papercraft

+
Gdzie taki "twardy papier" można dostać? To może być zwykła drukarka kolorowa czy musi być do zdjęć? Chciałbym uzupełnić swoją kolekcję figurkami :D. Ten link z draugiem wygasł mógłby ktoś dodać go ponownie?
 
ponoć wszystkie modele oficjalne można ściągnąć z www.thewitcher.com/papercrafts.zip (wg mojego artbooka) lecz link póki co nie działa. i co ciekawe ponoć jest figurka Zoltana ! jeżeli ktoś ją posiada proszę o wrzucenie :)
 
Nie mam pojęcia dlaczego REDzi o tym nie trąbią, ale pod podanym przez Pitterka adresem (www.thewitcher.com/papercrafts.zip) są już wszytkie papercrafty w świetnej jakości!

Łącznie z Draugiem!

I z dwoma całkowicie nowymi figurkami!

Zoltanem (ci posiadający artbook z EE już go widzieli)

i

Geraltem w rynsztunku Bratobójcy!

Tym samym kolekcja papercraftów (liczę wraz ze świetnymi pracami Yuikami) dobiła do 17 figurek...
 
Co do papieru ;)
Sprawdziłem dwie kartki na drukarce Brother DCP-J315W (atramentowa).

Zwykły blok techniczny
Nie jest źle, lecz mi osobiście szwankują niektóre zagięcia przez co nie trzymał się na przykład kaptur Geralta

Druga kartka jaką użyłem to był karton wizytówkowy satynowany 250g/m2 gładki.
Jedna kartka za 50gr (sic!), ale różnica jak niebo i ziemia. Wszystko pięknie się zagina, papier jest sztywniejszy niż zwykły techniczny a do tego ma przyjemną w dotyku fakturę :p

Ja drukuje z GIMP'a, bo można przy okazji od razu usunąć kilka zbędnych elementów dla oszczędności tuszu i ładnie ustawić elementy względem strony żeby nic nie ucięło ważnego.

P.S.
Niedługo wstawię moją kolekcję oraz link ze wszystkimi które mam :p
 

Scani

Forum veteran
Widzę, że nikt jeszcze nie wrzucił zdjęcia dodatkowych paprecraftów z paczki.


 


ODKOP! :D

Wie ktoś, w jakiej rozdzielczości toto drukować, by zgadzało się z wymiarami oryginalnych figurek?

PS: Tak sobie myślę, że po przeróbce w szopie/gimpie z tej Dasnarr byłaby nawet niezła Ciri...
 
Rozdzielczości to nie wiem (A4-600dpi?), ale w kreatorze drukowania wystarczy wybrać opcję drukowania na całej stronie bez obramowania.
Tak kiedyś zrobiłam i nie było widać,które są oryginalne,a które drukowane-były równe.

A jeśli chodzi o figurki yuikami to warto poczytać tutaj.
 
iris said:
Rozdzielczości to nie wiem (A4-600dpi?), ale w kreatorze drukowania wystarczy wybrać opcję drukowania na całej stronie bez obramowania.
Tak kiedyś zrobiłam i nie było widać,które są oryginalne,a które drukowane-były równe.

A jeśli chodzi o figurki yuikami to warto poczytać tutaj.

Czytałem, wszystkie są na dysku już na dysku ;) Będę miał dostęp do drukarki, to moja skromna dwufigurkowa kolekcja radykalnie się powiększy

Szkoda tylko, że Dasnarr jest w mniejszej rozdzielczości, niż pozostałe figurki yuikami i oficjalne, redowe. No cóż, po wydruku i tak nie będzie pewnie widać różnic w jakości :)

A jakby ktoś był zainteresowany tworzeniem własnych papercraftów, na devianowym profilu yuikami znalazłem szablon.

PS: Fochnęła się, że nie ma kobiet-wiedźminów - narysowała kobietę-barda. Ale czemu nie zrobiła z niej papercrafta? :(
 
Ooo, nie widzialam tych nieoficjalnych figurek, dzięki! Zupełnie zapomniałam o papercrafcie. Nie mam co robić, to powiększę moją kolekcję. :p/> Szkoda tylko, że nie mam jakiegoś porządnego papieru do drukowania, taki zwykły łatwo się rwie i trochę biednie to wygląda...
 
Ja wypróbuję zwykły papier techniczny, jak będzie w porządku, tam znać. Albo będę sklejał dwie kartki razem - będzie jeszcze wytrzymalsze. Po złożeniu można jeszcze polakierować.
 
SMiki,

Najlepiej drukować na technicznym. Fotograficzny też się nadaje,ale matowy i grubością zbliżony do technicznego.
Sklejone kartki tragicznie się zgina (wychodzi nierówno) i często cała figurka się deformuje.
Dasnarr przerabiałam do 'oryginalnej' rozdzielczości, więc jeśli uda mi się znaleźć to podrzucę,ale nie obiecuję. :)
ed: nie mam już tego.

A ta kobieta-bard jest genialna.
 
iris said:
Dasnarr przerabiałam do 'oryginalnej' rozdzielczości, więc jeśli uda mi się znaleźć to podrzucę,ale nie obiecuję. :)
ed: nie mam już tego.

Cóż, użyję autokorekty.
 
składałem wszystkie papercrafty na technicznym papierze drukarskim (ok. 80gr za arkusz w drukarni), wyszło super. Odwzorowanie kolorów lepsze niż w oryginalnych figurkach ;)
 
No i mamy nowe oficjalne papercrafty z W3.
Niestety na razie dostępne są jedynie jako bonus do preordera z GOGa.

 
Mam takie ogólne pytanie, czy papercrafty z W2(oficjalne i fanowskie) są gdzieś dostępne do pobrania, czy może trzeba je kupić, odblokować itp.?

No i jest konkurs do tych papercraftów powyżej :p

E: Dobra, Słoneczko przygrzało i nie zauważyłem, że temat ma więcej niż jedną stronę :p Już widzę wszystkie składanki.
 
Last edited:
Top Bottom