Pan Lusterko - prezentacja kart

+
nie rozumiem...przecież najsilniejsze obecnie talie ST to harmonia i spam elfów. Z tym dodatkiem dostajemy jeszcze spam driad.
Akurat dostaliśmy kartę evo z Symbiozą pod karty specjalne i do tego się odnoszę. W związku z tym ilość jednostek na stole będzie zdecydowanie mniejsza niż w spamie SY czy MO.
 
zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie. Może będzie ekstra, ale boję się że będzie nie ekstra. Czemu nie zrobili pułapek? Driady może nie są jakoś rozbudowane, ale pułapki przecież w zasadzie nie istnieją. Jak wilczy dół był jeszcze kartą ciekawą, to teraz ją zmatematyzowali, bo pewnie działał komuś na nerwy.

Ja tam generalnie głosuję na dwie rzeczy. Powrót odkrywki, przynajmniej w jakimś stopniu. Na przykład odkrywamy kartę na 1 rundę. Do tego powrót pułapek.
 

Gyg

Forum regular
Zakładając, że oba specjale będą z tagiem Natura mamy grywalnych 7 kart ze starych kart (Woda, Zew, Rada, Lekcja, Troska) i pewnie 3 z dodatku. 10 kart w sumie z 12 jakie możemy wrzucić do talii.
 
zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie. Może będzie ekstra, ale boję się że będzie nie ekstra. Czemu nie zrobili pułapek? Driady może nie są jakoś rozbudowane, ale pułapki przecież w zasadzie nie istnieją. Jak wilczy dół był jeszcze kartą ciekawą, to teraz ją zmatematyzowali, bo pewnie działał komuś na nerwy.
Jeszcze pół biedy gdyby chodziło o driady, oni wprowadzają całkowicie nową mechanikę, która może zrodzić nowy archetyp (symbioza - natura). Faktycznie powinny być raczej pułapki i wsparcie dla starych, niegranych kart.
 

Gyg

Forum regular
CDPR chyba poddał się w kwestii artefaktów. Pułapki na dzień dzisiejszy są archetypem bez kontry (Biały Mróz nie opłaca się brać na jeden konkretny archetyp), więc jakby był silny to ludzie by jęczeli. Zresztą po HC była meta na artefakty, uniwersalnie znienawidzona.
 
Nikt nie lubił jednostek immune i artefaktów bo ciężko z nimi o interakcję. Jakby miały one wytrzymałość i dało się je niszczyć w normalny sposób, to można by myśleć o ich rozbudowie. Ale to myślę z kolejnymi aktualizacjami.
 
Eithne Matka piękna karta, natomiast strażniczka duen cannel to pierwsza karta z driada która jest po prostu brzydka i mi się nie podoba. Ta muskularna sylwetka jak u mężczyzny zupełnie nie pasuje i szpeci. Swoją drogą najładniejsze arty są w Skellige i syndykacie.
 
W tej aktualizacji wszystkie strażniczki nie grzeszą urodą, no ale jak cały czas pilnują, to nie maja kiedy o siebie zadbać :D
 
Symbioza nie zapowiada się wiele inaczej niż harmonia. Pytanie czy będzie lepsze, bo kart jak na lekarstwo.
 
ST zapowiada się nudnie. Ale po gwałcie na KP i tak lepiej niż KP ;)
No nie śledzę tego wszystkiego tak wnikliwie, ale mam dokładnie odwrotne wrażenie. Karta zmieniająca się chyba najciekawsza. Jest kilka innych kart, które mi zapadły w pamięć:strażniczka, król Belohun...co jest nie tak z KP?

No ok. Przejrzałem karty i rzeczywiście KP dostało chyba najmniej. No ale jednak coś ciekawego dodali.
 
Last edited:
Karta jest bardzo dobra sama w sobie, tylko czemu wszystko przypisane w rząd zwarcia? Niech KP mają coś w zasięgu swoich trebuszy. Mam wrażenie, że SC jest zawsze tak konstruowane, żeby im nic nie groziło.
 
@Gyg No właśnie, bez sensu. Łuczniczka w tym samym rzędzie co chłop z siekierką. Jak już jest przypisanie do rzędu, to niech to działa według logiki.
 
A oto pozostałe kart Scoia'tael!


Krąg życia
Natura
Zadaj wrogiej jednostce 3 pkt obrażeń, następnie wzmocnij losową jednostkę Scoia'tael w swoim ręku o 2.
Śmiertelny cios: Zamiast tego wzmocnij jednostkę Scoia'tael w swoim ręku.


Porzucona dziewczynka
Człowiek
Rozkaz: Przemień tę jednostkę w Małą Driadę, nie zmieniając jej siły.


Dunca
Driada
Zasłona. Zapał.
Rozkaz (bliskie starcie): Zadaj wrogiej jednostce 3 pkt obrażeń.
Jeśli na koniec twojej tury ten rozkaz wciąż nie jest zużyty, wzmocnij losową jednostkę Scoia'tael w swoim ręku o 1.


Odrodzenie Natury
Natura
Echo.
Wybierz jedno:
- Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 6 i daj jej zasłonę.
- Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 8.
- Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 5 i daj jej witalność (5).​
 
Teraz po tamtej Dradzie z męską-klatą DUNCA też podejrzana jakaś 0_o Chyba dokładnie przejrzę resztę kart 0_o
 
Top Bottom