Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Są tam ludzie, którzy to testowali itd..
 
Mam nadzieję że w pozostałych frakcjach będzie jednak coś innego. A nie spam wieśniaków w KP, jakichś bestii w skelige, wojaków gonu w potworach itp było by to po prostu nudne i mało ciekawe
Jestem przekonany, że każda ewoluująca karta tak będzie wyglądała. Czy mnie to dziwi/boli? Nie. W sumie to dość bezpieczna opcja na wprowadzenie takiej mechaniki. SC zapewne dostanie kartę tworzącą malutkie driady. Poczekamy, zobaczymy.
MO i SK nie mają tokenów do ujawnienia w tym dodatku więc prawdopodobnie będą miały inaczej działające karty Evo.
 
Liczę i coś mi się tu nie zgadza.

SK ma do odkrycia 10 kart.

NG już ma odkryte:

1 brązowy token
1 brązowy special
4 brązowe jednostki
1 złoty special
5 złotych jednostek (w tym 2 jeszcze nieujawnione)

Nie licząc tokenu to daje mi 11 kart - czy w dodatku ma być do NG więcej kart niż do SK?
Bo nie sądzę, że jedną z zakrytych złotych kart jest token?
 
Albo token albo karta będzie się przemieniać jak np. Poroniec. Wszystkie frakcje dostają po tyle samo.
Ogólnie w tych 2 kartach jest jeż z Erlenwaldu, to wiadomo po trailerze.
 
@luk757: No to chyba trzeba obstawiać Jeża w dwóch fazach - jedna z 4 siły, druga z 7+, dlatego dwa różne obrazki.
Zakładam, że transformacja będzie miała coś wspólnego z Oddaniem.
 
Last edited:
@Lexor W takim razie wygląda też na to że Skelliege nie będzie miało żadnych tokenów. Ciekawe więc jak będzie wyglądała ich zmieniająca się karta - no bo w końcu to nie może być spam.
 
@Wojtech2005: SK może nie mieć w tym dodatku tokenów, ale pomimo to:
- ewoluująca karta może tworzyć tokeny, które już wcześniej istniały (więc ich tu nie ma na liście nowych grafik)
- ewoluująca karta może tworzyć nie tokeny ale jednostki, które normalnie też będziesz mógł zagrać osobno
 
@Wojtech2005: Jeszcze jeden "pomysł", rozwijający opcję z "tworzeniem jednostek".
W przypadku SK i Mo ewoluujące karty będą przyzywały/wysyłały jakieś jednostki z/do talii/cmentarza.
To by wyjaśniało "brak miejsca na tokeny" na liście kart dla obu tych frakcji.
 

Gyg

Forum regular
Czyżby złote karty specjalne były pokazywane przez Ambasadorów frakcji? Na razie 2/2 się zgadza.
Ten Dzień Gniewu silny ale nie licząc echa dobrze zbalansowany.
 

Nowa karta specjalna Syndykatu :)
Moim zdaniem trochę zbyt potężna, bo nie dość, że działa jak kościany talizman (o prowizji 7) + zadaje 3 obrażenia, to jeszcze ma Echo... Powinno być 12 prowizji, też tak uważacie? Ale w sumie już widać, że ten dodatek będzie wprowadzał karty, które wyglądają na OP w porównaniu do reszty. Pewnie później i tak polecą jakieś nerfy, jak zwykle.

Sam art przecudny. Te karty serio zaczynają wyglądać jak dzieła mistrzów renesansu. Myślę że w końcu zacznę grać Syndykatem, bo dotąd nie przemawiał do mnie motyw zbrodni, kryminalistów, żebraków i prostytutek... Ale Zakon Płonącej Róży to klasa i zupełnie inna para kaloszy :D
 
To echo może działać w dwie strony. Jeśli masz 4 kartową rundę 3-cią to ta karta nie jest raczej atutem.
 

ghs

Forum veteran

Nowa karta specjalna Syndykatu :)
Moim zdaniem trochę zbyt potężna, bo nie dość, że działa jak kościany talizman (o prowizji 7) + zadaje 3 obrażenia, to jeszcze ma Echo... Powinno być 12 prowizji, też tak uważacie? Ale w sumie już widać, że ten dodatek będzie wprowadzał karty, które wyglądają na OP w porównaniu do reszty. Pewnie później i tak polecą jakieś nerfy, jak zwykle.

Sam art przecudny. Te karty serio zaczynają wyglądać jak dzieła mistrzów renesansu. Myślę że w końcu zacznę grać Syndykatem, bo dotąd nie przemawiał do mnie motyw zbrodni, kryminalistów, żebraków i prostytutek... Ale Zakon Płonącej Róży to klasa i zupełnie inna para kaloszy :D
ta karta to żenada w porównaniu do talizmanu jest. działa jak talizman ale po deathblow. dodatkowo gold gdzie talizman to brąz. widać że w cdp nie mają już zbytnio pojęcia co zrobić z tą grą. nawet gdyby była za 8 prowizji to jest gorsza od talizmanu. za 10 prowizji to mem. za 12 prowizji to ludzie by się tarzali ze śmiechu. dodatkowo nadanie tagu echo, karcie z taką umiejką, dobitnie świadczy że nowe karty projektuje osoba którą to zadanie mocno przerasta. samo staranie się i dobre chęci tu nie wystarczą.
 
Last edited:
Tylko Talizman jest neutralny więc nie pasuje do devotion talii. Pytanie tylko czy talia bez neutrali będzie miała jakiekolwiek szanse zaistnieć.
 
Nowa karta specjalna Syndykatu :)
Moim zdaniem trochę zbyt potężna, bo nie dość, że działa jak kościany talizman (o prowizji 7) + zadaje 3 obrażenia, to jeszcze ma Echo... Powinno być 12 prowizji, też tak uważacie? Ale w sumie już widać, że ten dodatek będzie wprowadzał karty, które wyglądają na OP w porównaniu do reszty. Pewnie później i tak polecą jakieś nerfy, jak zwykle.
Wg mnie kiepski design. :( Removal za 3 nie daje tej karcie praktycznie żadnej wartości dodanej względem talizmanu bo co to za removal, który trzeba grać na koniec rundy. Do tego echo, które może być nieco problematyczne w przypadku bleedowania przez przeciwnika w r2. Natomiast karty nie skreślam w calości bo myślę, że stworzenie dużej ilości jednostek nawet na krótkiej rundzie nie będzie większym problemem w tym archetypie.
 
No dobra, skoro już lecą karty Syndykatu to możemy się dowiedzieć gdzie się znajdują karty Nilfgaardu w ostatecznej (przynajmniej na tę chwilę) wersji?
 
No dobra, skoro już lecą karty Syndykatu to możemy się dowiedzieć gdzie się znajdują karty Nilfgaardu w ostatecznej (przynajmniej na tę chwilę) wersji?
W sensie? Jeśli chodzi o silę to już Lexor napomknął - jeden art 4 siły, drugi 7+
Poszła kolejna aktualizacja na stronie i wygląda na to, że knujący arystokraci dostali bufa do siły z 3 na 4.


Karta trochę nijaka ale przynajmniej robi ładne pkt z Devotion. Dość uniwersalna.
 
Top Bottom