Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Akurat taki spam na szpiegów jest słaby, to szpiedzy są w uprzywilejowanej sytuacji. Co z tego, że zapchasz stół jak sam nic nie położysz. Ale karta jak dla mnie jest ok chociaż bez szału. Obawiam się właśnie o to jak łatwo będzie zapchać sobie stół grając pod typowy spam z Inkwizytorem Heelved i Swiętym Płomieniem.
 
ludzie błagam was...poczekajcie trochę z tymi kategorycznymi sądami. To jest jakiś wyścig na to, kto pierwszy napisze "ja wiem jak to się skończy"? Są tam ludzie, którzy to testowali itd...więc chyba to się nie sprowadzi do wyścigu o spam, a nawet jeśli to jest to śmiesznie łatwe do skontrowania. Pożyjemy zobaczymy...pozwólcie się samym sobie nacieszyć tymi kartami zamiast ***.
 
Last edited by a moderator:
@luk757
Jak dobrze, że w końcu dodatki zlewają się w całość z istniejącymi już kartami, a nie jak wcześniej, co dodatek to więcej nowości, a stare archetypy nie ruszone.
 
Oczywiście, że można. Od dawna metowy Nilfgaard składa sietylko z kart Nilfgaardu. Przykładem niech będzie metowy Bal z tego sezonu.
Edit: zapomniałem o Mraalu, no ale to nie jest dociągarka.

Ale jest jedną z ważniejszych kart w tym buildzie :) Trudno też ocenić jakie zmiany balansowe są przewidziane w już istniejących kartach. Na pewno jednak bliżej jesteśmy czysto frakcyjnych decków niż w dniu premiery gry.
 
Liczyłem na to że te zmieniające się karty będą dla każdej frakcji wyjątkowe i unikalne a tutaj Jakub bardzo podobny do Uzurpatora. Tak sobie to wygląda. Mam nadzieję że w pozostałych frakcjach będzie jednak coś innego. A nie spam wieśniaków w KP, jakichś bestii w skelige, wojaków gonu w potworach itp było by to po prostu nudne i mało ciekawe
 
ludzie błagam was...poczekajcie trochę z tymi kategorycznymi sądami. To jest jakiś wyścig na to, kto pierwszy napisze "ja wiem jak to się skończy"? Są tam ludzie, którzy to testowali itd...więc chyba to się nie sprowadzi do wyścigu o spam, a nawet jeśli to jest to śmiesznie łatwe do skontrowania. Pożyjemy zobaczymy...pozwólcie się samym sobie nacieszyć tymi kartami zamiast ***

Akurat się z Tobą zgodzę. Śmieszy mnie to co się na tym forum od kilku dni wyprawia. Już ludzie talie planują, hahahaha. Co drugi to ekspert i wie co jak zadziała ostatecznie, kiedy nawet Redzi nie wiedzą czy dana karta będzie wyglądać tak jak obecnie. Komedia na kółkach. Idźcie poróbcie coś pożytecznego.
 
Last edited by a moderator:
Akurat się z Tobą zgodzę. Śmieszy mnie to co się na tym forum od kilku dni wyprawia. Już ludzie talie planują, hahahaha. Co drugi to ekspert i wie co jak zadziała ostatecznie, kiedy nawet Redzi nie wiedzą czy dana karta będzie wyglądać tak jak obecnie. Komedia na kółkach. Idźcie poróbcie coś pożytecznego.
Ale chyba właśnie taki jest sens owego pokazywania? Aby ludzie mogli się bardziej grą zainteresować i sobie "poplanować"?

Tzn. taki by był normalnie, gdyby to nie był CDPR, który "błądzi", ale jak komuś gra nie jest obojętna i ją po prostu lubi, to niejako z automatu chce się trochę tym nacieszyć, pomimo owych błędów.
 
Liczyłem na to że te zmieniające się karty będą dla każdej frakcji wyjątkowe i unikalne a tutaj Jakub bardzo podobny do Uzurpatora. Tak sobie to wygląda. Mam nadzieję że w pozostałych frakcjach będzie jednak coś innego. A nie spam wieśniaków w KP, jakichś bestii w skelige, wojaków gonu w potworach itp było by to po prostu nudne i mało ciekawe
Obawiam się, że tak jednak może być...bo tak jest wszystko formatowane od miesięcy. Widać wyraźnie, że Gwint ma przypominać szachy i rozgrywka ma być wymierna i karty będą do siebie zbliżone. W końcu w szachach figury masz identyczne. No ale miejmy nadzieję, że nie będzie to tworzenie jednostek w każdej frakcji ja w tych dwóch dotychczasowych przykładach. Choć z drugiej strony. Co by się takiego stało? W końcu mamy scenariusze które na tym właśnie polegają. Każde tworzą jakieś jednostki z każdym krokiem. Jeśli jeden rodzaj kart taki będzie to świat się nie zawali.
 

Gyg

Forum regular
Jestem przekonany, że każda ewoluująca karta tak będzie wyglądała. Czy mnie to dziwi/boli? Nie. W sumie to dość bezpieczna opcja na wprowadzenie takiej mechaniki. SC zapewne dostanie kartę tworzącą malutkie driady. Poczekamy, zobaczymy.
 
A propos kopiowania: może Coup de Grace też był zapowiedzią pojawienia się artefaktów jako frakcyjnych kart specjalnych?

Kolejnymi mogą być np. NR: Portal, Mo: Berło Gromów, ST: Kraina Tysiąca Baśni, SY: Skarb Pustyni, SK: Miecz z Tesham Mutna.
 
Last edited:
 
Może i podobne są karty Uzurpatora i Wielkiego Mistrza w pewnych założeniach, tylko, że uzupełniają nareszcie dwa niegrywalne archetypy, które są zupełnie od siebie odmienne. Więc nie ma co narzekać.
 

Gyg

Forum regular
Tak patrząc na to co się dzieje ostatnio to się CDPR wziął za archetypy. Co pewien czas leci duża łata niebojąca się zmieniać zupełnie karty. Z wypowiedzi Dyrektora Slamy widać, że ten dodatek został mocno przemyślany i będzie dużo zmian w istniejących kartach. Oby tylko szli za ciosem i na bieżąco modyfikowali archetypy. Zmiana w krasnoludach uatrakcyjniła ten archetyp (jest coś oprócz pompowania rzędu) ale nadal jest on slaby na tyle, aby nie być metą.
A przecież można popracować na już istniejących kartach aby go wzmocnić.
 
Top Bottom