[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Kolejny dziwny błąd. w Białym sadzie, zadanie dla łucznika, odzyskałem medykamenty i po rozmowie z nim, że go przejrzałem scenka pościgu powinna być no ale włącza się erkan wczytywania i u mnie już tak z 5 minut wczytuje i się wczytać nie może...
Miałem coś podobnego, z tym że wczytywanie trwało kilka/kilkanaście sekund. A przyczyną było zbyt dalekie zaparkowanie Płotki od miejsca rozmowy z łucznikiem.
 
Kochani REDzi - patch 1.22 ponownie zepsuł mi sterowanie. Po patchu 1.21 strasznie wiele czasu zajęło mi dojście do sedna problemu. Lekarstwem na niedziałające podczas walki sterowanie okazało się grzebanie w plikach gry oraz mapowanie klawiszy od nowa. Po zassaniu 15GB (!) sterowanie radośnie i wybiórczo przestawało działać na klawiaturze QWERTZ. Mam nadzieję, że jeżeli będziecie wydawać jeszcze jakąś łatkę, ktoś się tym zajmie. Ponieważ bug ten skutecznie uniemożliwia rozgrywkę. I jak za którymś tam razem znowu przestaje działać losowy klawisz, to robi się smutno. Bo poza wyłączeniem blaszaka w obawie o dobre zdrowie hardware'u nic nie pozostaje :>
 
Pobrałem pliki do aktualizacji 1.22 już jakiś czas temu, zainstalowałem i wszystko było ok(przynajmniej tak myślałem). Dopiero teraz, okazało się, że gra działa na wersji 1.21 i nie sposób jej zainstalować. Instalator się włączył, zainstalował i wyświetlił komunikat "gra jest już zaktualizowana czy chcesz uruchomić". Za każdym włączeniem jest wersja 1.21. Ktoś miał coś podobnego, lub zna rozwiązanie tego problemu? :p Będę wdzięczny ;)
 
To samo mam z tym zadaniem, wieśniaki na łatce 1.22 są nieśmiertelni...

Miałem ten sam błąd.

By wykonać ten quest można spróbować co poniżej (jednakże nie daję gwarancji skuteczności)

1. Wszczynamy bitwę z wieśniakami
2. Uciekamy pieszo na północ, ok 200-300 metrów. Wzdłuż rzeki, aż napotkamy niedźwiedzia.
3. Zabijamy niedźwiedzia, medytujemy godzinę.
4. Wracamy pieszo do wieśniaków, powinni mieć już paski życia.

Mi szczęśliwie pomogło

================
Następny bug, powtarzający się przy zadaniach z otwarciem skarbu/zabrania zawartości ze skrzynek

Często i gęsto gra po prostu nie zauważa faktu splądrowania dóbr i nie zalicza questa. Pomaga jedynie wyjście z gry, wczytanie sejwa przed otwarciem kufra i ponowne plądrowanie.

=======================
Równie często gra zacina się i nie działa przyzywanie Płotki. Geralt
a) nie wykonuje gwizdu i nic się nie dzieje
b) wykonuje gwizd, ale również nic się nie dzieje

Pomaga jedynie rest

========================
Osiągnięcie "Fiend or Foe"

Gra przy pierwszym zakończeniu zadania nie zaliczyła aczika. Pomógł reset gry, wczytanie sejwa przed oddaniem i ponowne zdanie zadania.
 
Pobrałem pliki do aktualizacji 1.22 już jakiś czas temu, zainstalowałem i wszystko było ok(przynajmniej tak myślałem). Dopiero teraz, okazało się, że gra działa na wersji 1.21 i nie sposób jej zainstalować. Instalator się włączył, zainstalował i wyświetlił komunikat "gra jest już zaktualizowana czy chcesz uruchomić". Za każdym włączeniem jest wersja 1.21. Ktoś miał coś podobnego, lub zna rozwiązanie tego problemu? :p Będę wdzięczny ;)

Miałem to. Musisz pobrać te nieszczęsne 15 GB przez galaxy.
 
Tak właśnie myślałem, że prędzej czy później będę musiał ulec temu programowi :D. Dzięki za radę, faktycznie zadziałało ;)
 
Jeszcze zapomniałem dodać - Caranthir podczas bitwy na lodzie czasami stoi bez ruchu - można go wówczas normalnie atakować, ponosi obrażenia ale ani drgnie.
 
Nie wiem czy było to już poruszane ale w Białym Sadzie i Velen trupy po bitwie czy też przy rozwalonych wozach (chodzi o ciała żołnierzy cesarskich) są czasami całe czerwone i to bardzo jaskrawo czerwone, ponowie się spytam i może ktoś łaskawie da znać kiedy patch ?????
 
Dziwne błędy na tej łatce 1.22 Jakby pousuwała wiele elementów. W białym sadzie, rozmowa z kapitanem nilfgaardu, na stole przed łatką 1.21 leżała mapa i pokazywał palcami miejsca ataku, w łatce 1.22 już tej mapy na stole nie ma.
 
1. "Dziwaczne zwyczaje Toussaintczyków" (fragment) - literówka w wyrazie "armią" (screen 1)
2. "Zapomniane gatunki - protofleder" - literówka w wyrazie "wziąłby" oraz "świecie" (screen 2)
3. "Dziennik profesora Neola Ivora" - brak przecinka i literówka w wyrazie "żałuję" (screen 3)
4. Podczas wkładania na stojaki uzbrojenia, figurek oraz używania przedmiotów źle skaluje się okno z przedmiotami (jest często za duże) - (screen 4)
5. Po zabiciu dzika i pająków otrzymujemy podwójny wpis w bestiariuszu.
 
Brak w Samouczkach opisu dotyczącego zdolności nowej talii, Skellige - dwie jednostki z talii zostają przywrócone do gry po zwycięskiej partii
 
literówki

Niby drobiazgi, ale warto by było to poprawić przed pojawieniem się wydania GOTY.

Pierwszy - jasny i klarowny. Drugi - trochę poważniejszy.

Mianowicie w Dzienniku Kancelaristy oraz w Poleceniu Służbowym do zdobycia w ruinach więzienia na zachodzie Toussaint, jest zapisana nazwa więzienia. "Bastoy". I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przy poszukiwaniach rynsztunku Mantikory pod minimapą jest informacja o więzeniu "Bastoigne" (wydaje mi się, że widziałem ją gdzieś jeszcze, ale nie dam głowy).
W tym wypadku Bastoy mogłoby pasować, bo faktycznie jest takie więzienie. Co prawda w Norwegii, ale jest. Natomiast Bastoigne z nazwy wydaje się bardziej francuskie, ale tej nazwie najbliżej do Bastogne, która nie ma zbyt wiele wspólnego z więzieniem.
View attachment 61381
View attachment 61391

edit.1 Aha, i zdarzyło mi się, że gdy próbowałem naprawić jakiś przedmiot pojedynczo, tuż po wcześniejszym naprawieniu założonego ekwipunku (opcja zrobienia tego jednym klawiszem), to wywalało mnie do pulpitu.
Windows 10 64bit, Xeon 4ej generacji i R9 270 - jeśli to ma jakieś znaczenie.

edit.2 Kolejne literówki. Tym razem chochlik narobił więcej szkód w Raptularzu Lotha.
View attachment 61411
 

Attachments

  • blad01.png
    blad01.png
    209.4 KB · Views: 42
  • blad02.jpg
    blad02.jpg
    102.2 KB · Views: 37
  • blad03.png
    blad03.png
    92.9 KB · Views: 34
Last edited:
Zadanie "spacer po nadbrzeżu" nie wywołuje się. Podchodzę do bandytów i tego gościa i cały czas go leją aż w końcu pada a bandyci są nieśmiertelni. Tak samo jest z bandytami bijącymi się z człowiekiem wyglądającym jak druid koło areny Juniora (choć nie ma tam misji)
 
Skellige - dwie jednostki z talii zostają przywrócone do gry po zwycięskiej partii
Akurat to nie błąd a specyfikacja frakcji, Królestwa Północy też po wygraniu rundy otrzymują kartę tylko do "ręki" a nie na stół.Bardziej martwi mnie usuniecie spod SPACJI naprawy wszystkich rzeczy z ekwipunku (tych aktywnych i nie, by nie było potrzeby każdego nie używanego miecza lub elementu pancerza naprawiać z osobna jak teraz).
 
Bardziej martwi mnie usuniecie spod SPACJI naprawy wszystkich rzeczy z ekwipunku (tych aktywnych i nie, by nie było potrzeby każdego nie używanego miecza lub elementu pancerza naprawiać z osobna jak teraz).
A ja się cieszę, że pod spacją mam naprawę tylko wyekwipowanego sprzętu. Zawsze mnie wkurzało, gdy musiałem założony ekwipunek wybierać z całej sterty, bo w alternatywie miałem naprawę wszelkiego tachanego złomu.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom