Pan Lusterko - prezentacja kart

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Rozpoczął się nasz ulubiony okres roku - prezentacje kart! Miejcie oczy szeroko otwarte na Twitterze, Discordzie, Facebooku czy Twitchu żeby nic nie przegapić! A po fakcie postaram się wrzucać wszystkie ujawnione karty w tym temacie. Opisy kart nie są finalne.

Szczegóły dotyczące dodatku Pan Lusterko, opisy nowych mechanik oraz oferty przedpremierowe znajdziecie na stronie dodatku.

A oto pierwsza pula kart, którymi zagramy już 30 czerwca! Te zostały ujawnione podczas streamu przez Burzę i Jasona :)


Wiewiórka
Bestia
Rozmieszczenie: Wygnaj kartę z cmentarza przeciwnika.


Tyrggvi Tuirseach
Człowiek, Pirat, Wojownik
Weteran.
Rozmieszczenie: Daj wrogiej jednostce Rozdarcie.


Wściekły Tłum
Człowiek
Rozmieszczenie: Zadaj przeciwnej jednostce 2 pkt obrażeń.
Spisek: Wzmocnij się o 2.


Dębostworki
Drzewiec
Rozmieszczenie (bliski zasięg): Daj wrogiej jednostce krwawienie na 3 tury.
Rozmieszczenie (daleki zasięg): Stwórz bazową kopię tej jednostki w tym rzędzie.
Oddanie: Użyj obu umiejętności.


Marlena de Trastamara
Człowiek, Przeklęty
Zasłona.
Rozkaz: Daj jednostce Zasłonę.


Pan Lusterko
Demon
Zasłona.
Rozmieszczenie: Przemień kartę ze swojej ręki, która znajduje się najbardziej z lewej, w losową kartę legendarną z twojej frakcji, oprócz kart znajdujących się w twojej talii startowej. Powtórz tę umiejętność za każdym razem gdy zagrasz z ręki kartę, która znajduje się najbardziej z prawej.


Onejromancja
Zaklęcie
Echo.
Zagraj dowolną kartę ze swojej talii.


Wędrujący Drzewiec
Fatum.


Malutka Driada
Driada
Fatum.
Symbioza.​
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
A oto karty ujawnione wczoraj!


Wróżbitka
Człowiek
Rozmieszczenie (bliski zasięg): Daj jednostce Fatum.
Rozmieszczenie (daleki zasięg): Daj jednostce Zasłonę.


Wszechbóg
Relikt
Rozmieszczenie: Wzmocnij 3 jednostki w twojej talii o 2.


Pakt
Zaklęcie
Wzmocnij jednostkę o 6 i daj jej Fatum.​
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja.: Bardzo bym prosił o wyraźne akcentowanie błędów w prezentowanych grafikach kart jeśli takie istnieją.

O ile we Wróżbitce zostało to częściowo rozwiązane poprzez polskie tłumaczenie (które już jest poprawne, choć nie każdy może to przeczytać skupiając się na grafice), to to, że Pakt nie jest jednak kartą epicką lecz rzadką już takie jasne może nie być.

W kwestii grafik: rozumiem, że wersje prezentowane na stronie card reveals są aktualniejsze? Pytam o to w rozumieniu np. pojawienia się "cenzury", którą można zauważyć na karcie Malutkiej Driady:

 
Last edited:

Alicja.

CD PROJEKT RED
Oto pierwsza spośród zmieniających się kart, które Pan Lusterko wprowadzi do GWINTA! Chwała Wielkiemu Słońcu!



Uzurpator: Oficer
Człowiek, Żołnierz
Rozmieszczenie: Stwórz Wywiadowcę we wrogim rzędzie.
Zapał. Rozkaz: Przechwyć wszystkich wrogich Wywiadowców.
Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.

Usurper-General.png

Uzurpator: Generał
Człowiek, Żołnierz
Rozmieszczenie: Stwórz Wywiadowcę w każdym wrogim rzędzie.
Zapał. Rozkaz: Przechwyć wszystkich wrogich Wywiadowców.
Oddanie: Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Uzurpator: Cesarz
Człowiek, Żołnierz, Arystokrata
Zasłona.

Rozmieszczenie: Stwórz Wywiadowcę w każdym wrogim rzędzie.
Zapał. Rozkaz: Przechwyć wszystkich wrogich Wywiadowców.
Za każdym razem gdy zagrywasz Agenta, wzmocnij się o 1.


Knujący Arystokraci
Człowiek, Arystokrata
Rozmieszczenie, Oddanie: Wzmocnij się o 1 za każdego Szpiega po stronie przeciwnika.
Za każdym, razem gdy wroga jednostka zostaje szpiegiem, wzmocnij się o 1.

Poniżej pozostałe karty ujawnione w ostatnich dniach:


Żertwa
Zadaj jednostce 1 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Zagraj brązową jednostkę ze swojego cmentarza i daj jej Fatum.


Koszmar Iris
Demon
Fatum.
Na koniec twojej tury przekształć jednostkę po prawej, jeśli nie jest Demonem, w bazową kopię Koszmaru Iris.


Błędne Ogniki
Zaklęcie
Zniszcz jednostkę z Fatum.​
 
Last edited:

Gomola

Forum veteran
Powrót szpiegów, jakie to piękne. Wielu pewnie, łącznie ze mną, podskoczyło z radości. Jedna z wizytówek Gwinta wraca do dawnej chwały.
 

Lexor

Forum veteran
Uzurpator: Oficer to chyba powinien mieć tłumaczenie "Rozmieszczenie: Stwórz Wywiadowcę w przeciwnym rzędzie."?
Widzę też, że Uzurpator: Generał ma zły angielski opis na grafice.
 
Jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o cenę kart? Każda zmieniająca się karta legendarna to w dalszym ciągu koszt 800 skrawków, czy te karty będą droższe?
 

Lexor

Forum veteran
Jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o cenę kart? Każda zmieniająca się karta legendarna to w dalszym ciągu koszt 800 skrawków, czy te karty będą droższe?
Póki co nie słyszałem o ich większym koszcie.
 
Oby tylko ta nowa driada nie doczekała się jednak cenzury, i będzie dostępna w grze w pierwotnej wersji.
 

Lexor

Forum veteran
Oby tylko ta nowa driada nie doczekała się jednak cenzury, i będzie dostępna w grze w pierwotnej wersji.
Myślę, że możesz sie już pożegnać z wersją grafiki, która była prezentowana na streamie.
 
Myślę, że możesz sie już pożegnać z wersją grafiki, która była prezentowana na streamie.

Czy ja wiem...Juniora barbarzyńsko ocenzurowali, za co sporo stracili w mych oczach, ale inną driadę swego czasu też w wersji premium bodaj odziali, ale potem powrócili do wersji pierwotnej, więc jest spora szansa, że mniej odziana Driada jednak trafi do gry. Mam przynajmniej taką nadzieję, chyba że Redzi znów chcą strzelić sobie w stopę.
 

Lexor

Forum veteran
Czy ja wiem...Juniora barbarzyńsko ocenzurowali, za co sporo stracili w mych oczach, ale inną driadę swego czasu też w wersji premium bodaj odziali, ale potem powrócili do wersji pierwotnej, więc jest spora szansa, że mniej odziana Driada jednak trafi do gry. Mam przynajmniej taką nadzieję, chyba że Redzi znów chcą strzelić sobie w stopę.
Często strzelają, więc kolejny raz nie będzie miał dla nich znaczenia. Ja osobiście widząc brak jakichkolwiek oficjalnych reakcji (a widziałem temat tej grafiki poruszany w kilku miejscach) przyjmuję to obecnie jako PR-wą zagrywkę "przemilczmy temat z nadzieją, że ludzie o tym zapomną".

EDIT: Zauważyłem kolejny błąd / niedopracowanie w prezentacji kart: trzecia faza karty Uzurpatora dostała w trailerze i w tym temacie tagi: Człowiek, Żołnierz, Arystokrata, ale na oficjalnej stronie pokazujacej karty (gdzie do tej pory były naprawiane błędy) nie ma już tagu Arystokrata, który może być dość istotny. Bądź tu teraz mądry i osądź "kto ma rację?".

EDIT: Mały spojler dotyczący kart transformujących się z innych frakcji:
Patrząc na to jak pogrupowane są trójki kart frakcyjnych na stronie z prezentacjami kart z dodatku, można chyba założyć, że karty transformujące się z prawie wszystkich frakcji będą miały siłę 6 - jedynie karta z ST może mieć większą.
 
Last edited:
Hmm Karty które ewoluują podczas bitwy podobnie jak w Runeterra karty bohaterów =]
Szkoda cenzury na karcie Młodej Driady, akurat tamta wersja bez listków była fajniejsza, takie dzieło sztuki =]
Post automatically merged:

https://gwintownia.pl/ Tutaj jest polski serwis, który jeszcze jako tako prowadzi jakieś aktualnośći o Gwincie, bo https://gwint24.pl/l to już można osunąć z ulubionych. Ostatnia aktualność była 2 miesiące temu =]

Jak ładnie wszystko opisali:

 
Last edited:
@MaRIB1 Co się dziwić. Jakie mogą być newsy o grze, w której ostatnie realne zmiany w kartach były kilka miesięcy temu.
 

Lexor

Forum veteran
Czy niedziela jest dniem bez prezentacji nowych kart czy też mi jakieś umknęły?
 
Czy niedziela jest dniem bez prezentacji nowych kart czy też mi jakieś umknęły?
Niestety nie umknęły :( Może jeszcze coś dostaniemy...
Z nowości na Reddicie ktoś wstawił zdjęcie planszy inspirowanej Świątynią Lilvani, ale to nielegalny stuff na forum, więc jeśli chcesz zobaczyć, polecam wejść na Reddita :)
 
Co się dziwić. Jakie mogą być newsy o grze, w której ostatnie realne zmiany w kartach były kilka miesięcy temu.

:( Rozumiem, że nie byłeś obecny przy premierze 6 nowych umiejętności dwa miesiące temu, ani przy uwaleniu Hidden Cache w miesiącu poprzednim?

Pracują nad dodatkiem, pracują Z DOMÓW, jeden turniej już za nami a drugi za pasem, premiera na steam, premiera na androida, coraz więcej graczy trafia do tego wspaniałego świata.

A w ostatnim miesiącu tak to wyglądało u mnie jeśli chodzi o rozgrywki rankingowe:
Przechwytywanie.PNG

Tak wyrównanej mety chyba nigdy jeszcze nie widziałem, dalej jest pole do manewrów rzecz jasna, ale po co wywracać wszystko do góry nogami na miesiąc, tuż przed Gwent Open? I ja wiem, że 140 gier na określonych rangach nie jest reprezentatywne dla całej gry - ale z tego co czytałem na reddicie, ten sezon był wyjątkowo dobry (chyba nawet TailBot tweetnął coś o tym, że każda frakcja miała coś do powiedzenia). Także nie rozumiem idei: ZMIEŃCIE TAK JAK JA CHCE BO LUBIE POTWORAMI I ARCHETYP DZIKIEGO GONU DODAJCIE I TO TEŻ ZMIEŃCIE. Jest dobrze, martwmy się żeby karty dodatku tego stanu nie zaburzyły bo wiadomo że to jedna wielka niewiadoma.


Ja rozumiem ganienie studia za mnóstwo bugów, za słabą komunikację, za beznadziejną responsywność w social mediach i na forum, za zaniedbywanie środowiska gry, za nienaprawiony automill i za wciąż zbugowane karty premium.
Natomiast zarzut "Mało zmian" lub "nic się nie dzieje" jest tak mało przekonujący że aż nie znajduję porównania.

GET INSIDE THE HYPE TRAIN! I jeszcze dodam sobie, że bardzo pragnę powrotu rębaczy z Crinfrid. Mam nadzieję, że dostaną oni swoje osobne 3 karty tak jak Figgis, Zoltan i Munro, bo szkoda tak wspaniałego artu :( I oczywiście w komplecie ze zwiadowcą rębaczy :D Cóż to były za wspaniałe karty.
 
Top Bottom