogła w utrzymaniu długotrwałego pokoju. Nastała epoka eksploracji, innowacji oraz odkryć. Jednak po wielu latach wpływy organizacji znacznie osłabły i została ona w końcu rozwiązana. Czas Overwatch przeminął... ale świat wciąż potrzebuje bohaterów.
Jest także gameplay trailer prezentujący bohaterów i (jakby nikt się tego nie spodziewał :p) gameplay:
Polecam obejrzeć także genialny cinematic, przywodzący na myśl bajki Pixara:

W 2015 roku odbędą się betatesty, na które można zapisać się TUTAJ

Osobiście jestem bardzo ciekawy tej produkcji. Zapowiada się naprawdę fajnie. Czekam :).
 
Moja pierwsza reakcja - podróba TeamFortress? No bo hej, ten Inżynier... Ale jak zobaczyłem różnorodność klas to uznałem że może być ciekawie :)

PS:




http://kotaku.com/day-one-overwatch..._source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow
 
Last edited:
Phi.... Blizzard mógłby zrobić StarCraft: Ghost, a nie coś takiego <_< ...

Chociaż rozmachu (jak zwykle) im odmówić nie można.
 
huehue

Kotaku:
"Admittedly, it's also the first of many pieces of evidence that Overwatch is—in this early state—hideously unbalanced, but that's kinda to be expected at this point. Granted, with so many different characters and abilities, I imagine balance will always be an issue for this game."


Gry-Online:
"Pomimo dwóch porażek, przyznać trzeba, że sama walka już teraz wydaje się być sensownie wypośrodkowana. Model strzelania jest wprawdzie tak daleki od rzeczywistości jak to tylko możliwe, ale Blizzard bardzo dobrze poradził sobie ze stworzeniem równie przydatnych i satysfakcjonujących bohaterów. Choć oczywiście są sytuacje, w których wybór jednego okaże się po prostu lepszy, to żaden ani przez chwilę nie wydaje się być całkowicie bezużyteczny. Pula herosów ma z biegiem czasu rosnąć, więc kwestia zbalansowania postaci za jakiś czas może okazać się problematyczna, ale na chwilę obecną wszystko wydaje się być w idealnej równowadze."
 
Last edited:
Dziwadło. Klasy są niby interesujące i każda daje inne spektrum możliwości, ale zupełnie nie wiem o co tu chodzi. Team Fortress 2 ma swój specyficzny klimacik i idealnie zbalansowane postacie. Tutaj niby jest jakiś potencjał, ale zupełnie tego nie kupuję na razie.
 
Wygląda na to, że będzie model LoLa - gramy za darmo, możemy sobie kupić nowe skiny dla postaci (a nowe ludki będą się pojawiały z czasem). Brak singla i wsparcie dla modów :)
Bardzo dobra informacja. Mikropłatności w grach Blizzarda (prawie) nigdy nie były koniecznością. No i wsparcie dla modów <3.
 
Blizzarda ceniłem, ale w czasach Diablo 1, Warcraft 1. To typowa firma, która już dawno przestała być firmą dla graczy, a stała się korporacją dla $$$$$$$$
A teraz wypuszczają jakąś bajeczkę.
 
To typowa firma, która już dawno przestała być firmą dla graczy, a stała się korporacją dla $$$$$$$$
Nie zgodzę się z tym z tobą. Może i ceny gier w Polsce są wysokie, a wydania dość ubogie, to jednak swymi produkcjami nadrabiają wszystko, choć przyznam, ze przy niektórych aspektach zawodzą, ale da się żyć (nie mówię tu o Diablo III, bo nie zagłębiałem się zbytnio w tą produkcję, nie jestem fanem tej serii).
A teraz wypuszczają jakąś bajeczkę.
Może ich nowa produkcja ma coś z bajki, ale czy np. taki The Lost Vikings był śmiertelnie poważny i mroczny? To samo też można powiedzieć o ich nowszych produkcjach (m.in. HotS, Hearthstone). Czy masz bardziej na myśli oprawę graficzną? Moim zdaniem jest świetna. Taka oprawa utrzyma się dłużej, niż jakaś bardziej realistyczna, której próżno szukać w grach Blizzarda, a która po kilku latach będzie kuła w oczy. Takie bajkowe oprawy długo się starzeją :)
Moim zdaniem Overwatch zapowiada się na coś fajnego, a sam trailer mnie urzekł, z niecierpliwością czekam na dalsze wieści na jej temat, no i oczywiście na samą betę :)
 
Last edited:
Promocja tytułu nabiera rozpędu. Jest pierwszy z serii animowanych filmików:


Czy tylko ja uważam, że Blizzard powinien zająć się kinematografią?

P.S. Chyba właśnie odkopałem "trupa".
 
@froget67

Wiem o tym, ale podany przeze mnie materiał ma być swego rodzaju serią kilku powiązanych klipów - taki mini serial (i właśnie do tego piję).
 
Mnie tam w Overwatch za bardzo odstrasza stylizacja graficzna, zbyt bardzo kojarzy się z Bordersami, a tym samym powraca największa wada jak dla mnie nieczytelność grafiki wszystko się zlewa, niema przejrzystosci, jeśli dodamy zadymy jakie tam odchodzą ta nieczytelność przeradza się dla mnie w chaos na ekranie, nie do ogarnięcia jak dla mnie, może kogoś śmieszy taka argumentacja, ale ja mówie serio poważnie.

@I_w_a_N Zmień ten awatar jeszcze ktoś pomyśli żeś Marzanna i cię utopi. wszak nigdzie nie jest napisane jaki kolor włosów musi mieć, a że mówi się że rude to wredne to do Marzanny pasuje :),
 

Guest 2364765

Guest
Dzisiaj ruszyła beta dla preorderów, open beta dla reszty od czwartku.
Gra ktoś czy zainteresowanie grą tutaj jest naprawde tak znikome?
 
Pograłam chwilę i hmm...z pewnością wiem, że nie mogę grać po polsku. Dubbing mnie odstrasza.
Co do samej rozgrywki. Muszę przyznać, że nie wiem kiedy, minęła mi godzina grania. Gra jest bardzo lekka. Dziwne jest to, że prawie nie ginęłam, gdzie np. w takim Team Fortress (nie da się nie porównywać do tej produkcji) padam dość często. Pewnie to zasługa tego, że ludzie jeszcze 'nie ogarniają'.
Estetyka gry jest dla mnie trochę zbyt cukierkowa, ale może to przeboleję. Zaryzykowałam preordera i mam nadzieję, że to nie był błąd.
 

Guest 3872667

Guest
Gra taka,żeby pograć godzinkę i odłożyć na przysłowiową półkę.Niezbalansowane postacie,mało map,brak większej swobody podczas zmieniania ustawień.(mało celowników,nie można zmienić czułości podczas przybliżenia ze snajperki wdowy)Jak dla mnie ta gra aktualna odpada,zresztą czas pokażę.
 

Guest 2364765

Guest
Gra taka,żeby pograć godzinkę i odłożyć na przysłowiową półkę.Niezbalansowane postacie
Tutaj się nie zgodzę. Balans polega na układzie kamień>papier>nożyce>kamień i tak w kółko.

Zabawa polega na tym, że każda postać ma swoją naturalną "kontrę". Mało sensu ma upieranie się przy graniu jedną konkretną postacią cały mecz, szczególnie kiedy średnio to działa. Całym sensem gry jest ciągłe zmienianie składu drużyny w celu dostosowania się do obecnego składu drużyny przeciwnika.

Przykładowo grając wdową, kiedy wpadnie na ciebie zza rogu byle jaki tank masz nikłe szanse na wygranie z nim. O ile między graczami nie ma dużej dysproporcji umiejętności albo grającemu wdową nie dopisze szczęście to tank prawie zawsze wygra. Po prostu trzeba wiedzieć kiedy uciekać.
Domyślam się, że ten koncept nie jest powszechny w grach tego typu ani nie musi odpowiadać innym fakt, że jedną(preferowaną) postacią nie da się zdominować każdego.

Osobiście gra mi bardzo pasuje i nie mogę powiedzieć, żebym się źle przy niej bawił
 
Top Bottom