Patch 1.3 - masa nowych problemów

+
Status
Not open for further replies.
Ja miałem inną przypadłość po patchu 1.3. O ile gra chodzi mi płynnie (średnio 40 kl/sek), to wydajność spadała o połowę podczas dialogów, zakupów itp. W prologu tego nie miałem. Dopiero w rozdziale 1. Ale po kilku godzinach grania, gdy fabuła ruszyła do przodu, problem zniknął i właściwa wydajność wróciła. Jak dla mnie możliwości tego silnika gry są przeceniane i wcale nie jest to jakieś cudo do tworzenia rpg.
 
Optymalizacja i inne choroby wieku młodzieńczego to zupełnie odrębne tematy w stosunku do np. elastyczności tworzenia questów, która ponoć jest łogromna ;)
 
"Jak dla mnie możliwości tego silnika gry są przeceniane i wcale nie jest to jakieś cudo do tworzenia rpg." A tworzyłeś na nim RPGi? To raczej REDom oceniać...
 
Obecnie nie ma lepszego silnika napisanego w C który bazuje na RPGowej mechanice rozgrywki. ;)
 
Tworcy powinni popracowac nad wydajnoscia - w tej kwestii nie ma co dyskutowa. Poki co jest naprawde nieciekawie. Czasami to wina przecenionej wydajnosci kompa, sterownikow, ale w wiekszosci przypadkow gra powinna dzialac plynnie, a dziala nieciekawie ;). Tworcy powinni dopasowac gre do spoleczenstwa, poniewaz nie kazdy kto kupuje W2 musi wiedziec jak dostosowac komputer by spelnial wszystkie wymagania do plynnej gry pomijajac te na opakowniu. Przyznam szczerze, ze ja sie troche natrudzilem by grac plynnie w wieska (chociaz moj komputer spelnia wymagania sprzetowe).
 
Mnie gra zacina się nawet bez żadnych barierów w ustawieniach graficznych. Jedyny problem to wyłączanie się gry co jakiś czas, ale jest to spowodowane słabym zasilaczem.
 
paniekamilku said:
Robiłem wszystko - pobierałem nowe stery, czyściłem dysk, naprawdę chwytałem się wszystkiego. Wszak to w moim interesie, nieprawdaż?
Zawiozłem nawet kompa do znajomego serwisu. Łajno z tego wyszło, po prostu mam pecha. Ale przecież nie jestem jedynym skarżącym się na optymalizację.

A oto mój konfig:

AMD Athlon 64 Xx 5200 2,7 GHz
ASUS RADEON 5770 512 MB
3 GB RAM DDR2
WIN 7 Ultimate 32 BIT
Monitor ASUS 19' rozdziałka natywna 1280 x 1024.

Owszem, mój komp nie jest demonem szybkości, ale mam mały monitor, więc na średnich detalach spokojnie powinno śmigać. Mój znajomy odpalił grę na Geforcie 8600 GTS (!) w średnich ustawieniach.

Karta grafiki jak najbardziej ok wiec to na pewno nie ona jest winna. Wspominałeś że masz wgraną " poprawkę przyspieszającą działanie Athlona X2 w grach". Zapewne masz na myśli program od AMD ( AMD Dual-Core Optimizer)naprawiający problem z koligacją rdzeni na Athlonach X2 (nagłymi przyśpieszeniami i zwolnieniami tempa w grach). Otóż program ten w niektórych grach dział tak że po prostu przypisuje całą pracę tylko jednemu rdzeniowi, zapobiega to problemom z tempem gry ale kosztem wydajności. Wydaję mi się także że był on przeznaczony tylko do systemów Windows 95/98/ME/NT/2000/XP.

Odpal menedżer zadań, następnie Wiedźmina 2, pograj chwilę i zobacz jak wygląda historia użycia procesora, albo zrób zrzut ekranu i zapodaj na forum.
 
Batou007 said:
Zapewne masz na myśli program od AMD ( AMD Dual-Core Optimizer)naprawiający problem z koligacją rdzeni na Athlonach X2 (nagłymi przyśpieszeniami i zwolnieniami tempa w grach). Otóż program ten w niektórych grach dział tak że po prostu przypisuje całą pracę tylko jednemu rdzeniowi, zapobiega to problemom z tempem gry ale kosztem wydajności. Wydaję mi się także że był on przeznaczony tylko do systemów Windows 95/98/ME/NT/2000/XP.

Odpal menedżer zadań, następnie Wiedźmina 2, pograj chwilę i zobacz jak wygląda historia użycia procesora, albo zrób zrzut ekranu i zapodaj na forum.
Owszem, mam Dual Core Optimizera. A screen wrzucam.
 
Praca rdzeni jest równomierna, ale zawsze task manager może mieć odczyty niczym z HT. ;) (DCO)
Bez Dual Core Optimizera gra ma anomalie?
Poza tym wrzuć screen obciążenia karty z MSI AfterBurnera to zobaczymy co jest nie tak.
 
Nie wiem czy dobrze wrzuciłem, pierwszy raz mam do czynienia z tym programem, jeśli źle to poinstruujcie mnie :).
 
Masz dosyć dziwne użycie GPU. Jak ten screen został wykonany? Zaraz po zminimalizowaniu gry? Poza tym masz nieaktualne sterowniki, (11.5) najnowsze to wersja Catalyst 11.7.
 
Screen po wyłączeniu gry. W tle działały tylko NOD32, xfire i origin. A stery zmieniałem, ale to nic nie dało.
 
Nie wiem czy to wina patcha 1.3 ale niektórych rozmowach ( np w karczmie -akt1) obraz się ściemnia do tego stopnia , że widać co najwyżej zarysy postaci. Także w niektórych budynkach ( np wieża w porcie lub jakieś chatce ) przechodząc między piętrami lub pomieszczeniami także obraz się ściemnia ale w mniejszym stopniu po czym wraca do normalności... Poprzednio jak grałem bez tego patcha nic takiego się nie działo.
Kolejny problem w moim przypadku to bardzo wolno działa wskaźnik myszki podczas ustawiania kwoty w grze w kości, Geraltem obróciłbym się ze dwa razy wokół osi a wskaźnik myszki przesuwa się bardzo wolno ale tylko podczas gry w kości , a w obstawianiu przy walce na pięści i innych jest w normie. Także poprzednio jak grałem bez patcha 1.3 tego nie było choć i tak często dziwne "rzeczy" się działy podczas w gry w kości np plansza była czarna i nie było widać jakie znaki-sumy rzuciłem kośćmi bo były też czarne lub zamazane ale to tylko czasami. Teraz tylko zamula na maxa. Ustawienia graficzne itd mam te same co poprzednio.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom