[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Z jakiegoś powodu wywala mi Wieśka zupełnie kiedy próbuję przejść Alt+Tab'em do pulpitu.
Szczerze mówiąc nie potrafie powiedzieć czy zawsze tak było nie grałem odkąd Serca wyszły ale wydaje mi się że kiedyś nie wywalało.
Ma ktoś taki problem?

GF GTX 780 (driver 368,22)
Intel i5-2500K @3,60Ghz
16GB RAM
Windows 10 Pro
 
Zadanie "Zaginiony w akcji" w Białym Sadzie - pytanie mam: ja jestem wiedźminem czy pies Huzar, który towarzyszy nam razem ze swoim panem na pobojowisku? Gram na najwyższym poziomie trudności, więc wiadomo, że ghule i inne tałatajstwo muszę bić trochę długo (przynajmniej na razie), a Huzar... Huzar natomiast podczas tego zadania zabija ghula jednym kłapnięciem pyska... Coś tu chyba jest nie tak, prawda?
 
Zrobiłem zadanie dla gościa co z nim chodzę a on zdjęcia robi i teraz cały czas jak wyskakuje jakaś informacja to z tą jego cholerną mapą której nie da się usunąć:


 
@ Pajonk78

Niestety, to nie jest żadna nowość. Dla Huzara ghule nigdy nie były wymagającym przeciwnikiem. Ogary są wymaksowane w tej grze, kolejny przykład ukazuje zadanie "Hieny cmentarne". Jeżeli zaprosisz do walki dwa pieski biegające ze strażnikami po pobojowisku, przekonasz się, że potrafią sobie poradzić również z ghulami na 9 lvl.

Niestety ilość błędów po wydaniu patcha 1.21 jest największa od wydania gry. W zadaniu "Kabaret" nie mogłem wejść do domu Latreca, zdesperowany pognałem do rezydencji Vegelbudów dzięki czemu ominąłem krok z oprychami w mieszkaniu. W zadaniu "Teraz albo nigdy" Triss niestety postanowiła nie opuszczać wynajmowanego pokoju, musiał wczytywać kilkukrotnie, aż w końcu pokonała nieśmiałość. Ogólnie spotkałem się z całą masą prób wczytania rozmów, które się nie wczytały. Sporo handlarzy, którzy się klonują i nie można nawiązać z nimi żadnej interakcji lub nie ładują się rozmowy. Tragedia, wierzę że szybko to poprawią.
 
- Jest też nadal dużo błędów z AI NPC, kręcą się wokół siebie jakby tańczyli, nie tylko w najnowszym dodatku.
- Po wątku głównym w Białym Sadzie i pewnie w innych rejonach też, spawnują się mieszkańcy, którzy nie mają co robić i stoi taki jeden w drugim...Konie też tak mają przy Pontarze niedaleko balisty koło ruin z cegieł gdzie lata wywerna i gdzie znajduje się jakiś schemat na wiedźmińskie bajery. I w siedzibie Lugosa Szalonego stoją jeden w drugim.
- Po wątku głównym w Białym Sadzie nie można wejść do zielarki Tomiry, chociaż jest w środku.
- Muzyka się wyłącza i długo nie gra, nie tylko w dodatku.
- Turlanie/spadanie Geralta ze schodów, od premiery to jest. Nawet mod widziałem na to (ale nie testowałem). http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/497/?
-Strażnicy stojący po pas w gó... w ziemi.
- Kowal we wsi chyba Konary (tam gdzie jest zlecenie z myśliwym, któremu żona zaginęła w lesie) i kowal w Kaer Trolde ma określony czas gdzie można z nim pogadać...
- Kameleon, system nie ogarnia że jesteśmy w budynku. Mam to na najnowszym zapisie po fabule jak i na wcześniejszym w trakcie. Ale z kolei na jeszcze innym NG+ w trakcie fabuły jest tam "jak w domu".
- W dodatku, albo od dodatku źle działa system adrenaliny (ten nowy z trzema czerwonymi paskami)
 
Last edited:
Potwory z Serca z Kamienia po zabiciu w dodatku Krew i Wino dwukrotnie dodają się do bestariuszu...

Potworów pod wodą nie da rady zabić innymi bełtami niż podstawowe...
 
Last edited:
Błędy jakie do tej pory zauważyłem w grze na patchu 1.21 a w szczególności dodatku Krew i Wino

Brakujące opisy przedmiotów, zadań z tablicy ogłoszeniowej - dotyczy Krew i Wino.

Skalowanie potworów - Często, kiedy ta opcja jest włączona. lvl przeciwnika wynosi 1. Mimo, że gram na ng+ i mój aktualny lvl to 71.

Zadanie "Pieśń rycerskiego serca" W turnieju rycerskim nie działający trening konny. Płotka się nie rusza. Kiedy "skipniemy" trening, można ukończyć zadanie.

W zadaniu "O czym szepczą grzyby" - blokująca się na balach drewna Płotka. Nie można ruszyć zadania do przodu. Nie ma z Płotką interakcji. Pomaga załadowanie save i zrobienie zadania od nowa.

Brak możliwości zablokowania kamery na przeciwniku.

Brak osiągnięcia na galaxy "dawid i goliat"
 
W novigradzie na patchu 1.21 jest Bug że: naciskam na konia i chce szybciej jechać w mieście i pisze że się nie da w tym miejscu. A po za miastem nie można już galopować szybciej bo ten przycisk znikł i trzeba uruchamiać ponownie grę.
 
Gdzieś już to było wspomniane, ale jest dość denerwujące więc też napiszę. Świat trochę opustoszał, już w 3 miejscach zbirów nie było. Mogłam zabrać wszystko ze skrzyni i opuścić miejsce spacerkiem. Co gorsza nie pamiętam czy w klatce, która była na terenie jednego z obozowisk nie powinnam była wyzwolić jakiegoś handlarza.
 
A zabiłeś go jednym strzałem?
Nie, W takim razie spróbuje jak napisałeś. Dzieki.

Jeszcze jeden błąd:

Błąd w zadaniu "O damie i jej rycerzu"
Nie przewidziano opcji rozwiązania zadania. Mianowicie: nie zgadzam się być miły dla wiedźmy i mówię, że sam odczynię klątwę. Wiedźma mi nie pomaga. Schodząc z górki pokazuje mi się znacznik jaskini w której znajduję potrzebne do odczynienia klątwy kości (tak jakbym zgodził się na współpracę z wiedźmą). Dzięki temu odczyniam klątwę, zadanie kończy się tak jakbym współpracował z wiedźmą i taki mam opis w dzienniku po zakończeniu zadania. Że uległem wiedźmie, dałem kosmyk włosów itd a tego nie zrobiłem ;)
 
Jeszcze jedna sugestia: może pora najwyższa wprowadzić opcję "Odkup" u wszelakich kupców? Niestety ze względu na konieczność sporego klikania można niekiedy z rozpędu sprzedać coś czego się nie chciało - tyle, że sprzedajemy za np. 2, a odkupujemy za 10-15 razy więcej - pierwszy RPG, w którym nie ma takiej opcji i to od premiery... Może tylko mnie to przeszkadza? :D
 
Dobra to jeszcze ja dodam cos od siebie bo błędów jest dużo z tego co widać
Postanowiłem grać od początku i co:
- Płotka nie ma ogona
-nie ma informacji o tym jak zmienia się nam poziom
-w Białym Sadzie czasami nie można zabić ducha na cmentarzu ciągle lata przy wejściu do krypty, chociaż pasek życia mu się skończył (udało się po któreś próbie)
- tekstury skarpy przy wodzie w miejscu gdzie znajduje się skrzynia, przy spalonych domach (Biały Sad) dziwnie się dogrywają i zmieniają tylko w tym miejscu
- i nadal występuje błąd z deszczem w budynkach np. dom podpalacza (Biały Sad) leje się woda ze wszystkiego :)
- czasami mieszkańcy wioski wiszą w powietrzu, konie zresztą też (Biały Sad)
Po prostu ręce opadają a to dopiero początek gry, Velen to nie wiem czy zaczynać, chyba w dodatek długo nie zagram
 
Na pewno to jest to zadanie? Bo ja to samo wybrałem i nie miałem nic o znalezieniu kości tylko od razu z chatki z powrotem tylko, że z chustą tejże klientki do odczarowania...
 
Na pewno to jest to zadanie? Bo ja to samo wybrałem i nie miałem nic o znalezieniu kości tylko od razu z chatki z powrotem tylko, że z chustą tejże klientki do odczarowania...

Na pewno to. Ja też nie miałem nic o znalezieniu kości ale schodząc ze wzgórza od chatki gra informuje że znaleziono "wejście" więc poszedłem tam z ciekawości i znalazłem trupa i kości ;) I tak jak napisałem. Rytuał bez pomocy wiedźmy, duch odczarowany a w dzienniku info, że ukorzyłem się przed wiedźmą czego nie zrobiłem ;) Po prostu nie przewidziano opcji, że ktoś te kości znajdzie na własną rękę.
 
Nowa fryzura "Paź Królowej" nie współgra z kapturem w Arcymistrzowskiej Zbroi Kota

 

Attachments

  • Włosy.jpg
    Włosy.jpg
    360.8 KB · Views: 48
I kolejny błąd.

Schematy do craftowania arcymistrzowskich setów.
W schemacie na arcymistrzowski legendarny stalowy miecz gryfa pokazuje mi że potrzebuje do jego zrobienia uwaga! "mistrzowski legendarny srebrny miecz kota". Lol
No bez jaj...

Ps. Tak dla sprawdzenia zrobiłem całą linie srebrnych mieczy kota i faktycznie...kiedy miałem ten mistrzowski legendarny miecz kota udało mi się zrobić arcymistrzowski legendarny stalowy miecz gryfa....
 
Last edited:
1. Przy craftowaniu arcymistrzowskiego setu wilka poprzednie części nie zostają 'zużyte' - mistrzowski set pozostaje w ekwipunku.
2. Po zakończeniu fabuły: Idziemy do Oriany i pytamy o ukrytego - pomagamy jej i dostajemy klucz -> następnie spotykamy się z Regisem na przystani i decydujemy się jednak na odszukanie Syanny [zamiast iść do ukrytego] -> odnajdujemy ją itd. kończymy fabułę. I teraz po zakończeniu fabuły nadal możemy iść do ukrytego i otworzyć jego jaskinię, oczywiście włącza się pokazówka że ukryty nas zabija i gra się zawiesza. Jeżeli otworzymy jaskinię ale nie wejdziemy do sali gdzie jest sam ukryty a później z niej wyjdziemy to zacznie nam się pojawiać komunikat o oddalaniu się od celu misji <cicha noc> [który już dawno został wykonany - przecież skończyliśmy już wszystkie zadania] i gra zacznie nas teleportować blisko zamku.
3. Kasztel Dun-Thyne po zakończeniu fabuły nadal jest otwarty, co więcej drzwi do głównego budynku <tam gdzie na pokazówce wbiega Geralt, Regis i Dafne> są otwarte ale nie da się wejść - obok płonące blokady płoną nadal.
4. [NOWA GRA PLUS] - w "Białym sadzie" duch obok kamienia mocy i tego grobowca gdzie jest część ekwipunku zadaje po 7 dmg.
5. Błąd w dopasowaniu tekstur w lokacji gdzie zbieramy arcymistrzowski ekwipunek wilka.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom