Pancerz niedźwiedzia

+
Witam! Jest ktoś w stanie napisać mi gdzie zdobyć skórę i esencję potwora oraz dwimerytową blachę (albo schemat) bo nie mogę jej znaleźć
 
Za schematami musisz pobiegać po kupcach lub rzemieślnikach. Pozostałe graty można zdobyć na potworach lub wykraftować (zmontować ze składników lub uzyskać z rozmontowania innych przedmiotów). Generalnie polecam czyszczenie pytajników - w ten sposób zrobiłem wszystkie możliwe wiedźmińskie zbroje na maksymalnym poziomie.
Ja w niedźwiedziu praktycznie nie chodziłem - w podstawce na wyższym poziomie miałem lżejsze zbroje, a niedźwiedzia wymaksowałem będąc w słonecznym Toussaint, gdzie zbroja ta wybitnie nie pasowała do klimatu. Zakładałem ją sporadycznie w czasie wizyt na Skellige, gdzie futrzane wstawki były na miejscu. Jestem graczem mocno wczuwającym się w świat gry (Wiedźminland temu mocno sprzyja) i nie czuję się dobrze biegając Geraltem w futrach w śródziemnomorskich letnich klimatach - na tej samej zasadzie zimno mi się robiło, jak trafiałem na Wyspy w pancerzu kota.
 
Skórę i esencję potwora na pewno da się zdobyć rozkładając części potworów (idziesz do rzemieślnika i wybierasz opcję rozłóż na części), dwimerytową blachę można kupić lub wytworzyć (w panelu rzemiosło na samym dole masz kartę "składniki rzemieślnicze"- coś w tym stylu, tam bez problemu możesz wytworzyć dwimerytową blachę). Podpisuję się pod słowami kolegi wyżej- również polecam eksplorować świat, czyszcząc znaki zapytania nie będziesz narzekał na brak czegokolwiek.
 
W sumie dwimeryt, to jedyny półprodukt, którego w grze nie ma w nadmiarze. Należy nim gospodarować z rozmysłem, jednak przy odrobinie cierpliwości i zacięcia da się go zdobyć (bądź kupić, choć jest drogi) w ilości wystarczającej na wykraftowanie wszystkich najlepszych wiedźmińskich pancerzy w grze, łącznie z mieczami oczywiście.
 
no ok ale mi chodzi gdzie można zdobyć tą blachę (czy jest jakiś konkretny kupiec lub miejsce w którym można ją zdobyć)
 
Z tego co pamiętam, to czasem można kupić trochę dwimerytu u mistrzów płatnerskich, czy kowalskich. Szukaj u wszystkich napotkanych handlarzy - jeśli któryś będzie miał, to za jakiś czas możesz go odwiedzić ponownie. Jednak to najżmudniejszy i najdroższy sposób pozyskiwania tego materiału. Gdybyś miał schemat, to byłoby zdecydowanie łatwiej - można wtedy kraftować ze sztab, rudy, a nawet składników podstawowych.
 
no ok ale mi chodzi gdzie można zdobyć tą blachę (czy jest jakiś konkretny kupiec lub miejsce w którym można ją zdobyć)

Schemat na blachę dwimerytową powinieneś posiadać od samego początku gry. Nie trzeba go nigdzie kupować. Sprawdź Rzemiosło -> Składniki rzemieślnicze.
 
Przed chwilą sprawdziłem: na względnym początku NG+ (Biały Sad) znam schematy na 47 składników alchemicznych. W połączeniu z faktem, iż Geralt "zapomniał" schematy na broń i pancerze poznane przy poprzednim przejściu gry można wywnioskować, że schematy na składniki alchemiczne znane są od początku.
Tak więc @PreZ3S1337 - nie kombinuj, tylko zasuwaj do kowala wyklepać dwimeryt na blachę. ;) Możesz to zrobić wykorzystując sztaby dwimerytu, które z kolei możesz zrobić z rudy dwimerytu (ewentualnie z domieszką sztaby jaśniejącej rudy). Rudę dwimerytu uzyskasz łącząc sztabę ciemnej stali ze sztabą meteorytowego srebra, a sztabę jaśniejącej rudy uzyskasz łącząc dwa kawałki jaśniejącej rudy.
I tak dalej, i tak dalej...
 
Top Bottom