Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Spodziewałem się mniej niż otrzymałem - pokazali w sumie osiem kart, w tym jedną z SC.
Nie do końca wiem, co jeszcze by mieli powiedzieć w połowie miesiąca? Zmiany w starych kartach powiedzą w streamie końcowym.
Miałem nadzieję, że pokażą filmik z potworami. Karty można było ujawnić na reddit.
 
Roderick de Wett / Herkja Drummond - czy to znaczy, że w NG nas czeka coś w rodzaju:

Zasłona.
Zapał. Rozkaz (bliski zasięg): Przechwyć wrogiego Wywiadowcę.
Na koniec twojej tury, jeśli rozkaz nie został użyty, stwórz Wywiadowcę we wrogim rzędzie.

?
 
Cieszy powrót pogody w Dzikim Gonie jak i samego artu Eredina. Ciekaw jestem czy karta Evo też będzie spamowała mróz poprzez stworzenie albo wyciągnięcie z decku. Ogólnie pogody mają dostać buffa co też widać po prowizji nowego specjala MO. Podejrzewam, że prowizja neutralnych pogód spadnie z 7 na 6.
 
Ten buff pogody to chyba najlepsze co pokazali. I Gon, które znowu będzie miał synergię z mrozem(ciekawe jak zreworkują pozostałe karty Gonu).
Pewnie w takim razie ewoluującą kartą okaże się Dagon.
Problem jest tylko taki, że gdy pogoda będzie popularna a artefaktów nie znerfią zbyt mocno to granie devotion będzie się mijało z celem( bo trzeba będzie wstawiać Irys do każdego decku).
 
@mrgimli32: Oddanie póki co jak dla mnie wypada bardzo słabo i stoi na pozycji niewypału, ponieważ nie równoważy strat wynikających z zastosowania potrzeb by zaczęło działać. Podobne w wymogu stosowania pewnych zasad talie highlanderowe wypadają o niebo lepiej.
 

Gyg

Forum regular
Roderick de Wett / Herkja Drummond - czy to znaczy, że w NG nas czeka coś w rodzaju:

Zasłona.
Zapał. Rozkaz (bliski zasięg): Przechwyć wrogiego Wywiadowcę.
Na koniec twojej tury, jeśli rozkaz nie został użyty, stwórz Wywiadowcę we wrogim rzędzie.

?
Nie będzie więcej wywiadowców w NG. Zresztą ostatnia karta do NG to Duny w dwóch wersjach.
Ale na bank będzie coś ze wzmacnianiem w SC/NR. Strzelam, że NR będzie randomowo buffował swoich, a SC siebie.
 

Berserker Drummond

Tak mi się skojarzyło

Pewnie w takim razie ewoluującą kartą okaże się Dagon.

Na Reddicie pisali że Slama hintował Królową Zimy z Okruchu Lodu...
 
Pewnie w takim razie ewoluującą kartą okaże się Dagon.

Nie ma takiej opcji, co jak co, ale postać Dagona to bóstwo, które nijak się nie zmienia. (no bo jak, od kijanki do Cthulu? to byłaby parodia)
Post automatically merged:

Podejrzewam, że prowizja neutralnych pogód spadnie z 7 na 6.
Raczej zostanie taka sama, bo różnica między frakcyjnym mrozem, a mrozem zwykłym byłaby niewielka, a karty frakcyjne ponoć mają być lepsze od kart neutralnych.
 
Raczej zostanie taka sama, bo różnica między frakcyjnym mrozem, a mrozem zwykłym byłaby niewielka, a karty frakcyjne ponoć mają być lepsze od kart neutralnych.
No i powinna być niewielka. Chyba nie chodzi o to, żeby neutrale były niegrywalne a tym bardziej z devotion teraz? Poza tym to chyba najprostsza droga do bufa a wiem, ze pogody takiego dostaną od Alicji.
 

Gyg

Forum regular
@Lexor Widać, że sporo kart w dodatku jest spod jednej sztancy (ewoluujące, specjalne legenedarne) ale nie wszystko. Jak im dane rozwiązanie nie pasowało do archetypów, to go nie stosują. W Potworach może będzie coś podobnego bijącego w najsilniejszą jednostkę, ale np. dla NG to ani obrażenia, ani wzmocnienie nie jest archetypiczne. Więc go nie ma. Oczywiście jest to moja opinia i równie dobrze mogę się mylić.
 
Wracając na chwilę do tematu Oddania, coś mi mocno nie pasuje i mam pewne przewidywania co do zmian w już istniejących kartach.
Na tę chwilę rzeczywiście Oddanie wygląda bardzo słabo, aż podejrzanie słabo. Każda frakcja dostaje tylko parę kart, które czerpią korzyści z Oddania, ale bez niego również działają. Oddanie działa tu bardziej jako wzmocnienie działania karty, a nie warunek. Wyobrażałem sobie, że dodadzą karty działające podobnie jak Radeyah czy Sklep - tamte działają tylko wtedy, jeśli nasza talia spełnia konkretny warunek.
Na tę chwilę i z obecnie pokazanymi kartami z Oddaniem podejrzewam, że mało kto zrezygnuje z neutralnych tutorów i kart typu Telekineza, Dekret, miotacz bomb, Igni czy Yrden. Tym bardziej, że dodatek serwuje nam kolejną porcję mocnych neutrali.

Musi się za tym kryć coś więcej. Podejrzewam że na streamie pod koniec miesiąca, gdy będą omawiać zmiany w kartach i balansie, dowiemy się, że niektóre z istniejących kart zmieniły działanie i podlegają Oddaniu. Mogłoby to spotkać wyjątkowo mocne karty frakcyjne, które uważane są za OP, jak choćby Scenariusze, Magiczny Wstrząs czy Woda Brokilonu.
 
Top Bottom