Pamięć cyberdecku (upgrade) - nie działa czy raczej nie stackuje się?

+
Zanim zrobię z siebie idiotę ;) i napiszę do supportu, chciałbym Was poprosić o pomoc. Mam cyberdeck (pojemność bazowa 8), ale przy skanowaniu obiektów pokazuje mi, że mam pojemność 11 (zdjęcie). Znalazłem powiększenie pojemności pamięci cyberdecku (+3), zatem przy skanowaniu obiektów powinienem mieć pojemność 14 zamiast 11, tak? Czy może to jest tak, że już wcześniej znalazłem taki upgrade, tylko tego nie pamiętam i mam go teraz "na zawsze", niezależnie jaki wsadzę cyberdeck, zawsze będę mieć +3 ponad bazową pojemność, a ten upgrade ze zdjęcia już się nie doda? W inteligencję mam załadowane jakieś 4 punkty, zatem tak sobie kombinuję, że chyba jedynym sensownym wyjaśnieniem jest to, które napisałem powyżej?

deck.jpgramext.jpgslots.jpg

AKTUALIZACJA: Teraz jednak widzę, że jest jeszcze dziwniej, bo mam deck z bazową pamięcią 8 i ŻADNEGO wczepu zwiększającego pamięć, żadnych umiejętności, inteligencja jest na poziomie 5 i ona zwiększa pamięć cyberdecku o 0,4 za każdy poziom, więc 5 x 0,4 = 2 dodatkowe sloty, zatem powinno być 8+2=10. A mam 11.
Wrzuciłem podstawowy cyberdeck Militech Paraline z pamięcią bazową 2 i przy skanowaniu pokazuje mi 5 slotów. A powinno być 4 zgodnie z powyższym.
Nie mogę tego rozkminić.

AKTUALIZACJA 2: to przekreślone już rozkminione, dzięki @Polkot. Dalej pozostaje pytanie, czemu +3 nie działa.
AKTUALIZACJA 3: Gdzieś w sieci przeczytałem, że upgrade "+3 pamięć" wymaga 14 Inteligencji. Można zamknąć.
 
Last edited:
Jeszcze w inteligencji sprawdź które umki kupiłeś być może to wyjaśni Twój stan
 
Jeszcze w inteligencji sprawdź które umki kupiłeś być może to wyjaśni Twój stan
Żadne. Zero. Nic. Dlatego jedyne sensowne wytłumaczenie jest chyba takie, jak napisałem. To zdaje się podobnie jak z szansą na crit w modyfikacji ubioru, liczy się jedna, pozostałe się nie zliczają.
 
Zanim zrobię z siebie idiotę ;) i napiszę do supportu, chciałbym Was poprosić o pomoc. Mam cyberdeck (pojemność bazowa 8), ale przy skanowaniu obiektów pokazuje mi, że mam pojemność 11 (zdjęcie). Znalazłem powiększenie pojemności pamięci cyberdecku (+3), zatem przy skanowaniu obiektów powinienem mieć pojemność 14 zamiast 11, tak? Czy może to jest tak, że już wcześniej znalazłem taki upgrade, tylko tego nie pamiętam i mam go teraz "na zawsze", niezależnie jaki wsadzę cyberdeck, zawsze będę mieć +3 ponad bazową pojemność, a ten upgrade ze zdjęcia już się nie doda? W inteligencję mam załadowane jakieś 4 punkty, zatem tak sobie kombinuję, że chyba jedynym sensownym wyjaśnieniem jest to, które napisałem powyżej?
Wybacz ale 8+3=11 Wszystko się zgadza :shrug:
Dlaczego Twom zdaniem miałoby być 14?
 
Sprawdź w swoich wszczepach w "korze czołowej". Może masz już zainstalowany jakiś wszczep powiększający pojemność cyberdecku. Stąd do bazowych 8 pkt dodaje ci się jeszcze +3 z tego wszczepu (u mnie na ponieższej fotce to pierwszy od lewej dający +5). I teraz jest tak że nie zdublujesz sobie tego wszczepu - tzn. nie zainstalujesz dwóch takich samych żeby się sumowały. Będą się one podmieniać wzajemnie. I tak, jeśli np miałem wszczep dający +3 i kupiłem nowy, dający +5 to ten nowy wskakuje na miejsce starego. Czyli reasumując zyskuję dodatkowo 2 pkt.
Te wszczepy w korze czołowej działają niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego (czyt. nie ważne czy będziesz miał cyberdeck czy w jego miejscu bersekera czy sandevistana).


wszczepy.jpg
 
Wybacz ale 8+3=11 Wszystko się zgadza :shrug:
Dlaczego Twom zdaniem miałoby być 14?
Bo nie pamiętałem, żebym podnosił taki upgrade, stąd 11, które mi się pokazuje i +3 te znalezione. Teraz jednak widzę, że jest jeszcze dziwniej, bo mam deck z bazową pamięcią 8 i ŻADNEGO wczepu zwiększającego pamięć, żadnych umiejętności, inteligencja jest na poziomie 5 i ona zwiększa pamięć cyberdecku o 0,4 za każdy poziom, więc 5 x 0,4 = 2 dodatkowe sloty, zatem powinno być 8+2=10. A mam 11. Nie mogę tego rozkminić.
 
Last edited by a moderator:
Bo nie pamiętałem, żebym podnosił taki upgrade, stąd 11, które mi się pokazuje i +3 te znalezione. Teraz jednak widzę, że jest jeszcze dziwniej, bo mam deck z bazową pamięcią 8 i ŻADNEGO wczepu zwiększającego pamięć, żadnych umiejętności, inteligencja jest na poziomie 5 i ona zwiększa pamięć cyberdecku o 0,4 za każdy poziom, więc 5 x 0,4 = 2 dodatkowe sloty, zatem powinno być 8+2=10. A mam 11. Nie mogę tego rozkminić.
Post automatically merged:


Teraz jednak widzę, że jest jeszcze dziwniej, bo mam deck z bazową pamięcią 8 i ŻADNEGO wczepu zwiększającego pamięć, żadnych umiejętności, inteligencja jest na poziomie 5 i ona zwiększa pamięć cyberdecku o 0,4 za każdy poziom, więc 5 x 0,4 = 2 dodatkowe sloty, zatem powinno być 8+2=10. A mam 11. Nie mogę tego rozkminić.
A na jakim poziomie masz inteligencję? Na jakim poziomie masz Naruszenie protokołu? Na jakim poziomie masz hakowanie bojowe? Sprawdź dokładnie swoje punkty w tych sprawnościach
punkty.jpg


Ja mam cyberdeck z bazową pamięcią 11 komórek
Cyberdeck0.jpg


Ale "uzbierałem" w sumie już 30 komórek
pamieć.jpg

... i szczerze mówiąc nawet nie chciało mi się tego liczyć - to wynik wielu źródeł zdobytego doświadczenia, perków i posiadanego wyposażenia.
 
Last edited:
A na jakim poziomie masz inteligencję? Na jakim poziomie masz Naruszenie protokołu? Na jakim poziomie masz hakowanie bojowe? Sprawdź dokładnie swoje punkty w tych sprawnościach
View attachment 11159714

Ja mam cyberdeck z bazową pamięcią 11 komórek
View attachment 11159723

Ale "uzbierałem" w sumie już 30 komórek
View attachment 11159729
... i szczerze mówiąc nawet nie chciało mi się tego liczyć - to wynik wielu źródeł zdobytego doświadczenia, perków i posiadanego wyposażenia.
Wielkie dzięki, właśnie zatrybiłem, hakowanie bojowe na poziomie 5 daje nagrodę +1 pamięć, przeoczyłem to, bo naruszenie protokołu też mam na 5 i chyba zlało mi się to w jedno w trakcie poszukiwań.
Ale dalej nie wiem, czemu po znalezieniu upgrade'u "+3" pamięć cyberdecku się nie powiększa. Mam: inteligencja poziom 5, naruszenie protokołu poziom 5 i żadnych perków, hakowanie bojowe poziom 5 i żadnych perków. Wszczepy to TYLKO: optyka, tytanowe kości, na ręce ten tautaż Tyger Claws (nagroda z zadania) no i oczywiście system operacyjny. Btw idę takim "golasem" czy też "naturalsem" z pełną premedytacją ;)
Post automatically merged:

Aktualizacja: gdzieś w sieci przeczytałem, że upgrade "+3 pamięć" wymaga 14 Inteligencji. Można zamknąć.
 
Last edited:
Top Bottom