Patch 1.08 - Oczekiwania

+
Status
Not open for further replies.
Patch 1.08 - Oczekiwania

- poprawa skalowania, czcionka na mniejszych monitorach/rozdzielczościach wygląda nieczytelnie

- poprawa literówek
- większa różnorodność atrybutów trofeum
- naprawienie opcji czułości myszy, ustawienia czułości myszy znikają gdy mamy wyłączoną opcje "kursor sprzętowy"
- dodanie opcji widescreen letterbox dla niepanoramicznych monitorów
- usunięcie wagi dla składników (patch 1.07) nie działa prawidłowo kontynuując grę na zapisach, waga nie została zresetowana i zostaje, a w dodatku nie można jej się pozbyć.
- dodanie możliwości zmiany ustawień zachowania kamery, wyłączenie auto-centrowania na koniu
- dodanie opcji dzięki której możemy opuścić tryb walki, bo podczas walki nie można skakać ani się wspinać, a schowanie broni nic nie zmienia.
- dodanie opcji pokazywania ścieżki (kropek) do celu zaznaczonego przez gracza na minimapie (zielonym znacznikiem)
- pasek z życiem lubi znikać i nie pojawiać się podczas walki, przydatna była by opcja by HUD był zawsze widoczny i nie znikał
- większy poziom oddalania i przybliżania mapy
- opcja zmiany przypisania klawisza do lokalizacji na mapie, bo gdy mam ustawiony ekwipunek na TAB, wciskanie TAB na mapie powoduje otwarcie ekwipunku a nie wyszukiwania lokalizacji.
- możliwość ukrycia HUD + możliwość robienia screenshotów, bo niby taki folder jest, a screen systemowy po wklejeniu do painta to czarny obraz
- walki na pięści zbyt szybko się rozpoczynają, ledwo po zakończeniu cut-scenki Geralt już kilka razy obrywa.
- poprawa zbierania ze skrzyni i worków, czasami nie da się tego zrobić i trzeba nieźle się namęczyć żeby pokazało się "podnieś"
 
Last edited:
Na screenach, które wysłałeś nic nie widać, bo są za małe.

Od siebie dodam :
- Możliwość pieczenia, gotowania mięsa
- Zaznaczanie stałych punktów na mapie
- Po patchu 1.07 przy przytrzymaniu przycisku TAB menu podręczne zaczyna migać. Lepiej było, gdy po przytrzymaniu przycisku menu zostawało cały czas włączone
- Naprawienie fizyki roślinności. Szczegóły opisałem w tym temacie
- Umożliwienie dokładniejszego ustawienia wielkości czcionki i HUD procentowo, suwakiem.
- Wiedźmińskie zmysły nadal nie działają do końca dobrze. Czasami trzeba wyjść z "trybu detektywa" i znów wejść, by pojawiły się ślady na ziemii. Dzieję się tak najczęściej przy szybszym podążaniu za śladami. Możliwe, że było to zamierzone.
- Możliwość wyłączenia śledzenia jakiegokolwiek zadania. Znacznik na mapie może być irytujący dla gracza, który w danym momencie nie chce robić żadnych zadań, tylko eksplorować świat
- Czasami teksty dialogowe nie są wyświetlane, mimo że nadal prowadzimy dialog z NPC. Najczęściej buguje się przy wychodzeniu z menu kupna/sprzedaży
- Umożliwienie wyłączenia "przypominajek" Jaskra w ekranie wczytywania
- Dodanie opcji włączenia konsoli deweloperskiej. Po patchu 1.07 konsola z Nexusa nie działa, więc przydałaby się w pełni zintegrowana z grą.
- [Możliwy bug] - Wydaje mi się, ze skalowanie żywotności niektórych potworów nie działa poprawnie. Przykładowo jedna grupka utopców na 4 lvl może mieć 2 razy więcej życia od grupki utopców w innym miejscu, również na 4 lvl. Jeśli tak miało być, to niech zostanie : )
- Naprawienie błędu który powodował, że czasami NPC nie pojawiali się po wyczyszczeniu "Opuszczonego Miejsca".
- Drobna zmiana : wygodniej by było gdyby wybierało się inną lokację na mapie (np. z Novigradu do Skellige) jednym kliknięciem myszy.

To tyle. Jeśli przypomnę sobie coś jeszcze, dam znać :)

BTW. Myślę, że ten wątek lepiej by pasował do głównego działu W3.
 
Last edited:
Autocentrowanie kamery w czasie jazdy konnej skutecznie zniechęca mnie z eksploracji konnej. Nie można się swobodnie rozglądać (ponieważ kamera wraca do pierwotnego ustawienia) dopóki nie zatrzyma sie konia.
Chociaż wątpię, abym się doczekał takiej zmiany. Poki co mam wrażenie, że redzi bawią sie w polityków. Naobiecywali cudów w 1.7, a wyszło, że patch więcej zepsuł niż naprawił.
 
Ja bym jeszcze dodał:
- wywalenie questów do niewykonanych gdy nie możemy się już spotkać z daną postacią (albo spotkanie z nią powoduje wykonanie innego zadania), na przykład zadanie ze statuetką żołnierza i Triss
czy zadań, których już nie możemy wykonać
- pozbycie się lewitujących przedmiotów porozrzucanych po planszach

oraz dodanie brakujących
- naprawić zadanie "represje w Novigradzie
- dodać hot key do wyłączania HUD'a (coś na kształt przycisku w drugim Wiedźminie - może ulepszone z możliwością wchodzenia do ekwipunku)
- poprawienie kolizji obiektów w tym postaci oraz potworów (zwłaszcza latających syren, które potrafią się na siebie nakładać) i zacinających się animacji (wieloryba oraz postaci niosących skrzynie)
- poprawienie odzywek NPC'ów (np. okrzyków - "Niech żyje Radowit!", gdy ten już zbyt dobrze się nie miewa), oraz powtarzalności odzywek (strasznie męczących gdy przez dane miejsce musimy przechodzić często za każdym razem słysząc ten sam tekst - postacie czasem mogłyby zamilknąć)
- polepszyć wyszukiwania ścieżek przez postacie/potwory

---------- Zaktualizowano 17:47 ----------

@Lennyz

Staraj się nie używać załączników forumowych, są beznadziejne.
 
1. "Ku chwałe Freyji" trafiłem na bug w ktorym mam juz tylko otworzyć skrzynie, ale otworzyć jej nie moge. Ukończyłem etap z przeczytaniem kartki i zdobyciem klucza bardzo dawnooooo jednak pochłoneły mnie inne questy i zostawilem otwarcie skrzyni na później.
Jak podpływam do skrzyni to pisze ze wymaga klucza. Juz dawno ukonczylem grę a za to zadanie zabralem sie dopiero teraz. Nie wiem czy to mozliwe ale bardzo duzo rozkladalem rzeczy na czesci u kowala i być moze przypadkiem rozłożyłem ten klucz bo nie widze innego wytłumaczenia.
Jednak nie zmienia to faktu ze WSZYSTKIE RZECZY ODGRYWAJACE ISTOTNA ROLĘ W ZADANIACH POWINNY BYĆ NIENARUSZALNE.
Nie powinno byc mozliwosci ani wyrzucenia ani zniszczenia przedmiotów z zadań.

Nie wiem w czym tkwi problem w przypadku tego zadania, ale jest to bardzo irytujace.

2. "Pełna kolekcja kart" Jesli karta ktora trzeba zdobyc byla trzymana przez postac ktora ginie w fabule to powinien byc wprowadzony alternatywny sposob zdobycia takich kart.
Co jesli ktoś przechodzi tylko fabule, konczy grę i dopiero po tym zaczyna robić zadania z kolekcjonowaniem unikalnych kart ??????
Musi być możliwosc zdobycia ich w inny sposób !!!!
 
Last edited:
1. "Ku chwałe Freyji" trafiłem na bug w ktorym mam juz tylko otworzyć skrzynie, ale otworzyć jej nie moge. Ukończyłem etap z przeczytaniem kartki i zdobyciem klucza bardzo dawnooooo jednak pochłoneły mnie inne questy i zostawilem otwarcie skrzyni na później.

Też miałem z tym problem, zadanie mówi użyj wiedźmińskich zmysłów aby znaleźć tą skrzynie, otworzyłem skrzynie bez korzystania ze zmysłów i questa nie zaliczyło, po wczytaniu gry, otworzyłem skrzynie trzymając prawy przycisk (czyli zmysły) i quest zaliczyło
 
hehe a ja nurkuje dopływam do skrzyni i otworzyc jej nie moge pomimo ze zostalo mi juz tylko to XD
 
- możliwość ustawienia nazwy sejwa przy zapisywaniu ręcznym i żeby ta nazwa nie ulegała zmianie przy nadpisywaniu (ciągła zabawa z plikiem w dokumentach nie należy do przyjemnych)

No i przydałoby się poprawić wykrywanie tego, że chce się otworzyć skrzynię/worek, a nie zgasić/zapalić świecę, czy coś innego. Jest to dość irytujące.
 
Last edited:
Popieram wszystkie zmiany wpisane w tym wątku.
Mnie najbardziej ucieszyłoby:
- "spacja" w opowiastkach Jaskra podczas ładowania
- zielone kropki do znacznika gracza
- dodawanie własnych opisywalnych pinezek do mapy (np. skarb, potwór 35lvl)
- możliwość przerzucania zadań do "kosza" gdy już nie chcę ich robić bo mam 30 lvl a zadanie wpadło z 4 lvl lub to co wspomniane powyżej ze statuetką triss
- jak mam wybrane zadanie do śledzenie to fajnie by było gdyby po wejściu do dziennika był on od razu rozwinięty i to zadanie było wskazane
- tak jak pisał założyciel wątku, waga składników nadal jest brana do sumy całkowitej, tylko opis mówi że "0"

to chyba tyle pobożnych życzeń :)
 
- naprawa opcji "głębia ostrości DoF" po zainstalowaniu patcha 1.07 nie działa tak jak powinna, o ile w ogóle działa. A na pewno gorzej wygląda.
Nie wiem czy to jeszcze Wiedźmin 3 czy już może Wiedźmin 1 :(
 
Last edited:
naprawienie questów sprawy rodzinne oraz najgroźniejszy potwór na skellige w tym pierwszym podczas badania przedmiotów Geralt nie komentuje tego przez co nie można kontynuować zadania w tym drugim zapętla się animacja umierania wilkołaka i również nie można questu ukończyć na wcześniejszych wersjach to sie nie zdarzało
 
- jazda płotką pod górkę wygląda tak, że wystaje tylko tyłek ;s
Nie mogłem lepiej tego ująć, bo kamera sama mi ucieka, ale często widać sam ogon ;d
 
Ja bym oczekiwał przede wszystkim, żeby to gracz mógł decydować o tym czy przedmioty mają mieć wagę czy też nie (np dodać to w ustawieniach interfejsu).
Odpalając dziś grę po patchu muszę przyznać, że tragicznie wygląda np. kilkadziesiąt sztab żelaza, które nic nie ważą. A przecież dostaliśmy skrzynię do przechowywania przedmiotów.
 
Tylko, że do niej nie da się przechowywać rzeczy "do użytku" i składników alchemicznych i do craftingu. Ogólnie ta skrzynia jakaś taka zrobiona na kolanie i wrzucona w byle kąt, na scenie Jaskra ;p.
 
Tylko, że do niej nie da się przechowywać rzeczy "do użytku" i składników alchemicznych i do craftingu. Ogólnie ta skrzynia jakaś taka zrobiona na kolanie i wrzucona w byle kąt, na scenie Jaskra ;p.

Zgadza się. Jednak przechodząc grę dwa razy nigdy nie miałem problemu z przeciążeniem, a zawsze jest w obwodzie odwar podnoszący udźwig.
Ta skrzynia wygląda na taką, która ma służyć do celów kolekcjonerskich tj. wsadzenia w nią sobie wszystkich zbroi innych szkół wiedźmińskich. Nie powiem ale też mnie to trochę rozczarowało, że w ten sposób skrzynia została ograniczona

Co do poprawy w kolejnym patchu to dodałbym jeszcze te nowe filtry w ekwipunku, które u mnie po pierwsze segregują przedmioty chyba nawet gorzej niż przed ich wprowadzeniem, a po drugie ciągle mi się odznaczają i wracają do bazowego filtrowania wg typu.
 
Poza tym, co wymienili poprzednicy, dodałbym pomniejsze poprawki, takie jak:
- uniemożliwienie ponownego otwarcia skrzyń, które zostały już przeszukane i oczyszczone (po wczytaniu zapisu po wykonanej czynności pojawia się możliwość otworzenia pustej skrzyni)
- poprawka odnośnie znaczników z magicznym kagankiem (podczas wykonywania zadania Mysia wieża, po obejrzeniu scenki w piwnicy znacznik nadal pozostał (wszystko zostało naliczone poprawnie). Nie mam pojęcia czy problem ze znacznikami pojawia się jeszcze w innych miejscach.
- lista kart do Gwinta (np. do zakupienia u jakiegoś handlarza), która wraz z uzupełnianiem talii byłaby odkreślana czy ptaszkowana przez Geralta, a może i nawet półprzezroczyste szablony kart w menu edycji talii. Może brzmi to głupio, ale nie pamiętam z kim już się pojedynkowałem itd. Z tego co wiem, to część graczy pojawia się dopiero po wykonaniu konkretnego zadania.
- usprawnienie sortowania (korzystam z sortowania wg typu, a mimo to, część trofeów jest porozrzucanych po ekwipunku, po prostu nie leżą obok siebie) Edit: po wczytaniu zapisu, problem zniknął. Trofea są już obok siebie.
=====
Teraz może jeszcze odnośnie patcha 1.07, wielu graczy narzeka na pogorszoną wydajność gry. Skarżą się na spadki FPSów itd. (zauważyłem to szczególnie na anglojęzycznym forum). Sam odczuwam mniejszą płynność gry w zalesionych miejscach. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w liście zmian było odnotowane, że ulegnie to poprawie, a chyba jednak wyszło na odwrót.
Pofatygowałem się o wyrywek listy zmian, tuż przed zamieszczeniem odpowiedzi:
  • Usprawniono wydajność na bagnach na terenie Ziemi Niczyjej.
  • Naprawiono problem powodujący spadki w wydajności gry podczas gdy w pobliżu była mgła.
  • Zoptymalizowano rozmaite efekty graficzne w zadaniu Bitwa w Kaer Morhen w celu uzyskania lepszej wydajności.
  • Wprowadzono szereg usprawnień, które pozytywnie wpływają na wydajność gry w wielu miejscach.
  • Usprawniono ogólną wydajność gry.
  • Naprawiono problem powodujący, że magiczna kopuła Keiry czasem negatywnie wpływała na wydajność.
Osobiście nie uświadczyłem niczego takiego (odnośnie Bitwy w Kaer Morhen nie mam zdania, bo jeszcze nie zabrnąłem tak daleko). Edit 2: Być może poprawa działa tylko na konkretne konfiguracje. Wiele osób z GTX 780 Ti skarży się na spadek wydajności. I - o zgrozo - też jestem posiadaczem tej karty.
 
Last edited:
1. Narzędzia kowalskie i płatnerskie działają tylko wtedy, gdy uszkodzenie broni lub pancerza przekroczy 50%.
Jeśli mam rynsztunek uszkodzony do poziomu np. 60% i chcę go naprawić przed walką, nie da się tego zrobić;
dopiero podczas walki mogę naprawić element, który osiągnie "stan krytyczny" (mam i słabsze i lepsze narzędzia).
Korzystanie z narzędzi przed walką powinno być normą, a podczas walki ograniczone lub zablokowane.

2. Jestem na Łysej Górze tuż przed walką z Imlerithem. Jak wszedłem na zakładkę medytacji (nie uruchomiłem),
zregenerowały mi się eliksiry i minęły wszystkie efekty (w tym wzmocnienie Quen z miejsca mocy);
niestety miejsce mocy jest zupełnie nieaktywne, więc nie da się ponownie ulepszyć znaku.
Myślę, że i regeneracja eliksirów i usuwanie efektów powinno następować dopiero wtedy,
gdy medytacja trwa (i minie czas ich trwania), a o to pierwsze też powinno się gracza jakoś zapytać
(nie widzę powodu, żeby regenerować eliksir, którego użyłem 1 z 5 porcji, szkoda alkoholu).
Nie ma też powodu, żeby z miejsc mocy nie dało się korzystać wielokrotnie,
ich efekt się przecież nie kumuluje, tylko odnawia (resetuje czas trwania).

3. Zakładka w ekwipunku "do użytku" zawiera o wiele więcej przedmiotów niż mieści się na ekranie;
a w dodatku oleje umieszczone są na końcu, podczas gdy petardy i eliksiry na początku...
a) pustego miejsca poniżej spokojnie wystarczyłoby na dodatkowe 3-4 rzędy przedmiotów;
b) sugerowałbym jednak zamiast tego dorobienie drugiego rzędu przycisków,
który dzieliłby te przedmioty na podkategorie lub filtrował wybrane podtypy
(oleje, eliksiry, odwary, petardy, jedzenie, alkohole, inne (np. pochodnia))
c) to samo do pozostałych kategorii:
c1) rynsztunek: u kowala, u płatnerza, u kupca;
bronie stalowe, miecze srebrne; pancerze, spodnie...;
akcesoria konne, trofea, glify, kamienie, narzędzia...
c2) książki: bestiariusze, mapy, zlecenia, listy, historyczne, beletrystyka...

4a. Przydałaby się informacja o tym, ile ładunków oleju zostało na mieczu
(podobna jak te o efektach eliksirów, odwarów, miejsc mocy...)
4b. miecz powinien "pamiętać" ostatni nałożony olej nawet po wyczerpaniu ładunków
i mógłby być jakiś przycisk, który nakłada kolejną porcję bez wchodzenia do ekwipunku;
alternatywnie wchodzenie do ekwipunku powinno być zablokowane podczas walki
(co skutkowałoby zablokowaniem wielu innych akcji, np. wymiany eliksirów w kieszeniach).
4c. Przydałaby się informacja o pozostałym czasie trwania znaków quen, yrden i aksji.

5. Jeśli posiada się kilka poziomów receptur lub schematów, to w dialogach alchemii i rzemiosła
mogłyby pokazywać się tylko te, które da się zrobić lub najlepsze (jeśli się już ma przedmiot) lub najgorsze (gdy nie ma);
albo po wybraniu nazwy ogólnej wybór poziomu mógłby następować gdzieś dalej, w części dialogu ze składnikami;
mogłoby się też zmienić nazewnictwo lub sposób sortowania tak, by "te same" przedmioty były obok siebie,
np. zamiast "zamieć, ulepszona zamieć, wyśmienita zamieć" zrobić "zamieć, zamieć - ulepszona, zamieć - wyśmienita").

6. Imlerith jest elfem (humanoidem), ale walczy się z nim mieczem srebrnym,
na który nie da się nałożyć jadu wisielców, jaki olej na niego zadziała? Przeciw istotom magicznym?
Przydałyby się w bestiariuszu wpisy o (takich szczególnych) humanoidach...

7. Walczyłem już z Imlerithem ponad 10 razy, nigdy nie przegrałem gdy jeszcze miał tarczę
(jak się stoi dość blisko, to się nie teleportuje, unik po prawej gdy rusza do przodu i pewny cios w plecy);
ale udało mi się go uderzyć najwyżej 2 lub 3 razy po tym, jak ją zrzucił,
bo dość często teleportuje się tuż przede mnie i nie da się zrobić kolejnego uniku zanim uderzy;
a przez ciągłe uniki wytrzymałość regeneruje się zbyt wolno, żeby rzucić kolejne quen.
Nie chcę, żeby walkę ułatwić, bo wiem, że poziom trudności można obniżyć (czego też nie zamierzam robić),
ale gdyby dało się zapisać stan gry podczas walki (choćby autozapis gdy zrzuca tarczę) i powtarzać tylko resztę...
7a) To samo też do wcześniejszych kluczowych walk (np. bitwa w Kaer Morhen nie jest trudna, ale dość długa),
a występują w niej momenty, gdzie przechodzi się do kolejnego etapu i możnaby wtedy zrobić zapis.

8. Po niektórych walkach nie da się zebrać trofeów z potworów (np. przy wejściu na drogę na Łysą Górę),
bo od razu po pokonaniu potwora zaczyna się scenka przenosząca w kolejne miejsce.

9. Po wczytaniu gry znikają zwłoki pokonanych potworów, z których jeszcze nie zebrano trofeów;
więc jeśli trzeba wczytać stan gry z chwili po walce, to w praktyce do powtórzenia jest też walka...

10. Przydałoby się sortowanie zadań: alfabetyczne, według zalecanych poziomów, chronologiczne.

11. Przydałoby się sortowanie przedmiotów według wartości "cena/ciężar",
który umożliwiałby najefektywniejsze pozbywanie się przeciążenia u kupców,
którzy mają za mało pieniędzy, żeby sprzedać im wszystkie zbędne artefakty;
11a. Brakuje też sortowania według nazwy (szczególnie do książek).

12. Grający w gwinta powinni być oznaczeni na mapie - dostępni i ci, którzy tylko wygrali na biało, pokonani na szaro.
W dialogach z takimi osobami mógłby być pokazany dotychczasowy bilans rozgrywek (jak w Wiedźminie 2).
Ikona mogłaby być (przy kupcach) "w indeksie górnym", jak przy wejściach do jaskiń, które są siedliskami potworów.
12a. Podobnie należałoby oznaczyć pięściarzy i dżokejów, umożliwiając dalszą rywalizację po wykonaniu zadań.

13. Punkt szybkiej podróży na dziedzińcu kasztelu we Wrońcach
- wiele razy się tam podróżuje, a po drodze przez miasto nic ciekawego się nie dzieje.

14. Możliwość sprzedawania bełtów u większej ilości kupców (np. u wszystkich kowali/płatnerzy).

15. Możliwość ustawienia (jednym kliknięciem w opcjach) sterowania "na wzór Wiedźmina 2"
lub nawet importowania ustawień klawiszy z poprzedniej gry - na początku zmiany często były mylące.

16. Możliwość patrzenia pionowo w górę i nieco bardziej stromo w dół (szerszy pionowy zakres kamery).
Stojąc pod latającym potworem albo nurkując nad płynącym głębiej nie da się go sprowokować ani ustrzelić,
bo zakres celowania jest ograniczony.

17. Wyznaczanie ścieżki do własnego znacznika lub chociaż wskazanych postaci (kupców)
(np. do osób na innych poziomach niż mapa, w jaskiniach pod dębem Gedyneith na Skellige).

18. Jakieś podstawowe interakcje z NPC tła, np. możliwość dania pieniędzy lub jedzenia żebrakowi,
jakaś prosta, nawet wielokrotnie powtarzająca się rozmowa z tymi, co się do wiedźmina zwracają (prowokują!)...

19. Kamera podczas walk powinna być w stałej odległości, nawet gdy jest blisko dużo przeszkód.
Zamiast zbliżania przeszkody znajdujące się pomiędzy kamerą i Geraltem powinny znikać
(stawać się (częściowo) przeźroczyste, ograniczać do konturów lub jakiejś jaskrawej siatki).
Pierwsze z tych rozwiązań widziałem już kilku miejscach (w lasach) nawet w starszych wersjach;
chodziłoby jednak o to, żeby kamera mogła wychodzić poza obszar grywalny (np. za ściany),
żeby zawsze dostępne miejsce pokazywać z odpowiednio odległej perspektywy, bez zbliżania.

20. Obiekty już zbadane przy pomocy wiedźmińskich zmysłów powinny być oznaczone na inny kolor (np. zielony)
niż obiekty, z których można jeszcze zabrać jakieś wartościowe przedmioty (nieistotne dla przebiegu zadań).

21. Możliwość skakania i wspinaczki podczas walki, obecnie można się zablokować na "krawężniku".

22. Aard nie wytrąca tarczy ani nie zmniejsza wytrzymałości przeciwnika,
wbrew temu co podaje podpowiedź przy wczytywaniu, na tarczowników najlepsze jest aksji,
po którym stoją odsłonięci i nieruchomi, a jeden cios może wystarczyć do ich zabicia.

23a. Więcej bestiariuszy do kupienia lub znalezienia, obecnie wiele potworów poznaje się dopiero w walce
i o dziwo od razu wiadomo o nich wszystko, znane są nawet te słabości, z których się nie skorzystało
(była taka zamurowana biblioteka w kanałach pod Novigradem, niby "same białe kruki", a nie znalazłem nic nowego).
23b. Więcej miejsc, gdzie można znaleźć receptury olejów (powinny być przynajmniej po 3-4 na każdy).
Mam zbadane wszystkie znaczniki w Białym Sadzie, Velen, Novigradzie, Kaer Morhen i główne wyspy na Skellige,
a także zrobione wszystkie zadania do 33 poziomu na 29, a wciąż brakuje mi receptur 5 wyśmienitych olejów...

24. Odwar podnoszący limit obciążenia mógłby działać krócej, ale podnosić limit o więcej, a nawet go wyłączać.
Jak już kiedyś zdarzyło mi się przekroczyć o więcej, niż odwar niwelował, więc zbierałem dalej i jeździłem konno,
aż kupiec trafił się po drodze, bo podróż co 4 zbroje lub 10 mieczy nie miała sensu. Doszedłem z ciężarem do 500.

25. Zmiana działania aksji podczas dialogów - zamiast zablokowanego lub całkowicie skutecznego,
szansa powodzenia zależna od poziomu znaku i odporności psychicznej rozmówcy (zależnej od poziomu zadania)
W ten sposób dalsze rozwijanie znaku czy ogólnie tej gałęzi umiejętności będzie miało sens też w dialogach,
które staną się przez to bardziej emocjonujące i ciekawsze, bo nieprzewidywalne i nie do końca pewne.
Mogłaby się też pokazywać jakaś ocena szans powodzenia znaku, ale nie na początku rozmowy.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom