Patch 1.3 - masa nowych problemów

+
Status
Not open for further replies.
Patch 1.3 - masa nowych problemów

Mam ogromne kłopoty z wydajnością po zainstalowaniu patcha 1.3(wcześniej stałe 25-30FPS, czasami mniej na tych ustawieniach, teraz rzadko kiedy dojdzie do 20), dodatkowo sterowanie blokuje się częściej niż na wersji 1.2 czy nawet 1.1, Geralt wyciąga broń dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu odpowiedniego klawisza. Podczas walki często przeciwnicy stają się nieśmiertelni. Nie została też poprawiana jedna rzecz w stosunku do poprzednich wersji - poziom trudności walki z Draugiem, o ile walka Magiem czy Wojownikiem żadnych problemów nie sprawia, o tyle gra Alchemikiem na najtrudniejszym poziomie to męczarnia z powodu skasowania efektów eliksirów.
 
maxkamil said:
Mam ogromne kłopoty z wydajnością po zainstalowaniu patcha 1.3(wcześniej stałe 25-30FPS, czasami mniej na tych ustawieniach, teraz rzadko kiedy dojdzie do 20), dodatkowo sterowanie blokuje się częściej niż na wersji 1.2 czy nawet 1.1, Geralt wyciąga broń dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu odpowiedniego klawisza. Podczas walki często przeciwnicy stają się nieśmiertelni. Nie została też poprawiana jedna rzecz w stosunku do poprzednich wersji - poziom trudności walki z Draugiem, o ile walka Magiem czy Wojownikiem żadnych problemów nie sprawia, o tyle gra Alchemikiem na najtrudniejszym poziomie to męczarnia z powodu skasowania efektów eliksirów.

Spadek FPS jest logiczny jeżeli twój monitor posiada aspekt 4:3 lub 16:10 czy 5:4.
 
5:4, rozdziałka 1280x1024. Już spadek FPS przeżyję, ale blokowanie się sterowania i nieśmiertelność NPC... Spróbuję reinstalacji, ale nie sądzę aby to coś dało.
 
Nie chcę pisać 2 razy tego samego więc kopiuj/wklej:
Problem nie leży po stronie patcha. Spadek FPS jest co najmniej logiczny. Wcześniej na patchu 1.2 karta graficzna liczyła ok. 1/2 (Zależnie od formatu) właściwego obrazu, po patchu ten aspekt się rozszerza co powoduje że karta musi buforować i renderować 2x więcej pikseli.
 
Karta musi renderować dokładnie 304 piksele więcej, bo wcześniej przy rozdzielczości 1280x1024 była ustawiana rozdzielczość 1280x720, a więc oczywisty jest spadek fps. Z pozostałymi bugami się w grze nie spotkałem przy żadnej wersji gry.
 
thantor said:
Nie chcę pisać 2 razy tego samego więc kopiuj/wklej:
Problem nie leży po stronie patcha. Spadek FPS jest co najmniej logiczny. Wcześniej na patchu 1.2 karta graficzna liczyła ok. 1/2 (Zależnie od formatu) właściwego obrazu, po patchu ten aspekt się rozszerza co powoduje że karta musi buforować i renderować 2x więcej pikseli.
Spadek jest logiczny, tak? Więc jak wytłumaczysz to, że na moim kompie z monitorem 5:4 w rozdziałce 1280 x 1024 mam więcej FPS-ów niż przed wgraniem patcha 1.3?
Wg mnie optymalizacja gry jest tragiczna. Ja mam tyle samo klatek na full detalach, co na minimalnych, niezależnie od wybranej rozdzielczości. Poprawa działania gry na różnorakich konfiguracjach powinna być priorytetem dla RED-ów w pracach nad kolejnym patchem.
Acha, żeby nie było, komp spełnia spokojnie minimalne (z palcem w rzyci, że tak powiem).
 
paniekamilku said:
Spadek jest logiczny, tak? Więc jak wytłumaczysz to, że na moim kompie z monitorem 5:4 w rozdziałce 1280 x 1024 mam więcej FPS-ów niż przed wgraniem patcha 1.3?
Wg mnie optymalizacja gry jest tragiczna. Ja mam tyle samo klatek na full detalach, co na minimalnych, niezależnie od wybranej rozdzielczości. Poprawa działania gry na różnorakich konfiguracjach powinna być priorytetem dla RED-ów w pracach nad kolejnym patchem.
Acha, żeby nie było, komp spełnia spokojnie minimalne (z palcem w rzyci, że tak powiem).

To że masz takie samo framerate na każdych ustawieniach to raczej nie wina producenta, bo inni gracze nie mają takich błędów. Optymalizacja nie jest tragiczna ponieważ niski framerate spowodowany jest zerowym ubytkiem w obrazie (rozdzielczość tekstur na przykład) przy optymalizacji.
 
nwchades said:
Karta musi renderować dokładnie 304 piksele więcej, bo wcześniej przy rozdzielczości 1280x1024 była ustawiana rozdzielczość 1280x720, a więc oczywisty jest spadek fps. Z pozostałymi bugami się w grze nie spotkałem przy żadnej wersji gry.
Muszę Cię zmartwić, ale źle liczysz xD 304px więcej musi renderować ale w jednej kolumnie. A kolumn jest 1024 xD Więc pikseli do renderowania jest więcej o 1024x304 ;)
 
thantor said:
To że masz takie samo framerate na każdych ustawieniach to raczej nie wina producenta, bo inni gracze nie mają takich błędów. Optymalizacja nie jest tragiczna ponieważ niski framerate spowodowany jest zerowym ubytkiem w obrazie (rozdzielczość tekstur na przykład) przy optymalizacji.
Rozumiem, że piszesz to w imieniu wszystkich innych graczy? Ciekawe kto dał Ci takie pełnomocnictwo :). Nie ma co przeczyć oczywistym faktom, ludzie ze słabszymi kompami niż mój grają na średnich bądź wysokich, a ja męczę się na minimalnych. I nie przyjmuję argumenty w stylu ''masz zaśmieconego kompa'' bo specjalnie pod W2 konserwowałem system i miałem zainstalowane tylko 2 gry - W1 i W2. Stawałem na głowie i wciąż nic. Konsultant pomocy technicznej również nie potrafił mi pomóc. Co to znamionuje?

RED Engine ma sporo możliwości, ale przede wszystkim potrzebuje szlifu.
 
Z tym reagowaniem na zmiany opcji wiele gier ma u niektórych problemy - spróbuj może pobrać stery najnowsze albo ręcznie zmienić opcje w pliku konfiguracyjnym.
 
paniekamilku said:
Rozumiem, że piszesz to w imieniu wszystkich innych graczy? Ciekawe kto dał Ci takie pełnomocnictwo :). Nie ma co przeczyć oczywistym faktom, ludzie ze słabszymi kompami niż mój grają na średnich bądź wysokich, a ja męczę się na minimalnych. I nie przyjmuję argumenty w stylu ''masz zaśmieconego kompa'' bo specjalnie pod W2 konserwowałem system i miałem zainstalowane tylko 2 gry - W1 i W2. Stawałem na głowie i wciąż nic. Konsultant pomocy technicznej również nie potrafił mi pomóc. Co to znamionuje?

RED Engine ma sporo możliwości, ale przede wszystkim potrzebuje szlifu.

Udzielam się na różnych, o wiele wiele większych niż to forach i tam ludzie nie mają takich problemów.
Po prostu zaktualizuj sterownik i przeinstaluj grę, wyczyść system CCleanerem, zdefragmentuj dysk jakimś dobrym defragmenterem (np. Defraggler) i tyle. Powodów mogą być setki. (Np. szyna pci-e zwolniła Ci z natywnego x16)
A może podasz tak w ogóle swoją konfigurację sprzętową i rozdzielczość w jakiej grasz? Może włączyłeś UberSampling albo VSync niepotrzebnie?
 
Robiłem wszystko - pobierałem nowe stery, czyściłem dysk, naprawdę chwytałem się wszystkiego. Wszak to w moim interesie, nieprawdaż?
Zawiozłem nawet kompa do znajomego serwisu. Łajno z tego wyszło, po prostu mam pecha. Ale przecież nie jestem jedynym skarżącym się na optymalizację.

A oto mój konfig:

AMD Athlon 64 Xx 5200 2,7 GHz
ASUS RADEON 5770 512 MB
3 GB RAM DDR2
WIN 7 Ultimate 32 BIT
Monitor ASUS 19' rozdziałka natywna 1280 x 1024.

Owszem, mój komp nie jest demonem szybkości, ale mam mały monitor, więc na średnich detalach spokojnie powinno śmigać. Mój znajomy odpalił grę na Geforcie 8600 GTS (!) w średnich ustawieniach.
 
Nie odpowiedziałeś na resztę pytań więc trudno Ci będzie pomóc. Pokaż swoją konfigurację sprzętową, opcje graficzne itd.
 
Nie używaj słowa optymalizacja jeśli go nie rozumiesz, ok?

Edit:

Może tego spróbuj:
http://pl.thewitcher.com/index.php?c=support_faq#q18
 
paniekamilku said:
Robiłem wszystko - pobierałem nowe stery, czyściłem dysk, naprawdę chwytałem się wszystkiego. Wszak to w moim interesie, nieprawdaż?
Zawiozłem nawet kompa do znajomego serwisu. Łajno z tego wyszło, po prostu mam pecha. Ale przecież nie jestem jedynym skarżącym się na optymalizację.

A oto mój konfig:

AMD Athlon 64 Xx 5200 2,7 GHz
ASUS RADEON 5770 512 MB
3 GB RAM DDR2
WIN 7 Ultimate 32 BIT
Monitor ASUS 19' rozdziałka natywna 1280 x 1024.

Owszem, mój komp nie jest demonem szybkości, ale mam mały monitor, więc na średnich detalach spokojnie powinno śmigać. Mój znajomy odpalił grę na Geforcie 8600 GTS (!) w średnich ustawieniach.

Sprawdź obciążenie procesora i karty graficznej (Kartę sprawdź MSI AfterBurner) podczas gry i pobierz najnowsze sterowniki Catalyst 11.7 po czym zainstaluj je uprzednio odinstalowując stare.
 
Pobierałem najnowsze stery, (i usunąłem stare) ale nic to nie dało. Zużycie procesora przy zminimalizowanej grze wacha się od 2 do 6%. Zużycie RAM-u maksymalnie 58%.
Mam również wgrane od dawna programy przyspieszające działanie athlona x2 w grach.
 
Odpal menedżer zadań przed odpaleniem gry, pograj trochę i sprawdź historię użycia procesora.
 
Mnie endriagi znikają. Jak szarżują to niekiedy znikają i już się nie pojawiają. Nie ma ciała ani nic. To jest wina patcha bo przedtem nic takiego nie było. Przechodzę grę 3 raz zobaczymy co bd w następnych aktach...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom