[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Zauważyłem kilka drobny błędów.

1. Zabicie Dzika w Toussaint powoduje zdublowaniu wpisu o nim w bestiariuszu.
2. Po wykonaniu questa wino rzecz święta, atakują nas bandyci w Bouclair którzy maja portret geralta ale tylko jeden, zaś po przeczytaniu go w zbiorze książek on się dubluje, nie chodzi o ekwipunek.
3. Podczas poszukiwań arcymistrzowskiego setu kota trafimy do ruin które są kryjówka hanzy, po oczyszczeniu jej i przeszukaniu trafiamy na 2 schematy o ile schemat na rękawiczki normalnie działa, tak schemat na miecz możemy podnieść ale nie można go wykuć bo nie ma go w ogóle w wyborze broni, do wykucia tak jakbym już miał ten schemat tylko pod inna nazwa.

Dość istotnym problem jest nowe Ui, interfejs itp, jest totalnie nie zoptymalizowany. Komputer potrafił mi się zresetować podczas próby handlu gdy miałem przepełniony inwentarz lub nawet w walce z tego samo powodu.
Jako przykład przejmowałem kryjówkę hanzy mając 100+/160 podczas walki padł pierwszy reset kompa a podczas sprzedaży gdy miałem 214/160 drugi reset, potem poszedłem na druga kryjówkę ale tym razem z przeciążeniem 25/160 zero restartów i zero problemów w walce i po niej podczas sprzedażny z stanu 60/160, serio radziłbym przyjrzeć się temu i zoptymalizować interfejs, bo wczytywaniu dużej ilosc itemow tez jest uporczywe, na to znalazłem doraźne rozwiązanie czyli zrobienie wszystkich możliwych rzeczy z alchemii, bo mam wszystkie recki i sprzedałem wszystkie alchemiczne rzeczy poza mutagenami i alkchalestem co problem rozwiązało.

Wciąż przydała by się opcja żeby moc ściągnąć kaptur w secie kota, bo mam prawo korzystać z fryzjera i moc oglądać fryzurę która wybrałem bez konieczności noszenia okularów itp.
 
Po rozpoczęciu gry w Velen:
-Jawornik - NPC czasami zamiast usiąść na ławce przed domem to siadają w ławce
- Wrzosowa - nie wiem czy było czy nie ale jeśli tego efektu nie było to fajnie jak można byłoby go dodać mianowicie w wiosce wszystkim leci para jak oddychają ale nie płotce biedna wygląda jak by nie oddychała :)
 
1. Opis zadania Ceremonia - w przypadku dobrego zakończenia i tak pojawia się informacja o śmierci sióstr.


2. Opis Geralta w dzienniku postaci - brak opisu...
 
Kolejna rzecz ode mnie. Automatyczne wyciąganie pochodni przez Geralta w jaskiniach, piwnicach, itd - osobiście uważam to za bardzo wkurzającą rzecz. Da się to jakoś wyłączyć?
 
Kolejna rzecz ode mnie. Automatyczne wyciąganie pochodni przez Geralta w jaskiniach, piwnicach, itd - osobiście uważam to za bardzo wkurzającą rzecz. Da się to jakoś wyłączyć?

Automatyczne? hmmm, u mnie tak się nie działo.
Z drugiej strony, u mnie gra nie twierdzi że do zrobienia miecza gryfa jest miecz kota potrzebny... Ile graczy tyle baboli.

---------- Zaktualizowano 13:36 ----------

Opis Geralta w dzienniku postaci - brak opisu...

Potwierdzam, u mnie jego wpis też jest pusty.
 
Natrafiłem na kolejny bug z muzyką, który pojawił się sie w patchu 1.21. W quescie Panie Lasu, kiedy Anna wzywa wiedźmy i te zaczynają przez nie przemawiać powinna grać muzyka Ladies of the Woods obecnie na patchu 1.21 wygląda to tak, że w momencie, kiedy Geralt i Anna podchodzą do ołtarza, na którym sa wiedźmy muzyka nagle dość szybko się przycisza i przestaje grać. Wraca na dosłownie dwie sekundy dopiero po końcu cutscenki, kiedy musimy udać się do Sztygarów. Gram na NG+ poza tym zauważyłem, że kiedy szukamy rynsztunku wilka możemy znaleźć schematy na dwie wersje tzn zwykłą oraz legendarną a zwykła wersja rynsztunku raczej nie powinna się pojawiać w NG+.
 
Z tym wyciąganiem pochodni to przed Krew i Wino nie było tego... Tak ogólnie to trochę z tą pochodnią jest spieprzone, bo jak się ją trzyma to podczas użycia znaku czy turlanie to znika i zaraz ponownie się pojawia

@2x up

Na steamowej wersji normalnie mam wpis o Geralcie.

---------- Zaktualizowano 16:41 ----------

Po ukończeniu fabuły krew i wino, większość sprzedawców po prostu znika...

Nie mogę rozpocząć Nowej Gry Plus na już skończonej grze Plus...

Kiedy w końcu poprawicie usuwanie się wykorzystanych i już niepotrzebnych rzeczy fabularnych ?
 
Last edited:
Mam problem z przejściem misji "Wyspa mgieł" w podstawowej wersji gry, mianowicie jest problem z jedną z postaci, którą trzeba doprowadzić do chatki.
Gaspard- bo tak nazywa się krasnolud- po wyjściu z latarni w ogóle nie reaguje, nie wyświetla mu się opcja dialogowa, stoi jak słup.
Liczę na szybkie naprawienie tego błędu.
 
Kolejny bug w soundtracku podczas spotkania z wiedźmami po wykonaniu zadania na szepczącym wzgórzu znowu nie ma muzyki Ladies of The woods. Tak samo jak opisywałem wcześniej przy przemawianiu wiedźm przez Anne przy ołtarzu tak tutaj jest niestety tak samo. Ktoś założył z tym samym problemem osobny temat, czyli to nie tylko u mnie.
 
Last edited:
Ogrywam Wiedźmina 3 Krew i Wino na PC, zakupiłem wersję fizyczną, nie korzystam z żadnej z platform podczas gry (kod aktywowałem na GOGu, ale nie korzystam z aplikacji Galaxy) Problem pojawił się podczas misji Rycerz do wynajęcia. Zadanie związane z Folwarkiem Basane wykonałem jeszcze przed przyjęciem w/w misji. Niestety, podczas przechodzenia misji, gra nadal oznacza mi zadanie w tym punkcie jako niewykonane. Mam na mapie znacznik w tym miejscu, jednak nic nie mogę zrobić, gdyż wioska jest już dawno wyzwolona. Czy jest jakiś znany fix na ten problem? Chcę przejść grę w 100%, zaś błąd ten uniemożliwia ukończenie zadania

Miałem to samo, ale jak wykonałem resztę z 15 zadań to zaliczyło mi wszystko. Także myślę że u ciebie będzie to samo.
 
Last edited:
Nie wiem czy pisać tutaj czy założyć nowy temat...
Quest poboczny "Corvo Bianco"
Zleciłem generalny remont i poszedłem robić inne questy, między czasie zleciłem też zakup osełki i stołu do napraw.
Osełka się pojawiła ale stół do napraw już nie. Teraz Barnaba-Bazyli mi mówi że skończono generalny remont i że można zająć się reszta posiadłości ale dom nadal jest w ruinie, nadal nie ma stołu do napraw i na dodatek opcjonalny ukryty pokój w piwnicy jest niedostępny.
W dzienniku wszystkie "ptaszki" są odznaczone pokazując że postęp questu jest prawidłowy ale wizualnie nic się nie zmienia i jak mówię, opcjonalne części nie sa dostępne.

Edit: Mam też kłopoty z używaniem łóżka. Czasami nie mogę go zupełnie użyć. Zrobiłem ulepszenie, łóżko zmieniło wygląd ale bonus jest niedostępny.
 
Last edited:
Znalezione przeze mnie błędy:

1. Po wykonaniu questu z Nocną Marą (uwolniłem ducha) Płotce zniknął ogon.

2. Kowal ze wsi Konary stoi przy kowadle, pracuje ale w interakcjach brak możliwości rozmowy z nim. Wyświetla się jedynie imię NPC.

3. Gra nie zapamiętuje ustawień sortowania ustawionych przez gracza. Za każdym razem gdy ponownie włączam grę muszę przestawiać na nowo listy sortowania np. w Alchemii by zawsze widzieć wszystkie posiadane receptury (łącznie z tymi wykonanymi).

4. W opisie części przedmiotów (wszystkie unikalne + parę innych) widocznych w Glosariusz-> Rzemiosło brak opisu na temat do jakiej kategorii pancerza należy dana część ekwipunku (lekki, średni, ciężki). Brak tego opisu również przy tworzeniu eq u NPC.

5. [Solved] Zakładka Książki w Glosariuszu cały czas jest podświetlona z informacją aby w nią wejść.
Problem występuje jedynie jak gra się na padzie, po zaznaczeniu myszką i wyjściu z listy za pomocą klawiatury podświetlenie ustępuje. Po restarcie problem już nie występuje.

6. [Sugestia] Zmienienie drop listy mutagenów. Podstawowe mutageny zielone oraz niebieskie występują bardzo obficie, natomiast mutageny czerwone bardzo rzadko.
Do tej pory łącznie grałem około 220h i w pierwszej mojej rozgrywce pod koniec gry ledwo miałem 3 większe czerwone mutageny.

7. [Sugestia] Obniżenie wymaganego lvl do zadania "Miecze i pierogi" z poziomu 24 do poziomu ok. 12. Wycofuję, zapomniałem o mieczniku w Oxenfurcie.

8. [Sugestia] Dodanie do listy zadań możliwości sortowania po wymaganym lvl oraz po nazwie questów.

9. Na postacie oraz elementy otoczenia działa wiatr w zamkniętych pomieszczeniach, np. podczas rozmowy z Keirą Metz w jej chacie Geraltowi wciąż powiewają włosy.

10. [Sugestia] Jest do tego mod, acz... Miło by było gdyby dodano pochwy na broń dla wszystkich NPC w grze. Wygląda to o wiele ładniej i realistycznie.

11. [Sugestia] Ponownie odwołanie do modów. Dodanie na ikonach eliksirów, petard, olejów napisów z nazwą danego elementu. Znacznie uprzyjemnia rozgrywkę.

12. [Sugestia] Dodanie do zakładki Książki możliwość sortowania po nazwie.
 
Last edited:
Nie można dostać skorzysta ze schowka
Podczas bitwy o Kaer Morhen żołnierze Gonu stali z rozłożonymi rękami
 
Może w kolejnym patchu byłaby możliwość zmniejszenia Aerondight...wiem , że jest już taki mod ale niestety runy znikają. W oryginale jest trochę za duży i wystaje z pochwy.
 
Może w kolejnym patchu byłaby możliwość zmniejszenia Aerondight...wiem , że jest już taki mod ale niestety runy znikają. W oryginale jest trochę za duży i wystaje z pochwy.

Mnie bardziej boli że jelec taki szeroki i długi ma.
 
Po rozpoczęciu nowej gry i wyborze by samouczek był wyłączony taki pozostaje, lecz po przybyciu do Velen sam automatycznie się załącza.
 
A mnie boli to że w ogóle jest taki duży. W jedynce i filmikach (nawet ten trailer "rise of the white wolf") jest ewidentnie miecz półtora ręczny. A tu jest wielki miecz dwuręczny, większy od pozostałych...Dziwnie to na plecach wygląda. Trochę jak jakaś tandetna broń z koreańskiego MMO. Tandetna bo potem są tylko większe. W wiedźminach te bronie zawsze były proporcjonalne i nie przesadzone, a ten jednak odrobinę odstaje. Zmniejszyć skalowanie o 20-30% i gitara...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom