Patche

+
Patche

http://www.gamershell.com/news/42820.html1.1 dostępny.Notice that the bugfixes included in this patch will work only if a game is restarted from scratch, for some others a corresponding act needs to be restarted.rozumiem że żeby w pełni działał trzeba zacząć od nowa, a najlepiej przynajmniej akt rozpocząć jeszcze raz? Aha, no i czy działa z PL wersją.
 
YarpenZirgin said:
http://www.gamershell.com/news/42820.html1.1 dostępny.Notice that the bugfixes included in this patch will work only if a game is restarted from scratch, for some others a corresponding act needs to be restarted.rozumiem że żeby w pełni działał trzeba zacząć od nowa, a najlepiej przynajmniej akt rozpocząć jeszcze raz? Aha, no i czy działa z PL wersją.
"Tosiabunio" mówił że jest jeden patch do wszystkich wersji , więc chyba działa ;]
 
Dziala jak najbardziej. Gralem tez od starych save'ów i żadnych problemów nie miałem (prawie godzina gry).
 
A u mnie zaczęło się regularne wywalanie do windowsa :(. Teraz wlazłem do domu wielebnego i nie mogę wyjść, za każdym razem wyskakuje mi gra do windy :(
 
Nie fajnie jeśli to prawda :/ Nie mam zamiaru grać od nowa :/ Już chyba ze 12h gry za mną!
 
Ja właśnie zaciągam... załadowałem save'y na flasha i zobaczymy ;)Ale będę w*******y jak zacznie mi się kaszana :D
 
Ja przed chwilą grałem trochę w już spatchowanego Wiedźmina i nie ma problemów z save'ami - połaziłem po różnych miejscach, powchodziłem do domków, nic się nie wywala :) (grałem jakieś 0.5h teraz)
 
Pytanie do REDów i do tych co mają pacza:W changelogu nic nie pisze o tym, ale REDzi wspominali, że popracowali nad sterowaniem i przeszkodami w Aurorze, tzn. niby nie trzeba będzie trafiać idealnie i jeszcze chyba ślizganie po przeszkodach miało być. Jest?
 
Na razie nie widzę żadnych zmian. Po raz 50 wygrałem w kości.Może ktoś napisać co było w tym patchu??
 
Gameplay & text bugs fixed:- Fixed character development issues with some abilities and skills.- Fixes for some storyline related progression breaks.- Fixes for druids' day-night cycle in Act 5.- Fixes for sex scene with nurses in Act 5.- Signet fixes (some signets were received twice).- Fixed story incoherency regarding Erkyn in Act 3.- Experience gain indication localization fixes.- Mutagen potion - new fixes for showing up a message.- Fixed items used in eating animations.- Geralt's allies fixed to always react properly to all mosnters.- Bounty Hunter is Agent Smith no more (he doesn't replicate). Mr. Geralt, we missed you...- Echinopses and Archespores now use their own spikes instead of arrows.- Fixes for alchemical ingredients extracted from some monsters.- Raven Crypt - few fixes for geometry and placeables.- Fixed few places where player was supposed to meditate, but couldn't.- Fixed story incoherence in Berengar quest.- Soldier practicing on training dummy won't penetrate... it.- Berengar won't disappear on sight when sparing him.- A whole lot of localization fixes (some of them won't work with old savegames!).Code bugs fixed:- Fixed all diagnosed stability issues and crashes.- Fixed few gameplay issues with WSAD and mousedrive controls.- Alt-Tab related issues fixed (random crashes, hang-ups, cursor blocking).- Cat potion estimated time display - fixed.- Dropping items from the inventory fixes for better spread.- Weapon visual FXes fixed during dialogues.- Confirmation box shown when player uses Quick Load.- Tooltip fixes for lower resolutions (for example 800x600).- All read books now have the appropriate note in description.- Sitting animation fixes for few characters that sat beside the chair.- Alt-Tab fixes for dialogue lines and gameplay options.- Savegame option blocked around Aard throwing time.- Audio: rat squealing sound fixes for minimized mode.- Movies and cutscenes fixes for Alt-Tabbing.- AI: fixed NPCs chasing enemies that were no more.- AI: few poker fixes.- Fixed problems with items appearing back in storages.- Fixed blizzard problems with cutscenes and dialogues.- Fixed toxicity effect for Alt-Tabbing.- Finishers fixes - animation sometimes did not play.- When taking out an unknown item of the storage, the user can no longer see the name of the potion. Good one...- Fixed saving in tight places (player got teleported after load... sometimes).Art & sound bugs fixed:- Vizim's Temple Quarter: ~30 physics fixes; corrected barrels; ~10 decoration fixes.- Kaer Morhen: Wild animals fixes.- Sewers: commoners sleeping fxes; ~5 item properties fixes; ~10 skeleton placement fixes.- Vizim's Temple Quarter/Burning Vizim:The banner on the tower is no longer black.- Old Manor: Koschey boss movement fixes.- Mutants fixes for decapitation. That means no decapitation now.- Werewolf physics fixes.- Chainmail stand placeable now has collision surface (player/npc can't pass through it).- Celina brightness fixes for interiors.- Order knights lighting fixes.- Bread item fixes for eating animation.- More detailed model of Horse+Wagon for opening cutscenes.- Journal entry for crypts fixed now.- A child in epilogue cutscene doesn't look like badly sewn young Frankenstein.- Old lady and dwarves - idle animation fixes.6. Known Issues: 1) The Witcher may exhaust virtual address space when running on 32-bit Windows Vista. Microsoft has released a hotfix that addresses this problem. Please download the hotfix from the following location when playing the game on 32-bit Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/9401052) The following video cards are not currently supported: S3 Colt, S3 S27, S3 S83) The following processors are out of range: AMD Duron Series, AMD Athlon XP 2400+ through 3200+, AMD Sempron 2400+ through 2800+, and the INTEL Celeron Series.4) Some bugfixes mentioned above will work only if a game is restarted from scratch, for some others a corresponding act needs to be restarted.
 
mortifer said:
Gameplay & text bugs fixed:- Soldier practicing on training dummy won't penetrate... it.- A child in epilogue cutscene doesn't look like badly sewn young Frankenstein.
Hehe humor sie was trzyma ;DSporo tych poprawek, ale watpie ze za pierwszym patchem wszystkie bugi znikna.. czy te urlopy dla ekipy beda obejmowaly ekipe od patchy? ;D tudziez czy beda to krotkie urlopy? ;D
 
ekhm... :D a nie łatwiej po prostu wkleić zmiany w naszym rodzimym języku? :D I męczyć się nie trzeba z tłumaczeniem... :D
====================================================== 5. Najważniejsze poprawki wersji 1.1 ====================================================== Poprawki rozgrywki i tekstu: - Naprawiono problemy dotyczące rozwoju niektórych umiejętności i zdolności. - Naprawiono problemy związane z blokowaniem fabuły. - Naprawiono problemy cyklu dnia i nocy druidów w Rozdziale 5. - Poprawki sceny seksu z pielęgniarkami w Rozdziale 5. - Poprawki dotyczące sygnetów (niektóre sygnety gracz otrzymywał dwa razy). - Naprawiono niespójność fabuły dotyczącą Erkyna w Rozdziale 3. - Poprawki lokalizacyjne wskaźnika wzrostu doświadczenia. - Eliksir mutagenny - nowe poprawki wyświetlania komunikatu. - Poprawiono przedmioty w animacjach jedzenia. - Naprawiono zachowanie sprzymierzeńców Geralta względem potworów. - Łowca głów nie jest już Agentem Smithem (nie powiela się). Panie Geralcie, tęskniliśmy za panem... - Echinopsy i archespory używają teraz własnych kolców, a nie strzał. - Poprawki do składników alchemicznych uzyskiwanych z niektórych potworów. - Krypta Kruka - poprawki geometrii i modeli przedmiotów. - Poprawiono kilka miejsc przeznaczonych do medytacji, w których nie była ona możliwa. - Poprawiono niespójność fabuły w zadaniu z Berengarem. - Berengar nie zniknie na oczach gracza, gdy gracz oszczędzi mu życie. - Mnóstwo poprawek lokalizacyjnych (niektóre z nich nie będą działać ze starymi zapisami gry!). Poprawione błędy w kodzie: - Naprawiono wszystkie zdiagnozowane problemy ze stabilnością i zamykaniem się gry. - Naprawiono kilka błędów związanych z graniem przy pomocy klawiszy WSAD i myszki. - Naprawiono problemy związane z użyciem klawiszy Alt-Tab (zamykanie i zawieszanie się gry, blokowanie kursora). - SI: NPC nie ścigają już przeciwników których nie ma. - SI: kilka poprawek w grze w pokera. - Poprawiono wyświetlanie czasu działania eliksiru Kot. - Upuszczane przedmioty są teraz bardziej rozproszone. - Poprawiono efekty wizualne broni podczas dialogów. - Gdy gracz używa szybkiego wczytywania, pojawia się okienko potwierdzenia. - Poprawiono pojawiające się informacje tekstowe w niższych rozdzielczościach (na przykład 800x600). - Wszystkie przeczytane książki mają teraz odpowiedni komentarz w opisie. - Poprawiono animację siedzenia kilku postaci, które siedziały obok krzesła. - Poprawki związane z liniami dialogowymi i opcjami rozgrywki przy używaniu klawiszy Alt-Tab. - Zapisywanie stanu gry zablokowane w czasie gdy rzucamy znak Aard. - Dźwięk: poprawka związana z odgłosami szczurów w trybie zminimalizowanym. - Poprawki związane z używaniem klawiszy Alt-Tab podczas przerywników filmowych. - Naprawiono problemy związane z ponownym pojawianiem się przedmiotów w przechowaniu. - Naprawiono problemy z efektem Zamieci w przerywnikach filmowych i dialogach. - Poprawiono efekt toksyczności przy używaniu klawiszy Alt-Tab. - Poprawki ciosów kończących - czasami nie pojawiała się animacja. - Podczas wyjmowania nieznanego przedmiotu ze składu, użytkownik nie może już zobaczyć nazwy eliksiru.- Poprawiono zapis gry w ciasnych miejscach (czasami gracz był teleportowany po wczytaniu). Poprawki grafiki i dźwięku: - Wyzima Klasztorna: ok. 30 poprawek fizyki; poprawione beczki; ok. 10 poprawek dekoracji. - Kaer Morhen: poprawki dzikiej zwierzyny. - Kanały: poprawki śpiących postaci; ok. 5 poprawek właściwości przedmiotów; ok. 10 poprawek rozmieszczenia szkieletów. - Wyzima Klasztorna/Płonąca Wyzima: chorągiew na wieży nie jest już czarna. - Stare Dworzyszcze: Poprawki w celu lepszego poruszania się Kościeja. - Poprawki dekapitacji mutantów. To znaczy... brak tejże. - Poprawki fizyki wilkołaka. - Stojak na kolczugę ma teraz powierzchnię kolizji (gracz ani bohaterowie niezależni nie mogą przez niego przechodzić). - Poprawki jasności Celiny we wnętrzach. - Poprawki oświetlenia rycerzy Zakonu. - Poprawki wyglądu chleba przy animacji jedzenia. - Bardziej szczegółowy model wozu z koniem w początkowych przerywnikach filmowych. - Poprawiono wpis w Dzienniku dotyczący krypt. - Dziecko w przerywniku filmowym w epilogu nie wygląda już jak źle pozszywany młody Frankenstein. - Stara kobieta i krasnoludy - poprawione animacje bezczynności.
 
Sum said:
A u mnie zaczęło się regularne wywalanie do windowsa :(. Teraz wlazłem do domu wielebnego i nie mogę wyjść, za każdym razem wyskakuje mi gra do windy :(
Zwracam honor, po restarcie systemu problem ustał.
 
No ja nie wiem, nie, czy skrypt AI pokera jest trudny do zrobienia dla ludzi, którzy zaprojektowali AI NPCów i potworów. No chyba, że to robił jakiś praktykant :D. Tam jest kilka przecież testów / sprawdzeń opłacalności a komputer się zachowuje jakby losował po prostu które kości zmienić :/.
 
Bo jest kilka poziomów AI pokera ;). Początkujący przeciwnicy (większość w pierwszych aktach) grają niemal losowo. Ci średni już mają dużo mniejszą szansę na zrobienie głupot, a ci najlepsi grają już optymalnie.Pamiętaj, że nie każdy zna zasady kościanego pokera, a to tylko mini-gierka, która ma dawać ludziom trochę radochy i dodatkowej kasiorki.
Shear said:
czy te urlopy dla ekipy beda obejmowaly ekipe od patchy?
Zadawanie takich pytań w obecności QA może się skończyć wjazdem na chatę i śmiercią we śnie (czytaj: ekipa od patchy nie urlopuje, tylko siedzi i przygotowuje poprawki + kombinuje z Waszymi sugestiami) ;).
 
Top Bottom