[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Zadanie "Długa noc".
Gdy wchodzimy do pokoju dziecięcego na parterze znajduje się globus który Geralt może zbadań i ... w niego wejść

View attachment 52921

W Bestiariuszu przy opisie Bestii z Beauclair nie wyświetla się nazwa oleju

View attachment 52941
 

Attachments

  • Globus.jpg
    Globus.jpg
    282 KB · Views: 68
  • Opis.jpg
    Opis.jpg
    379.8 KB · Views: 68
Zadanie "Długa noc".
Gdy wchodzimy do pokoju dziecięcego na parterze znajduje się globus który Geralt może zbadań i ... w niego wejść

View attachment 52921

W Bestiariuszu przy opisie Bestii z Beauclair nie wyświetla się nazwa oleju

View attachment 52941

Co do opisu bestii to u mnie również się nie wyświetla ale też gdy przełączę na inna postać i z powrotem na bestię to i obrazek oleju (rownież petard i znaku) sie nie wyświetla. Zdublowało mi też opis dzika.
 
Brak schowków - 100% częstotliwość
https://zapodaj.net/4f629230d927e.bmp.html

---------- Zaktualizowano 19:41 ----------

Błędne tekstury KAŻDEJ łodzi transportowej - 100% częstotliwość
https://zapodaj.net/83c8fe63301c2.bmp.html

---------- Zaktualizowano 19:42 ----------

błędy graficzne elementów otoczenia
przykład:
https://zapodaj.net/a15c745dbb2df.bmp.html

---------- Zaktualizowano 19:43 ----------

brak możliwości interreakcji z wejściem/zejściem z drabiny w zadaniach związanych z Sercami z Kamienia - 100% częstotliwość
 
Po kilku godzinach spędzonych z Krwią i Winem zauważam jeden poważny błąd związany z dźwiękami który występuje zarówno przy Geralcie jak i Płotce a mianowicie bardzo często przy poruszaniu się po piaszczystych drogach Toussaint w przypadku Geralta słychać odgłos kroków na na deskach lub bruku a w przypadku Płotki są to odgłosy kopyt na bruku. Co ciekawe czasem dźwięki ruchy są poprawne
 
Płotka po zakończeniu wyścigów na Skellige :
View attachment 53641

Organizatorka po zakończonym wyścigu powiedziała "Teraz jesteś nie tylko białym wilkiem ale i czarnym koniem" - widać powiedziała to dosłownie... Chociaż nie wiem czy to nie zasługa prezentu od Emhyra, jednak popsuta grzywa robi swoje. Wygląda jakby była dopasowana do zestawu siodła z Undvik.

Dodam jeszcze, że siodło z Undvik nic nie waży.
 

Attachments

  • The Witcher 3 06.13.2016 - 22.21.32.02.jpg
    The Witcher 3 06.13.2016 - 22.21.32.02.jpg
    227.2 KB · Views: 80
Last edited:
Skalowanie pozoiomu przeciwników zdaje się porządnie szwankować - już trzy razy natrafiłem (w Krwi i WInie) na rywali o poziomie 1 (mój aktualny poziompostaci to 42). Co ciekawe jedno takie zdarzenie wystąpiło po tym jak zostałem zabity przez przeciwników poprawnie przeskalowanych, lecz po zgonie już się pojawili "popsuci" (wciąż ci sami wrogowie).
 
Błędy, grzechy i wypaczenia ( ;) ) po ostatnim "patchu". Wiedźmin+Serca z Kamienia, bez dodatku Krew i Wino.
1. We wsi Konary na mapie znacznik kupca pomimo braku fizycznej jego obecności;
2. Brak ogona u Płotki (goły zad wygląda tak obleśnie że z buta wolę chodzić);
3. Sierżant w Kasztelu Wrońce czasem traci głos, przy interakcji pokazuje się tylko tekst a npc porusza ustami jak karp;
4. Kmiotki we wsiach Velen mają tendencję do darcia mordy 'mordują!" pomimo tego iż nic się nie dzieje;
5. Wiedźmin po ostatnim patchu zapadł na artretyzm, z wyciągniętym mieczem często ma problem z wejściem na byle schodek;
6. Przy wskakiwaniu kolejnego poziomu okazyjnie brak wiadomości o zaistnieniu takowego zdarzenia;
Wyjątkowo nieciekawy pomysł zmniejszenia cooldownu mikstur, kota trzeba ćpać teraz co 60 sekund dzięki czemu wyprawa z Keirą do ruin była istną katorgą (w kółko: kot-eksploracja-kot-medytacja).
Zanim zacząłem grać mnóstwo się naczytałem o błędach wyszczególnionych w tym temacie, sceptycznie do tego podchodziłem bo "przecież nie może być aż tak źle". Po kilku godzinach stwierdzam że co chwilę spotykane "babole" sprawiają, iż przechodzenie Wiedźmina nie jest fajne. Powoli zaczyna irytować fakt, iż pomimo dwóch tygodni od wypuszczenia patcha i setek zgłoszeń w sprawie "popsutej gry" nic się nie czyni, Na Melitele! Redzi zlitujcie się! ;)
 
Błędy, grzechy i wypaczenia ( ;) ) po ostatnim "patchu". Wiedźmin+Serca z Kamienia, bez dodatku Krew i Wino.
1. We wsi Konary na mapie znacznik kupca pomimo braku fizycznej jego obecności;
2. Brak ogona u Płotki (goły zad wygląda tak obleśnie że z buta wolę chodzić);
3. Sierżant w Kasztelu Wrońce czasem traci głos, przy interakcji pokazuje się tylko tekst a npc porusza ustami jak karp;
4. Kmiotki we wsiach Velen mają tendencję do darcia mordy 'mordują!" pomimo tego iż nic się nie dzieje;
5. Wiedźmin po ostatnim patchu zapadł na artretyzm, z wyciągniętym mieczem często ma problem z wejściem na byle schodek;
6. Przy wskakiwaniu kolejnego poziomu okazyjnie brak wiadomości o zaistnieniu takowego zdarzenia;
Wyjątkowo nieciekawy pomysł zmniejszenia cooldownu mikstur, kota trzeba ćpać teraz co 60 sekund dzięki czemu wyprawa z Keirą do ruin była istną katorgą (w kółko: kot-eksploracja-kot-medytacja).
Zanim zacząłem grać mnóstwo się naczytałem o błędach wyszczególnionych w tym temacie, sceptycznie do tego podchodziłem bo "przecież nie może być aż tak źle". Po kilku godzinach stwierdzam że co chwilę spotykane "babole" sprawiają, iż przechodzenie Wiedźmina nie jest fajne. Powoli zaczyna irytować fakt, iż pomimo dwóch tygodni od wypuszczenia patcha i setek zgłoszeń w sprawie "popsutej gry" nic się nie czyni, Na Melitele! Redzi zlitujcie się! ;)

A chcesz znać sekret?
<szeptem> I tak połowy z tego nie naprawią...
 
Wyjątkowo nieciekawy pomysł zmniejszenia cooldownu mikstur, kota trzeba ćpać teraz co 60 sekund dzięki czemu wyprawa z Keirą do ruin była istną katorgą (w kółko: kot-eksploracja-kot-medytacja).

A pochodni zapalić nie umiesz ? Przez całą grę ani razu nie użyłem kota... Z wymienionych przez ciebie bugów miałem tylko pierwszy z kowalem, za to płotka zamiast ogona gubi mi grzywę.

---------- Zaktualizowano 10:42 ----------

View attachment 53831

Od jakiegoś czasu większość zbroi wykonanych z połyskliwej blachy ma zdecydowanie zbyt duży refleks. Nie używam modów wpływających na oświetlenie.
 

Attachments

  • The Witcher 3 06.14.2016 - 12.37.37.01.jpg
    The Witcher 3 06.14.2016 - 12.37.37.01.jpg
    221.5 KB · Views: 62
Spacerując po łące pod pałacem Beauclaire wysoko na niebie ujrzałem konia. Kiedy mu się przyglądałem on powoli opuścił się jak winda jakaś, ale nie do końca. Po dojściu do niego okazało się, że lewituje ok. półtora metra nad trawą.
 
Błędy, grzechy i wypaczenia ( ;) ) po ostatnim "patchu". Wiedźmin+Serca z Kamienia, bez dodatku Krew i Wino.
1. We wsi Konary na mapie znacznik kupca pomimo braku fizycznej jego obecności;
2. Brak ogona u Płotki (goły zad wygląda tak obleśnie że z buta wolę chodzić);
3. Sierżant w Kasztelu Wrońce czasem traci głos, przy interakcji pokazuje się tylko tekst a npc porusza ustami jak karp;
4. Kmiotki we wsiach Velen mają tendencję do darcia mordy 'mordują!" pomimo tego iż nic się nie dzieje;
5. Wiedźmin po ostatnim patchu zapadł na artretyzm, z wyciągniętym mieczem często ma problem z wejściem na byle schodek;
6. Przy wskakiwaniu kolejnego poziomu okazyjnie brak wiadomości o zaistnieniu takowego zdarzenia;
Wyjątkowo nieciekawy pomysł zmniejszenia cooldownu mikstur, kota trzeba ćpać teraz co 60 sekund dzięki czemu wyprawa z Keirą do ruin była istną katorgą (w kółko: kot-eksploracja-kot-medytacja).
Zanim zacząłem grać mnóstwo się naczytałem o błędach wyszczególnionych w tym temacie, sceptycznie do tego podchodziłem bo "przecież nie może być aż tak źle". Po kilku godzinach stwierdzam że co chwilę spotykane "babole" sprawiają, iż przechodzenie Wiedźmina nie jest fajne. Powoli zaczyna irytować fakt, iż pomimo dwóch tygodni od wypuszczenia patcha i setek zgłoszeń w sprawie "popsutej gry" nic się nie czyni, Na Melitele! Redzi zlitujcie się! ;)



A wiesz, że nie wpadłem na to w queście z Keirą? Tak mi się coś wydawało, że ten Kot jakoś często piję ale jakoś nie załapałem, że to cud po patchu i myślałem że po prostu dłużej mi schodzi eksploracja


A chcesz znać sekret?
<szeptem> I tak połowy z tego nie naprawią...

Pewnie nie naprawią większości. Boli jednak fakt, że przy tej liście tego co naprawią na 100% powstaną nowe babulce :)
 
Last edited:
Błędy dotyczące NPC:
- Wrońce podczas palenia stodoły 2 strażników mostu jeden wchodzi w drugiego
- Jawornik - staruszka zamiast siadać na ławce siada w ławce

---------- Zaktualizowano 21:33 ----------

Błędy NPC ciąg dalszy Velen:
- obóz uchodźców (posterunek graniczny) za cwaniakiem z glejtem jeden rabuś klęczy i coś zbiera ale w powietrzu zamiast na ziemi
 
Błędy :
- Nie pojawiają się informacje o tym iż awansowałem na wyższy poziom
- Kiedy mamy dużo rzeczy w ekwipunku ma on tendecję do wolniejszego działania i przwijania
- Często podczas scenek dialogowych postacie nie wyrabiają z poruszaniem ustami do wypowiedzi ( wypowiedź się kończy a usta dalej ruszają ).

Dodam tylko, że gram na czystej grze bez modów, aktualnie gram w podstawkę i posiadam Solidnego GTX 980T1 G1 więc to raczej nie sprzęt szwankuje ;)
 
Nie jestem 100% pewien czy to błąd, ale gdy na końcu KiW odwiedziła mnie
Ciri
, mówiła że Corvo Bianco przydałby się solidny remont... Nie było by to dziwne gdyby nie fakt że wyremontowałem już wszystko przed finałem.

Sprawdziłem na YT, i u innych graczy mówi to samo, więc albo to było przez was zamierzone, albo wszystkim wczytuje się nie ta rozmowa.
 
Last edited:
Jest już nowy patch 1.22, a więc stare bugi oddzielamy kreską
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom