Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Myślę, że takiego rozwiązania dla karty Evo KP chyba nikt się nie spodziewał. Karta właściwie bez przynależności do jakiegoś archetypu. Żołnierze są grani praktycznie w każdej talii, możliwe że teraz będzie ich po prostu więcej.
Nie do końca wiem co o tym sądzić, karta uniwersalna więc być może KP będzie najbardziej różnorodne po prostu w dodatku.
 

Gyg

Forum regular
Resetowanie rozkazu bardzo silne w połączeniu z Anseisem, Seltkirkiem. Można jeszcze zresetować Trollolo i Vincenta Meissa. Na pewno wymaga dostosowania talii, nie jak w przypadku reszty grającej tempo.
A straż dość ciekawa, NG musi się trochę więcej namęczyć aby to zdjąć.
Zastanawiam się, czy karty NR to będzie kolektywne łatanie dziur we frakcji. Czy doczekamy się Oczyszczenia dla NR w postaci brązu?
 
Powiem szczerze, to może być najlepszy dodatek w historii Gwinta, jeśli tylko technicznie nie będzie jakiś problemów. Już dawno nie czułem takiego hypu, poza tym zmęczyło mnie kilka miesięcy bez realnych zmian a tutaj czuć powiew świeżości. Zastanawia mnie czy można spodziewać się wielu poprawek w istniejących już kartach.
 
Viraxas wygląda naprawdę ciekawie, choć trochę z tymi żołnierzami drugi NG się robi. Faktem jest że mamy już dwie potężne i grywalne karty z rozkazem(Anseis i Baron). Dodatkowo jest aktywatorem do inspiracji u żołnierzy. Uprising wygląda że dużo na tym zyska.
 
Zastanawia mnie czy można spodziewać się wielu poprawek w istniejących już kartach.
Najwięcej zmian ma być w kartach neutralnych ;)

A co myślicie o tej strażniczce? W pierwszej chwili mi się spodobała ale po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że to jest kiepska karta. Często będzie padać przy 4p za 5 prowizji albo przesuwać i robić 3pkt...
 

Gyg

Forum regular
@luk757 no połącz ją ze Strażą Radowida/Plutejami/RAynardem i już trudniej ją zdjąć. Zasłona powoduje, że blokada i trucizna może jej skoczyć. Ten jej ruch to jest bonus.
 
@luk757 no połącz ją ze Strażą Radowida/Plutejami/RAynardem i już trudniej ją zdjąć. Zasłona powoduje, że blokada i trucizna może jej skoczyć. Ten jej ruch to jest bonus.
Ma to sens tylko zastanawiam się czy taka synergia starczy by przebiła się do decków i myślę, ze ciężko będzie jej znaleźć mimo wszystko miejsce. Gdyby przesuwała też swoje jednostki to byłaby całkiem inna rozmowa.
 
W kanonie książkowym tak było, ale według W3 zrobił to świadomie.

Śniączki śnią prawdę, ale jedynie symboliczną. Ciri sen Corine przedstawił jako rzeczywistą jaskółkę, więc jak najbardziej jest miejsce na interpretację. Avallac'h zapytany przez Geralta o to, jak dowiedział się o tym, w jaki sposób zginął Auberon, omijał odpowiedź. Wystarczająca przestrzeń na niejednoznaczność.


Kerackijska Strażniczka

Jej, nie wiedziałem, że tak bardzo czekałem na tę kartę i ten art <3 Zrozumiałem to dopiero, jak ją zobaczyłem :D
 
@Gomola: widzę, że moje przewidywania się sprawdzają. NG jeszcze nie ma ale "seria" jest kontynuowana w KP.

Roderick de Wett / Herkja Drummond - czy to znaczy, że w NG nas czeka coś w rodzaju:

Zasłona.
Zapał. Rozkaz (bliski zasięg): Przechwyć wrogiego Wywiadowcę.
Na koniec twojej tury, jeśli rozkaz nie został użyty, stwórz Wywiadowcę we wrogim rzędzie.

?
 

Gyg

Forum regular
@Lexor przewiduję, że Duny będzie miał 4 siły i efekt silnikowy (jaki? Nie wiem, ale nie samowzmocnienie) a na rozkazie będzie się transformowal w 7 siły z zasłoną.
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
Ciekawe, że z ujawnionych jednostek NR to nijak się nie wyłania żaden archetyp. Ciekaw jestem pozostałych 3 brązów jednostek. Ciekawe co McBeard pokaże dziś o północy.
 
Czy reset rozkazu usuwa blokadę? Powinien, ale pewny nie jestem, więc może ktoś gdzieś widział jakąś oficjalną informację.
 
Rozkaz Ci zresetuje ale blokada nadal będzie. Nie wiem czemu miałoby jej nie być.
Do tej pory słowo kluczowe "Reset" było zawsze używane w stosunku jedynie do siły jednostki.
"Reset" przywraca stan bazowy, a stan bazowy rozkazu jest "nieaktywny" i "niezablokowany".
Mamy też dawanie zapału, co oznacza, że bez zapału na użycie zresetowanego rozkazu czekalibyśmy pewnie jedną turę.
Być może więc "Reset" na rozkaz zadziała jak przywracanie z Mandragory?
 
Last edited:
Rozkaz to umiejętność jednostki a blokada to status - 2 rożne rzeczy. Z opisu Evo karty wynika, że resetuje umiejętność kart rozkazowych po prostu. Mandragora to inna bajka bo ona wszystko przywraca do stanu bazowego, łącznie ze statusami wliczając to trutki, wytrzymałość itd.
 
Top Bottom