Patch 1.24 i gra nie działa

+
Patch 1.24 i gra nie działa

Dziś automatycznie zainstalowała się aktualizacja przez GOG.com do v. 1.24 i ... gra nie działa. Próba jej uruchomienia nie powoduje żadnej reakcji, żadnych komunikatów - po prostu się nie uruchamia. Ewidentnie powodem jest ta aktualizacja ponieważ przed jej zainstalowaniem gra normalnie działała. System Windows 10 x64 na procesorze i7 - gra działała bez zarzutu na tym sprzęcie. Problem ten od razu można znaleźć na anglojęzycznych forach GOG.com - inni mają więc to samo. Jeżeli próbuję uruchomić bezpośrednio z pliku witcher.exe system twierdzi że brakuje mu bibliotek msvcp120.dll i msvcr120.dll oczywiście jest to bzdura ponieważ pliki te są obecne w systemie i stanowią część MS Visual C+++ chyba że ten patch to uszkodził. Tak czy siak odinstalowałem całą grę i zainstalowałem na nowo - pobrała przez GOG.com 43GB rozpakowała i zainstalowała się.
NIESTETY ZAINSTALOWAŁA SIĘ WERSJA 1.24 KTÓRA NIE DZIAŁA. Wygląda na to że trzeba będzie poczekać na 1.25 naprawiający ten badziewny 1.24. albo ponownie odinstalować i zainstalować pierwotną wersję z płyt wyłączając automatyczne aktualizacje ale wtedy nie będę miał kupionych dodatków. Powinna być możliwość powrotu do ostatniej działającej wersji czyli 1.22 (bo chyba 1.23 pominięto).
 
dzis tez mialem ten problem, zainstalowalem 1.24, gra nie dziala... wystarczy wrocic do 1.22 z poziomu goga - wejsc w opcje settings i zmienic na wersje 1.22. Mnie to pomoglo, moze Wam tez sie przyda
 
Byłem pierwszy ;) http://forums.cdprojektred.com/threads/120151-Gra-z-dnia-na-dzień-przestała-się-uruchamiać/page2
Ja nawet nie zauważyłem, że ta aktualka jest nowa, bo machinalnie odpala mi GOGa w tle ;) Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać 2 tygodnie na naprawę problemu lub co gorsza robić reinstalacji...

---------- Zaktualizowano 20:37 ----------

dzis tez mialem ten problem, zainstalowalem 1.24, gra nie dziala... wystarczy wrocic do 1.22 z poziomu goga - wejsc w opcje settings i zmienic na wersje 1.22. Mnie to pomoglo, moze Wam tez sie przyda

Tak jest. Trzeba nacisnąć w kolejności: "Więcej..." > "RĘCZNE" > "1.22". Na dzień dzisiejszy innego rozwiązania nie ma...
Dodatkowo trzeba upewnić się, że mamy zaznaczone "In-Game Overlay" w "Ustawieniach" GOG (lewy górny róg i ikonka GOG).
Oczywiście trzeba wejść jako admin, bo inaczej odmówi dostępu do dysku :D
To tyle na dzień dzisiejszy
 
Last edited:
dzis tez mialem ten problem, zainstalowalem 1.24, gra nie dziala... wystarczy wrocic do 1.22 z poziomu goga - wejsc w opcje settings i zmienic na wersje 1.22. Mnie to pomoglo, moze Wam tez sie przyda

Dzięki. Nawet nie wiedziałem, że wyłączenie automatycznych aktualizacji powoduje dostęp do poprzednich wersji i możliwość cofnięcia się do 1.22. Zrobiłem tak i po problemie. Wszystko działa co nie zmienia faktu że patch 1.24 jest po prostu zły i do poprawy bo nawet jeśli coś zrobiono dla kogoś kto ma najnowszą kartę i jakiś Ansel (nie wiem co to) to powinno to też działać wszystkim pozostałym.
 
Last edited:
A zainstalowaliście najnowsze sterowniki do karty graficznej?
A może mody macie które nie wspierają tego nowego patcha.Trzeba szukać jakiegoś rozwiązania:D
 
Zakładając że macie usunięty katalog mods w miejscu gdzie zainstalowaliście grę. Usuńcie też te dwa pliki z C:\Users\MY WINDOWS ACCOUNT NAME\Documents\The Witcher 3
user.settings
user.settings.bak
i spróbujcie uruchomić grę. Trzeba będzie ponownie ustawić grafikę i klawisze.
 
Nawet jeżeli to faktycznie mody gryzą się z grą, do czego dalej jestem sceptycznie nastawiony ze względu na, najwyraźniej skoro nikt o tym nie pisał, brak błędu od RedEngine'a, to już nie przesadzaj, że wszystkie mody - te graficzne jeszcze nigdy z grą się nie gryzły.
 
Najlepiej nie mieć ustawionych automatycznych aktualizacji w GOG, ja tego nie instaluje bo na co to komu :) Do tego trzeba mieć zainstalowane z Nvidia także aktualizacje i także do uruchamiania gier GeForce Game Ready. Kolejna rzecz, że ostatnie aktualizacje Windows 10 dużo namieszały a także zablokowały dostęp do kamer czy mikrofonu w tym także może być coś namieszane, radze jakiś czas nie instalować aktualizacji i je odinstalować czy przywrócić system. A można je wyłączyć w usługach w panelu sterowania i wejść w usługę Windows Update i wyłączyć kompletnie.
 
Top Bottom