[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.22 NA PLATFORMIE PC

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
No to zacznę.
Płotka nadal nie ma ogona. W Velen i Novigradzie nie posiada ogona. Jak przeniosę się do Białego Sadu tam Płotka ma ogon. Powracam do Velen i tam znów brak ogona.
 
W białym sadzie w miejscu do wyzwolenia gdzie jest pomnik nadal nie pojawia się jeden ghul co uniemożliwia wyzwolenie miejsca. Trzeba wtedy zapisać grę, wczytać ponownie i oddalić się, wtedy wyskakuje ghul, zabija się go i miejsce zostaje wyzwolone.

Nadal nie naprawiono widoczności masztów.
 
W białym sadzie w miejscu do wyzwolenia gdzie jest pomnik nadal nie pojawia się jeden ghul co uniemożliwia wyzwolenie miejsca. Trzeba wtedy zapisać grę, wczytać ponownie i oddalić się, wtedy wyskakuje ghul, zabija się go i miejsce zostaje wyzwolone.

Nadal nie naprawiono widoczności masztów.

Zamiast zapisywać i wczytywać wystarczy na miejscu pomedytować.
 
E co jest z tą łatką ???? Pobrałem 2 razy z Gog i to samo. Odpalam instalator i zauktualizowanie gry przebiegło w mgnieniu oka. Coś nie tak se myślę. Odpalam grę patrzę a tam wersja 1.21. Za 2 razem pobranej łatki to samo.
 
U mnie to brak opisu Geralta i Pana lusterko, brak ogona u Płotki w moim zapisie (no chyba, że naprawa ogona dotyczy osób z nowa grą lub przed rozpoczęciem dodatku) xD W ogóle w Velen gdy przywołałem Płotkę to się uśmiałem z jej chwilowego ogona...View attachment 54801 :p
Naszczęście jest mod, który to naprawia i moja Płotka nareszcie odzyskała ogon :D
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1679/?
Obrazu "Gwiaździsta noc nad Pontarem" wciąż nie da się zawiesić.
Wypicie samych odwarów nie powoduje pojawienia się "toxic face"

Ale tak to patch spoko :) szczególnie, że nareszcie mogę sobie wybierać w obrazach :D
 

Attachments

  • ogonXD.jpg
    ogonXD.jpg
    175.9 KB · Views: 79
Last edited:
U mnie to brak opisu Geralta i Pana lusterko, brak ogona u Płotki w moim zapisie (no chyba, że naprawa ogona dotyczy osób z nowa grą lub przed rozpoczęciem dodatku) xD W ogóle w Velen gdy przywołałem Płotkę to się uśmiałem z niej chwilowego ogona...View attachment 54801 :p
Naszczęście jest mod, który to naprawia i moja Płotka nareszcie odzyskała ogon :D
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1679/?
Obrazu "Gwiaździsta noc nad Pontarem" wciąż nie da się zawiesić.
Wypicie samych odwarów nie powoduje pojawienia się "toxic face"

Ale tak to patch spoko :)

Dzięki za link do modu :) Co ciekawe wystarczy raz grę uruchomić z modem. Zapisać i można wywalić mod. Płotka już wtedy ogon ma.
Wstyd Redzi, że moderzy to potrafią, a wy no nie potraficie :)
 
Brak możliwości ukończenia misji "Poselstwo z Krainy Wina" po wyjeździe z wioski gra crashuje się na ekranie ładowania.


Edit: po ponownym pobraniu dodatku "Krew i Wino" zadanie zostało ukończone.
 
Last edited:
U mnie płotka co prawda odzyskała ogon, ale... no sami zobaczcie (wróciłem do białego sadu z Velen żeby sprawdzić czy się naprawi, jak widać nie poskutkowało)
View attachment 55021
tu z innej perspektywy, część rozciągniętych tekstór znika pod pewnym kątem kamery, widać ze ogon wrócił, więc w sumie chyba powinienem być zadowolony ^^
View attachment 55041

Dodatkowo przestał mi działać mod "always full exp", ale to w sumie nie ma dużego znaczenia i tak mam "kompletny" build, a przy włączonym skalowaniu to chyba nawet lepiej mieć niższy poziom.

Zaraz sprawdzę czy mod przywracający ogon to naprawi (chociaż ogon jest ^^) albo może jakiś inny modek się gryzie, ale wątpię bo nic co by zmieniało konia nie mam wgranego.
 

Attachments

  • fw6Gy7Q.jpg
    fw6Gy7Q.jpg
    194.9 KB · Views: 104
  • dv58hVf.jpg
    dv58hVf.jpg
    196.6 KB · Views: 93
Last edited:
Dobra nie to żebym się powtarzał ale napiszę bo widocznie trzeba, chyba że nikt tych uwag nie czyta oprócz osób które tu piszą, nie wiem co ten patch naprawił bo gram od początku więc jeszcze w dodatek nie grałem ale oprócz muzyki to chyba nic, mam nadzieje że to nie ostatnia poprawka, bo nadal Płotka nie ma ogona , nadal leci woda w domach(Dom podpalacza Biały Sad), nadal NPC albo czasami jeden wchodzi w drugiego, albo unoszą się nad ziemią, albo siadają w ławce zamiast na ławce, nadal jest problem z opuszczonym miejscem (kapliczka) w Białym Sadzie bo gula brak trzeba kombinować, nadal jest problem z grafiką skarpy nad wodą w Biały Sadzie przy spalonych domach (dziwnie zmieniają się tekstury), nadal jest problem z duchem na cmentarzu czasami nie można go zabić czy też spowodować żeby znikną przed wejściem do krypty(Biały Sad)

Grałem tylko na razie w Białym Sadzie i Velen to błędy z tych rejonów

Rozumiem że gra jest wspaniała, rozbudowana i to kawał dobrej roboty ale ile trzeba poprawek żeby koń miał wszystko na miejscu przecież z Płotką jest problem od dawna albo brak grzywy, ogona, dziwne pozy, no ludzie !!!!!!!! to tylko jeden konik
Wersja gry bez modów, po przeinstalowaniu i sprawdzeniu na gog galaxy
 
Last edited:
Cześć. Po godzinie gry zauważyłem
1) Wróciła muzyka w Velen, to +
2) Płotka nie ma ogona
3) Ikony w ekwipunku zostały zmodyfikowane - na pewno u mnie inaczej wyglądają inaczej mutageny i(chyba) ametystowy pył. Zmiany pod wydajność?
4) Mapa - albo się czepiam, ale mam wrażenie, że przed patchem 1.21 widziałem wszystkich kowali/kupców/alchemików/zielarzy itp. Teraz widzę tylko kilku na całej mapie oraz tych, którzy są w pobliżu. Kurde, mapa jest chyba po to, żeby nie biegać i nie szukać wszystkich jeszcze raz.
5) [propozycja] Czy nie można dodać opcji, że w trakcie rozmowy z kimś przycisk ESC=np "3. Bywaj"?
6) [propozycja] Opcje dialogowe związane z grą w karty. Ja rozumiem, że został dodany poradnik(którego jeszcze nie zdobyłem), ale czy w opcjach dialogowych nie może być dodany jakiś znacznik pokazujący, że już z danym handlarzem graliśmy i wygraliśmy kartę? Jakiś zwykły ptaszek na końcu linii.

I żeby nie było. Gra jest mega. Nie miałem problemów z questami do tej pory(nie grałem w KiW), ale takie małe rzeczy warto by było doszlifować. Z Geraltem raczej się już nie spotkamy w innych grach, a W3 można przechodzić wiele razy. Nie kończcie na 1.22...
 
Last edited:
- Nadal zamula w ekwipunku.
- Podwójne wpisy Dzika i Arachnomorfa w Bestiariuszu.
- Po wejściu do piwnicy w Corvo Bianco minimapa nie obrazuje terenu piwnicy.
- Nie można przenieść trofeum z Oszluzga z ekwipunku do schowka.
- Brak paska przewijania w Rozbierz na części.
- W dzienniku postaci brak opisu Pana Lusterko oraz Geralta.
- Podwójne a nawet potrójne wpisy mutagenów w Alchemii.
 
Dalej jest bład w zadaniu "komu w droge temu czas" Po wykonaniu zadania z krową brygadzista miał jeszcze drugie zlecenie i dałem że wróce poźniej i teraz nie da sie z nim porozmawiać...
 
Płotka tylko w Białym Sadzie wygląda normalnie. W pozostałych regionach wygląda tak :

View attachment 55481

To efekt uprzedniego założenia siodła z Undvik.
 

Attachments

  • The Witcher 3 06.16.2016 - 19.14.23.01.jpg
    The Witcher 3 06.16.2016 - 19.14.23.01.jpg
    198.3 KB · Views: 83
  • The Witcher 3 06.16.2016 - 19.14.35.02.jpg
    The Witcher 3 06.16.2016 - 19.14.35.02.jpg
    205.8 KB · Views: 134
E co jest z tą łatką ???? Pobrałem 2 razy z Gog i to samo. Odpalam instalator i zauktualizowanie gry przebiegło w mgnieniu oka. Coś nie tak se myślę. Odpalam grę patrzę a tam wersja 1.21. Za 2 razem pobranej łatki to samo.

Mam to samo aktualizacja miga i potem już nic nie da się zrobić. Teraz próbuję reinstalować wszystko od początku i zobaczymy czy zadziała, ale możliwe że w jakiś sposób zrypany jest instalator (bo sporo osób raportuje takie zachowanie na forum gog.com). Dodatkowo ani tu ani na gogu żadnego wsparcia ani nic
 
Last edited:
MIchapod napisz czy ci w ten sposób zadziała. Bez przesady żeby za każdym razem gdy łatka nowa wyjdzie trza na nowo instalować grę.
 
A więc po kolei. Popierwsze pozbyłam się całkowicie Gog Galaxy, potem reinstalacja całkowita: instalacja gry z płyt potem patch 1.01 na to patch 1.10 i w końcu patch 1.21, następnie 3 DLC v. 1.21( wszystko w instalatorach z gog.com)i na to wszystko patch 1.22 który ładnie wszystko zaktualizował (wcześniej nie działał tylko instalator migał i kończył pracę)
Co do gry w wersji 1.22 to powiem tak Płotka jak ogon miała tak ma, ręczne namierzanie przeciwników działa, mam stare ikony mutagenów (nawet nie wiedziałem że wcześniej był ten bug) gra się wyraźnie dłużej uruchamia i brakuje opisy Geralta W Glosariuszu to tak na szybko po 25 minutach gry.
 
Ja po aktualizacji mam problem z osiągnięciami, a na pewno przynajmniej jednym. Nie zalicza mi osiągnięcia związanego z otrzymaniem miecza od Pani Jeziora. Do tej pory wszystkie osiągnięcia wchodziły bez problemu, próbowałem już wczytywać starsze savy i przejść misje od nowa jak i usunąć plik "gameplay". Nic nie pomaga, jakieś sugestie ?

edit. Z tego co zauważyłem osiągnięcia "krew i wino" również mi nie zaliczyło, a powinno
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom