[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Witam mam problem z BUGiem w misji Dorwać Juniora, podczas ataku skurwieli na łaźnie, 2 ludzi juniora ma -1hp i nie da sie nic z nimi zrobić bo stoją jak kołki a musi zostać 1 aby wykonać misje i podjąć z nim dialog. Próbowałem wielokrotnie i bez skutku, nie wiem czy to wina pacha 1.11 bo nie grałem na starszych wersjach.
 

Attachments

  • wiedzmin.jpg
    wiedzmin.jpg
    181.2 KB · Views: 48
Last edited:
A czytałeś posty ludzi, którzy pisali tutaj o identycznym problemie i to całkiem niedawno?
1. Jak patchujesz z gog.com, to musisz ściągnąć całość z gog.com
2. Verify/Repair - jest taka opcja w GOG Galaxy dla każdej gry, w tym Wiedźmin 3
U mnie gra jakoś się kula, ale nawet napędu DVD/CD nie mam w sprzęcie…
 
Zadanie „Na skróty” (poszukiwania w stawie na Undvik) przeszedłem niechcący na skróty, odnajdując wcześniej skrzynię na dnie(często latam na „witcher sense” po okolicy), nie mając świadomości, że doprowadzi to do wiecznego nieskończenia zadania - notatki na wszelki wypadek przeczytałem, ale tylko przeszły z fabularnych do książek, zadanie się nie zaktualizowało jako wykonane.
 
Last edited:
Nie ma możliwości odszukania kryształu z portalu w poszukiwaniach podstawowych części rynsztunku szkoły wilka ( kiedyś był kryształ w zamurowanym oknie teraz go tam nie ma )
 
W queście "Skarb pechowca" (lvl 48) na Skellige, po ubiciu gryfa, znalezieniu klucza i notatki, przeczytaniu notatki i otwarciu skrzyni, quest pozostaje nie zaliczony.
 
W poszukiwaniach „Ku chwale Freyji” pod oznaczonym punktem nie ma niczego interesującego, natomiast z dostępnych w sieci solucji wynika, że skarb jest w pobliskim jeziorku…
 

Attachments

  • KuChwale FreyjiBadPoint.jpg
    KuChwale FreyjiBadPoint.jpg
    109.9 KB · Views: 43
Wydaje mi się że jestem jedną z nielicznych osób, których Gwint zwyczajnie, jak to się mówi, nie jara. Dlatego zastanawiam się, czy jest możliwość utworzenia osobnej zakładki w menu zadań, która skupiałaby w sobie wszystkie questy związane z tą karcianką, tak samo jak ma to miejsce z poszukiwaniami czy ze zleceniami, coby zadania, których nie zamierzam nawet ruszać, nie plątały się pomiędzy tymi, na których ukończeniu mi zależy :) To samo można zastosować do wyścigów konnych i walk na pięści. Dzięki temu każdy mógłby bez problemu "pomijać" w dzienniku nieinteresujące go aspekty rozgrywki.
 
Wydaje mi się że jestem jedną z nielicznych osób, których Gwint zwyczajnie, jak to się mówi, nie jara. Dlatego zastanawiam się, czy jest możliwość utworzenia osobnej zakładki w menu zadań, która skupiałaby w sobie wszystkie questy związane z tą karcianką, tak samo jak ma to miejsce z poszukiwaniami czy ze zleceniami, coby zadania, których nie zamierzam nawet ruszać, nie plątały się pomiędzy tymi, na których ukończeniu mi zależy :) To samo można zastosować do wyścigów konnych i walk na pięści. Dzięki temu każdy mógłby bez problemu "pomijać" w dzienniku nieinteresujące go aspekty rozgrywki.

Pomysł jest świetny! Nawet pomimo tego że:
Mnie gwint trochę jara. Lecz zerżnięty z oryginału (Sapek) jarałby mnie zdecydowanie bardziej gdyż jestem nałogowym brydżystą.

Jednakże : Walka na pięści jara mnie jakby nie tak bardzo (szczerze mówiąc w ogóle mnie nie bierze) - szczególnie biorąc pod uwagę, że satysfakcja z obicia komuś ryja jest znacznie mniejsza (albo nawet żadna a nawet jest to czasem antysatysfakcja) od tego ryja zatkania dobrym tekstem - a tego w W3 jest jakby mniej.
 
Trzeba wziąć pod uwagę to, że czasem niby drobne udoskonalenie gry może ją popsuć, więc wymaga złożonych testów, wprowadzenie skrzyni/schowka zrodziło kilka nowych problemów - brak integralności z dialogami, w których oprogramowaniu założono, że bohater ma wszystko przy sobie, nie da się schować - mniejszej niż maksymalna posiadana - ilości przedmiotów wielokrotnych(np. futer z konia) itp. Z kolei nie wiedzieć czemu mutageny ubitych potworów zajmują połowę zakładki „Alchemia i Rzemiosło”, zamiast po prostu jednej kratki z ilością danego rodzaju.
Tutaj kombinowanie z dodatkowymi kategoriami zadań też może być problematyczne, bo jest kilka zadań, które ocierają się o gwinta, a zawierają też inne wątki fabularne, np. „Niebezpieczna Gra”, czy „Terapia Szokowa”. W wyścigu konnym z Eskelem można dostać trochę drobiazgów przydatnych w wiedźmińskim fachu. Tak więc lepiej nie kombinować, istnieją w tej grze jednak poważniejsze problemy.
 
...brak integralności z dialogami, w których oprogramowaniu założono, że bohater ma wszystko przy sobie

Nie da rady mieć wszystkiego przy sobie bez schowka - przetrenowane na wersjach gdy schowków nie było - vide - dialogi na cztery nogi z założeniem, że się ma wszystko przy sobie są jakby nieumocowane w sensie "mania sensu" :). Skąd na początku gry (Biały Sad) możesz założyć, że kilka kwiatków jest Ci potrzebnych do skończenia zadania?

Zadanie z Leną u Tomiry - trzeba uwarzyć Jaskółkę
 
Skąd na początku gry (Biały Sad) możesz założyć, że kilka kwiatków jest Ci potrzebnych do skończenia zadania?
Spróbuj schować do schowka przedmiot, który „nie waży”… ;)
Obraz hierarchy Hemmelfarta od niziołków akurat ma wagę > 0
 
Witam,
W zadaniu wyścig: gonitwa erazma vegelbuda po wykonaniu zadania otrzymuję doświadczenie, nagrodę. Wyświetla się, że zadanie zostało zaktualizowane, ale nie znika z listy zadań do wykonania, choć nie wyświetla się, żadna podpowiedź co należy wykonać.
 
Last edited:
W zadaniu wyścig: gonitwa erazma vegelbuda po wykonaniu zadania otrzymuję doświadczenie, nagrodę. Wyświetla się, że zadanie zostało zaktualizowane, ale nie znika z listy zadań do wykonania, choć nie wyświetla się, żadna podpowiedź co należy wykonać.
Po wygranych wszystkich gonitwach jest taka poważniejsza, być może nie dopracowano opcji z przegraną…
Inna ewentualność z mojej szklanej kuli: fabuła główna za bardzo do przodu.
 
Wszystko wygrałem, a zadanie zrobiłem podczas wykonywania zadań w novigradzie.
po wygranej u vegelbudów kiedy odejdziesz od tego goscia co zapisywal cie na wyscig powinien zaczepić cie krasnolud od Tasaka i dać ci list po czym zadanie mówi żeby zgłosic sie do Tasaka przechodzę wieśka trzeci raz i miałem to wczoraj
 
Przydałoby się wsparcie dla 21:9. Nie wymaga to dużego nakładu pracy, a może poprawić komfort grania znacznej części osób - fanowski fix naprawia to podmieniając tylko plik exe, chociaż jest to raczej plaster na coś, co powinno być zszyte (pre-renderowane cutscenki mają czarne pasy po bokach, podobnie jak ekwipunek, chociaż tam jest to mniej widoczne.
 
Rzeczywiście. Zapomniałem, że po wyścigu podchodzi krasnolud. Gram z modem, dzięki któremu mogę użyć szybkiej podróży z każdego miejsca. Staram się robić to tylko kiedy gra czegoś nie wymaga. Natomiast co do zadania to nie wiem kiedy, ale samo zniknęło i jest jako wykonane, więc wszystko git :D
 
Po pierwszej rozmowie z Keirą, gdy zdecydujemy się na samodzielne dotarcie na miejsce spotkania, wygłasza ona komunikat, że jest to na północ od wsi Podgaje. Północ okazuje się południem, albo w świecie Geralto bieguny są odwrócone. Jeżeli to ostatnie to szacun. Pozostało jeszcze umiejscowić, wymyślone onegdaj przez Kubusia Puchatka, bieguny: wschodni i zachodni.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom