[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
No dobra po błędach w Białym Sadzie miałem już nie grać bo zamiast cieszyć się rozgrywką to błędy zliczam ale zagrałem i co i jestem na zameczku Wyzimie idę do ogrodów żeby rozkoszować się ładną grafiką i mamy fontannę wodę słychać ale jej nie widać staniemy za fontanną pojawia sie woda może mały błąd ale jak poprawić to wszystko.
 
Od kiedy mam dodatek nie działa mi eliksir oczyszczenia, nie da się go w żaden sposób aktywować a umieszczony w slocie z eliksirami pojawia się na ułamek sekundy i znika (na ekranie gry, w ekranie postaci jest widoczny w slocie co nie zmienia faktu, że nie da się z niego skorzystać).
 
Last edited:
Znów Biały Sad. Północno-zachodni pytajnik, który okazuje się być Strzeżonym skarbem... Takim też był przed najnowszym dodatkiem, bo pilnowała go Baba wodna - aktualnie na miejscu znajduje się tylko skrzynka, martwy koń wraz z równie martwym właścicielem oraz chmura oparów bagiennych... Powodzenia z łataniem tego, bo widać wyraźnie, że więcej złego niż dobrego się stało i to w miejscach, w których IMO nic nie powinno się dziać. :/
 
U mnie tzw "stuttering", bardzo duże trwające ułamek sekundy spadki FPS przy ruchu, szczególnie w obszarach zabudowanych. Dotychczas grałam z prawie wszystkim na ultra i jeszcze z innymi programami w tle i chodziło cudnie. Po patch'u zmniejszyłam wszystko na wysokie lub średnie i wyłączyłam prawie wszystkie postprocesy a i tak w Oxenfurt'ie są takie skoki, że grać się nie da, a do Nowigradu nawet wejść się nie mogę bo obijam się o ściany :p. Dodam, że moja siostra przeszła krew i wino, też są lagi, ale nie na tyle złe żeby się grać nie dało. Nie jestem pewna, czy to kwestia miejsca czy samego save'u (sama jeszcze nie byłam w Toussaint).

970 gaming (4gb), i5 3,4gHz, 8gb, win8.1, Wiesiek ściągany z GOG'a
 
A zabiłeś go jednym strzałem?

Tutaj poprawiam. Osiągnięcie David i Goliat działa tak jak napisał kolega. Niekonieczne jest zabicie go jednym strzałem jednak można używać tylko i wyłącznie kuszy. Nie zmiękczać przeciwnika czymś innym ;)
 
Mam problem uruchamiam sobie menu z taliami kart i wybieram sobie skellige i gra mi się zawiesza i nic nie mogę zrobić tylko po przez menedżer urządzeń grę wyłączyć. :shock2:
 
Najważniejsze da problemy które powinny być rozwiązane to po pierwsze bugi z LOdem (wiatraki z wielkimi czarnymi trójkątami zamiast skrzydeł, to samo z tablicami ogłoszeń, niektórymi budynkami i żaglami) - problem ten raz się pojawia i potem ,,trwa po wieki wieków" i musimy używać opcji verify/repair, a ostatnio to na GOG Galaxy długo trwa. Problem wydaje się błahy, ale powoduje też poważniejsze rzeczy (nieruchomy i nieśmiertelny Nithrial i to samo z szambelanem Emhyra), które uniemożliwiają ukończenie gry. I drugi - nagłe spowolnienie fps (zawsze jest 60-50 a tu nagle 30 albo nawet 15). Problem pojawia się nagle i nagle (ale późno bo po kilku minutach albo resecie gry) znika. Sugeruję naprawę tych dwóch problemów (ale zwłaszcza pierwszego który pojawił się po patchu 1.10) w najbliższym patchu
 
Nie wiem ja kto jest, że co patch to więcej do naprawy :)
Naprawdę nie rozumiem jak wy to działacie.
Jest na yt filmik na prima aprilis o Płotce, a ja co patch przekonuje się do tezy, że to wcale nie było prima aprilis :)
https://www.youtube.com/watch?v=KoL1NRh8JOI
Może wy naprawdę macie dział tworzenia bugów :)


Żeby nie być gołosłownym, że nic nie wniosłem


Sugeruje by w kolejnym patchu podgłosić dźwięk niektórych filmików. Np te z początku gry. Filmik po treningu lub nieco później jak goni nas Dziki Gon przed Wyzimą. Te filmiki są zdecydowanie ciszej od gry. Na filmiku przed Wyzimą Yenefer coś mówi to tego nie słuchać prawie.
 
Last edited:
Ogrywam Wiedźmina 3 Krew i Wino na PC, zakupiłem wersję fizyczną, nie korzystam z żadnej z platform podczas gry (kod aktywowałem na GOGu, ale nie korzystam z aplikacji Galaxy) Problem pojawił się podczas misji Rycerz do wynajęcia. Zadanie związane z Folwarkiem Basane wykonałem jeszcze przed przyjęciem w/w misji. Niestety, podczas przechodzenia misji, gra nadal oznacza mi zadanie w tym punkcie jako niewykonane. Mam na mapie znacznik w tym miejscu, jednak nic nie mogę zrobić, gdyż wioska jest już dawno wyzwolona. Czy jest jakiś znany fix na ten problem? Chcę przejść grę w 100%, zaś błąd ten uniemożliwia ukończenie zadania.
 
Kolejny irytujący błąd: jeszcze przed rozpoczęciem gry wyłączyłem samouczki - byłem już swego czasu pod koniec zadań na Skellige, więc nie są mi one do niczego niepotrzebne. Jednakże bardzo żałuję, że devsi uważają, że po dotarciu do Velen będą mi one jednak potrzebne i zostają SAMOISTNIE włączone - jaja sobie robicie czy co?? Naprawdę strach brnąć dalej bez jakiegoś porządnego patcha + poczekania na opinie graczy czy poprawił to co miał czy spier... grę jeszcze bardziej. Nie wiedzieć czemu obstawiam drugą opcję... :(
 
Czasami mam bug, który występuje właściwie od premiery gry tzn, jeżeli podczas walki wróg wepchnie nas na jakąś skałę lub w jaskini na jakąś ścianę i Geralt się po niej zsunie to blokuje nam się walka. Nic nie można zrobić ani rzucić znaku ani schować mieczy ani atakować kuszą lub mieczem jedynym wyjściem jest ponownie wczytanie lub wskoczenie ponownie na te skałę ścianę czy cokolwiek innego, po czym można się zsunąć wtedy walka się odblokowuje. Teraz bug, który na pewno pojawił sie w 1.21 gram na NG+ w okolicy karczmy na rozstajach itp brakuje muzyki eksploracyjnej a konkretnie tej https://www.youtube.com/watch?v=ygB5OlcIxyw . W elfich ruinach, kiedy pierwszy raz z Keirą widzimy dziki gon nie ma muzyki, która zwykle gra nam, kiedy widzimy Gon, kiedy przyjedziemy do wsi Konary załącza się jakiś 3 sekundowy sampel, którego nigdy wcześniej nie słyszałem i nie przestanie grać dopóki nie oddalimy sie od Konarów. Podczas prologu w Kaer Morhen coś jest nie tak z oświetleniem podczas dialogów jest w porządku a kiedy skończymy z kimś gadać kolory stopniowo robią sie nieco wyblakłe na patchu 1.12 miałem problem z oświetleniem w KM w paru dialogach, kiedy zjawiliśmy się tam z Umą postacie były całe czarne jakby nie było na nich oświetlenia jak tu będzie tak samo to napisze o tym.
 
W Sercach z Kamienia Geralt może zdobyć "Portret Iris i Olgierda". Jednak nie może go powiesić w swojej winnicy. Czy to błąd czy celowy zabieg. Fajnie by było móc ten portret zawieście na ścianie na pamiątkę wspaniałej przygody (i nowego przyjaciela).
 

Attachments

  • Portret.jpg
    Portret.jpg
    147.9 KB · Views: 88
Last edited:
Zrobiłem sobie właśnie zakończenie związane z więzieniem, i zauważyłem kolejny babol.
Zarówno we wpisie Dettlaffa, Anarietty i Regisa jest opisane jedno pod drugim co się stało w obu wariantach. Miałeś happy end, a i tak masz tam wpis o tym że go nie miałeś i vice versa.
 
Osobiście napotkałem w dodatku bardzo irytujący i uciążliwy błąd, mianowicie po ukończeniu głównej fabuły zniknęła mi część kupców, alchemików i karczmarzy, a także Kamerarius co uniemożliwia mi ukończenia zadania "Rycerz do wynajęcia"
 
Czy u Was na mapie również nie widać wszystkich kupców/kowali/płatnerzy/alchemików/zielarzy? Przed aktualizacją można było zobaczyć ich niezależnie od tego, czy znajdowaliśmy się blisko nich, czy daleko. Obecnie pojawiają się na mapie tylko gdy jesteśmy w ich pobliżu.
 
Czy u Was na mapie również nie widać wszystkich kupców/kowali/płatnerzy/alchemików/zielarzy? Przed aktualizacją można było zobaczyć ich niezależnie od tego, czy znajdowaliśmy się blisko nich, czy daleko. Obecnie pojawiają się na mapie tylko gdy jesteśmy w ich pobliżu.

Serio? U mnie zawsze znikały te znaczniki
 
Czy u Was na mapie również nie widać wszystkich kupców/kowali/płatnerzy/alchemików/zielarzy? Przed aktualizacją można było zobaczyć ich niezależnie od tego, czy znajdowaliśmy się blisko nich, czy daleko. Obecnie pojawiają się na mapie tylko gdy jesteśmy w ich pobliżu.

U mnie od premiery aż do dziś, co poniektórzy byli zawsze widoczni na mapie, a reszta uwidoczniała się gdy byłem blisko.
 
Last edited:
Po dłuższej grze czyli ok. 2h czasami nawet mniej zauważam duży spadek wydajności, głównie w Novigradzie (tam dzieje się to najszybciej) Po tym czasie lokacje ładują się delikatnie dłużej, klatki spadają co ciekawe w ruchu, kiedy bigniemy Geraltem, kiedy stoimy jest ok, wysokie stabilne klatki. Dodatkowo między dialogami zdażają się rozmycia ekranu, jakby podczas ładowania dialogu. Czasem kiedy npc trzyma coś i zaczniemy z nim rozmowę przedmiot który trzymał pojawi się mu w głowie i rusza się zgodnie z ruchem ręki. I jako wysienka na torcie po wspomnianym spadku wydajności, zapisaniu gry i wyściu z niej trzeba dodatkowo zamknąć ją menedżerze zadań bo sama tego nie zrobi.

Jako sugestię chciałbym żebyście usuneli te przeywniki gdzie opowiada Jaskier, bo po momentach gdzie umiera się dużo i trzeba wczytywać zapisy to idzie się nauczyć jego historii na pamięć. Prosze zróbcie coś, ograniczcie je przynajmniej do ładowania lokacji :c
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom