Patch 1.04 w wersji PC już do pobrania!

+
Ja się zastanawiam, kiedy wyjdzie 1.05, który naprawia LoD. Obiekty doczytują się dopiero jakieś 20 metrów przede mną, co jest irytujące.

Prawda, odległość rysowania obiektów jest bardzo niska.
Też chętnie w następnym patchu zobaczyłbym zwiększenie jej.

Inna sprawa, że podczas walk czasem występują przycięcia. Najczęściej podczas walki z bandytami, a mniej razy z potworami.

Po trzecie to w tekstach są błędy np. "pojedyńcze", zamiast pojedyncze (Bestiariusz-Nekery).
Jeszcze gdzieś zamiast to, jest napisane do.
Były też inne, ale nie pamiętam już.

Po czwarte, moją uwagę zwróciło to, że zaraz po załadowaniu gra trochę przycina, po czym to staje się płynna.

Chyba ostatnie; chętnie zobaczyłbym możliwość wyłączenia HUD-a (interfejsu w grze) przyciskiem/ami, co było możliwe w W2, a tutaj z niewiadomych mi przyczyn zostało porzucone ;-(
Nie musi być to aktywowane jednym przyciskiem, może być podwójna kombinacja.
 
Last edited:
@Marcin Momot
Przyglądnijcie się zadaniu "Oko za oko". Nie można go wykonać, gdy zacznie się zadanie "Spisek", pewna osoba nie pojawia się pod Drzewem Wisielców. Bardzo, bardzo się zawiodłem, bo jest dla mnie bardzo ważne.
Wszyscy mają ten problem, na forach jest wiele tematów z opisem problemu. Proszę o przyjrzenie się sprawie, to zwykły błąd w skryptach.
 
@Marcin Momot
Przyglądnijcie się zadaniu "Oko za oko". Nie można go wykonać, gdy zacznie się zadanie "Spisek", pewna osoba nie pojawia się pod Drzewem Wisielców. Bardzo, bardzo się zawiodłem, bo jest dla mnie bardzo ważne.
Wszyscy mają ten problem, na forach jest wiele tematów z opisem problemu. Proszę o przyjrzenie się sprawie, to zwykły błąd w skryptach.

Tak. Wiemy o tym. Prace nad poprawą tego buga trwają.
 

Guest 2686910

Guest
Ja się zastanawiam, kiedy wyjdzie 1.05, który naprawia LoD. Obiekty doczytują się dopiero jakieś 20 metrów przede mną, co jest irytujące.

@Marcin Momot, ja rozumiem, ze Redzi poprawiają pewne rzeczy, ale dlaczego koniecznie kosztem innych? Z patcha na patcha jest coraz gorzej z pop-inem wszystkiego. Npc w miastach wczytują teraz się dosłownie za plecami Geralta, gdy zdarzę ich już minąć... Nawet broda wczytuje się teraz z opóźnieniem w dialogach. Ja rozumiem, że robicie wspólne patche na 3 platformy no ale litości...
To, po stokroć. Niech te Ultra będzie ultra, było dobrze, jest irytująco. 1.02 i 1.03 były ok, ale ilość pop-inu tekstur i obiektów (e: i cieni! Ta chyba najgorsza, parę metrów ode mnie się doczytują :/ ) w 1.04 jest zdecydowanie, zauważalnie zwiększona. Nie lubię, chyba zreinstaluję i wrócę do 1.03.

Słowo daję, gra jest niesamowita, ale to strasznie wkurzające, kiedy nie zmieniałem ustawień graficznych, podobało mi się jak było, a tu wychodzi patch i na siłę naprawia coś, co mi się podobało. Jeśli tak bardzo trzeba było poprawić wydajność to można było dodać jakieś dodatkowe slidery czy co... a tak poziom całości poszedł w dół. Szkoda.
 
Last edited by a moderator:
Dopóki patche będą powstawać z myślą o wszystkich platformach, to nie ma co liczyć na znacznie lepszy LOD i mniejsze pop-iny. Tak mi się wydaję.
 
Ja nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów w grze jako takiej. Jedynym problemem u mnie który pojawia się czasami niezależnie od nawet tej obecnej łatki to wyrzucanie do pulpitu. Ma to taką dziwną formę, że gra się zminimalizuje sama z siebie, słychać dźwięki z gry ale nie mogę jej przywrócić. Jedynym sposobem jest zamknięcie procesu. Jest jeszcze mała wada, że niektóre kwestie dialogowe są zauważalnie cichsze od drugich nawet w tych samych rozmowach co troszkę "zbija z tropu" i delikatnie psuje wrażenie filmowości. Ale tak to nic poza tym. Poprawcie w kolejnym patchu tą stabilność żeby gra się nie minimalizowała i będzie ok.
 
Uszczęśliwiłoby mnie jakby latające potwory po zestrzeleniu w mniej dogodnych miejscach (klify, mury zamków) nie znikały pod teksturami. Bardzo mi brakuje trofeum z królewskiej wywerny.
 
Mapowanie klawiszy w mojej grze poszło i samo sie wych...........
Enter otwiera menu, V nie zmienia celu zadania, klawisze działają kiedy i jak chcą + poprzedni problem z recepturami. Mam chyba 5 receptur ale prawie 10 zdaje sie petard.
Patch 1.04 niezle u mnie namieszal.
 
@jeden.z.nich
GehGehGeh, co powiesz na to :D, nie dość że męczyłem się z nią na dwóch metrach kwadratowych uważając żeby nie spaść to jeszcze jak zginęła, to nic nie mogłem podnieść bo zawisła w powietrzu, ta gra naprawdę potrzebuje solidnej łaty, szczególnie na PS4, ale widzę że certyfikacja to działa tak jak nasz cały rząd, zanim się zbierze to się wypierze.
Wybaczcie że taki screen, ale nie chce mi sie podpinać konsoli do internetu żeby obrazek zgrać ;]
 
Zanotowałem nieco lepszą wydajność po instalacji najnowszego patcha, czy raczej bardziej racjonalne wykorzystanie zasobów gpu, mianowicie nie uświadczam już tak wielkich skoków, gdzie obciążenie zależnie od pogody, pory dnia i miejsca wahało się między 33% - 80%+. I żeby było zabawniej najwyższe obciążenie gpu było w miejscach, gdzie nie działo się absolutnie nic. Na przykład w Karczma na rozstajach z jednym budynkiem i tablicą ogłoszeń na ekranie okazała się być jak dotąd najbardziej wymagającą miejscówką w grze. Obciążenie karty (HD 7950/R9 280) sięgało tam właśnie wspomnianych 80%+, przy ustawieniach raptem nieco powyżej średnich (woda high, tekstury uber, bez AA, blura, aberracji, winiety, hbao i czegoś tam jeszcze) W rozdziałce 720p (w zasadzie 768p) i locku na 30 klatkach. Po patchu 1.04 skrajne obciążenie karty jest nawet o kilkanaście procent niższe. To na pewno na plus. Aczkolwiek ogólną wydajność (skalowanie gry) wypadałoby jeszcze poprawić. Podobnie jak obecną od bodaj początku materializację niektórych enpeców metr od Geralta. To wprawdzie drobiazg, ale dość irytujący. Co do patcha, dzięki za wsparcie dla 1280x720p. Bardzo, ale to bardzo mile widziane byłyby też opcje konfiguracji kamery. Dzięki lockowaniu można wprawdzie wyeliminować szalenie mnie denerwujące odjazdy kamery (jej praca w dron trybie jest naprawdę zła), ale samo lockowanie też pozostawia nieco do życzenia. Przede wszystkim aktywować je można dopiero będąc blisko niemilca i dość często samo się dezaktywuje, na przykład za każdym razem, gdy przeciwnik mający zdolność dematerializacji postanowi zen skorzystać. Inna kwestia to kamera wnętrz, po jej załączeniu Geralt zajmuje połowę ekranu, co jest zwyczajnie niepraktyczne i niewygodne. Naprawdę przydałoby się z tym coś podziałać, tym bardziej, że modowanie gry jest podobno cokolwiek ciężkie.

A ja uprzejmie proszę o uwzględnienie w patchu 1.05 naprawy Kamieni Runicznych Czernobóg, aby w końcu dawały jakiś bonus zamiast "0 siła ataku"

To też by się przydało, bonus o wartości równej "0" jest średnio zachęcający. No i co z dlc? Miały ukazywać się regularnie, co tydzień, a więc kolejna partia powinna być dzisiaj. Na pierwszy miał pójść wydany już temerski set i fryzury. Mowa też była o bonusowym wdzianku dla Yen i zadaniu "Zaginieni górnicy". Co z tym?
 
Tak. Wiemy o tym. Prace nad poprawą tego buga trwają.
Kiedy możemy się spodziewać większego patcha, który naprawi questy. Sporo drobnych i trochę poważniejszych glitchy występuje teraz co trochę psuje radość z gry. Nadal uważam, że gra jest świetna, tak dobrze się nie bawiłem w gry w singla of 10 lat.
 
GehGehGeh, co powiesz na to , nie dość że męczyłem się z nią na dwóch metrach kwadratowych uważając żeby nie spaść to jeszcze jak zginęła, to nic nie mogłem podnieść bo zawisła w powietrzu, ta gra naprawdę potrzebuje solidnej łaty, szczególnie na PS4, ale widzę że certyfikacja to działa tak jak nasz cały rząd, zanim się zbierze to się wypierze.
Wybaczcie że taki screen, ale nie chce mi sie podpinać konsoli do internetu żeby obrazek zgrać ;]


Hahaha człowieku wczoraj miałem ten sam problem, zbierałem rynsztunek ze szkoły gryfa no i najpierw chciałem zestrzelić wywerne w powietrzu żeby spadła do wody i się utopiła, ona jednak postrzelona przenikła przez mury i wrzuciło ją do pomieszczenia pod zrujnowanym piętrem, no to spokojnie zebrałem schematy i ide do wywerny (ja 7 level) tak się zabugowała za stołem że przejść nie mogła to waliłem w nią 10 min igni a gdy już ją zabiłem wyrzuciło ją za mur i loot był jakiś metr od murów w powietrzu i nijak nie mogłem tam dojść - Gram na PS4

---------- Zaktualizowano 16:51 ----------

@Marcin Momot chyba się ze mną większość ludzi zgodzi że funkcjonalność która była w poprzednich wiedźminach a teraz jej nie ma bardzo by się przydała - chodzi o skrzynię o nieskończonej pojemności w karczmach aby można było ulokować rzeczy Geralta które chcemy zachować, bo teraz to jest taka lipa szczerze mówiąc, co chwila jestem przeciążony :D i muszę się pozbywać na prawdę fajnego sprzętu. Przypuśćmy na ten przykład że chciałbym zrobić sobie i ulepszyć wszystkie zbroje i miecze wiedźmińskie i tak cały czas je nosić przy sobie aby potem je przez przypadek sprzedać bo bedę przeciążony - bez opcji odkup u sprzedawcy :D - kolejna rzecz która się przyda
 

Guest 2686910

Guest
Dopóki patche będą powstawać z myślą o wszystkich platformach, to nie ma co liczyć na znacznie lepszy LOD i mniejsze pop-iny. Tak mi się wydaję.
Jasne, tylko niech nie będą znacznie gorsze niż poprzednio. A w przypadku tego patcha tak niestety jest :/
 
A ja wciąż tkwię w białym sadzie przez wyrzucanie do pulpitu.Zwracam się do posiadaczy nekst-genowych PC. Czy was też kiedykolwiek wywala do pulpitu?
 
Prosiłbym o dodanie w nowym patchu co najmniej 1 do 2 miejsc na eliksiry i bomby , ponieważ zmienianie ich w środku walki jest irytujące. Czasami zdarzyło mi się solidnie oberwać podczas takiej zmiany
 
A ja wciąż tkwię w białym sadzie przez wyrzucanie do pulpitu.Zwracam się do posiadaczy nekst-genowych PC. Czy was też kiedykolwiek wywala do pulpitu?
Wywalalo na nowym sterowniku dedykowanym dla Wiedzmina. Odinstalowałem, zainstalowałem poprzedni dedykowany pod GTA V 350.12 i zero wyrzucania
 
Grę mam jak najbardziej legalną pudełkową edycję premierową z muzyka w bonusie jakieś pomysły na to wywalanie? wyjaśnijcie mi je jak idiocie.
 
Top Bottom