[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Ja po aktualizacji mam problem z osiągnięciami, a na pewno przynajmniej jednym. Nie zalicza mi osiągnięcia związanego z otrzymaniem miecza od Pani Jeziora. Do tej pory wszystkie osiągnięcia wchodziły bez problemu, próbowałem już wczytywać starsze savy i przejść misje od nowa jak i usunąć plik "gameplay". Nic nie pomaga, jakieś sugestie ?

Mi po premierze KiW nie wyskoczył aczik z mieczem, z nazywaniem wina, i Hasta la Vista. Raz wyskakiwało powiadomienie że aczik wypadł a raz wcale.
 
Nie wiem czy było poruszane - jestem podczas gry więc nie chce mi się teraz przeglądać wątku - ale na samym początku Toussaint, gdy pokona się Giganta pokazuje się napis [DEBUG] CYCLOPS TROPHY zamiast pewnie jakiegoś Polskiego napisu.
Dalej:
2: Przy pierwszej wiosce po rzece Milton biegnie jak jakaś dziewczynka i nie równo z Geraltem. Zawsze mi się podobało tempo NPCów w stosunku do Wiedźmina - bardoz mało gier na to zwraca uwagę. Zróbcie coś z tym.
 
Last edited:
W Białym Sadzie po wczytaniu gry kozy respią się w karczmie i wychodzą jak ze stajni, ze świniami jest podobnie...Potem idą na swoje miejsca, ale idą powoli środkiem wsi grupą...Wygląda to komicznie i trochę przeszkadza, przedtem tak nie było.

Dzikie konie też respią się gdzieś między budynkami we wsi i idą przez wieś i wodę na swoje pastwisko...
 
Dokładnie, poprzednie osiągnięcia wchodziły bez problemu, wczoraj zdobyłem za ten turniej rycerski, a z mieczem i winem nie wchodzi :/
 
Szukałam i nie znalazłam (pewnie nie dość pracowicie szukałam).
1) Czy trzeba spełnić jakieś specjalne warunki, żeby był sprzedawca obrazów? U mnie do nie ma.
Poprawka: pomedytowałam i jest.
2) Czy tylko ja nie mogę nadal wypić eliksiru oczyszczenia? (Nadal nie pojawia się, kiedy go wrzucam tam, gdzie jedzenie.)
3) Dlaczego mam 80 lvl i 100%, a punktów na 81 lvl?
Poprawka: po zdobyciu dowolnych punktów doświadczenia poziom się wbił.
Za to jest nowy psikus:
4) Za każdym razem, kiedy zdarza mi się postęp w zadaniu, gra każe mi "przeczytać" portret cesarza, który kupiłam. To nieco dziwne.
 
Last edited:
Wciąż występuje u mnie problem z Gwintem. Mianowicie po wczytaniu Save'a talia do gry wygląda tak:
http://forums.cdprojektred.com/attachment.php?attachmentid=45341&d=1464803257
A karty znikają po próbie przerzucenia ich do talii po lewej.
Czytałem, że może to być spowodowane używaniem modów ingerujących w gwinta. Lecz jedyne mody jakich używałem to podmiany tekstur!
Gdy zaczynam nową grę w "Tylko Krew i Wino" problem nie występuje. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Może jakiś fix podobny do tego w temacie ze znikającym płotkowym ogonem? Nie chcę tracić tylu godzin rozgrywki...

Jeśli nie, to czy byłaby możliwość zaimplementowania prostego systemu "wyborów" w przypadku zaczynania gry "Tylko <Nazwa dodatku>" ? W tym trybie cały główny wątek został zakończony, zostały jedynie questy poboczne. Jednakże nie mamy wpływu na to w jaki sposób zakończył się wątek główny, czy chociażby jaką ścieżkę romansową wybraliśmy. Gdyby przy odpalaniu tego trybu zrobić coś al'a wywiad z Generałem Voorhisem można by cieszyć się spokojnym odkrywaniem świata/dodatków wraz z odpowiednimi wpisami w bestiariuszu/dzienniku postaci. Do głowy przychodzą mi 4 wybory: Los Ciri, Los Północy, Los Skellige i Romans.
Ten ostatni ma wpływ chociażby na odwiedziny pod koniec Krwi i Wina, więc jest stosunkowo istotny.

EDIT: Ewentualnie zaimplementowanie postępów wątku głównego z save'a.
 
Last edited:
Dalej nie działa mi blokowanie kamery na przeciwniku, chociaż miało to być naprawione. Odkąd spieprzyło się po zadaniu z turniejem, tak do tej pory na tym sejwie nie działa. Co mam zrobić, żeby to naprawić?
 
Zauważyłem błąd w zadaniu "Przyjacielska przysługa".
Kiedy już odnajdziemy skrzynię z rzeczami Keiry i wracamy do jej chaty w trakcie opcji dialogowych ma ona ciągle w ręku książkę. Wygląda jak by była przyklejona. Ma ją nawet w trakcie wyścigu na koniach.View attachment 56181
Dalej, po scenie seksu, jeśli taką opcję wybierzemy, Geralt nie będzie kompletnie ubrany. Rękawiczki i buty nie zastają założone automatycznie.
Chciałem też zaznaczyć, że tak jak ktoś już wcześniej pisał, po szybkiej podróży Geralt wyprowadza cios, co nie zachwyca strażników ;)
 

Attachments

  • Keira_ksazka.jpg
    Keira_ksazka.jpg
    241 KB · Views: 42
Oczywiście nowy patch i znów nie działają osiągnięcia.
Galaxy z nakładką ale mimo to nie dostałem aczików za przyodzianie wszystkich 6 arcymistrzowskich elementów wiedźmińskiego ekwipunku "dressed to kill" (skompletowałem szkołę gryfa co kosztowało mnie nie mało). Nie wpadło również za zebranie wszystkich schematów arcymistrzowskich "turned Every Stone" Choć wszystkie schematy oczywiście znalezione. Męczyłem się jeszcze z tym że wróg musi być pod wpływem krwawienia (miałem przygotowany miecz) trucizny (rzucałem na takiego petardę) i podpalenia (igni), Załatwiłem tak przynajmniej z 10 ale "Overkill" nie wpadło :(

Nie no troszczą się o swoją platformę niemal jak M$ o WS, na sztimie na pewno nie mają takich problemów.
 
Last edited:
Oczywiście nowy patch i znów nie działają osiągnięcia.
Galaxy z nakładką ale mimo to nie dostałem aczików za przyodzianie wszystkich 6 arcymistrzowskich elementów wiedźmińskiego ekwipunku "dressed to kill" (skompletowałem szkołem gryfa co kosztowało mnie nie mało). Nie wpadło również za zebranie wszystkich schematów arcymistrzowskich "turned Every Stone" Choć wszystkie schematy oczywiście znalezione. Męczyłem się jeszcze z tym że wróg musi być pod wpływem krwawienia (miałem przygotowany miecz) trucizny (rzucałem na takiego petardę) i podpalenia (igni), Załatwiłem tak przynajmniej z 10 ale "Overkill" nie wpadło :(

Nie no troszczą się o swoją platformę niemal jak M$ o WS, na sztimie na pewno nie mają takich problemów.

Uff, myślałem, że to tylko u mnie taka sytuacja. Osiągnięcia są dla mnie na tyle ważne, że wstrzymuje się z rozgrywką do czasu naprawienia tego :D Zaczynam żałować, że mi szkoda było i zamiast na steam kupiłem pudełkową wersję :/, pobieranie 15 gb "patcha" który powinien zajmować 600mb, a on i tak tylko pogorszył sprawę :/
 
kurrr...a, znowu: "tak na szybko: statek radowida- czuję się jak ant-man w tym pomniejszonym świecie-same niesamowite figury geometryczne, zniknął most w novigradzie, koło kowala z mieczami, podczas polowania na wiwrenę królewską w okolicy, gdzie są jej młode przechodzi się przez jaskinię; jedna z jej odnóg prowadzi w nicość:huh: ale najgorsze jest, że zniknęły wszystkie skrzynie, w których mozolnie gromadziłem różny sprzęt... na mapie są wskażniki, ale ani u barona, ani w knajpie jaskra ani na skellige ich nie ma... to tyle na szybko, słabo... a i mogłoby wrócić szybkie sortowanie"

---------- Zaktualizowano 06:13 ----------

verify chu...a dało...
 
Większości opisywanych problemów nie mam - tekstury są, skrzynie też, koń ogonek posiada, poziomy się wbijają itd., ogólnie nie jest źle. To co zauważyłem - wypicie odwarów nie czyni Geralta żylastym. Dopiero gdy do odwaru wypije się jakiś eliksir twarz mu się zmienia. Druga rzecz, która nie działa od wersji 1.21 to brak możliwości zrobienia zakupów u niektórych sprzedawców, szczególnie wędrownych. Po kliknięciu odpowiedniej opcji nic się nie dzieje. Kolejna sprawa to zauważalny spadek fps w niektórych momentach. Nie tylko w ludnych miejscach. Np. na jakiejś łące, gdzie ogólnie mało się dzieje włącza się frame limiter do 30fps, mimo, że w grze ustawiałem różnie - do 60 lub bez ograniczeń. Jest to powiązane z synchronizacją pionową. Po jej wyłączeniu gra nalicza odpowiednią ilość klatek. W moim przypadku +/- 50.

E:
1. W organizowanych walkach o tytuły mistrza NPC krzyczą jakby ich napadano zamiast dopingować.
2. Z niektórymi postaciami nie można porozmawiać. Są to sporadyczne przypadki, napotkane zarówno w zadaniach jak i przy swobodnej eksploracji. Nieraz przeszkadza to w ukończeniu jakiegoś questa, ponieważ nie da się z kimś porozmawiać np. po wykonaniu zlecenia lub uratowaniu tej postaci. Pomaga zapisanie i ponowne wczytanie gry.
 
Last edited:
Zmuszony jestem powtórzyć to co już zgłaszałem ostatnio:
1. Ogon Płotki wciąż nie powrócił na jej szacowne trzy litery

2. Zdarza się że NPC typu kowal/miecznik zajęci wykuwaniem/szlifowaniem/ostrzeniem/etc. pod przyciskiem interakcji nie mają żadnego działania, nie da się z nimi porozmawiać. Pomaga jedynie (czasem) medytacja albo restart (częściej, acz nie zawsze).

3. Wciąż podczas wykuwania przedmiotów oraz w samym Glosariuszu brak informacji dla wszystkich elementów pancerza do jakiej kategorii uzbrojenia należą (lekki/średni/ciężki). Ergo - nie mam pojęcia czy pasywne skille odnośnie bonusów od uzbrojenia działają czy nie.

4. Gra wciąż nie zapamiętuje ustawień sortowania na listach, które wprowadziłem. Czyli co każdy restart gry od nowa muszę ustawiać, że np. chcę widzieć pełną listę eliksirów

5. Drop lista podstawowych mutagenów wciąż pozostawia wiele do życzenia. Mutageny niebieskie czy zielone można zdobyć bez problemu, czerwone.. praktycznie nie występują.
Mam obecnie 18 lvl Geraltem a zdobyłem 1( sic!!!) czerwony podstawowy mutagen. Dla porównania niebieskich mam 53, a zielonych 37.

6. Sugeruję dodanie do listy zadań filtrów: level, nazwa. O wiele wygodniej i szybciej będzie odnaleźć quest na obecny lvl lub po prostu przeczytać historię co do właśnie ukończonego zadania.

7. Jak wyżej, tyle że odnośnie elementów pancerza oraz uzbrojenia. Łatwiej będzie sortować sobie itemy podczas wykuwania u kowala na odpowiedni lvl,, a przy posiadaniu parunastu schematów bywa to uciążliwe.

8. Nadal w zamkniętych pomieszczeniach wiatr oddziałuje na postacie... Wygląda to co najmniej dziwnie

9. Sugeruję dodać wszystkim NPC, pochwy na broń, jeśli takową posiadają. Wygląda to o wiele ładniej i naturalniej (zwłaszcza że jest do tego już mod).

10.Sugeruję dodanie na eliksirach, petardach, odwarach napisu z nazwą danego specyfiku. Znaaaaaaaaaacznie ułatwia odnalezienie odpwoiedniego specyfiku...

11. Sugeruję by pozycje w zakładce Książki ułożone były alfabetycznie
 
Mi się wydaje że olano celowo te wszystkie bugi wymieniane w patchu 1.21, bo REDzi się bali że im baboli braknie przy przyszłych patchach.
 
Witam.
-po aktualizacji nie ma schowków w Novigradzie oraz na Skelige(innych lokacji jeszcze nie sprawdzałem)
- dalej nie naprawiono tekstur w grze. Po patchu 1.21 bardzo się pogorszyły.
- dalej nie naprawiono questu dotyczacego wyscigow konnych w Velen. Nie da się porozmawiać z gościem o imieniu Radko. Probowalem medytacji i wczytywania. Wszystko na nic...
To raczej nie związane z patchem 1.22 ale w GOGu nie moge uruchomić opcji verify/repair game bo GOG zatrzymuje sie na getting file list i dalej nic sie nie dziej....
 
Literówki i inne błędy. Większość z nich zgłaszana już wielokrotnie, ale nie zostały one niestety poprawione w kolejnych patchach... :/

KSIĄŻKI I LISTY
1. „Kult Freyji” – niepotrzebny przecinek za „i”. (screen nr 1)
2. „Druga mapa Ibrahima Savi” - Powinien być przecinek przed „od którego” oraz „czyli”. Jest też literówka w wyrazie „spotkać” i „pozostałymi”. (screen nr 2)
3. „Dziennik” – literówka w wyrazie „już”. (screen nr 3)
4. „Dziennik złodzieja” – zamiast „bo” powinno być „by”. (screen nr 4)
5. „Wiedźmińskie Znaki” – brakująca spacja. (screen nr 5)
6. „Zakrwawiony list” – w tym tekście albo brakuje fragmentu, albo autor postawił na nieco archaiczna formę, jednak z pewnością za „a” jest tam niepotrzebna kropka i przecinek. (screen nr 6)
7. „Dziennik Pioruna” – brakująca spacja. (screen nr 7)
8. „Lista piosenek” – Brakuje odstępu między wierszami oraz widoczny jest zbędny akapit. (screen nr 8)
9. „Lista wydatków weselnych” – brakuje odstępów między wierszami, zbędny akapit, po „Sery” brakuje dwukropka. (screen nr 9 i screen nr 10)
10. „Zapiski Fetta de’Amina” – brak przecinka oraz zdanie rozpoczyna się małą literą. (screen nr 11)
11. „Dziennik Hrabiego Romilly” (część pierwsza) – literówka w wyrazie „żądać”. (screen nr 12)
12. „Elegancki list” – niepotrzebne spacje przed przecinkami. (screen nr 13)
13. „Duch od stepu” – niepotrzebne spacje przed przecinkami. (screen nr 14)

INNE
1. Ekran ładownia „Król Dzikiego Gonu” – „Naglfar” piszemy przez jedno „a”. (screen nr 15)
2. Postacie „Sheala de Tancerville” – w dwóch miejscach jest „Sheale”, a powinno być „Sheala”. (screen nr 16)
3. Oznaczenie zielarza na mapie w okolicach Oxenfurtu wyświetla się podwójnie. (screen nr 17)
4. W Białym Sadzie NPC nadal stoją jeden na drugim. (screen 18)
5. Na początku dodatku KiW po odnalezieniu chusty z monogramem jest literówka w dialogu. Cześć monogramu jest napisana małymi literami. (screen 19)

SUGESTIE
1. W bestiariuszu ikony przedstawiające wrażliwość na dany znak są niskiej rozdzielczości (poszarpane brzegi) (screen 20)
2. Poruszanie się miedzy zakładkami naszego ekwipunku ciągle laguje
3. Bardzo prosimy o filtr sortujący książki w glosariuszu i zadania w sposób alfabetyczny
4. Pochwy na miecze u NPC. Skoro powstał amatorski mod dla Was to nie będzie żaden problem
 
Last edited:
Błąd przy rozmowie z bukmacherem przed walką z kapitanem Mortimerem.
Gdy bukmacher opowiada nam o walkach to kapitan hmmm przedrzeźnia go? Sami zobaczcie :)
https://www.youtube.com/watch?v=1ibnAQ10g_c

SUGESTIA
1) Możliwość zapisów podczas trwania gonitw konnych
2)Poprawa pierwszych wyścigów w Velen tam koło Wrońców. Musimy zagadać do organizatora wyścigów. On zawsze nam mówi że wyścigi są w nocy i przyjdź jutro. Później automatycznie przewija nam do nocy i od nowa zaczynamy rozmowę. Gdy wygramy wyścig i idziemy pogadać o następnym to mimo że jest noc on nam znów mówi że wyścigi są tylko nocą i znów automatycznie przerzuca nas do kolejnej nocy i znów trzeba prowadzić rozmowę. Uprościć!!!!!! Jak nie ma nocy to ok niech nas informuje i przewija. Ale jak chcemy naraz zrobić 3 wyścigi to niech to nie wymusza przechodzenia przez ten sam dialog + przewijanie dnia o 24h
 
Błąd w zadaniu "Łaciate kłopoty". Po zabiciu Matriarchini oszluzgów, przy próbie zebrania trofeum pojawia się ekran wczytywania i nic się nie dzieje.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom