Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Widzę, że społeczność jest mocno skonfundowana tym co się dzieje z tymi kartami, szczególnie ta anglojęzyczna ;)
 
Hmm u Wszechboga prowizja na stronce spadła :think:
... a Arystokraci już nie mają tam Oddania teraz.

EDIT: Jakie jest Wasze zdanie odnośnie Oddania we frakcji NG? Jak dla mnie zdolności które obecnie Oddanie dodaje nie uzasadniają pozbywania sie dość ważnych kart neutralnych, które np. zmniejszają losowość dostawanych kart. Ja osobiście będę się cieszył na myśl spotkania z przeciwnikiem NG grającym pod Oddanie, moja Cantarella zawsze lubiała Albricha.
 
Last edited:
EDIT: Jakie jest Wasze zdanie odnośnie Oddania?
No ja nie jestem fanem tego keywordu, ponieważ nie chciałbym żeby neutralne karty były traktowane jako zło konieczne. A trochę tak to odbieram przez te słowo kluczowe. Nie dość, że karty frakcyjne przy tej samej prowizji mają średnio robić lepsze pkt to jeszcze wprowadza się obostrzenia na wkładanie neutrali do decku. Oczywiście widzę też pozytywne strony tego pomysłu ale na ten moment przeważają jednak negatywne odczucia.
Jakie jest Wasze zdanie odnośnie Oddania we frakcji NG?
Tutaj z oceną myślę, ze trzeba poczekać bo nie jest wykluczone, że to słowo kluczowe otrzymają jeszcze jakieś inne (stare) karty Nilfgaardu. Ale jeśli chodzi o te co pokazali to uważam, że Fergus ma potężnego boosta od Devotion i ciężko mi sobie wyobrazić granie go bez Oddania.
 
No ja nie jestem fanem tego keywordu, ponieważ nie chciałbym żeby neutralne karty były traktowane jako zło konieczne. A trochę tak to odbieram przez te słowo kluczowe.
Również tak to odbieram. Granie samymi kartami frakcyjnymi jest jak dla mnie "zbyt losowe".

Tutaj z oceną myślę, ze trzeba poczekać bo nie jest wykluczone, że to słowo kluczowe otrzymają jeszcze jakieś inne (stare) karty Nilfgaardu.
Nie nastawiałbym się na pojawienie się tego słowa na starych kartach. Myślę, że może nastapić jakiś balans ale raczej nic więcej.

Ale jeśli chodzi o te co pokazali to uważam, że Fergus ma potężnego boosta od Devotion i ciężko mi sobie wyobrazić granie go bez Oddania.
Póki co jakoś nie widzę potrzeby grania Fergusa - okolice 7 prowizji są dość mocno obstawione i jest wiele dobrych alternatyw.
 
Jakie jest Wasze zdanie odnośnie Oddania we frakcji NG?

Po zmianie arystokratów na tę chwilę jest to trudny wybór bo Fergus i Amnestia do bardzo dobre karty, ale chcielibyśmy też móc zagrać np. Triss Telekineze w dodatkowe wskrzeszanie. Zostały dwie karty i one przesadzą.
 
Fergus i Amnestia do bardzo dobre karty
A co takiego dobrego jest w Fergusie? Podstawowy mój problem z Oddaniem jest taki, że, w/g mnie, owa zdolność na danej karcie powinna czynić ją w mniejszym stopniu zależną od innych kart. Co mi po tym, że dostanę trzech szpiegów zamiast jednego, skoro, z racji słabego dociągnięcia, nie bedę potrafił tego wykorzystać?

Z Amnestią jest trochę podobnie choć w znacząco mniejszym stopniu - jej plus jest taki, że nasi przeciwnicy mogą faktycznie często grać jednostki z siłą "3 lub mniejszą", ale przy złym dociągnięciu (szczególnie jeśli wypadnie mam krótka R3) to może być martwa karta.
 
Last edited:
A co takiego dobrego jest w Fergusie?
Sam w sobie jest 7 za 7 co już jest akceptowalne a nakładając statusy będziemy robić prawdopodobnie niezłe punkty.
1) Głupia Dama na stole to już jest zagranie za 10 pkt.
2) Robimy cele dla Cup de grace, Angry Mobów, Arystokratów i być może Vincenta.
3. Nie wiemy jak będzie działać Impera, Rainfarn i Mangonella. Możliwe że tu też będziemy robić punkty.

Jak dla mnie genialna karta.
Post automatically merged:

Co mi po tym, że dostanę trzech szpiegów zamiast jednego, skoro, z racji słabego dociągnięcia, nie bedę potrafił tego wykorzystać?
Mamy Roderika, mamy de Wetta, mamy Naradę. NG ma najlepsze frakcyjne tutory w grze.
Post automatically merged:

Z Amnestią jest trochę podobnie choć w znacząco mniejszym stopniu - jej plus jest taki, że nasi przeciwnicy mogą faktycznie często grać jednostki z siłą "3 lub mniejszą", ale przy złym dociągnięciu (szczególnie jeśli wypadnie mam krótka R3) to może być martwa karta.
I to jest minus tej karty, dlatego nie jest tak silna jak niektórzy płaczą.
 
Sam w sobie jest 7 za 7 co już jest akceptowalne a nakładając statusy będziemy robić prawdopodobnie niezłe punkty.
1) Głupia Dama na stole to już jest zagranie za 10 pkt.
2) Robimy cele dla Cup de grace, Angry Mobów, Arystokratów i być może Vincenta.
3. Nie wiemy jak będzie działać Impera, Rainfarn i Mangonella. Możliwe że tu też będziemy robić punkty.

Jak dla mnie genialna karta.
Zakładasz, że Ci te inne karty dojdą. To jest ten problem, o którym pisałem.

Mamy Roderika, mamy de Wetta, mamy Naradę. NG ma najlepsze frakcyjne tutory w grze.
Jeśli twierdzisz, że NG ma najlepszych tutorów, a i tak tu się zastanawiamy nad Oddaniem to tylko pokazuje ogólną jego słabość.

Poza tym, nawet jeśli NG ma najlepszych tutorów, to zupełnie nie oznacza, że są one na podobnym poziomie do neutralnych.

Z tych trzech jedynie Narada "daje radę" bo oferuje znośne prawo wyboru, niezależnie od rundy. Wett jest mocny ale nie jako tutor, tylko jako szpieg i zagranie punktowe, bo nieustawiony Wett jest losowy, zwykle potrzebuje albo Yen albo zdolności dowódcy. Roderika zwykle nie chcemy używać w pierwszej rundzie, a w ostatniej też nie zawsze jest idealnie pomocny, jeśli nie dociągniemy wcześniej wiekszej ilości goldów, aby w talii został tylko jeden lub dwa.
 
Jak dla mnie zdolności które obecnie Oddanie dodaje nie uzasadniają pozbywania sie dość ważnych kart neutralnych, które np. zmniejszają losowość dostawanych kart. Ja osobiście będę się cieszył na myśl spotkania z przeciwnikiem NG grającym pod Oddanie, moja Cantarella zawsze lubiała Albricha.
Akurat grając NG przy odrobinie szczęścia możesz zjeść ciastko i mieć ciastko .Innymi słowy można grac oddanie i neutralne karty przeciwnika , w jaki sposób - Cantarella , test lojalności , dowódcą przejąć kartę lub innym dowódcą podebrać kartę z reki .
 
Pytanie, co z dwoma niepokazanymi jeszcze kartami NG, skoro dziś już wchodzi Syndykat? Zobaczymy je czy juz nie starczyło czasu? ;)
 
Trochę smuteczek, myślałem że zobaczymy wszystko i już będzie można pomyśleć nad deckiem ;)
Post automatically merged:


Pamięta ktos o której pokazali Uzurpatora? Ta pewnie też się pojawi o tej godzinie ;)
Jeśli dobrze pamiętam to o 13.
 
Poza tym, nawet jeśli NG ma najlepszych tutorów, to zupełnie nie oznacza, że są one na podobnym poziomie do neutralnych.

Nie ważne czy są lepsze. Ważne czy da się zbudować stabilny deck z wykorzystaniem nowego słowa kluczowego. Mimo wszystko od startu finalnej wersji Gwinta doszła masa frakcyjnych dociągarek i moim zdaniem można się już pokusić o próby zbudowanie stabilnej talii opartej wyłącznie o karty frakcyjne. Czy to jednak będzie miało sens okaże się gdy już wszystkie karty z Oddaniem będą ujawnione. Z kart które ujawnili nie bardzo jak na razie widzę sens babrania się w czysto frakcyjny Nilfgaard.

Natomiast wracając do dociągarek/skracarek frakcyjnych w Nilfgaardzie masz:
- Taktyczna decyzja (plus do rozważenia Damien)
- Joachim
- Affan
- Vilgefortz
- Xarthisus
- Artorius Vigo
- Doadrick
- Isbel
- Menno
- Narada wojenna (plus do rozważenia Stefan)
- Brygada Impera
- Roderic
- Nagonka

W sumie 15 sposobów, a potrzeba max 6 dla stabilności buildu więc jest z czego wybierać.

W innych frakcjach jest gorzej, ale nadal jest możliwość wyboru. Scellige ma 12 takich kart (z czego jedna skraca deck o 2 karty), Syndykat 11, Scoia 9, Potwory 7, KP 6 (ale jedna skraca deck o 2 karty).
 
od startu finalnej wersji Gwinta doszła masa frakcyjnych dociągarek i moim zdaniem można się już pokusić o próby zbudowanie stabilnej talii opartej wyłącznie o karty frakcyjne.
Oczywiście, że można. Od dawna metowy Nilfgaard składa sietylko z kart Nilfgaardu. Przykładem niech będzie metowy Bal z tego sezonu.
Edit: zapomniałem o Mraalu, no ale to nie jest dociągarka.
 
Poznajcie zmieniającą się kartę Syndykatu — Jakuba de Aldersberga.



Jakub Cudowne Dziecko
Człowiek
Zysk 4.
Haracz 4: Stwórz 2 Fanatyków Wybrańców w tym rzędzie.
Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Jakub de Aldersberg
Człowiek, Wybrańcy Ognia
Zysk 4.
Haracz 4: Stwórz 2 Szeregowych Płonącej Róży w tym rzędzie.
Oddanie: Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Jakub Wielki Mistrz
Człowiek, Wybrańcy Ognia, Salamandra
Zysk 4. Zasłona.
Haracz 4: Stwórz 2 Szeregowych Płonącej Róży w tym rzędzie.
Za każdym razem gdy zagrywasz kartę Wybrańców Ognia, wzmocnij się o 1.


Szeregowy Płonącej Róży
Człowiek, Wybrańcy Ognia, Token
Fatum.


Kapłan Płonącej Róży
Człowiek, Wybrańcy Ognia
Zysk 2.
Haracz 2: Stwórz Fanatyka Wybrańców w tym rzędzie.
Opłata 1: Przemień Fanatyka Wybrańców w Szeregowego Płonącej Róży.​
 
Ciekawi mnie jak to ma działać przeciwko szpiegom, skoro zawalimy cały stół? Nilfgaard na szpiegach ma się od razu poddać? ;)
 

Gyg

Forum regular
Jakub de Aldersberg jest bardzo podobny do Uzurpatora w działaniu. Zakładam, że każda taka karta będzie tworzyć żetony.
Przemiana zelotów w szeregowych ciekawa, punkt pancerza ładnie przeciwdziała Rozdarciu.
 
Top Bottom