[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
@maritimus Wydaje się, ze taka porównywarka jest, tylko nie działa. Kiedy u kupca najedziesz na schemat na dole tam gdzie są opisy klawiszy pojawia się opis w stylu "aby zobaczyć szczegóły kliknij "I"". Problem tylko w tym, ze kiedy się klika "I" to wychodzie się ze sklepu.
 
Parę błędów
1. Kiedy w Velen wracamy od Guślarza do Krwawego Barona wybucha pożar. Zachodzi cutscenka w której jeden ze strażników prosi nas o pomoc przy uratowaniu brata ze stodoły. W moim przypadku owy brat przy kilkukrotnym powtarzaniu zawsze był zbugowany i stał w ścianie co skutkowało brakiem interakcji czyli niewykonaniem questa. Niby wyjść ze stajni można, konie uratowane i bitka z Baronem... ale chłop chyba spalony :C

2. Podczas poszukiwania elfiego maga z Keira Metz - chodzi o walkę z wojownikiem Dzikiego Gonu. Musiałem parę razy walkę powtarzać, kiedy wchodził w fazę regeneracji a ogary zostały pokonane to czasem z niej już nie wychodził.

3. Quest z Białych Sadów - Licho ze studni (chyba tak się nazywał) - uwolnić południcę w tej małej wiosce na południu ze studnią po środku. Nie dałem rady za pierwszym razem jej ubić - uciekłem. Kiedy już czułem się na siłach to wróciłem i zastałem aż 3 duszki, które swoją drogą doprowadziły do 6-7 powtórzeń aż udało mi się jedną odciągnąć i ubić - zniknęły wszystkie. Obstawiam że to błąd.

4. Gdzieś w Velen przebiegałem przez las i natknąłem się na Leszego. Zfreezował się po użyciu tych korzeni. Po wybiciu wilków mogłem go bez problemu zabić. Nie wiem czy przypadkiem jakiś quest z nim związany nie jest dlatego stoi sobie cały czas w tym samym miejscu zamrożony jak BigMilk :D

5. Od czasu do czasu w budynkach włosy/ubiór Geralta faluje (widać to w cutscenkach) - jednak pozostałych NPC już nie.

Ogólnie czasem mam wrażenie że potwory z różnych grup są za łatwe. Przykładowo 5lvl wilk jest silniejszy od utopca czy ghula na tym samym poziomie. Zauważyłem że Mglak jest wstanie jednym uderzeniem zadać ponad połowę HP mając 4poziom. Niektórzy NPC ludzie (bandyci) zmieniali broń z łuku/kuszy na miecz i stawali się jak strach na wróble pozycja "T".

Myślę że nie jest to spowodowane grafiką - 50-70 fps stałych, rzadkie spadki do ~30-40 i to na fullHD.
 
Last edited by a moderator:
1. Deszcz znika po wczytaniu gry (np. w przypadku śmierci). Słychać dźwięk, ale nie widać kropli. Pomaga restart Wiedźmina lub medytacja - wtedy znowu występuje efekt wizualny deszczu, ale tylko do pierwszego loadu.
2. Ta gra jest jakaś cicha. Na zwykłych głośnikach USB 2.0 przy całej reszcie gier głośność mam ustawioną na 30, maks 40 punktów na stustopniowej skali. W przypadku Wiedźmina 3 jest to 80 albo 90.
 
Last edited:
Inna sprawa. Poroniec według wierzeń słowiańskich przybierał najczęściej postać zmokłej kury, a także kaczki, gęsi, sroki, wrony czy kota, a nie jak jesteśmy świadkami zmienił jaskrawość i zaczął latać ;3

Zdarzyło mi się że kuroliszek atakując nagle znikał i pojawiał się jak zjawy/duchy (animacja ataku, mgła, pojawienie się za plecami) pewnie źle złapany skrypt.

Umiejętność odbijania strzał 3/3 - spędziłem nad jednym z bandytów 30minut próbując odbić strzałę w jego stronę. Próby przy pełnym bloku czy blokowaniu w odpowiednim momencie (kontra) nic nie dają - ani na dalekim, średnim czy krótkim dystansie (runa włożona w aktywny slot). Możliwe że robię coś źle ale tak to działało w W2.

Quen czasami nie blokuje zwykłych ciosów - chyba że na poziomie "Drodze ku zagładzie" po prostu nie blokuje 100% obrażeń.
 
Last edited:
Czy to normalne, że większy kamień runiczny Czernobóg (właściwie to Czernobug) daje premię +0 do siły ataku? To jest jakiś easter egg?
 
Można by też usprawnić pomijanie dialogów, tak jak to było we wcześniejszych grach. Teraz, aby pominąć jedną kwestię dialogową, trzeba dwa razy naciśnąć spację - trochę meczące. I koniecznie usprawnić okno ekwipunku - oznaczenie przeczytanych książek, więcej kategorii oraz lepsze oznaczenie nowych rzeczy w ekwipunku.
 
Patch 1.03 - zmodyfikowana opcja Sharpening na maksymalnym ustawieniu jest zwyczajnie za mocna. Modele są całkiem zacne, ale w ogólnych rozrachunku to całokształt wygląda prawie jak kreskówka.
 
Dzisiejsze spostrzezenia:
1. W zadaniu "Poeta w opalach", kiedy juz jest moment zasadzki i walki z lowcami czarownic i straznikami, jeden z lowcow czarownic stoi w miejscu i nic nie robi. (Geralt z automatu schowal miecz to zginal to moich krytykow z piesci.)
2. Przy przegladaniu bestiariusza kiedy jest nowy wpis to obok dzialu potworow pojawia sie gwiazdka (tak jak przy samym potworze), ktora nie znika od razu kiedy klikniemy na potwora, ktory zostal dodany. Aby gwiazdka zniknela musze kliknac na potwora, zamknac rozdzial (kategorie) potworow i nastepnie znowu ja otworzyc i kliknac na potwora.
To wszystko na dzis.
 
Last edited by a moderator:
Jakaś kara to jest, bo zabiera czas itd, ale nie odbiera nam bądź co bądź kilkanaście punktów umiejętności permanentnie...
To brzmi jak bug. IMHO ta mikstura powinna odnawiać wszystkie punkty. Już bez żadnego chodzenia i ponownego odblokowywania miejsc mocy. Aczkolwiek mogłaby być nawet droższa (z 2-2,5 K ?).

Wracając do bugów: w menu typu bestiariusz, dziennik itp. gra nie zapamiętuje które zakładki są otwrate, a które schowane. Gorzej, domyślnie otwiera pierwszą z góry.
 
Należy poprawić ogólną wydajność, bowiem ta pozostawia nieco do życzenia, zaimplementować obsługę rozdzielczości 1280x720, której brak stanowi karygodne przeoczenie i przede wszystkim odblokować pliki, tak aby mogły powstawać jakże potrzebne tej grze modyfikacje.
 
Sterowanie, zadanie z gryfem, literówki i inne

Witam, w trakcie gry natrafiłem na kilka bugów. Niektóre zostały już naprawione przez patch 1.03, co wyszedł (jak wytrzymałość, czy detekcja klawiatury), ale nadal jest ich kilka.
- przypisałem klawisz "C" do robienia uników (a na alt nurkowanie). Geralt robi uniki ale co kilka ruchów chowa mi miecz w trakcie walki, na innych klawiszach tego nie mam. Zauważyłem, że niezależnie od ustawienia klawiszu uniku, to nasz Wiedźmin zawsze na "C" chowa miecz, strasznie to przeszkadza, bo na Alcie uniki są dla mnie niewygodne;
- literówki (tak, jestem trochę Grammar Nazi :p), np.:
w intrze (tym komiksowym) po włączeniu gry; jest napisane "reklikty" zamiast "relikty";
- w książce "Opozycja w Nilfgaardzie" pod koniec pierwszego akapitu jest "zdecyodwał", zaś w trzecim akapicie 2 spacje przed zdaniem "Jak świat, światem" oraz przed "światem" nie powinno być kropki
- w książce "Wielkie rody Północy" na samym końcu tekstu jest "Calathne" zamiast "Calanthe", poza tym na górze w nawiasie jest (por. Emhyr Var Emreis). Z tego co wiem z książek i gier, to nikt nie wie poza Geraltem i Ciri, że Jeż Erenwaldu to cesarz, więc skąd te porównanie w nawiasie?;
- opcjonalne: głupio trochę wygląda tekst z "jednoznakowymi" spójnikami na końcu linijki, jak "a", "z", "i", "w";
- zbugowane lewe (patrząc od wewnątrz) drzwi z bramy Obozu Nilfgaardu obok Białego Sadu... jak je otwieramy do wewnątrz (po przyniesieniu głowy gryfa) bardzo szybko się otwierają i zamykają z kilkanaście razy, aż w końcu się ustawią, stojący strażnik je blokuje;
- niemożność wzięcia przedmiotów z jednego pojemnika z obozu Nilfgaardu (tam, gdzie potem sołtys jest linczowany) oraz z jednego martwego konia nabitego na palisadę w miejscu, gdzie jest pobojowisko i dużo ciał;
- niemożność pójścia do Mysława, jeśli wcześniej znaleźliśmy gniazdo gryfa, zanim w ogóle poszliśmy do obozu Nilfgaardczykóww sprawie Yennefer. Ja np. chciałem cały obszar odkryć i porobić masę zadań pobocznych, a co za tym idzie pozwiedzać mapę, znalazłem gniazdo gryfa (ale nie zbadałem, mimo że Geralt coś powiedział, żadnego ciała gryficy tam nie było). Po pójściu do dowódcy i wzięciu od niego zlecenia na ubicie stwora, to ten etap wyświetla się ten etap jako niezaliczony (miałem przy sobie szyszłak zanim byłem u zielarki i ten etap był zaliczony). Z Mysławem nie możemy odbyć rozmowy (albo go nie ma), a naciskając "E" do zapukania drzwi nic nie robi. Musiałem usuwać save sprzed pójścia do tego gniazda, aby ten etap zadania był do zrobienia;
- nie pamiętam dokładnie jak ta rozmowa wyglądała, ale Mysław kiedy idziemy ubić dzikie psy, mówi, że dzikie psy "skopiowały zachowania ludzi i na szczęście okrucieństwo", co jest trochę bez sensu, bo powinno być że raczej "niestety". Jest to zarówno w dialogu jak i napisach.
- podczas misji z południcą, jak wskakujemy do studni to pod wodą na paru ściankach brakuje tekstur - są takie białe dziury,
- mutageny w oknie umiejętności się nie sortują, tzn. nie idą na początek listy, wyświetlało mi że mam 2 w tym oknie, ale ich nie widziałem, po czym zauważyłem że są... na samym dole, gdzie musiałem zjechać suwakiem, nie mogłem ich przenieść wyżej;
- w pałacu w Wyzimie po audiencji jak żołnierz rozmawia z księciem (który ma pretensje za czekanie), to słabo go słychać mimo, że stoimy obok otwartych drzwi, tak jakby były zamknięte;
- nie jestem pewien czy bug, czy tak ma być, ale w miejscach mocy musimy przytrzymać klawisz, aby dostać punkt umiejętności, przy naciśnięciu też siada, ale nie dostaje go.

Byłbym bardzo wdzięczny za ich naprawę (zwłaszcza z tym chowaniem miecza)<br><br>Poza tym jest świetnie. Gra jest bardzo stabilna (crash na 3-4h to żaden crash). Dziwi mnie i równocześnie niezmiernie cieszy to, że na 1680x1050 i 4gb RAM chodzi mi gra na wysokich na 35-40fps, mimo że teoretycznie mój GTX 570 nie łapie się nawet na minimalne (mimo, że podkręcony to ma tylko 1280mb VRAMu). Nie mogę uwierzyć, że przy wyłączonym i włączonym AA (wygładzaniem) nie mam żadnej różnicy w FPS. Nigdy w mojej historii grania z takim czymś się nie spotkałem. po prostu czapki z głów.
Może warto zmienić trochę listę zalecanych i minimalnych wymagań?<br>O samej jakości gry nie mam co mówić, bo to nie do tego dział. Potwierdzam tylko opinię Gamespota :)

P.S. Kim jest Rostan Muggs?

Pozdrawiam równie gorąco jak mój gorący komputer :)<br>
 
Last edited by a moderator:
Wyrzucanie mutagenów przez potwory - mam niezliczoną ilość niebieskich i zielonych i tylko jak dotąd 3(!) znalezione czerwone. Mowa oczywiście o mniejszych mutagenach. Nie liczę oczywiście mutagenów na odwary (mutagen wiwerny i.t.p). Poziom postaci w tym momencie 11.
 
Geralt sam chowa broń po walce. Znowu.

"Dotarłeś to końca świata." I mapa wyskakuje w samym środku walki. To może by tak chociaż te granice na mapie zaznaczyć?

Obrażenia od upadków. Czy Geralt na stare lata dostał osteoporozy?
"Zaatakował ich białowłosy potwór. Skoczył na nich z muru. Z wysokości, z której niepodobna było skoczyć, nie łamiąc nóg." z Czasu Pogardy.

Przeczytane książki nie są oznaczone jako takie. To już trzeci raz.
 
Last edited:
1. Poziomy trudności :
Łatwy = za łątwy
normalny (drugi) = czasami irytuje - np. ignus fattus (tu zmieniłem na łatwy bo już jechałem łaciną ostro, a walka ma być przyjemna a nie irytująca - Nawet golemy itc zabijałem na drugim i się dało, a te cholery walą prawie za 1/3 życia).

2. Więcej gracji dla Geralta na klawiaturze !!!! Rusza się jak nawiedzony. Za krótko klawisz przytrzymasz to nic nie zrobi, a jak za długo to wystrzeli jak z procy i przebiegnie np. miejsce gdzie tylko się chciałem obrócić.

3. Statystyki postaci :
- Całkowity czas gry : u mnie pisze, że gram już 1 dzień i 5 godzin, a faktycznie w grze spędziłem ok 16 godzin. O co chodzi? (nie jestem sam z tym problemem)
 
Last edited:
Zadanie z tablicy we wsi Rudnik "Zlecenie: Zaginieni żołnierze" nie aktywuje się. Dodatkowo nie da się porozmawiać z NPC o imieniu Milan Noran przydzielonym do tego zadania.
 
łatwy jest dobry, chcecie wyzwania zagrajcie na trudniejszych

ja jeszcze zauważyłem takie coś że jak walcze na koniu to geralt za szybko chowa miecz i zdarza mi się że podjeżdżając galopem do przeciwnika nie trzymając przycisku ataku, ale mając niechybny zamiar za 2 sekundy go wcisnąć - Geralt chowa sobie miecz do pochwy, a już zanim go wyciągnie to przejade obok w pędzie.

---------- Zaktualizowano 08:17 ----------


Quen czasami nie blokuje zwykłych ciosów - chyba że na poziomie "Drodze ku zagładzie" po prostu nie blokuje 100% obrażeń.
Mnie się wydaje że to przez to że queen nie rozpada się np przez okres czasu jak to było w W2 tylko uderzy cię ktoś i tarcza pada natychmiastowo gdzie już kolejnego szybkiego hita zbierasz od innego
 
Mnie się wydaje że to przez to że queen nie rozpada się np przez okres czasu jak to było w W2 tylko uderzy cię ktoś i tarcza pada natychmiastowo gdzie już kolejnego szybkiego hita zbierasz od innego
No i to jest zły kierunek. Obecnie Quen po prostu pochłania "n" obrażeń. A lepiej byłoby, gdyby przez "x" czasu pochłaniał "n%".
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom