Patch 1.05 - nowe bugi

+
Czeeść. Mam problem- po pobraniu łatki (niezależnie od tego czy z Galaxy czy z GOGa) i włączeniu instalatora pokazuje się komunikat- zainstalowana wersja gry nie jest kompatybilna. pobierz inny instlator. O co chodzi?
 
Czy tylko u mnie jest zauważalny spadek klatek na sekundę oraz rysowania dali po ostatnim patchu (PC)? Ktoś może potwierdzić podobne symptomy?

Ponadto zapis gry wczytuje teraz 2 razy dłużej.
 
1. Umieszczajac w broni, ktora ma bonus do adrenaliny (np set niedzwiadka), kamien runiczny odpowiedzialny za adrenaline powoduje sie zmniejszenie statystyk broni zamiast ich zwiekszenia.
2. Bron ze szkoly kota (wywolujaca krwawienie) blokuje ostatnia umiejetnosc ze szkoly szybkiego ataku. Krwawienie wywoluje tylko miecz.
 
Quest "Za siedmioma morzami". W Velen koło wioski Ursten w jeziorze pływa kilka utopców. Po zabiciu ich, na moich oczach non stop pojawiają się następne. I tak w kółko.
 
Czy tylko u mnie jest zauważalny spadek klatek na sekundę oraz rysowania dali po ostatnim patchu (PC)? Ktoś może potwierdzić podobne symptomy?

Ponadto zapis gry wczytuje teraz 2 razy dłużej.
U mnie jest raczej lepiej, przejście z wersji 1.02 do 1.05 poprawiło ogólne wrażenia związane z grą. Mam gtx960 i sterownik 352.86. Wczytywanie z dysku też sprawia wrażenie ciut szybszego, cała gra włączą się ok. 20 sekund, z czego samo wczytywanie save (po kliknięciu "kontynuuj") 15 sekund. Ale wówczas jest prezentowana taka mini-opowieść na temat aktualnych wydarzeń i na różnych etapach gry ta opowieść jest inna i czas jej trwania też. Więc może stąd ta różnica.
 
Melduję kolejne 2 błędy, być może ktoś już o nich wspomniał.

Rzemiosło. Mam glify znaków i schematy, jednak żadnego nie mogę tworzyć, ponieważ gra uważa, że w ekwipunku nie mam żadnych odpowiednich glifów. Przykład: chcę stworzyć większy glif znaku Aard (+10%) z dwóch normalnych (5%), jednak rzemieślnicy nie widzą tych znaków.

Alchemia
Nie mogę więcej łączyć mutagenów w większe, potrzebne do drzewka rozwoju. Gra twierdzi, że jeden już mam i to wystarczy. Przed łatką mogłem tworzyć ich więcej.

Inne mniejsze błędy:
- płotka wtapia się w drzewa
- płotka skacząc ze mną z urwiska dziwnie i nienaturalnie się wygina
- postacie niezależne nadal potrafią się przede mną pojawić
- podczas walk na pięści zdarzają się niewidzialne ściany, uniemożliwiające wykonywanie uników (przykład: walka z ludźmi z gór na zamku Kaer Trolde na wyspach Skellige podczas uczty przed wyborem kandydatów na króla
- podczas scen miłosnych zdarza się, że bohaterowi lub jego partnerce znikają fragmenty ciała
- zdarza się, że podczas rozmów bohaterom znikają twarze (przykład: krasnolud malarz, który wisi innym sporo pieniędzy, misja przed wyścigami konnymi w pobliżu rezydencji Vegelbudów
 
Forum za wolno działa żeby tu w ogóle wchodzić.
Nie ma trupa i krwi w zadaniu "Licho przy studni" co uniemożliwia ukończenie tego zlecenia. Mam też problem z kartaczami jak się skończą to muszę wyrzucić 0/2 czyli nic żeby zrobić następne.
 
Witam wszystkich fanów Wiedźmina

Znalazłem buga który wcześniej nie występował. Mianowicie mam problem z mutagenami otóż nie mogę mniejszych mutagenów łączyć w większe a wcześniej była taka możliwość. I teraz mam np. dużo mniejszych niebieskich mutagenów ale nie mogę z nich stworzyć silniejszego mutagena. Jest to zablokowane pisze że "już stworzyłeś ten przedmiot" i nie da się nic zrobić. Przedtem wymieniałem trzy mniejsze mutageny na jednego mutagena dającego większą premię. Ma ktoś jeszcze taki problem w grze? Dodam ze gram na PC.
 
Forum za wolno działa żeby tu w ogóle wchodzić.
Nie ma trupa i krwi w zadaniu "Licho przy studni" co uniemożliwia ukończenie tego zlecenia. Mam też problem z kartaczami jak się skończą to muszę wyrzucić 0/2 czyli nic żeby zrobić następne.

Żeby odnowić kartacze, nie robi się ich ponownie, tylko medytuje. Trzeba też mieć wtedy jakiś alkohol w ekwipunku (najczęściej Alkahest).

@Erennmar Jesteś na forum od 10 lat i nie potrafisz przeczytać kilku wcześniejszych tematów?
 
Last edited:
Mam uczucie, że niektórzy nie czytają tylko wchodzą napiszą i tyle. Mutageny przewijają się w kółko. Na ten moment, należy wyrzucić mutagen, zrobić kolejny, a ten wyrzucony podnieść. Ja przed chwilą zacząłem nową rozgrywkę i bez problemu wykonałem misję "Licho przy studni".
Problem z glifami też był i rozwiązania nie ma. Jedyne co chyba było, to to, że znalezionych glifów nie widać i chyba stworzonych, a te kupne już tak.
 
Po przejrzeniu wątku postanowiłem podzielić się pewną obserwacją (nikt w tym temacie o tym nie pisał).

Nie wiem czy to wina najnowszego patcha (1.05), czy też może występowało to wcześniej, ale postaciom niezależnym, które przenoszą skrzynie itp. zdarzają się bardzo dziwne wyglądające animacje poruszania się. Zupełnie jakby próbowały wchodzić na schody, czy inne (nawet wyższe) podwyższenie. Sytuację przedstawia poniższy film:


Wygląda to co najmniej komicznie i mógłbym potraktować to jako easter egg, gdyby nie fakt, że pojawia się to praktycznie dla każdej tego typu postaci. Po odłożeniu skrzyni (bądź jej substytutu) postacie poruszają się już normalnie. Opisane zjawisko nie występowało przed pojawieniem się łatki. Na pewno są pilniejsze sprawy, który wręcz wymagają poprawy (jak wymieniana wielokrotnie alchemia i rzemiosło), ale mam nadzieję, że ktoś z RED-ów zbada również opisywany tu fenomen.

Drugą sprawą są wszelakie księgi, które to potrafią zalegać w ekwipunku w ilościach hurtowych. Być może nie jest to odpowiednie do tego miejsce (bo i nie jest to żaden błąd gry), ale z radością ujrzałbym jakiekolwiek oznaczenie przeczytanych już pozycji. Zarówno tych posiadanych w inwentarzu, jak i tych dostępnych u kupców. Ficzer ten na 100% występował w pierwszym Wiedźminie.
 
Znalazłem jeden śmieszny błąd, w walce z Ciri na śnieżki, po trafieniu w plecy, gerart jest cały we krwi. Widać Ciri ma niezły rzut albo rzuca kamieniami :D hehe
https://drive.google.com/file/d/0B13QT31f_UHKejgwSk4zblJiSXc/view?usp=sharing

Poza tym, mam wrażenie ze w 1.05 doszło więcej błędów niż poprawiono, dopiero teraz zdarzył mi się brak możliwości interakcji z niektórymi npc. Kilka razy zawiesiłem się w teksturach. Po wejściu do karczm w novigradzie niema w nich karczmarza ani ikony z kuflem, dopiero po wyjściu pojawia się jedno i drugie. Oczywiście mam opisywany szeroko problem z mutagenami, wcześniej działało to dobrze, wiec czemu teraz padło?
Bywają problemy z oświetleniem, szczególnie w nocy, przed karczmą w Velen podczas pierwszego spotkania z Yenn, świecił sobie księżyc w cut-scence a nagle jakby ktoś wyłączył lampę i już był "cień".
Najbardziej właśnie męczące są błędy graficzne, doczytujące się postacie, nawet broda Gerarta potrafi w cut-scenach wyskoczyć po 1-2sek. Płynność gry spadła mimo wysokich fps (stałe 60) zdarzają mi się ścinki obrazu (gra jest na ssd). Na wersji 1.03 jestem w stanie grać na 4k płynnie a na 1.05 fHD pozostawia wiele do życzenia.
Zasięg rysowania widzę też obcięto, niektóre obiekty w tle są teraz bardziej rozmyte, nie wczytuje się wiele tekstur np. na budynkach lub jeździ sobie koń bez jeźdźca, lub co gorsze sama głowa konia i reszta wyskakuje dopiero po chwili .
Są też pomniejsze babole jak np. tutaj : https://drive.google.com/file/d/0B13QT31f_UHKQ0hpSzVPRmxQRWc/view?usp=sharing mamy super wygląjącą Yenn a obok barierka statku wygląda jak przepuszczona przez maszynkę do mięsa. Ogólnie ta lokalizacja jest jakaś na skróty zrobiona: https://drive.google.com/file/d/0B13QT31f_UHKYlFLbnRsUjE2TFU/view?usp=sharing śnieg na słupkach też kwadratami sypie :D

Na szczęście ukończyłem wątek fabularny, więc nie żal save'ów, wróciłem do wersji 1.03 i ciesze się dużo płynniejszą grą, bez przycięć. Jak chce podziwiać widoki to wrzucam 4k (podkręcony gtx 970) i mam fps 30+. (wszystko na uber bez HW). Z utęsknieniem czekam na dopracowaną łatkę + narzędzie do konfiguracji grafiki na ustawienia wyższe niż dostępne w menu ;) Silnik i tekstury mają spory zapas mocy.
Wielka prośba, niech ustawienia UBER pozostaną na prawdę UBER, nie tnijcie ich już :(
 
Last edited:
Postanowiłem dorzucić się do zgłoszeń dotyczących systemu alchemii. Wiem, że błąd był już wypominany, ale dla postaci opartych na alchemii, na wyższych poziomach trudości jest to niezły game-breaker, więc lepiej cisnąć Devów, niż milczeć.
Opis: Wszystkie wyroby wytwarzane w podmenu alchemia są teraz traktowane jak eliksiry/odwary, przez co posiadając przynajmniej jeden z nich w ekwipunku, wytworzenie kolejnego nie jest możliwe, bo dostajemy komunikat o posiadaniu takiego wyrobu już w ekwipunku. Także bez zabawy z wyrzucaniem części ekwipunku można zapomnieć o wytwarzaniu bardziej zaawansowanych odczynników, alkoholi i mutagenów.

Poza tym, póki co nie zetknąłem się z żadnymi większymi błędami (ok 80h rozgrywki).
 
Wczoraj ukonczyłem quest na poszukiwanie schematów wiedźmińskiego rynsztunku cechu gryfa (ulepszenie I). Quest mam oznaczony jako ukończony, jednak posiadam tylko 2 schematy z 4 jeśli chodzi o pancerz.
 
jednak posiadam tylko 2 schematy z 4 jeśli chodzi o pancerz

Patrz ulepszenia II tam jest reszta podstawowych ulepszeń zbroi - to nie bug. Zerkaj najpierw na poradniki ułatwi to życie tobie i nam.


Panowie nie kumam po co każdy po kolei skarży się o to samo skoro to nie jest oficjalny dział wsparcia technicznego. Czy ktoś czyta zasady forum ? Widzicie nowy problem którego nie ma na forum to dorzućcie go tu i mail do wsparcia CDPR. A odnoszę wrażenie, że duża ilość osób rejestruje konto, skarży się (głównie na alchemię i glify) i leci dalej nie interesując się więcej. (sorki musiałem to wyrzucić z siebie )
 
Last edited:
Nowe DLC - nowe problemy. NIe wspomnę już o samym patchu 1.05, ale odkąd jest, coraz częściej gra mi się wiesza (przed patchem tego nie uświadczyłem). Dziś po zainstalowaniu DLC pod koniec misji gra się zawiesiła i nawet nie raczy się wyłączyć. Tylko Ctrl+Alt+Del pomoże.
Co więcej. Po wysypaniu się gry nie mam w ogóle dźwięku. No to już tylko reset.

PS. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba reinstalować Windowsa, albo co gorsze robić reset CMOS. :)
 
Last edited:
Obok kryjówki Triss znalazłem dom w którym pada deszcz (pomimo sufitu) :)

Sam deszcz też jest zbugowany juz od premiery, bo wystarczy w jego trakcie ponownie wczytać grę, aby krople na niebie były niewidoczne (mimo to słychać że pada i widać krople uderzające o powierzchnie). Błąd znany od premiery, więc też miło jakby kiedyś go naprawili...
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-09 17-29-21-47.jpg
    witcher3 2015-06-09 17-29-21-47.jpg
    172.3 KB · Views: 35
Nie mówiąc o tym że powszechny jest błąd, gdy pada na zewnątrz postacie w budynkach są mokre i błyszczą się jak psu jajca :D
 
Top Bottom