[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Czy ktoś rozwiązał problem z instalacją patcha 1.22 bez konieczności reinstalacji gry ?
 
Last edited:
Sugestia dotycząca opcji podniesienia poziomu przeciwników. Generalnie pomysł super, gra jest trudniejsza i walka przynosi dużo więcej satysfakcji niż wcześniej. Nowa opcja ma jednak małą wadę - szczury. Gram sobie od początku na nowym patchu (1.21, później 1.22) i w dwóch miejscach musiałem wyłączyć tę opcję, bo zabijały mnie super silne i szybkie szczury.

W zadaniu "Po Omacku" gdy ratujemy przerażoną Keirę - likwidując gniazda szczurów, z włączoną opcja szczury (zamiast drugiego poziomu mają ten sam poziom co Geralt) są niezwykle silne i upierdliwe. Ciągle się odradzają i zadają dużo obrażeń, co po prostu denerwuje...

Jeszcze gorzej jest w zadaniu "Mysia Wieża". Gdy zdecydujemy się na walkę z Anabelle, to szczury na wyższych poziomach trudności zabijają Geralta w kilka sekund... Oczywiście można, zakasać rękawy i szczury pokonać, ale gdy szczury są silniejsze niż "Morowa Dziewica", która jest naszym głównym przeciwnikiem w tym zadaniu, to cierpi na tym klimat w grze...

Sugeruje wyłączyć podniesienie poziomu szczurów :)
 
Od ponad roku wiele osób wskazuje na bałagan panujący w przedmiotach fabularnych. Trudno powiedzieć czy dodanie opcji ich sprzedaży/wyrzucenia jest najlepszym rozwiązaniem, ale bez wątpienia coś należy w tym temacie zrobić.
 
Po ukończeniu głównego wątku w dodatku krew i wino dalsza eksploatacja krainy Toussaint i wykonywanie pozostałych zadań staje się niemożliwa, gra sugeruje dokończenie głównego zadania Długa noc i zostałem uwięziony w niewielkim obszarze, gdy zbliżę się do jego granic zostaje teleportowany kilka metrów wstecz tak jak bym opuszczał główną mapę gry. Może to przez to że najpierw zdecydowałem się udać do Ukrytego a potem w rozmowie z Regisem w porcie się rozmyśliłem i udaliśmy się do Oriany.
View attachment 56931

P.S
Fajnie by było powiesić obraz Olgierda i Iris w domu Geralta.
 

Attachments

  • WW33.jpg
    WW33.jpg
    201.5 KB · Views: 69
A więc po kolei. Popierwsze pozbyłam się całkowicie Gog Galaxy, potem reinstalacja całkowita: instalacja gry z płyt potem patch 1.01 na to patch 1.10 i w końcu patch 1.21, następnie 3 DLC v. 1.21( wszystko w instalatorach z gog.com)i na to wszystko patch 1.22 który ładnie wszystko zaktualizował (wcześniej nie działał tylko instalator migał i kończył pracę)
Co do gry w wersji 1.22 to powiem tak Płotka jak ogon miała tak ma, ręczne namierzanie przeciwników działa, mam stare ikony mutagenów (nawet nie wiedziałem że wcześniej był ten bug) gra się wyraźnie dłużej uruchamia i brakuje opisy Geralta W Glosariuszu to tak na szybko po 25 minutach gry.

Sorki że dopiero teraz ale dzięki. Twoja kolejność instalacji działa. Ostatnia łatka 1.22 wreszcie instaluje się prawidłowo, Szkoda tylko że prawie z każdą łatką muszę przeinstalowywać grę.
 
1. Błąd jest w scenariuszu gry. Jeżeli ukończy się dodatek przed ukończeniem podstawki jeszcze przed odnalezieniem Ciri . Ciri pojawia się na końcu gry jako cesarzowa. A w rozmowie z Regisem wiedźmin wspomni że razem z Ciri pokonał dziki Gon. Mimo że jeszcze się nie spotkali oraz ją nie odnalazł.
2. Jeżeli po Białym Sadzie nie spotka się Yen Triss Jaskra oraz Ciri. Na końcu dodatku "Krew i Wino" gra wychodzi do pulpitu bez żadnego błędu.
[Propozycja] - możliwość posegregowania alfabetycznie zakończonych zadań w celu łatwiejszego ich odnalezienia.
[Propozycja] - możliwość powieszenia obrazów w Corvo Bianco zarówno z podstawki jak i z pierwszego dodatku "Serce z Kamienia"
 
bug z ogonem płotki naprawiony! Instrukcja:Ściągamy kompatybilny z wersją 1.22 mod:
- Debug Console Enabler v1.22
z Nexusa .. Instalujemy go. Odpalamy save, przywołujemy Płotkę - wsiadamy na nią, wciskamy "~" i w konsoli wpisujemy KillHorse (koniecznie w wielkimi literami!!!). Płotka pada na glebę i przywołujemy nową - już z ogonem
 
- awans na 4 poziom wiedźmina nie jest informowany
- w Wyzimie podczas audiencji - błąd z fontanną w ogrodach, problem z wodą raz jej nie ma chociaż ją słychać raz jest, efekt wody pojawia się jak stanie się za fontanną
- w Białym Sadzie w domu między zielarką a domem gdzie dostajemy zlecenie na studnię, NPC wychodzą zamiast drzwiami to ścianą
- brak punktacji za zabicie ducha na cmentarzu Biały Sad, czasami problem że nie znika przed drzwiami do krypty i nie można go zabić
 
Kolejny drobny błąd - jeleni, owiec i innego trawojedzącego zwierza nie idzie ubić z kuszy. Ba, co więcej, taki biały zając na przykład jest niewrażliwy nawet na igni. Podpalony dalej radośnie sobie biega. Być może jest to spowodowane skalowaniem poziomu postaci, ale jak już ktoś wspomniał szczury, a teraz i jelenie, sarny, owce, kozy, króliki itp. mogłyby nie być objęte tą modyfikacją.
Na Skellige (tam obecnie jestem, więc nie wiem czy dotyczy to wszystkich krain) ludki noszą niewidzialne towary. Ręce rozłożone, kolana ugięte... Widocznie ciężkie tam mają powietrze ;) Ludki te potrafią także bez przerwy spacerować w kółko, bez widocznych przeszkód. Nie można ich z tego transu wybudzić przez potrącenie. Niewrażliwcy...

---------- Zaktualizowano 20:36 ----------

bug z ogonem płotki naprawiony! Instrukcja:Ściągamy kompatybilny z wersją 1.22 mod:
- Debug Console Enabler v1.22
z Nexusa .. Instalujemy go. Odpalamy save, przywołujemy Płotkę - wsiadamy na nią, wciskamy "~" i w konsoli wpisujemy KillHorse (koniecznie w wielkimi literami!!!). Płotka pada na glebę i przywołujemy nową - już z ogonem
Można również posłużyć się modem Missing Tail Fix z Nexusa. :)

Geralt nie wypowiada niektórych kwestii w trakcie walki, np. "Nie lubisz srebra, co?" - wyświetla się jedynie linijka tekstu, ale wiedźmin milczy. Nie pomogło przeinstalowanie paczki językowej ani całej gry.
 
Last edited:
Jeżeli ktoś nie umie zainstalować ręcznie patcha 1.22 to może zaktualizować grę do 1.22 w gog galaxy plik waży prawie 15 GB i niestety znika ogon i grzywa Płotki
 
bug z ogonem płotki naprawiony! Instrukcja:Ściągamy kompatybilny z wersją 1.22 mod:
- Debug Console Enabler v1.22
z Nexusa .. Instalujemy go. Odpalamy save, przywołujemy Płotkę - wsiadamy na nią, wciskamy "~" i w konsoli wpisujemy KillHorse (koniecznie w wielkimi literami!!!). Płotka pada na glebę i przywołujemy nową - już z ogonem

To nie jest naprawiony bug tylko obejście bugu za pomocą moda. Nie naprawiajmy tak gry taka moja koncepcja

Ale na krótką metę pomaga...

Jasne. Ale nie pozwalajmy by Redzi nastawiali się na myślenie "Jak będzie komuś bardzo przeszkadzać to sobie poszuka moda.
 
Last edited:
To nie jest naprawiony bug tylko obejście bugu za pomocą moda. Nie naprawiajmy tak gry taka moja koncepcja

Ale na krótką metę pomaga...

Kochani Redzi - apel fana. Nie wprowadzajcie do gry już nic nowego. Dziki Gon z dwoma rozszerzeniami i nowym interfejsem jest hiper, super, turbo imba i nic mu już więcej nie trzeba. Skoncentrujcie się teraz na szlifowaniu brylantu. To wystarczy.

Gra jest tak wspaniałą, że wiele osób przechodzi ją po kilka razy. Błędy/glicze, które niestety występują i mnożą się z kolejnymi patchami, można wybaczyć lub nawet nie zauważyć przy pierwszym podejściu. Grając drugi/trzeci raz oczekujemy przede wszystkim klimatu gry. Już wiemy co się stanie, ewentualnie możemy inaczej poprowadzić kilka wątków ale 85 % gry będzie taka sama... Czekamy na któryś moment cieszymy się grą i nagle... Nagle trafiamy na jakiś prosty błąd - brak muzyki w tle, brak ogona/ grzywy naszego wierzchowca, rozmaite glicze graficzne, itd. I nagle czar pryska, pojawia się rozczarowanie, klimat gdzieś ucieka, gra zostaje zatrzymana, a na forum wypłakiwane są bóle.

Ech, może przy patchu 1.26 to się uda. Czekamy...
 
To ja mogę dodać, że Lambert podczas przygotowania bitwy ma młotek przyklejony do ręki ... Tak samo jak Elf Eiphar
 
Tak coś kojarzę i przed chwilą upewniłem się, że "dodano nową opcję umożliwiającą zakup brakujących komponentów bezpośrednio z panelu Rzemiosła". Tak było w 1.21. Czy tylko u mnie tego brakuje w łatce 1.22?

E:
U płatnerza i kowala w Novigradzie działa. U znacznej, ZNACZNEJ większości kowali, płatnerzy, alchemików i zielarzy na Skellige i w Velen tej opcji nie ma.
Proponuję by dodać tę opcję do każdego rzemieślnika i alchemika/zielarza. Bardzo ułatwia i uprzyjemnia to tworzenie wszelkiego rodzaju mikstur i żelastwa.
 
Last edited:
Potwierdzam jestem na Krzywuchowych Moczarach i Płotka nie ma ogona. Save wczytany z wersji gry 1.21. Gra oczywiście zaktualizowana do najnowszej wersji 1.22 i zweryfikowane pliki przez GOG Galaxy.
Dom wiedźm po aktualizacji też miał postrzępione tekstury. Ale na to pomogła weryfikacja plików przez GOG Galaxy.
Na Płotkę ten sposób nie działa.
 
Last edited:
Jeszcze jedne błąd, który tkwi w grze chyba od wersji 1.01. Wieloryby wynurzają się, ale nie zanurzają. Robią to dopiero gdy się do nich podpłynie. Niby drobiazg, ale psuje nastrój pływania po wodach wokół wysp.
Pod wodą dzieje się to samo - trzeba podpłynąć do wieloryba, żeby się ruszył.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom