[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
No widze że nie tylko ja mam spadki fps. W novigradzie nawet nie byłem. Za to w lesie na wyspach miałem magiczne 7fps. Wypas. Zaznacze że najpłynniej zawsze było na wyspach i kaer morhen. Co oni porobili to ja nie wiem. Nie miałem okazji i szansy nawet ocenic zmian o ktorych piszesz. Poruszanie po menu też z jakims opóznieniem. Po przeczytaniu wpisów jeszcze bardziej chce wrócic do poprzedniej łatki. Ludzie pomocy. odinstalowałem grę. w tej chwili zasysa sie na nowo na steamie. jak nazywa sie przedostatnia łatka? 1.2? I czy da sie w ogole jakos aktualizacje przeprowadzac tylko do niej? potem możnaby grać offline. w dodatek raczej nie pogram. ktos juz pisal ze poprawiono odlegości rysowania textur jakosc wody, co przekłada sie na spadki fps. U mnie jest masakra. komp spełniał minimalne wymagani i gra była naprawde grywalna i płynna. teraz to dno.
 
"Duży" błąd w Krwi i Winie.

Nie mam czasu śledzić tego wątku od A do Z, więc jeśli się powtarzam, to bardzo przepraszam, ale właśnie zauważyłem dość niefajny błąd fabularny w najnowszym dodatku. Opis błędy zawiera spojlery więc czujcie się ostrzeżeni!

W zadaniu Przemiana otrzymujemy na początku list od wybranki serca, w moim przypadku była to Triss, a mimo to później na jednym z etapów wykonywania zadania pod mini mapą stało, że list otrzymałem od Yen. Nie jest to może wielki błąd i nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę, ale wyobrażam sobie, że nasz forumowy Szkot mógłby dostać zawału po otrzymaniu takiego komunikatu, a przecież nie chcemy, że się jemu coś stało, prawda ;).
 
Patch 1.21 Braki w spolszczeniu, literówki - Drzewko rozwoju postaci :
http://imgup.pl/di/SZ5V/w3no-txt1.jpg
http://imgup.pl/di/E02V/w3no-txt2.jpg
Błędy na tablicy ogłoszeń VELEN NOVIGRAD( [DEBUG ] [DEBUG] ) :
http://www.gry-online.pl/galeria/forum/5/518021819_934.jpg
Bug w laboratorium Moreau w którym przyciski nie reagują na strzał z kuszy
Brak kart w ogrodzie w zadaniu Misja na cmentarzu - hałasy, kłótnie
Opcja sortowania przedmiotów nowo znalezionych jest beznadziejna. Trzeba szukać po całym ekwipunku ponieważ są porozrzucane a nie ustawione obok siebie jak w poprzednich poprawkach.
 
Last edited:
Blokada myszki podczas gry w gwinta na turnieju w Passiflorze. Błąd się pojawił w trakcie dogrywki (pierwsza rozgrywka była remisowa) z pierwszym przeciwnikiem (niziołek, zapomniałem jak się zwał). Wybierać kart, spasować itp przy użyciu myszki, jedynie klawiatura działała.
 
U mnie o paru minutach od wczytania zapisu występuje problem z dźwiękiem ciągle się przycina tak jakby był pocięty na małe kawałeczki. Strasznie frustrujące i nie da się przez to grać. Dzieje się tak od patcha 1.20.
 
Cześć, po wgraniu patcha albo samego dodatku krew i wino nie działa zaznaczanie przeciwników zarówno na klawiaturze i padzie.
 
Coś jest nie tak z szybkim wyborem eliksirów i jedzenia. Już kilka razy tak miałem że eliksiry znikały z szybkiego wyboru a w eq ciągle tam były. Teraz jest jeszcze lepiej bo Eliksir Oczyszczenia znika całkowicie i nie da się go wypić bo pojawia się na ułamek sekundy i znika w eq jest ciągle ubrany ale to tyle. Ktoś coś wie na ten temat ?
 
Dwa zauważone bugi:
- jeżeli podczas trwania remontu Corvo Bianco (pierwsza faza) przeniesiemy się do innego hubu, to zablokowana pozostaje ukryta komnata w piwnicy (tzn. w danym miejscu nadal stoi szafa);
- w zadaniu Pieśni Rycerskiego Serca (czy jakoś tak) nie rozpoczyna się wyścig w trybie treningowym (nie ma odliczania, Płotka z Geraltem stoi w miejscu, niczego nie można zrobić).
 
tragiczne hitboxy manekinów w wiadomym quescie z koniem

jak oni w ogole mogli dodac takiego questa zwiazanego z koniem, w grze, która ma najgorszą mechanikę poruszania się koniem od ostatnich lat? gratuluję
 
Last edited:
Zadanie "wyrównanie rachunków". Ciri zacina się na amen, nie chce się wogóle poruszyć. Stoję i nie wiem co mam zrobić, wcześniejsze save'y nie pomagają ...
 
U mnie po zainstalowaniu patcha 1 .21, dramatycznie spadła wydajność. Wcześniej było koło 40 fps, teraz, spada nawet do 8. Oprócz tego nie wszystskie tekstury wczytują się poprawnie, i Geralt spada w limbo.
 
Mój problem z zadaniem "Wyrównanie rachunków" udało się rozwiązać, ale muszę się znacznie oddalić od Ciri żeby zrespawnowała się obok postaci z zadania.
Jest drugi błąd przy okazji - Imlerith padł od jednego ciosu stojąc jak pień. Nie ogarniam co się dzieje... NPC sobie podskakuje w powietrzu. Ludzie co tu się dzieje
 
U mnie po zainstalowaniu patcha 1 .21, dramatycznie spadła wydajność. Wcześniej było koło 40 fps, teraz, spada nawet do 8. Oprócz tego nie wszystskie tekstury wczytują się poprawnie, i Geralt spada w limbo.

mam to samo zrobiłem reinstal i nic, na steamie nie można wrócić do poprzedniej wersji.
 
- jeżeli podczas trwania remontu Corvo Bianco (pierwsza faza) przeniesiemy się do innego hubu, to zablokowana pozostaje ukryta komnata w piwnicy (tzn. w danym miejscu nadal stoi szafa);
Dopiero zauważyłem - powyższe chyba powoduje także, że w CB nie pojawiają się stół płatnerski i szlifierka (są na minimapie, nie ma ich fizycznie, w "kuźni" nadal leżą rupiecie).
 
Przypominam, że ten temat służy do zgłaszania błędów, nie pogaduszek lub zadawania pytań.
 
Kolejny błąd z "wyrównaniem rachunków" . Podobno naprawiony w 1.11, u mnie wystąpił właśnie. Nie mogę znaleźć klucza do stajni....
 
Uwagi do nowego menu:
- Poruszanie się między zakładkami ekwipunku strasznie laguje
- Okna z opisem przedmiotów są za duże. Złotym środkiem będzie dodanie do dwóch istniejących rozmiarów trzeciego "małego" i pozostawienie możliwości zmiany wedle własnych upodobań.
- Wcześniejsze szare odcienie czcionki były spokojniejsze i mniej męczył wzrok.
 
Ja po nowym patchu doświadczam błędu z kategorii tych mniejszych. Zainstalowałem patch 1.21 odpaliłem save-y po ukończeniu głównej fabułyi i serc i udałem się do kupca by zaopatrzyć się w książkę o Gwincie. Książkę mogę kupić bez problemu, ale nawet gdy jej nie kupie, gdy wybiorę opcję handlu, to aktywuje mi się quest "Nabiał i ciemne siły". Niby wszystko ok, ale ja już mam ten quest miałem wykonany. Gra każe mi go robić niejako na nowo. W dzienniku mam niewykonane pierwsze dwie czynności z tego questa, natomiast reszta jest zaznaczona jako wykonana... Zweryfikowałem pliki, sprawdziłem na kilku różnych "sejwach" - na wszystkich to samo...
 
^ja natomiast jakiś czas po przejściu gry i przejściu serc z kamienia miałem na poprzednim patchu ten błąd, więc gra randomowo sama to wrzuca i to nie wina tego patcha
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom