[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.21 NA PLATFORMIE PC

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
Last edited:
Proponuję zmianę odnośnie porządku w ekwipunku. Chodzi o to, że jak są zwielokrotnione jakieś składniki np. 2x100, to żeby one były koło siebie, a nie trzeba szukac po całym ekwipunku. Taki porządek był w Wiedźminie 1. Miło by było gdyby ten porządek zagościł również w W3 :) Pozdrawiam :)
 
rzeczy zauważone po patchu:
- brak wskaźnika wolnych punktów rozwoju
- brak informacji o nowym poziomie
- w dzienniku książki powinny być posegregowane alfabetycznie

menu wyboru wg mnie lekko niewygodne na K+M, ale idzie się przyzwyczaić
ogólnie zmiany na plus :)
 
Last edited:
U mnie występuje problem ze spadkiem fps podczas ruszania myszką.
Sprzęt: i7-3770K, Asus Maximus V formula, Asus GTX 770, Logitech G700s.
Ogólnie nie ma nawet jak włączyć W3 bo ledwo można wcisnąć "wyjście", klawiatura działa prawidłowo.
Zegary grafy na całkowitym minimum (gpu i ram) w menu, jak by było włączone jakieś oszczędzanie energii. Zakładam, że karta niepoprawnie wykrywa tryb 3D w W3.

Temat zgłoszony do supportu. Jak otrzymam wiadomość i uda się problem rozwiązać dam znać, chyba że ktoś tutaj będzie w stanie pomóc.
Pozdrawiam :)
 
Po najnowszej aktualizacji twórcy twierdzili, że ułatwią ukończenie zadania "Pełna kolekcja kart do gwinta" oznaczając na mapie osoby z którymi jeszcze nie zagraliśmy i będą tam karty do zdobycia ale oczywiście po spatchowaniu gry ta opcja mi nie działa...
 
Również uważam, że w zakładce z książkami oraz z zadaniami brakuje alfabetycznego filtra. Mała rzecz, ale jednak ważna.
 
Sprawdźcie czy energia się Wam kończy podczas bitwy? Bo ja mogę znakami napieprzać ile wlezie i pasek nie schodzi...Jesteśmy Mega-OP teraz....EDIT: Grając od początku wydaje się być normalnie, problem mam bo na zapisie, gdzie jestem po fabule i wszystkich zadaniach chcę rozpocząć dodatek występuje ten problem...mam nadzieję że nie będę go miał w KIW...

Potwierdzam że kiedy dostałem następny poziom gra mnie nie powiadomiła...

W filtrowaniu mapy szukając kowali, kupców itp, nie ma opcji fryzjera...
 
Last edited:

Attachments

  • 2016-05-30 (24).jpg
    2016-05-30 (24).jpg
    131.4 KB · Views: 86
Sprawdźcie czy energia się Wam kończy podczas bitwy? Bo ja mogę znakami napieprzać ile wlezie i pasek nie schodzi...Jesteśmy Mega-OP teraz....

Potwierdzam że kiedy dostałem następny poziom gra mnie nie powiadomiła...

U mnie jest natomiast odwrotnie, adrenalina spada podczas walki i skill odpowiadający za rzucanie znaków kosztem adrenaliny także przestał działać.
 
U mnie gra zmieniła poziom o jeden w górę pomimo, że była tylko połowa paska exp. No i jak wyżej- brak powiadomienia o awansie postaci
 
Sprawdźcie czy energia się Wam kończy podczas bitwy? Bo ja mogę znakami napieprzać ile wlezie i pasek nie schodzi...Jesteśmy Mega-OP teraz....

Potwierdzam że kiedy dostałem następny poziom gra mnie nie powiadomiła...
Mnie też nie powiadomiła. I nmw czy to jest błąd czy tak ma być, ale miałem 2000/2000EXP i lvlup nie dostałem.

