Patch 1.05 - nowe bugi

+
Gra mi losowo zawiesza cały system, trzeba resetu. Muszę zaznaczyć, że do tej pory (tzn pacza 1.05) nie zdażyło mi się to ani razu.
 
Nie mówiąc o tym że powszechny jest błąd, gdy pada na zewnątrz postacie w budynkach są mokre i błyszczą się jak psu jajca :D
Może deszcz je złapał w drodze do domu ;)

Kolejny bug do zaraportowania:
Póki co, występuje u mnie w przypadku wejścia w dialog z konkretnym NPC-handlarzem. Zetknąłem się z tym w przypadku dwóch kupców, z czego niestety jednego nie pamiętam gdzie spotkałem. Jeśli chodzi o drugiego, to jest to zielarz siedzący przy wejściu do karczmy "Gęsia Pipa", na ławie pod oknem. Kiedy rozpoczynam dialog, Geralt wraz z zielarzem jest teleportowany do izby znajdującej się zaraz obok, po prawej, przy znaku szybkiej podróży. Zakończenie dialogu powoduje, że kupiec teleportuje się z powrotem na ławeczkę, a Geralt zostaje sam w pomieszczeniu.
 
Last edited:
Chciałbym zaraportować bug w Gwincie - gratki za tę karciankę.

Do nowego patcha rozegrałem kilkadziesiąt partii gwinta i wszystko śmigało jak ta lala, ale zaraz po instalacji 1.05 dwa razy zdażyło mi się, że jak zostałem z ostatnią kartą - nomen omen przechylającą szalę zwycięstwa na mnie :p - to ta karta blokowała się... mogłem na nią klikać i ją podświetlać, ale nie mogłem jej użyć/wyłożyć na stół. Wczoraj z kolei rozegrałem też kilka partii i nic takiego już się nie powtórzyło... ale granie ze świadomością, że zaraz może mnie przyblokować, nie jest miłe ;)
 
Mam pytanie, do tych, którzy mają problem z glifami/kamieniami (chyba wszyscy :)). Ja mogę zrobić niektóre kamienie/glify. Np mam 14 kamieni Zorii i mogę je powiększyć, ale mam też ponad 20 weles'ów i tych już nie mogę powiększyć. Czy u Was występuje problem z wszystkimi kamieniami i glifami, czy tylko z niektórymi?
 
Gdzieś na innym forum spotkałem się z wpisem o bugu odnośnie mutagenów, podobno nie działają poprawnie. Podobno trzeba wyjmować i wkładać od nowa po każdym uruchomieniu gry. Czy ten bug istnieje w obecnym patchu 1,05?

I jeszcze parę bugów, które zauważyłem.
Czasem nie da się rozmawiać z npc'ami, po medytacji można zacząć dialog.
Pojawianie się płotki w dziwnych miejscach, np. za murami/ścianami. Czasem pojawia się kilka wierzchowców na raz.
Rozbudowany znak Quen, zdaje się nie zadawać obrażeń po wybuchnięciu.
Nie wiem czy to bug, ale alternatywny sposób rzucania znaku Aard działa bez umieszczenia go w aktywnych umiejętnościach.

I mam jeszcze pytanie, czy istnieje jakiś topic, w którym można zgłaszać swoje sugestie co do zmian, które redzi mogli by zastosować w nadchodzących łatkach?
 
Last edited:
W karczmie Jaskra tez jest błąd z teleportem, zaczynając rozmowę z karczmarzem przenosi nas na tyły karczmy.
 
Gdzieś na innym forum spotkałem się z wpisem o bugu odnośnie mutagenów, podobno nie działają poprawnie. Podobno trzeba wyjmować i wkładać od nowa po każdym uruchomieniu gry. Czy ten bug istnieje w obecnym patchu 1,05?

Tak.
 
A jest może jakiś bug z questem gdzie mamy zdać raport Emhyrowi? Po wykonaniu side questów z Yen, mówi, że muszę złożyć raport(Drugi raz grę przechodzę, to mówię sobie A! złoże ten raport :D) Po zakończeniu dialogu nie ma opcji wyruszenia z Yen do Wyzimy. Sam odwiedziłem zamek ale nic. Po odebraniu Umy, dogania mnie kilku czarnych na koniach i mówi, że Emhyr nie jest ze mnie zadowolony, why? :C

Edit: Kolejny błąd związany z płotką, wsiadając na nią przy znaku szybkiej podróży pojawił się bug, nie da się zsiąść, strasząc płotkę do granicy wytrzymałości petardami, nawet nie zrzuca z grzbietu. Trzeba wczytać save
 
Last edited:
Ludzie kiedy będzie nowy patch, który naprawi bug z mutagenami? Mam po kilkanaście i nie mogę stworzyć większego, bo gra mówi, że mam już ten przedmiot...
 
opis bazyliszka jest zerżnięty z opisu kuroliszka
Zasadnicza. Bazyliszek, zwany też regulusem, jest gadem, a kuroliszek, zwany też
skoffinem albo kokatryksją, jest ornitoreptylem, to znaczy ni to gadem, ni to ptakiem. To
jedyny znany przedstawiciel rzędu, który uczeni nazwali ornitopetylami, po długich
dysputach stwierdzili bowiem...
- A który z tych dwóch - przerwał Reynart de Bois-Fresnes, nie ciekawy widać ,
motywów uczonych - spojrzeniem zabija lub zamienia w kamień?
- Żaden, to wymysł.
- Czemu więc ludzie tak się obu boją? Ten tutaj wcale nie jest aż taki duży. Naprawdę
może być groźny?
- Ten tutaj - wiedźmin potrząsnął zdobyczą - atakuje zwykle od tyłu, a mierzy bezbłędnie
między kręgi lub pod lewą nerkę, na aortę. Zwykle wystarcza jeden cios dzioba. A jeśli
chodzi o bazyliszka, to wszystko jedno, gdzie ukąsi. Jego jad jest najsilniejszą ze znanych
neurotoksyn. Zabija w ciągu sekund.
A oto cytat z książki.
 
Czy ktoś jeszcze zauważył, że mistrzowskie oręże gryfa które dodaje +20% do mocy znaków (za każdy miecz) w ogóle jej nie dodaje w statystykach?
 
Szkoda, że po 3 latach czekania 2 wielkie bugi rozwalają całą rozgrywkę. Chciałbym mieć problem z jakimś tam mutagenami, ja nie mogę popchnąć dwóch ważnych questów i zupełnie odechciało mi się grać. Od Redów zero reakcji.
Gorycz tym większa, że specjalnie dla Wiedźmina kupiłem PS4, a teraz leży i się kurzy.
 
Czy ktoś jeszcze zauważył, że mistrzowskie oręże gryfa które dodaje +20% do mocy znaków (za każdy miecz) w ogóle jej nie dodaje w statystykach?
Tak, potwierdzam.

Szkoda, że po 3 latach czekania 2 wielkie bugi rozwalają całą rozgrywkę. Chciałbym mieć problem z jakimś tam mutagenami, ja nie mogę popchnąć dwóch ważnych questów i zupełnie odechciało mi się grać. Od Redów zero reakcji.
Gorycz tym większa, że specjalnie dla Wiedźmina kupiłem PS4, a teraz leży i się kurzy.
http://forums.cdprojektred.com/thre...lista-zmian)?p=1775005&viewfull=1#post1775005
Szkoda, że nie potrafimy czytać i wykazać się odrobiną zrozumienia i cierpliwości. Podać Ci chusteczki, czy maść?
 
Last edited:
Szkoda, że nie potrafimy czytać

Napisał człowiek, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem :) Ale czego można się spodziewać od elementu, który sięga po nieśmiertelną "maść na ból ..." ;)

Napisałem, że w porównaniu z moim problemem (niemożność ukończenia istotnych fabularnie questów) bugi z mutagenami wydają się mniej istotne i że sam wolałbym mieć taki kłopot :)
 
Czy ktoś jeszcze zauważył, że mistrzowskie oręże gryfa które dodaje +20% do mocy znaków (za każdy miecz) w ogóle jej nie dodaje w statystykach?
Już tyle razy te pytania są :). Otóż aby premia z miecza była aktywna miecz musi być wyciągnięty. Druga sprawa to nie dostaniemy nigdy premii z obu co jest logiczne skoro dany miecz musi być w łapie. Według mnie to żaden bug tylko zamierzenie twórców. Choć nigdy nic nie wiadomo. Faktem jest że jest to myląca kwestia bo w grach raczej tak nie bywało.
 
Już tyle razy te pytania są :). Otóż aby premia z miecza była aktywna miecz musi być wyciągnięty. Druga sprawa to nie dostaniemy nigdy premii z obu co jest logiczne skoro dany miecz musi być w łapie. Według mnie to żaden bug tylko zamierzenie twórców. Choć nigdy nic nie wiadomo. Faktem jest że jest to myląca kwestia bo w grach raczej tak nie bywało.

prawda, w innych grach zazwyczaj tak to nie działa, ale jak ktoś się przyjrzał mechanice z dwójki to pamięta, że było tak samo (np. miecz dodający żywotność dopiero po jego wyciągnięciu).

u mnie pojawił się teraz problem z rag dollem, ciała ludzi po śmierci zastygają w powietrzu. no i bardziej od problemu z mutagenami boli mnie zepsuty crafting run i glifów. nie da się upgradować znalezionych run i glifów, czasem mniejsze dają tyle co średnie, no i totalnie pomylone nazwy run (mniejsze ze średnimi, większe ze średnimi, jest nawet runa, która nazywa się Schemat: runa xxx").

https://www.youtube.com/watch?v=N7CdJZPSBoA

no i "zimne ognie" - iskry z miecza
https://www.youtube.com/watch?v=9F-dd8S-5HA
 
Last edited:
Witam, mam pewien problem. Drugi raz przechodzę grę. Na innym poziomie trudności i bardziej dokłądnie:) Ale nie w tym rzecz. Otóż gdy znajduje Keire Metz w jej kryjówce, wychodzi z " jacuzzi". Geralt się odwraca, Keira "ubiera się" zaczyna się rozmowa i gra sie zacina. Czarny ekran, w tle Keira kończy swoją kwestię, słychać muzykę, wszystkie odgłosy w tle, ale kompeltnie zero widoku i zadnej reakcji na jakiekolwiek klawisze, nic nie pomaga tylko Ctrl+Alt+Del. Przechodziłem już ten moment przed patchami 1.04 i 1.05 i takiego problemu nie było. Pominięcie rozmowy daje taki sam efekt. Ktoś ma jakiś pomysł?


Witam, w sumie sam znalazłem rozwiązanie:) jakby ktoś potrzebował ten sposób mi pomógł.

http://steamcommunity.com/app/292030/discussions/0/615086038663790571/
 
Last edited:
Top Bottom