Patch 1.08 - Oczekiwania

+
Status
Not open for further replies.

Nie wiem czy to jest bug, ale raczej tak, gdyż reszta umiejętności innych szkół wiedźmińskich (gryf - 5% znaki, niedźwiedź 5% żywotność).
Być może jest to literówka i w rzeczywistośći kot daje 5% obrażeń krytycznych
 

Attachments

  • bug.jpg
    bug.jpg
    115.4 KB · Views: 44
Last edited:
Chciałbym by w końcu zrobili coś z zadawanymi obrażeniami przez naszych sojuszników wrogom, bo jak w poprzedniej części te obrażenia są praktycznie zerowe. Oraz by rozszerzyli drzewo umiejętności aktywnych bo jest za małe...
 
A nie jest tak, że zbadane stają się pomarańczowe?

Zamieniają się z czerwonych na takie same lub bardzo podobne do szafek, skrzyń lub beczek,
z których można coś wyciągnąć; więc rzutem oka trudno rozróżnić, czy pomieszczenie już całkowicie przeszukane,
czy może zostało w nim jeszcze coś wartościowego do znalezienia i zabrania.

W opróżnionych szafkach nic więcej nie ma, więc ich oznaczenia zupełnie znikają,
ale niektóre obiekty do zbadania można sprawdzić ponownie, żeby przypomnieć sobie wnioski;
chodzi o to, żeby takie już raz zbadane przedmioty czy zwłoki były oznaczone w unikalny sposób,
np. kolorem, który nie jest używany do niczego innego (zielony lub niebieski).

Chciałbym by w końcu zrobili coś z zadawanymi obrażeniami przez naszych sojuszników wrogom, bo jak w poprzedniej części te obrażenia są praktycznie zerowe.

Nie grałem na niższych poziomach trudności, więc nie wiem czy tak nie jest.
Ale uważam, że skuteczność sojuszników w walce powinna zależeć od wybranego poziomu trudności gry.
Na najłatwiejszym fabuła ma po prostu posuwać się do przodu, więc Vesemir może nawet sam zabić gryfa;
ale na 2 najtrudniejszych powinien głównie bronić swojego życia, całą robotę zwalając na Geralta...

Nie po to ktoś decyduje się grać na wysokim poziomie trudności,
żeby gra przechodziła się sama i odejmowała mu przeciwników.

Oraz by rozszerzyli drzewo umiejętności aktywnych bo jest za małe...

Jakby się dało używać więcej zdolności jednocześnie, to bohater stałby się o wiele silniejszy względem przeciwników,
więc albo trzebaby stworzyć o wiele więcej poziomów/rodzajów i sprytniej umieszczać ich w świecie gry;
albo gra stałaby się o wiele łatwiejsza - zbyt łatwa i przez to (pomijając fabułę) po prostu nudna...

Już teraz dość trudno jest tylko na początku i podczas kilku szczególnych walk z głównymi przeciwnikami.

Dobrze byłoby jednak, gdyby dało się podczas gry odblokować o wiele więcej umiejętności (najlepiej wszystkie);
ale używać najwyżej 1-12 jednocześnie, stopniowo coraz więcej podczas gry - dokładnie tak, jak jest teraz;
a także ulepszać umiejętności znacznie rzadziej (co 6-7 punktów, proporcjonalnie do tego, ile więcej by ich było);
bo to wymuszałoby rozwijanie różnych zdolności i zmienianie ich w zależności od tego, z kim będzie następna walka.
Obecnie w grze nie ma przeciwników, których nie da się pokonać mieczem, ale są tacy, którym znaki nic nie robią;
przydałyby się potwory (na lądzie), z którymi trzeba powalczyć samą magią, samą kuszą, albo samymi petardami...

Gra faworyzuje rozwijanie jednego drzewa umiejętności (bo wtedy wszystkie kumulują się z mutagenami i wzmacniają)
i ulepszanie tych, które się już ma przed odblokowywaniem następnych (których nie da się użyć przez brak kieszeni),
więc kierunek optymalnego rozwoju postaci dość szybko staje się zdeterminowany przez pierwsze wybrane umiejętności;
a mogłoby być bardziej różnorodnie, z ciągłymi zmianami dokonywanymi podczas przygody.

Do tego przypadłoby się jeszcze zapisywanie zestawów umiejętności i ich szybkie zmienianie przez wybór z listy,
wtedy Geralt mógłby być i szermierzem i magiem i alchemikiem, zależnie od potrzeb,
ale nigdy nie byłby wszystkim na raz, więc nie byłoby przesady.
 
Mam takie szybkie pytanie. Przepraszam za nieogarnięcie, ale nie dawno właściwie odkryłem to forum. Czy panowie z CD Projekt RED to wszystko czytają?
 
zrobienie czegoś z głosami postaci. Podczas dialogów głos nie jest zsynchronizowany z ruchem ust postaci,dialog się kończy,a postacie nadal ruszają ustami,niezależnie od ustawień graficznych. I poprawa wydajności którą zepsuł patch 1.07.
 
Większość spraw, które chciałem zgłosić zostało już napisane więc pozwolę sobie je powtórzyć żeby zapadły bardziej w pamięci właściwym osobom ;)

3. Zakładka w ekwipunku "do użytku" zawiera o wiele więcej przedmiotów niż mieści się na ekranie;
a w dodatku oleje umieszczone są na końcu, podczas gdy petardy i eliksiry na początku...
a) pustego miejsca poniżej spokojnie wystarczyłoby na dodatkowe 3-4 rzędy przedmiotów;
b) sugerowałbym jednak zamiast tego dorobienie drugiego rzędu przycisków,
który dzieliłby te przedmioty na podkategorie lub filtrował wybrane podtypy
(oleje, eliksiry, odwary, petardy, jedzenie, alkohole, inne (np. pochodnia))
c) to samo do pozostałych kategorii:
c1) rynsztunek: u kowala, u płatnerza, u kupca;
bronie stalowe, miecze srebrne; pancerze, spodnie...;
akcesoria konne, trofea, glify, kamienie, narzędzia...
c2) książki: bestiariusze, mapy, zlecenia, listy, historyczne, beletrystyka...
popieram!; dodam też, że obecnie eliksiry i odwary się mieszają bez względu na sposób sortowania: odwary, potem orka, kot, antidotum na pleśń, znowu odwary, a potem jeszcze odwar z trolla i alghula między eliksirami

4a. Przydałaby się informacja o tym, ile ładunków oleju zostało na mieczu
(podobna jak te o efektach eliksirów, odwarów, miejsc mocy...)
dodam do tego, że mając wyśmienity puszczyk i wypijając go podczas walki działa stale i nie ubywa czasu na liczniku - constans 1:30 - wnerwia jak ktoś nie lubi cheatów ;)

5. Jeśli posiada się kilka poziomów receptur lub schematów, to w dialogach alchemii i rzemiosła
mogłyby pokazywać się tylko te, które da się zrobić lub najlepsze (jeśli się już ma przedmiot) lub najgorsze (gdy nie ma);
albo po wybraniu nazwy ogólnej wybór poziomu mógłby następować gdzieś dalej, w części dialogu ze składnikami;
mogłoby się też zmienić nazewnictwo lub sposób sortowania tak, by "te same" przedmioty były obok siebie,
np. zamiast "zamieć, ulepszona zamieć, wyśmienita zamieć" zrobić "zamieć, zamieć - ulepszona, zamieć - wyśmienita").
dodałbym do tego oznaczanie gwiadką nowo dodanych receptur i schematów - tak jak nowe przedmioty w ekwipunku

8. Po niektórych walkach nie da się zebrać trofeów z potworów (np. przy wejściu na drogę na Łysą Górę),
bo od razu po pokonaniu potwora zaczyna się scenka przenosząca w kolejne miejsce.
po bitwie pod Kaer Morhen również jest długaśna cutscenka, której nie da się przerwać, bo przeskakujemy do Emhyra zaraz (o ile się zdecydujemy)
co do trofeów - można by bardziej urozmaicić ich właściwości, np. przyspieszenie sprintu albo negatywne: przyciąganie jakiejś grupy stworów (jeśli to trofeum istoty intligentnej to może nas zaatakować silniejszy mściwy reprezentant płci przeciwnej)

10. Przydałoby się sortowanie zadań: alfabetyczne, według zalecanych poziomów, chronologiczne.
przede wszystkim otwierając dziennik niech zostaje otwarty tak, jak gracz go zostawił - to samo bestiariusz, alchemia, rzemiosło. Zwijam rozwijam, zamykam, otwieram a tu znowu domyślnie ustawione, co nie każdemu odpowiada

12. Grający w gwinta powinni być oznaczeni na mapie - dostępni i ci, którzy tylko wygrali na biało, pokonani na szaro.
W dialogach z takimi osobami mógłby być pokazany dotychczasowy bilans rozgrywek (jak w Wiedźminie 2).
Ikona mogłaby być (przy kupcach) "w indeksie górnym", jak przy wejściach do jaskiń, które są siedliskami potworów.
12a. Podobnie należałoby oznaczyć pięściarzy i dżokejów, umożliwiając dalszą rywalizację po wykonaniu zadań.
gracze w gwinta stanowczo powinni być zaznaczeni zwłaszcza Ci zwykli (nie questowi, bo ich mamy zaznaczonych robiąc zadanie), pomogłoby to nie przeoczyć mini turnieju na balu przebierańców

EDIT: jeszcze o Gwincie.
sztuczna inteligencja zostawia sobie ostatnią kartę nawet wtedy, gdy jest to 3. runda - nie najmądrzejsze; nie wiem czy to zależy od tego jaka to karta bo nie zawsze mogę podejrzeć, ale podejrzanie często to się zdarza
 
Last edited:
WIele tu wymienionych problemow rzeczywiscie mogliby naprawic/dodac.Nie bede sie powtarzal zatem dodam cos od siebie. Denerwuja mnie np skrzynki, worki czy inne cuda do otwarcia w miejscach gdzie nie mozna sie do nich dostac bo sa za wysoko albo w miejscu odgrodzonym niewidzialna sciana (byly takie w Novigradzie albo Oxenfurcie, nie pamietam dokladnie). Wkurzajacy jest system kolizyjny z npcami. Ok, jesli na nich wpadne to spoko, ale jesli stoje sobie w jednym miejscu a jeden i ten sam npc ciagle na mnie wpada, rzucajac przy tym jakimis bluzgami. Czy tak ciezko dodac mu troche skryptow zeby potrafil ominac Geralta jak kazda inna przeszkode?Nie wiem czy w patchu 1.07 jest naprawiony problem z mutagenami bo mam jeszcze patcha 1.06 gdyz jestem tuz przed koncem gry. Dopiero po skonczeniu go wrzuce. Problem polegal lub nadal polega na tym ze po wlaczeniu gry badz w czasie gry np po wczytaniu save'a, mutageny nie daja pelnych bonusow. Ja musze wyciagnac kazdy mutagen i wlozyc go ponownie zeby dawal pelny bonus. Wiem ze nie tylko ja mialem ten problem bo wiele osob takze. Niech ktos sprawdzi czy problem jest naprawiony czy wystepuje nadal i napisze tutaj, dzieki :) Co jeszcze, zdarzylo mi sie wiele razy wyjsc za mape i spadlem za tekstury i wygladalo to tak jakbym ciagle spadal do tego pod woda, lol :D W rejonie Lysej Gory, wspinalem sie na skaly po korzeniach z wielkiego debu nie zeslizgujac sie, zdarzylo mi sie takze spasc z bardzo duzej wysokosci i nie wzielo mi nawet milimetra z zycia
 
sztuczna inteligencja zostawia sobie ostatnią kartę nawet wtedy, gdy jest to 3. runda - nie najmądrzejsze; nie wiem czy to zależy od tego jaka to karta bo nie zawsze mogę podejrzeć, ale podejrzanie często to się zdarza

Ale masz świadomosc, ze to moze byc pożoga lub karta pogody, ktorej użycie nie zawsze sie opłaca?
 
Ja tam mam nadzieje, że wreszcie naprawią mechanikę skakania nad wodą :/ Nie duży błąd, ale potrafi być irytujący niesamowicie, tak jak podczas skoku przez most, albo próbie wskoczenia do łódki. Chodzi mi o to:
 
1.Błąd z wychodzeniem z łódki, gdzie nagle wisimy w powietrzu kilkanaście metrów i giniemy. Szczególnie frustrujące jak nie zapisze się rozgrywki wcześniej.
2. Większa swoboda w rozgrywce. Wykonywanie zadań w innej kolejności powoduje nie zaskoczenia skryptów. Przykładowo ominięcie Novigradu i zrobienie głównego wątku w Skellige oraz późniejszego powrotu do Novigradu powoduje błędy w zadaniach(postacie się nie odzywają,stoją w miejscu bez jakiejkolwiek reakcji itp.)
3.Alternatywny sposób zdobywania kart ominiętych z powodów błędów w rozgrywce(uwolnieni kupcy znikają,kowale/rzemieślnicy/zbrojmistrzowie nie wydają kart żadnych po pierwszej rozgrywce).
4. Naprawienie osiągnięć "Card Collector"(patrz punkt.3) i "Master Marksman" gdzie zabicie wymaganej ilość osób w głowę strzałem krytycznym nie zalicza osiągnięcia.
 
Najbardziej moim zdaniem przydały by się nowe rozmowy np. z Jaskrem o dalszym losie Priscilli, Zoltanem - z nim to można gadać o czymkolwiek. Aby nawet po zakończeniu głownego wątku można było się spotkać z bohaterami i porozmawiać o dalszym losie. Ciekawą opcją była by możliwość spicia się z Zoltanem.
 
1. Chociaż naciskam W i spację, Geralt czasami robi unik do tyłu
(kiedy próbuję go robić wprost na przeciwnika lub w zbliżonym kierunku);
myślę, że automatyczna zmiana kąta to powinno być lekko w lewo lub prawo;
a nie o 180 stopni, bo chcę go w ten sposób zajść od tyłu, a nie uciec.

2. W rozmowie z Avallachem, Yennefer, Triss i Ciri po bitwie w Kaer Morhen
pada sugestia aby Triss porozmawiała z Keirą, którą sporo wcześniej zdecydowałem się zabić...
Nie wiem jak wygląda ten dialog jeśli pomogło się Keirze do końca (czy brała udział w obronie),
ale tak czy inaczej trzebaby w tym przypadku użyć (nowej?) wersji, gdzie o niej nie będzie mowy.

3. Przydałoby się, żeby między obroną Kaer Morhen a wyprawą na Łysą Górę
dało się skorzystać z usług jakiegoś porządnego kowala i płatnerza (jest tylko kowal-czeladnik w wiosce).
To mógłby być np. Zoltan jeszcze w twierdzy, korzystanie z szybkiej podróży mogłoby być zablokowane.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom