[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Podczas rozmowy z Karczmarzem w Szałwii i Rozmarynie (czy jak Jaskier woli - Kameleonie") postać gracza oraz NPC jest teleportowana na zewnątrz, rozmowa jest prowadzona za karczmą.

Nie pierwszy i nie ostatni raz... Do tej pory nie zrobili to już nie zrobią.
 
W rozmowie z Myszoworem w jego jaskini pod wzgórzem również jesteśmy teleportowani na zewnątrz.
 
- Velen Opuszczone Miejsce o nazwie "Przystań Kochanków" - NPC noszące skrzynki noszą je ale skrzynki są nie widoczne albo zaczarowane że ich nie widać.
- Velen wieś Zalipie - rozmowa z karczmarzem - Wiedźmin czasami ląduje w belce błąd od początku nie naprawiony
 
W bardzo dobrym zakończeniu niezależnie czy jesteśmy z Tris czy Yen a Ciri żyje i jest wiedźminką raczej ta też powinna przyjechać do Geralda.
Przydało by się więcej qestów odnoście rozbudowy/unowocześnienia Corvo Bianco (w końcu Yen musi gdzieś zmieścić swoje książki oraz jednorożca, budynki służby oraz ogrodzenie też można by odnowić).
Przydało by się dodać mozliwość pogadania o Zoltanie z krasnoludami po zakończeniu turnieju gwinta.
Arcymistrzowski zestaw wilka z Kaer Moren można wykonać bez Mistrzowskiego trochę to psuje klimat jeżeli do wykonania kota, gryfa i niedźwiedzia są potrzebne poprzednie zestawy.

PS. Nie zauważyłem ale może już było są problemy z oznaczeniem miejsca zadań na mapie (np. zdobycie pełnej kolekcji kart Skellige, problemy z winem) oraz problemy z oznaczeniem gdzie mamy się udać po resztę kart w zadaniu Pełna kolekcja kart a Cudowny przewodnik po gwincie wcale tego nie ułatwia (mi brakuje 5 kart i mam takie informacje Velen: 1, Napotkani gracze: 4 - przydało by się dodać choć nazwę wioski w której można znaleźne tych napotkanych graczy).
 
Last edited:
Pod koniec zadania "Mistrz płatnerstwa", gdy "czarny" generał testuje zbroje, pierwszy bełt trafia wieśniaka w oko, zamiast w pancerz. A bełt wystrzelony w Geralta przelatuje nad nim. Dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od modów i na różnych zapisach gry.

---------- Zaktualizowano 11:45 ----------

View attachment 58881
Ten ludź chyba powinien opierać się o stół czy coś ;)
 

Attachments

  • witcher3_2016_06_27_13_42_50_198.jpg
    witcher3_2016_06_27_13_42_50_198.jpg
    269.6 KB · Views: 57
Pod koniec zadania "Mistrz płatnerstwa", gdy "czarny" generał testuje zbroje, pierwszy bełt trafia wieśniaka w oko, zamiast w pancerz. A bełt wystrzelony w Geralta przelatuje nad nim. Dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od modów i na różnych zapisach gry.

---------- Zaktualizowano 11:45 ----------

View attachment 58881
Ten ludź chyba powinien opierać się o stół czy coś ;)

Kolejny kfiatek który nie zostanie naprawiony. Tak samo jak ta lewitująca piłka przy karczmie Jaskra.
 
1. Zaproszenie na polowanie na zająca - literówka w wyrazie "aby" (screen)
2. Mój manifest. Życie Jakuba De Aldersberg - powtórzenie "nie nie" (screen)
3. Ogłoszenie z tablicy - "Ogłoszenie. Ogłoszenie." (screen)
4. Wiele ogłoszeń na tablicach ma na końcu tytułu niepotrzebne kropki (screen) (screen 2)
5. Zadanie "Pieśń rycerskiego serca" - podczas wyścigów konnych wybuchające bełty nie naliczają nam dodatkowego czasu za trafienie do tarczy

Uwagi:

W pomieszczeniach pomimo wyłączenia opcji bloom ciągle panuje dziwna mgiełka, która sprawia, że obraz jest dość niewyraźny (zwłąszcza podczas dialogów).
 
Dużo w grze jest takich sytuacji . Że po rozmowie jesteśmy w zupełnie innym miejscu.

Tak. Potwierdzam i jest to wkurzające.

Dodatkowo na terenie ruin fortu ussar jakiś czas temu zniszczyłem gniazdo i było dobrze.

Dziś na tablicy ogłoszeń zerwałem kilka kartek i na mapie pojawiły się nowe znaki zapytania. Idę do tych ruin, podchodzę do palącego się gniazda z jajkami, zbieram zawartość (już wcześniej też to robiłem) i jest napis ... zniszcz to gniazdo - jak, jak drugi raz to samo zniszczyć. Porażka.Ponieważ drugi raz nie da się zniszczyć tego samego gniazda to i znak zapytania nie znika.

I dopowiem, że po patchu 1.22 po teleportacji dalej tak była że płotki nie da się wezwać i trzeba gdzie indziej się teleportować. Mogli by i to poprawić.

Kolejna sprawa to Wiedźmin po teleportacji przygotowany jest do walki na pięści - nie wiem po co.
 
Last edited:
Kolejna sprawa to Wiedźmin po teleportacji przygotowany jest do walki na pięści - nie wiem po co.
Bo teraz wystarczy raz kliknąć a nie dwa :p Jeśli klikniesz dwa to Geralt po teleportacji będzie atakował powietrze ;)
 
Podczas rozmowy w kryjówce Keira Metz po kąpieli ma w niektórych ujęciach dziwnie czarne włosy wcześniej chyba tego nie było wygląda to kiczowato, co patch to nowe błędy jestem ciekaw czy w ogóle jakieś błędy z tych wypisanych będą naprawione i fajnie by było gdyby jakaś informacja była czy jeszcze jakiś patch będzie czy nie, bo mam wrażenie że większość wypisywanych błędów mimo wszytko że psują rozgrywkę nie naprawią.
 
W toussaint przy jednej norze grasantów nie można otworzyć klatki z uwięzionym człowiekiem bo żaden z bandziorów nie ma przy sobie klucza. Worek świeci sie na czerwono ale bo podejściu do niego klucza brak...
 
Pod koniec zadania "Mistrz płatnerstwa", gdy "czarny" generał testuje zbroje, pierwszy bełt trafia wieśniaka w oko, zamiast w pancerz. A bełt wystrzelony w Geralta przelatuje nad nim. Dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od modów i na różnych zapisach gry.

---------- Zaktualizowano 11:45 ----------

View attachment 58881
Ten ludź chyba powinien opierać się o stół czy coś ;)
Mody powodują konflikt, gram bez i u mnie to normalnie wygląda wieśniak dostaje bełtem pod szyję a od Geralta odbija się normalnie.
W toussaint przy jednej norze grasantów nie można otworzyć klatki z uwięzionym człowiekiem bo żaden z bandziorów nie ma przy sobie klucza. Worek świeci sie na czerwono ale bo podejściu do niego klucza brak...
Chodzi ci o obóz na południowym wschodzie przy tych dwóch skałach (Smocze kły - czy jakoś tak), klucz nie jest w ciele bandytów tylko na rusztowaniu z tyłu przy drzewie na środku - też miałem problemy ze znalezieniem go.

Gdzie jest klucz do elfich ruin w jaskini niedaleko folwarku Reardonów (tej zaznaczonej czerwonym okręgiem)?
View attachment 59011
 

Attachments

  • Elfie ruiny w jaskini niedaleko folwarku.jpg
    Elfie ruiny w jaskini niedaleko folwarku.jpg
    89.9 KB · Views: 429
Błąd z książkami. Szybkie czytanie aktywuje się nawet jeśli podnoszona książka była czytana.

Dodatkowo w niektórych momentach mocno szaleją cienie. Np woda czasem jest jak ropa. Wcześniej tak nie było I mówię tu tylko o sytuacji gdy jesteśmy na lądzie nie jak pływamy
 
Last edited:
Nie wiem co jest nie tak z tą grą ale w zadaniu "po omacku" w elfich ruinach po uwolnieniu Keiry z ataku szczurów podczas dialogu jak kamera jest skierowana na wiedźmina to wszytko jest w porządku jak na Keire to leci jakaś woda wszędzie nie wiadomo dlaczego ???!!!!??
 
Mam nadzieję, że uwagi dotyczące "fleków" w patchu 1.22 ktokolwiek jeszcze w CDP-RED będzie uwzględniał. I że jest w planie co najmniej patch 1.23.
Bo inaczej "ładuję" w próżnię :).

Statystyki miecza Aerondight (tego specjalnego od Lady of The Lake) wyświetlane są (IMO) błędnie. Statystyki tego miecza się polepszają pod pewnymi warunkami. Natomiast porównania z inną bronią wyświetlane są w odniesieniu do jego startowych (podstawowych) statystyk. Może to prowadzić do nieporozumień. Ja miałem ten miecz na +40 obrażeń a w porównaniu do innego miecza (46 poziomowa "Strzyga" gorsza od rozwiniętego Aerondight'a o 31 pkt. obrażeń) wyświetlało się, że to Aerondight jest gorszy o 9 pkt.
 
Last edited:
Trofeum za rozbicie wszystkich band wydaje się strasznie słabe tylko po 1%.
Poza tym szkoda że REDzi nie dali możliwości zwiedzania pałacu i laboratorium magicznego Fringilli Vigo może dało by się tam odnaleźć medalion jaki wykonała dla Geralta tworzący iluzje wiedźmina w niebezpiecznych momentach.
 
Last edited:
W grze jest taki błąd, że jak na miecz nałożyły jakiś olej, miecz wyrzucimy i go podniesiemy to tenże olej jest już permanentny
 
Zupełnie niechcący zbugowałam zadanie "Rekonstrukcja".

Kiedy zaczęła się walka z posągami, wbiegłam w którymś momencie schodkami na górę, żeby się ogarnąć (podleczyć, naoliwić i co tam jeszcze). Odruchowo wcisnęłam f5 i... zepsułam zadanie.
Kiedy zeszłam ze schodków, zadanie zaliczyło się bez zabijania ożywionych posągów - miałam scenkę ze szlachcicem i kupcem, dostałam pieniądze i doświadczenie. Ale posągi żyły, tylko stały na swoich miejscach - nie atakowały, póki się do nich nie zbliżyłam i nie miały paska życia (ale dało się je zabić).
Więc zadanie może się zepsuć, ale jednocześnie da się je skończyć - tylko w kompletnie bezsensowny sposób.
 
Mam problem z efektami mgły, kurzu, znaków itp. Mianowicie po zainstalowaniu ostatniego patcha ww efekty wyświetlane są jako płaskie tekstury które poruszają i ustawiają się frontem do Geralta gdy ten się porusza. View attachment 59321 Probowalem reinstalki zmiany sterowników i nic nie pomaga. Ktoś jeszcze się z tym spotkał?
Moja konfiguracja sprzętowa:
Płyta głowna Gigabyte GA-970A-D3
Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core
Karta graficzna AMD Radeon R7 200 Series 2gb
Ram 8 gb
 

Attachments

  • Błąd2.jpg
    Błąd2.jpg
    240.4 KB · Views: 80
Status
Not open for further replies.
Top Bottom