[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy inni to wykryli jednak u mnie się zdarzyło, ze gdy bladym świtem Geralt poszedł do Tomiry to nagle otworzyły się drzwi i ciężko ponoć raniona przez gryfa Lena weszła do chałupy. Następnie zgrabnie kręcąc tyłeczkiem udała się na łóżko.
Wiem, że to pierdółka jednak zgłaszam ten fakt. Pewnie wystarczy poprawić oskryptowanie Leny.

Last edited by a moderator:
Moje sugestie i prośby odnośnie patcha 1.03
-zoptymalizujcie zasięg widoczności roślinności bo ustawienie na uber nie pozwala utrzymać 60fps na gtx 970 tylko skoki między 45-50-60 przez co gra dostaje czkawki
-w zadaniu gdzie bierzemy udział w rytuale Dziadów jest bug z ogniskiem przy którym siedzi Guślarz- jak się zginie i wczyta grę to ogień z ogniska znika
-naprawcie bug, w którym ciała pokonanych przeciwników nie upadają na ziemię tylko zastygają w powietrzu
-poprawcie responsywność na padzie od xboxa 360
Pozdrawiam

Serio? Na normalu wam jest za trudno? Co za każuale w to grają. Ja gram na 4 poziomie i wcale nie jest jakoś przesadnie trudno. Trzeba się skupić, robić uniki i używać wszystkich dostępnych metod i da się wygrywać. A do poprawki moim zdaniem cały ekwipunek. nic w nim nie idzie znaleźć. Trzeba się przebijać przez tony sprzętu. Potrzeba więcej podzakładek, albo jakiegoś sortownika. Dodatkowo powinny być też opcje wyrzucenia, albo schowania zrobionych receptur, bo po co one jak są już sptworzone. Przez to tylko więcej przesuwania w dól listy. Z rzemiosłem tak samo. Zrobiłem kurtkę i powinienem moc schować tez przepis gdzieś indziej.

Ja bym chciał aby nie można było wezwać konia stojąc czy siedząc w jakimś budynku. Komicznie to wygląda jak siedzisz w karczmie a tu ci koń wskakuje na stół;) Bardzo proszę o to deweloperów:)

Moje sugestie (oraz kolegi)

Nie wszyscy grają na monitorze "twarzą w ekranie" dajcie opcje skalowania iventory ikonek oraz opisów w ewkipunku jak się siedzi od TV na kanapie to jest niewygodnie bo niezbyt czytelne przez za małe czcionki, dajcie opcje wyboru wielkości w ekwipunku czcionek i ikonek, tak jak jest mozliwość ustawienia HUDa. Widać że da się bo jest miejsce w ekwipunku aby to powiększyć.

Trzeba się skupić, robić uniki i używać wszystkich dostępnych metod i da się wygrywać.
No właśnie w unikach sęk, przynajmniej u mnie. Z jednej strony małe pod Altem, z drugiej duże pod Spacja + klawisz kierunku. Dla mnie to już lekka bariera zręcznościowa. W W2 jeszcze dało się to opanować, bo był tylko jeden rodzaj i pod "dwuklikiem" (tzn. szybkie kliknięcie kierunku dwa razy).

Poza tym nadal nie mogę opanować kontrataków.

Ogólnie mam wrażenie, że sterowanie K+M jest conieco skopane, i prawie na pewno nie było domyślne (tzn. gra była robiona pod pady).

Last edited:
Dwuklik kierunkowego też pozwala na unik. @HuntMocy mnie dzisiaj uświadomił. W grze zdecydowanie brakuje porządnej instrukcji, takiej jak w poprzednich. Nigdy nawet nie przypuszczałam, że to powinien być element, o który powinnam się martwić, bo CD Projekt zawsze dołączał do gier solidnie opracowane książeczki z opisem mechanik. A tu niemiła siurpryza.

[PC] Patch 1.3 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

nowy temat dla wersji 1.3 dla przejrzystości zgłaszanych błędów, proszę moderacje o przyklejenie tematu, ewentualnie podanie lepszego miejsca na feedback który trafi bezpośrednio do CDProjekt RED

na patchu 1.3:

- Mapowanie klawiszy poważnie szwankuje. Ciężko zmapować jeden klawisz odpowiadający dwóm funkcją które ze sobą nie kolidują tak jak jest np. w oryginalnym ustawieniu.

- Brak możliwości zmiany chodzenia/truchtu za pomocą przytrzymania klawisza i jego puszczenia, byłoby to bardzo pomocne w sterowaniu na pc - precyzyjna kontrola tempa poruszania się. Jest tylko możliwość przełączania się między tymi trybami.

- System walki ma podobne bolączki co W2 - bardzo często zdarza się, że Geralt macha mieczem pół metra przed stojącym nieruchomo przeciwnikiem ponieważ animacja ataku a odległość postaci od celu nie są ze sobą zgrane!!!
(proponowane rozwiązanie: zmienić odległość namierzania celu i animacje jego zaatakowania do takiej wartości gdzie animacja ciosu kończy się na przeciwniku a nie przed celem. Mówię tutaj o sytuacji gdy cel się nie rusza, nie wykonuje uniku, a mimo to animacja Geralta ląduję przed celem nie trafiając w niego. W sytuacji gdy Geralt stoi za daleko od celu aby wykonać cios, który trafi w przeciwnika to niech system namierzania po prostu nie namierza takiego celu a wykonanie animacji ciosu jest wtedy zablokowane - nie będzie to ułatwieniem rozgrywki, ponieważ przeciwnicy również używają uników i rzadko stoją nieruchomi)

- Automatyczne celowanie/ wybieranie celu mocno szwankuje, np. gdy nakieruje się kamerę na przeciwnika na wprost to system wybiera atak na przeciwnika stojącego zupełnie gdzie indziej. (bolączka W2)!!!
(proponowane rozwiązanie: znacznie przybliżyć kamerę podczas walki aby poprawić wybór celów stojących blisko siebie)

- Znikający HUD przed walką i nie tylko - lewa strona interfejsu ma tendencje do kompletnego zaniku

- czas działania eliksirów jest o wiele za krótki do normalnej walki (30sek RLY?)

- potrzeba więcej slotów na eliksiry aby nie musieć wchodzić do ekwipunku żeby skorzystać z więcej niż dwóch eliksirów podczas walki (szczególnie jeżeli trwają one tak krótko)

- do uzupełniania eliksirów wymagany jest tylko i wyłącznie "krasnoludzki spirytus", mimo że w grze istnieje jeszcze masa innych bardzo mocnych alkoholi np. "mahakamski spirytus", których nie da się użyć do tego celu.

Last edited:
Podczas ekranów ładowania ( kontynuacja gry itp) moglibyście wrzucić jakieś fajne anegdoty albo cytaty z książek wraz z fajnymi grafikami. Bo tego jest zdecydowanie za mało.

nie wiem czy tylko ja tak mam
ale z lewej strony ekranu gry w tym miejscu znajduje się głowa geralta pojawiają sie na niej dwa pasy które powodują że z białych włosów ma albo zielone albo niebies

nw czy to wina gry czy mojego kompa
jesli mojego kompa prosze o pomoc

Jak wiadomo, klawiatura analogowych klawiszy nie ma. Ciągłe przełączanie się między chodzeniem i bieganiem jest uciążliwe, a potrzebne, bo bieganie do najprecyzyjniejszych metod poruszania się nie należy. Dlatego też chciałbym zobaczyć taką opcję:
- normalne wciśnięcie klawisza dla chodzenia
- dwukrotne wciśnięcie i przytrzymanie klawisza dla trybu biegania
- sprint bez zmian (osobny klawisz)

Na patchu 1.3 : Znalazłem pomniejszy kamień runiczny Czarnobóg i zainstalowałem na broni Addan Deith. Kamień daje bonus +0 do siły ataku.

No i znalazłem pierwszego buga, a że gram na najtrudniejszym nadal siedzę w Białym Sadzie, aczkolwiek wyczyściłem go od A do Z.

Jak zabić gryfa na jednego hita ? (niestety jeśli tak się go zabije to nie można pobrać głowy, więc bug niestety, ale pięknie walką w ...)

Spoiler jeśli ktoś jeszcze nie skończył pierwszej lokacji, ale chyba nie ma takiej osoby :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/fK6NRv.jpg

Mimo rozwinięcia sugestii z drzewka znaku Aksji (Znaki>Znak Aksji>Sugestia 3/3) nadal nie mogę go używać w dialogach. W rozmowach nadal na czerwono wyświetla się opcja dialogowa dotycząca tej umiejętności i nie da się jej wybrać. (Wymagany poziomo umiejętności sugestia 2). Do poprawy. Czy ktoś jeszcze to zaobserwował?

Faktycznie teraz działa ale kurcze to nawet żeby z takiej pasywki w dialogach korzystać to muszę slota zmarnować? Bez sensu. Wg. mnie sugestia powinna działać bez konieczności ustawiania w slocie.

Last edited:
Czy ktokolwiek spotkal sie z mostkami w Białym sadzie i w Velen przez które nie można przejechac koniem ? Dosłownie jak by byla niewidzialna sciana przed mostem zazwyczaj zdarzało mi sie to po okolo 3-4h rozgrywki. Jeśli sie to zdazalo to do czasu ponownego uruchomienia gry nie mogłem przejechac zadnego mostu na koniu, pieszo oczywiscie dalo sie go przekroczyc.

Jak wiadomo, klawiatura analogowych klawiszy nie ma. Ciągłe przełączanie się między chodzeniem i bieganiem jest uciążliwe, a potrzebne, bo bieganie do najprecyzyjniejszych metod poruszania się nie należy. Dlatego też chciałbym zobaczyć taką opcję:
- normalne wciśnięcie klawisza dla chodzenia
- dwukrotne wciśnięcie i przytrzymanie klawisza dla trybu biegania
- sprint bez zmian (osobny klawisz)

Ogólnie sterowanie jest bardzo nieprecyzyjne, nawet na padzie. To zresztą problem jeszcze z czasów dwójki, w którą grałem w końcu na klawiaturze. Raz, że system zbierania lootu był lepszy (nie trzeba było brać wszystkiego), dwa, że główny ficzer grania na padzie czyli analogowe poruszanie się zwyczajnie nie działało. Tam mieliśmy ślamazarne chodzenie i bieg. Tu mamy ze dwie prędkości chodzenia i bieg, ale dalej jest to nieprecyzyjne i zbyt skokowe przez co najczęściej obijam się o ściany i inne przeszkody. Porównajcie to sobie ze sterowaniem chociażby w Skyrim...

Poza tym niech dodadzą jakiś SCHOWEK. Wiem, że są juki, ale dla mnie to wciąż za mało w perspektywie gry na 200 godzin. Niech ten schowek będzie chociażby w jednym miejscu na dany hub. Można też w związku z tym zmienić nieco działanie juków: normalnie mamy dostęp tylko do ekwipunku Geralta, a będąc przy koniu korzystamy z jego ekwipunku jak z bagażnika fury w Falloucie 2 :)

Last edited:
Ja poproszę o naprawienie problemu z HUD-em, przy rozdzielczości 1280/1024 nie wyświetla się on w rogach ekranu, tylko bliżej środka, przez co zasłania obraz gry, a napisy ścieśniają się i za mało widoczne

Status
Not open for further replies.
Top Bottom