---------- Zaktualizowano 20:16 ----------

No to moja sugestią jest.
OPTYMALIZACJA!!!!
Ponieważ spadki fps!!!
 
Akurat jestem w trakcie zadania (początek) "Bitwa o Kaer Morhen" - przechodzę sobie wolnym spacerkiem grę trzeci raz. Jeżeli po "przylocie" z Ciri z Wyspy Mgieł do "Wiedźminiego Domku" idziemy przez lokację i zaczniemy rozmowę z Keirą Metz to, niestety, wybór opcji handlowania z czarodziejką kończy się .... No właśnie. Nie kończy się! Znaczy dialog się nie kończy. Przy próbie zakończenia handelku (dialogu) nie da się wyjść ze "Zwisu Dialogowego Luzem" i niestety zostaje jedynie wywalenie Wieśka z zadań systemowych siłą i restart oraz reload (o ile się ma z czego - jeśli się zapisało własny save lub nie skasowało się save'ów automatycznych). Nie wiem czy to zależy od platformy (IMO - chyba nie) więc trochę mi ten błąd wygląda na poważny.
 
gra przestała być grywalna. Spadek fps z 30 do 5. Szok. Jestem na Skellige. Odinstalowałem mody i to samo. Szukam info o powrocie do poprzedniej wersji.

Szukam tematu i szukam. Mam wersję steam. Odinstalować grę? ale przecież ona z automatu zaktualizuje się do ostatniej wersji.
 
Last edited:
Nie wiem czy to błąd, ale..
Nie mogę się dostać do ogrodu w zamku w Wyzimie po ukończeniu głównego wątku fabularnego.
 
Zniknęła mi CAŁA TALIA do gwinta po wgraniu tego cudownego patcha. Pewnie już nieodwracalnie??
 
Naprawdę to jest jakiś dramat ten patch zamiast poprawić to większość rzeczy pogorszył. Na dodatek brak ogona u płotki.:yawn:
 
Wydaje mi się, że Płotka jeszcze zdurniała, a poruszanie się na niej nastręcza więcej problemów niż przedtem. Dzisiaj zaciąłem się już nią parokrotnie - w krzakach, na górce i na pobojowisku. Poza tym, chyba coś pokręcono z kolizjami, bo jestem pewien, że przed patchem, udawało mi się pokonywać wszystkie murki i płotki (oczywiście odpowiedniej wysokości), a teraz są z tym problemy.

Tutaj, nie dość, że nie można Płotką pokonać tej przeszkody (Geralt przeskakuje bez problemu), to nie chce ona przejść w miejscu, gdzie murek jest rozwalony.



Żeby wszystko wróciło do normy, należało zejść z konia i dosiąść go ponownie - wtedy udało się przejechać.
Problem taki sam wystąpił podczas ogrywania dodatku na evencie - nie można było podejść do pewnej postaci, a trzeba było odejść na pewną odległość i wrócić.
 
Tutaj, nie dość, że nie można Płotką pokonać tej przeszkody (Geralt przeskakuje bez problemu), to nie chce ona przejść w miejscu, gdzie murek jest rozwalony.
To samo miałem w Warszawie, nie mogłem nią w ogóle skakać przez płotki, murki itp.
 
Dalszy ciąg "Keirowatej D..py Strasznej". W zadaniu "Bitwa o Kaer Morhen", po dialogu określającym wybory strategiczne bitwy, powrót do lokacji gdzie wcześniej Keira "Czesała sie byle czym" owocuje możliwością wejścia w interakcję z ... . No właśnie? Z czym? Można coś interakcjonować i ... nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że mi Keira nie zniknęła. Lambert mógłby być niepocieszony :)).

Czytając to forum, po kilku (kilkunastu) godzinach od wydania najnowszego patcha, mam pytanie. Panie i Panowie z CD-RED - zwolniliście z oszczędności wszystkich testerów czy może robicie nam kuku z radości, że tylu ludzi kupiło dodatek "Krew i Wino"?

(IMO) Wstyd!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom