[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc zakładam nowy. Proponuję zebrać tutaj różne nasze uwagi - miejmy nadzieję, dzięki skupieniu w jednym miejscu widoczne dla devów - służące poprawieniu elementów gry. Dlatego postuluję, aby skupić się na kwestiach w miarę drobnych (swoistych tweaków), tzn. wykonalnych szybko (?), bez jakiegoś wywracania założeń gry do góry nogami.

Na początek, garść moich uwag nt. ekwipunku: http://forums.cdprojektred.com/threads/37808-PORADA-Przeciążenie?p=1681200&viewfull=1#post1681200
oraz rozwinięcie pomysłu na tweak przy handlu: http://forums.cdprojektred.com/threads/37652-Kasa?p=1681028&viewfull=1#post1681028

Poza tym: gdzieniegdzie spotyka się narzekania na rozmiar czcionki w ekwipunku / lootowaniu. Warto byłoby dodać gdzieś opcję jej skalowania (w %), oczywiście z jakimiś ograniczeniami (powiedzmy do maks. 2x).
 
Last edited by a moderator:
Ekwipunek wymagałby małych kosmetycznych zmian moim zdaniem.
Bo spędza się w nim dużo czasu.

Są to pierdoły ale...
Albo jestem ślepy ale zaczynam mieć akcje jak przy W1 odnośnie książek.
Nie wiem co już czytałem co nie.
Druga sprawa, rzemiosło, alchemia,
Jak zwijam daną "rybrykę" np: oleje, petardy itp.
To jak wchodzę z powrotem do ekwipunku to niech ona będzie zamknieta.
 
To ja taką pierdółkę wychwyciłem w polskiej wersji gry, która kłuje w oczy. Gdy uruchomimy grę pierwszy filmik ma opcję [Spacja] pomiń, ale już w trakcie intra jest [Spacebar] pomiń.

A w samej grze to zastrzeżenia mam głównie do książek - przydało by się jakieś oznaczenie typu "Przeczytane" oraz do oznaczeń na mapie - no ludzie, banku Vivaldiego to chyba pół godziny szukałem, bo oznaczony jest jako "Sprzedawca" -.-

@Marcin Momot - szykujcie sobie listę poprawek do Edycji Rozszerzonej, bo coś czuję, że będzie bardzo długa.
 
Witam,1.Stabilność - gra zacina się w ekwipunku.2. Mapowanie klawiszy - domyślnie zmapowane są różne funkcje do jednego klawisza. Działa to dobrze dopóki nie chcę zmienić działania tego klawisza - wtedy nie mogę przypisać 2 funkcji do jednego klawisza i kończę z takimi kwiatkami że wynurzanie/nurkowanie muszę ustawiać na nowym miejscu. tak samo nie da się zmienić zastosowania shift dla jednej z 3 przypisanych do niego funkcji.Mam nadzieję, że to tylko przeoczenie i będzie poprawione.
 
1. Wysypywanie gry przy wynurzaniu się z wody (zdarza się na różnych konfiguracjach sprzętowych).
2. Wysypywanie się przy cutscenie w karczmie w Białym Sadzie (jak wyżej).
3. Losowe wysypywanie się gry.
To mi przeszkadza najbardziej. Wręcz uniemożliwia wykonanie wielu zadań.
@Marcin Momot możesz nam powiedzieć- orientacyjnie- kiedy możemy spodziewać się jakiejś kolejnej łatki?
 
Ja mam jedno zastrzeżenie do samej rozgrywki, mianowicie miłoby było gdyby postacie zlecające nam zadania i handlarze czasem jednak chodzili spać. Rozumiem, że jak komuś złamie się miecz to biegnie do kowala i pewnie się zirytuje jak nie znajdzie go tam gdzie zwykle, no ale żeby rzemieślnik nawet na tę parę godzin kiedy jest ciemno nie schodził z posterunku i niezależnie od pogody walił w kowadło? Już nie wymagam żeby ten nieszczęsny sklepikarz łaził od karczmy do sąsiada itd, ale każdemu należy się chwila odpoczynku. Myślę że patch mógłby to zmienić.
 
Ładują ile wlezie, podobnie jak ktoś pragnie nam zlecić arcyciekawe zadanie to stoi przy drodze czy noc, czy deszcz i woła mistrza wiedźmina.
 
Temat bardziej pasuje do działu technicznego więc przeniosłem. Zmieniłem też nazwę na bardziej pasującą i przykleiłem ;)
 
Last edited:
Znalazłem kilka błędów
zbugowane miejsce:
- Biały sad - opuszczone miejsce (posąg), powinny się jakieś stwory pojawić, ale nic się nie pojawia

zbugowany quest:
- poszukiwania - brudna forsa - powinienem znaleźć list i go przeczytać w obozie, ale niestety go tam nie było
 
Możliwe, że po prostu nie umiem tego zrobić ale przy alchemii i sterowaniu padem miło by było móc poznać nazwy składników do danych olejów/mikstur, a nie tylko ich grafiki... :)
 
Literówka: olej przeciwo zwierzętom.

Poza tym uwagi do alchemi:
- przy medytacji powinna być możliwość ręcznego odnawiania eliksirów (a nie tylko akurat wybranego)
- by się przydało jakieś "kółko" (tak jak przy znakach i petardach) dla eliksirów; bo obecnie jest w sumie tylko jeden slot (drugi pewnie większość graczy blokuje jedzonkiem)
- poza obecnym jednostkowym piciem, powinien być dodatkowy ekran wyboru całego zestawu eliksirów (jak w W2), aktywowanego odrębnych przyciskiem - bo jak np. chcemy w danej walce użyć Jaskółki, Gromu oraz Kota (bo to podziemia), to robi się sporo babraniny.

Drobiazg: Esc powinno przenosić: z ekranu gry do Menu (tego, z którego się dalej przechodzi do poszczególnych - ekwipunku, dziennika itd.), albo z jakiekolwiek z bezpośrednio do ekranu gry. Menu pod Enterem jest IMHO mało intuicyjne.
 
W patchu powinni devsi zająć się sprawami uruchomienia gry. Część osób nie może z różnych powodów odpalić gry pomimo kliknięcia play w GOG. Pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, ale działają tylko u części osób. Niektórzy (w tym ja) do teraz nie odpalili gry. A support milczy. I ten GOG i polski CDP.
 
U mnie występuje problem typu "brak detekcji gruntu" czyli biegając po pagórkach a czasem po płaszczyznach geralt topi się w gruncie do kolan. Zdarza się również że przechodzę przez skały..
 
Możliwe, że po prostu nie umiem tego zrobić ale przy alchemii i sterowaniu padem miło by było móc poznać nazwy składników do danych olejów/mikstur, a nie tylko ich grafiki... :)

Możesz. Wystarczy najechać (przeklikać) d-padem na dany składnik a pojawi się jego nazwa. Gorzej, że nie ma żadnego opisu do tych składników, tj. gdzie rosną poszczególne rośliny, gdzie należy ich szukać. Przez co trzeba to robić po omacku (no chyba, że się na tyle dobrze ogarnia lore aby to wiedzieć, ja przyznam, że na florę nigdy nie zwracałem większej uwagi).
Inna irytująca rzecz to przeklikiwanie dialogów. Dobrze, że jest taka opcja (bo grając dłużej wolę szybko przeczytać co i jak niż wysłuchiwać aż dubbing danej kwestii się skończy). Dobrze, że robi się to innym przyciskiem niż zatwierdza odpowiedzi (odpowiednio X i A na padzie od x-boxa). Źle, że trzeba za każdym razem wciskać ten X po dwa razy, kiedy wystarczyłby raz.
W ekwipunku brakuje mi kategorii "wszystko" i sortowania po wadze/cenie/itp.
Mam też wrażenie, że znaczniki takie jak znamy chociażby z Diablo 3 na konsole (strzałki informujące czy dany przedmiot jest lepszy czy gorszy od aktualnie używanego) odnoszą się tylko do głównej właściwości (czyli np. atak), pomijając te dodatkowe (np. szansa na krytyka). Ale tu mogę się mylić.
Na mapie przy kamieniach mocy fajnie by było, jakby był podany znak którego dotyczą.
Przydałyby się też granice stref na mapie/minimapie, bo niestety świat potrafi skończyć się dosłownie nagle. Jest to irytujące o tyle, że napis o tym, żeby zawrócić pojawia się na sekundę przed tym, jak gra wywala nas do ekranu mapy.
Zwiechy w ekwipunku/bestiariuszu/ogólnie menu. Gra chodzi mi płynnie na ultra, nic nie ścina, ale każde odpalenie inwentarza to rosyjska ruletka. A potem ctrl+alt+del (ctrl + shift + esc nic nie daje niestety podobnie jak alt + f4...).
Z technicznych rzeczy to jeszcze drobne błędy takie jak np. koń na autopilocie blokujący się na przeszkodach i spadający z mostka do wody. Jeszcze dobrze by było, jak Płotka będąc w naszym zasięgu wzroku (czy zasięgu minimapy) przybiegała do nas,a nie materializowała się nagle obok (często z zupełnie innej strony niż ta gdzie ją zostawiliśmy).

I ostatnie, oddzielone przerwą bo obok zwiech w ekwipunku irytuje mnie najbardziej... Strefy do których przypisane są potwory. Są po prostu za małe! Podczas walki wystarczyło, że zrobiłem o jeden unik za dużo i potwory zamiast mnie atakować zawracały i biegły z powrotem skąd przyszły. I mówię dosłownie o kilku-kilkunastu metrach (żeby nie było, że uciekałem na drugą stronę mapy). Jak ktoś pamięta posterunki w Far Cryu 2 z gośćmi którzy potrafili nas gonić dobre 30 minut, to tu mamy podobne przegięcie, ale w drugą stronę.
 
Last edited:
ja bym chciał żeby naprawiono randomowe zwiechy gry typu ekran stoi dźwięk jest i brak odpowiedzi z witcher3.exe zdarzyło mi się to 3 razy na 12 godzin poza tym gra działa dobrze a i czemu patch 1.1 ja w menu mam 1.2
 
Ode mnie takie rzeczy jak:
1. To samo co u PushUpek, w Biaym Sadzie jest opuszczone miejsce, wokol ktorego nie ma potworow (przed czym chlopi uciekli w takim razie)
2. http://i.imgur.com/n0loqnM.png - podczas misji Dziady, po dostaniu sie na Klomnice w poludnie i medytacji tuz przy Guslarzu do polnocy, godzina sie zmienila, ale jak widac pogoda nie do konca tego odzwierciedla
Jak zobacze cos jeszcze to napisze. (Przepraszam za brak polskich znakow, ale czasem tak sie robi i nie, to nie przez to ze nie mam ustawionej programistycznej polskiej, bo mam.)
 
Naprawa dźwięku, a dokładnie "pogłosu" i "charczenia" w dialogach. Działa to na nerwy jak nie wiem co, ale niestety widzę, że niewiele osób posiada ten błąd.
 
Last edited:
W ciasnych pomieszczeniach kamera zachowuje się bardzo chaotycznie - czasami cały ekran zajmuje łeb Geralta.

Lootowanie - Czy kurna mać muszę odwracać całego geralta w stronę lootu, żeby pojawiło się "E"? Nie wystarczyło by kamerą? Jest to bardzo uciążliwe i nieraz wręcz irytujące jak człowiek nie potrafi wykonać zwykłego obrotu postaci tylko biega jak bezgłowy kurczak...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom