Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Nie uwzględniasz efektu echo. Samo to, że możesz to wyciągnąć z talii Natalisem jest dużym plusem. Co Ci przyjdzie z Onirijmancji jak jej nie dociągniesz?

A co Ci przyjdzie z Natalisa i Desantu jak Ci nie podejdą? :) Ale poważniej. Uwzględniam echo, ale to słowo kluczowe Onejromancja również ma. Wystarczy mieć możliwość skrócenia decku o 4 karty by mieć niemal 100% pewność dobrania w 3 rundzie najsilniejszych kart jakie jeszcze nam w talii zostały. W grze obecnie jest już tak wiele skracarek, że spokojnie idzie dobrać takie które dadzą nam sensowny zwrot wydanych na nie punktów prowizji. Desant to nie jest zła karta. Są po prostu moim zdaniem od niej lepsze karty z których można skorzystać w KP. To po prostu nie jest karta która od razu znajdzie się w każdym metowym decku z racji swojej premierowej siły, a takich kart oczekuję po nowym dodatku bo tylko takie karty wywrócą skostniałą metę do góry nogami.
 
Moim zdaniem desant ma 3 duże zalety, które nadają jakości tej karcie:
- możliwość wyciągnięcia tutorem co dla karty z Echo jest bardzo istotne
- możliwość wygrania 1 rundy dzięki brązowej karcie, zostawiamy lepsze na następne rundy
- wzmocnienie względnie łatwego do ubicia silnika do poziomu, na który przeciwnik nie ma odpowiedzi bądź nie będzie mu się opłacało zareagować

To wszystko razem sprawia, ze ta karta jest bardzo dobra zwłaszcza w taliach silnikowych, które potrzebują wygrać r1.

A co do tej premierowej siły @Duckingman to mimo wszystko mam wrażenie, że karty z tego dodatku nie będą potrzebować specjalnie nerfienia. Góra kilka takich kart pewnie będzie.
 

Fregata Kerack
Maszyna, Statek, Machina Oblężnicza
Rozkaz: Stwórz Ochotnika w tym rzędzie.
Załoga: Na koniec swojej tury odśwież tę umiejętność.


Marynarz z Kerack
Człowiek, Korsarz, Żołnierz
Zapał. Rozkaz: Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 2.
Lojalność: Zamiast tego wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 4.


Król Belohun
Człowiek
Za każdym razem, gdy zagrywasz jednostkę o sile mniejszej niż 4, ustaw jej siłę na 4.
Lojalność: Zwiększ limit siły do 5.​
 
w tej całej dyskusji zapominacie o takiej śmiesznej umiejętności jak Manewr Okrążający - przy pomocy desantu będzie można ładne łańcuszki kręcić
 
@luk757 żeby się nie okazało, że jeszcze Dekret trzeba mieć w talii by mieć pewność że będziemy wstanie w pierwszej rundzie zagrać Natalisa który da nam pewność zagrania Desantu ;)

Tak jak napisałem wcześniej uzmysłowiliście mi, że ta karta mocno zyskuje gdy zostanie zagrana w brązy i to jest jej największy atut tak, że z ciekawością oczekuję premiery dodatku by przekonać się czy trafi ona do metowych decków.
 
Co sądzicie o kartach jak Marynarz z Kerack? Strasznie mało oryginalne i w żaden sposób nie rozbudowuje żadnego archetypu.
 
Co sądzicie o kartach jak Marynarz z Kerack? Strasznie mało oryginalne i w żaden sposób nie rozbudowuje żadnego archetypu.
Gdyby się dało zrobić dobre neutralne KP to można by to grać zamiast straży Radowida. Kolejny support pod silniki, w tym Belohuna. Tyle z plusów ;)
 
Co sądzicie o kartach jak Marynarz z Kerack? Strasznie mało oryginalne i w żaden sposób nie rozbudowuje żadnego archetypu.

Jeśli będzie sens tworzyć czysto frakcyjny deck to karta świetna bo daje pewne 7 za 4. Na ten moment jednak nie ma na tyle mocnych złotych kart ze słowem kluczowym Oddanie by był sens specjalnie pod Marynarzy budować taki build, a co za tym idzie moim zdaniem to niestety jedna ze słabszych kart w tym dodatku.
 

Gyg

Forum regular
I rzezimieszek i marynarz słaby. Jakby oddanie działało to Marynarz byłby zapasowym celem dla Viraxasa, no i z Desantu Morskiego jako finiszer robiłby 12 punktów. Rozczarowuje brak jakiegokolwiek brązu z oczyszczaniem dla KP. Domyślam się, że nieujawnionym złotem jest Ildiko Breckl, która może mieć dowolną umiejkę. Wszyscy się nastawiają na dużą łatkę balansującą, ale ja osobiście nie nastawiam się na rewolucję - spodziewam się zmian w NG pod szpiegów, nerfa/buffu paru kart (Vincent pewnie będzie miał restrykcje na rodzaj statusu który uruchamia niszczenie). Sam chciałbym dalszych zmian w Krasnoludach aby były bardziej grywalne, ale nie widzę, żeby w jednej łacie zajęli się tyloma archetypami. Lepiej być pesymistą i mieć miłą niespodziankę.
 
Oczy w kolorze roztopionego srebra, a serce ze stali — przedstawiamy zmieniającą się kartę Scoia'tael!



Eithné: Młoda Królowa
Driada
Rozmieszczenie: Stwórz Małą Driadę w tym rzędzie.
Jeśli ta karta na początku rundy jest w ręce lub w talii, ulegnie przemianie.


Eithné: Matka
Driada
Rozmieszczenie: Stwórz 2 Małe Driady w tym rzędzie
Lojalność: Jeśli ta karta na początku rundy jest w ręce lub w talii, ulegnie przemianie.


Eithné: Gniew Brokilonu
Driada
Zasłona. Symbioza.
Rozmieszczenie: Stwórz 2 Małe Driady w tym rzędzie.


Strażniczka Duén Canell
Driada
Zasłona. Symbioza.
Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń.​
 
Piękna grafika, ale nie wiem, czy Triss i rozdarcie wystarczy na tony spamu, jakie dostaniemy w rozszerzeniu.
 
Jest kolejny błąd w filmiku - Strażniczka Duen Canell nie ma Zasłony w opisie karty w filmie prezentacyjnym.
Co do samej ewolki - mało innowacyjna, kolejny spam tokenów, chociaż w tym przypadku to było do przewidzenia. Ciekawe, że 3 forma różni się od 2 tylko zasłoną i symbiozą...
Czy tylko mi 2 forma Eithne tak bardzo bardzo przypomina Daenerys Targaryen?
 

Gyg

Forum regular
@Solan7 Reszta kart też dostawała zasłonę i silnik w 3 formie. Coś mi się wydaje, że Grom wróci do łask, aby chronić te wszystkie zasłony i żetony. Driady na 5 to już byle czym nie zdejmiesz, a Eithne plus dwie driady generuje Drzewce za 3 za każdą Naturę zagraną. Całkiem nieźle.
 
Czyli Scoia zmieniło się w spamiarzy, lub hurt +1. Brawo. Czy nikt tam nie widzi czym ta frakcja się stała? To są 2 najnudniejsze i najbardziej irytujące sposoby na grę. Tak zwana sprytna, zwinna frakcja. Bardziej by to wszystko pasowało do jakiejś armii, gdzie jest pełno piechurów itd...Powiem szczerze, że jak rozumiałem spam u wyznawców ognia. tak tutaj nie bardzo to rozumiem.

Pomyślmy nawet kartami. Jak myślimy o wiewiórkach i myślimy o ich mocy, czy największej sile. Iorwet? Eithne? Jakaś inna postać? Nie. Spam dębostworków które mi się kojarzą z ukraińskimi powstańcami, zaraz po stłumieniu powstania. Do tego spam elfów które nawet nie wiadomo jak się nazywają i wyskakują z kapusty.
 
@2jacks Też bym wolał, żeby rozbudowano nieczyste zagrania, w stylu pułapki zamiast otrzymywać kolejny spam. Zwinna frakcja skończyła się już kompletnie, kiedy zmasakrowano Pożogę. Właściwie pewnie będę grał szpiegami, więc taktyka na zapchanie wrogowi rzędów to jakiś pomysł. Ale karty jak rozdarcie czy pułapka miażdżąca już na stałe zagoszczą w mecie, a SG ze swoim dzikiem morskim nie jest już takie oczywiste, skoro każdy może wygnać jednostkę z cmentarza tanim kosztem.
 
Tak od strony kanonicznej.
Z tą przedwczesną śmiercią to tak nie do końca bym się zgodził. Z tego co Kojarzę to była dorosła, był romans z Geraltem który dostał od niej "scyzorykiem". Z miłości jednak nic nie wyszło bo wiedźmak bezpłodny. Następnie Oddała się walce o Brokilon i zginęła w jednej z potyczek. Geralt trochę się obwiniał o tą śmierć. Eitne jednak nadal go lubiła choć tego wprost nie okazywał. Chyba nawet było mówione że pogodziła się ze śmiercią córki. Na pewno jedna jak i druga driada liczyły się z ryzykiem. Przedwczesną śmiercią jak dla mnie odeszła by gdyby umarła jako dziecko. No chyba że to ja coś pomieszałem.
Tak wiem czepiam się :)
 
Spamiarzy kart specjalnych chyba bo na pewno nie ma to nic wspólnego ze spamem jednostek w SY czy w Potworach ;)
nie rozumiem...przecież najsilniejsze obecnie talie SY to harmonia i spam elfów. Z tym dodatkiem dostajemy jeszcze spam driad.
 
Top Bottom