[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Tak się zastanawiam czy dałoby się zmienić szybką podróż (rzadko z niej korzystam ale czasem się zdarza), bo to co zostało wprowadzone w ostatnich łatkach jest strasznie denerwujące. Chodzi mi o pójście do punktu po pojedynczym naciśnięciu znacznika. Często po prostu przewijamy sobie mapę i przypadkowo klikniemy na jakąś tabliczkę, a gra nas tam automatycznie przenosi.
Wkurzające.
 
Hmmm. Jest już patch 1.24. A tam w changelogu stoi jak byk:

Patch 1.24 (16 August 2016)

* Nvidia Ansel technology support added

I nic więcej.

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie następującej treści: Czy będą uwzględniane poprawki błędów zgłaszanych na tym podforum? Czy tylko tak tu sobie mielimy trocinki i pociskamy głupotki? Czy ciężką pracę choćby @I_w_a_N ktokolwiek jeszcze weźmie pod uwagę? Bo jeżeli nie, to RED-dzi dorobią się gęby przez duże G. Jeżeli nie poprawią choć części z tych błędów to polecałbym maksymę: Niedobrze jest być traktowanym jak cieć. A malinowy cieć to szczyt bycia cieciem. Wtedy kupię ich następną grę dopiero wtedy gdy będzie po 14,99 PLN.
 
Last edited:
Hmmm. Jest już patch 1.24. A tam w changelogu stoi jak byk:

Patch 1.24 (16 August 2016)

* Nvidia Ansel technology support added

I nic więcej.

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie następującej treści: Czy będą uwzględniane poprawki błędów zgłaszanych na tym podforum? Czy tylko tak tu sobie mielimy trocinki i pociskamy głupotki? Czy ciężką pracę choćby @I_w_a_N ktokolwiek jeszcze weźmie pod uwagę? Bo jeżeli nie, to RED-dzi dorobią się gęby przez duże G. Jeżeli nie poprawią choć części z tych błędów to polecałbym maksymę: Niedobrze jest być traktowanym jak cieć. A malinowy cieć to szczyt bycia cieciem. Wtedy kupię ich następną grę dopiero wtedy gdy będzie po 14,99 PLN.

Łatanie Wiedźmina po prostu ich przerosło...
Skoro na przykład naprawiając znikającą grzywę u konia, popsują teksturę u zbroi itp itd...
 
No łatanie im zbytnio nie idzie, co naprawią jedno to zepsują drugie (a czasem i trzecie).
Tak sobie myślę, że najlepiej aby skoncentrowali się na tym by wszystkie zadania (czy to fabularne czy to "znajdźki" ) dawały się poprawnie wykonać, a reszta błędów niech już sobie tam będzie (te moje to w połowie takie szukanie dziury w całym).

Na koniec (aby być w temacie) - Płotka to jednak ma to przyspieszenie i hamulce ]:-> ...

 
Wiedźmina 2 też spieprzyli po wydaniu edycji rozszerzonej i już nie naprawili. Śmieszne, że nawet paru questów z wersji 1.0 do rozszerzonej nie naprawili...
Mnóstwo błędów tutaj zgłaszanych a Marcin Łomot napisał, że będzie "mały patch" do pobrania podczas premiery edycji roku...
 
Last edited:
Pozostaje też pytanie czy po prostu to się im opłaci - czy na łataniu już wydanej gry, która swoje najlepsze dni sprzedaży ma daleko za sobą, zyskają, bo prócz utworzenia PR, jakoby to redzi dbali o graczy itd., nie widzę nic więcej, a jak wiadomo, ten został już uszczerbiony przed premierą W3. Pozostaje tylko kwestia jakie CDP ma priorytety - czy pieniądze, czy jednak dobrą reputację również. Patrząc, co się działo przy okazji W3, możliwe, że jednak to pierwsze dla nich jest ważniejsze (oczywiście jestem doskonale świadom o tym, że branża gier komputerowych to przede wszystkim biznes, ale złoty środek to jednak złoty środek).
 
Czy coś wiadomo o braku efektu wyostrzania grafiki w Toussaint ? Czy to zostanie uwzględnione w patchu, czy po prostu wyłączenie tego efektu w Toussaint jest zamierzonym efektem ?
 
Wiedźmina 2 też spieprzyli po wydaniu edycji rozszerzonej i już nie naprawili. Śmieszne, że nawet paru questów z wersji 1.0 do rozszerzonej nie naprawili...
Mnóstwo błędów tutaj zgłaszanych a Marcin Łomot napisał, że będzie "mały patch" do pobrania podczas premiery edycji roku...

Pamiętam jak sobie zainstalowałem W2 ER jakiś czas po tym jak została ER, to jeszcze kilka/kilkanaście patchy potem musiałem dociągać, więc nadzieja jest że to nie będzie ostatni.
 
Ponawiam pytanie :)
Bo wygląda na to, że nasza Wielce Czcigodna Melioracja Tfu! Przepraszam uniżenie! :) Moderacja :) milczy jak grób Regisa. O Devach nawet nie wspominam. Będzie jakiś patch z poprawkami błędów?
Jeżeli tak, to kiedy (mniej więcej)?
Jeżeli nie - to dlaczego? (Tu jestem w pełni świadom, że jeżeli go nie będzie - to odpowiedź na pytanie: Dlaczego? - Będzie taka bardziej "mniej" a jeżeli będzie "więcej" to raczej będzie to "mniej więcej" :))
 
Last edited:
Było już powiedziane będzie pacz w dniu wyjścia GOTY czyli 30. Poprawka ma być mała czyli może to być do ~1-2 GB jeśli wziąć pod uwagę że pacz 1.10 był duży a ważył 10 GB.
 
Last edited:

Attachments

  • witcher3_2016_08_22_03_15_23_691.jpg
    witcher3_2016_08_22_03_15_23_691.jpg
    152.3 KB · Views: 32
  • witcher3_2016_08_22_03_26_01_272.jpg
    witcher3_2016_08_22_03_26_01_272.jpg
    167.2 KB · Views: 28
Last edited:
ZLECENIE: ŁACIATE KŁOPOTY - Odbierz nagrodę za rozwiązanie zagadki krowy. Otóż gdy przychodzę do brygadzisty po zapłatę za wykonanie zadania Łaciate kłopoty, ten jest nieaktywny, tzn. nie mogę wejść z nim w konwersację. Na każdą moją zaczepkę brygadzista odpowiada jedynie "Tylko jak wyjaśnić inwestorowi, że trzeba będzie przesunąć kamień milowy?" W załączniku dodane zdjęcie
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    116.6 KB · Views: 39
ZLECENIE: ŁACIATE KŁOPOTY - Odbierz nagrodę za rozwiązanie zagadki krowy. Otóż gdy przychodzę do brygadzisty po zapłatę za wykonanie zadania Łaciate kłopoty, ten jest nieaktywny, tzn. nie mogę wejść z nim w konwersację. Na każdą moją zaczepkę brygadzista odpowiada jedynie "Tylko jak wyjaśnić inwestorowi, że trzeba będzie przesunąć kamień milowy?" W załączniku dodane zdjęcie

Da się do niego zagadać - musisz stanąć pod odpowiednim kątem, najlepiej z prawej strony wozu. Jest to irytujące, ale jak popróbujesz - w końcu się uda.
 
Na interze ostatnio wpadłem na dwie sprawy, które według mnie REDzi mogą dość szybko poprawić, bo to jak się domyślam jest małe niedopatrzenie. Pierwsza z nich to rozmowa z Fringillą o Cantarelli, która powinna być dostępna, jeżeli ukończymy zadanie "O wysoką stawkę". Zadanie to powinno dodawać fakt
addfact(sq306_completed)
ale z pewnych przyczyn tego nie robi.
Druga sprawa jest bardzo podobna, dotyczy rozmowy o Saskii z Filippą. Import odpowiedniego zapisu z W2 bądź wybór odpowiedniej opcji w symulacji wyborów powinien dodawać fakt
addfact(import_saskia_alive)
ale jak powyżej, również tego nie robi.
Nie sądzę, by te rozmowy miały się jakoś do ogólnego obrazu gry, a dodają cenny dialog dla Fringilli z nawiązaniem do Sagi, oraz nawiązanie do W2.
 
Gdy grałem w samą 3 receptury były na terenach z 3. Gdy razem z dodatkiem Serca to niektóre przeniosły się do Wschodniego Velen, A teraz jak przechodzę jeszcze raz i mam już ukończoną podstawkę i Serca i parę misji w Krwi to receptury pojawiły się w Touissant. Zmieńcie to by receptury odnajdywać tylko na terenach z podstawki (nie chcę wydawać kasy by je kupować tylko zbierać)
 
Hmm szczerze to nie wiem czy to błąd czy zabieg celowy bądź nieprzemyślany ale gdy odszuka się notatki Berengara w Kaer Morhen po odnalezieniu Ciri ale PRZED naradą i bitwą w twierdzy to i tak nie da się tego zadania ukończyć bo z Vesemirem nie da się już na ten temat porozmawiać gdyż jest zajęty arcyważnym zadaniem ogrzewania sobie rąk przy ogniu.

(Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to teraz rozwiązać to prosiłbym o wysłanie PW. Grę przechodzę po raz czwarty, przy czym po raz pierwszy mam chęć i czas na ukończenie wszystkich aktywności w grze i klops, bo tego zadania skończyć nie mogę. W ostateczności wczytam zapis sprzed wycieczki na Wyspę Mgieł... )
 
Hmm szczerze to nie wiem czy to błąd czy zabieg celowy bądź nieprzemyślany ale gdy odszuka się notatki Berengara w Kaer Morhen po odnalezieniu Ciri ale PRZED naradą
Ja pamiętam kiedyś z ciekawości tę notatkę specjalnie zostawiłem (na wersji 1.22) i zaraz po przybyciu z Ciri do KM, notatki już nie było.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom