[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Moje propozycje:

1. WALKA
--------------
Obszary aggro potworów. Atakuje grupe bandytów i:

1. Moge ich wystrzelać z kuszy z odległości, czy nawet rzucac petardy - 0 reakcji
2. Mogę zacząć walkę po czym odciągne jednego od całej grupy - 0 reakcji jego towarzyszy. (Tutaj w ogóle się trochę załamałem. Nie spoilerując za dużo - jest taki moment gdzie drobni rabusie łupią umarłych na drodze. Wystarczy że zrobisz 2 turlania do tyłu i ŻADEN z nich do Ciebie nie podejdzie, chyba że jakiegoś po prostu wyciągniesz, podchodząc trochę bliżej. Stoją od Ciebie 10 kroków i 0 reakcji. Akurat jest to bardzo fajna walka, więc specjalnie poszedłem zamiast od strony z której przyjechałem to z drugiej - i wtedy o dziwo atakują wszyscy naraz)
3. Mogę podchodzić, uderzyć, odejść i się uleczyć i znowu podejść, uderzyć - rozumiem że niektóre potwory są głupiutkie no ale to nawet w walce z przeciwnikami ludzkimi tak się dzieję.
4. Znak QUEN - Czy nie powinien być trochę mniej efektywny w walce? Byłoby znacznie lepiej, trudniej, ciekawiej, gdyby na najwyższym poziomie trudności, zamiast całkowicie niwelować jakąś ilość obrażeń, po prostu je zmniejszał o pewien %... nawet 80-90%...

Jest tutaj również jakiś dziwny błąd - atakując niektóre grupy potworów, jeżeli wyciągniemy któregoś z nich i się z nim trochę oddalimy to jego towarzysze mogą po prostu zniknąć. Nie przeszkadza to w losowym spotkaniu w lesie, ale dzieje się tak nawet w miejscach w stylu obóz bandytów, czy przetrzymywanych ludzi (przez co utraciłem możliwość uratowania jednej z osób....)

Podsumowując:
1. Grupa przeciwników powinna być grupą, a co za tym idzie - jeżeli jednego zaczepiasz i bijesz, to reszta powinna ratować kumpla.
2. Niech na najtrudniejszym poziomie, przeciwnicy Cie gonia jezeli ich zaatakujesz (jak przejezdzasz konno obok nich to wiadomo że nie będą za tobą biec)
3. Chowanie miecza przez geralta podczas walki jest... .... zaraza.

2. RPG
--------------
1. Pieczenie surowego jedzenia - Niech odnawia więcej HP niż surowe
2. Schowek na rzeczy w karczmie - Mam straszny bajzel w ekwipunku i ogromny sentyment do niektórych rzeczy. Nie chce ich niszczyć/wyrzucać.
3. Nocleg w karczmie - po przespaniu się jakiś mały bonus do regeneracji HP/wytrzymałości
4. A to moje marzenie - wprowadzić tryb survival z Fallouta New Vegas (tylko po wybraniu tej opcji) gdzie trzeba jesc i pic co jakis czas.

3. EKWIPUNEK
--------------
1. Rzeczy raz sie pojawiają na początku innym razem na końcu - strasznie to wszystko nieczytelne :)
2. Dodajcie zakładki w ekwipunku na eliksiry, ziółka, znacznie to ułatwi przeglądanie.

4. EKSPLORACJA
--------------
1. Wyłączyłem od razu znaczniki "?" na mapie, bo uważam że strasznie psuły fun płynący z samodzielnej eksploracji. Pojawia się wtedy inny problem, a dokładniej mówiąc - za cholerę nie wiem czy dany teren już zwiedziłem czy nie. Może jest szansa na jakąś delikatną mgłe wojny na mapie?



Najważniejsze dla mnie są te zmiany które wypisałem w dziale WALKA i przyznam się szczerze, jak mogę to odwlekam na razie granie w W3 w oczekiwaniu na zmiany w tej kwestii.. Może wynika to z faktu że jestem hardcorowym graczem i lubię wyzwania :)
 
Co do walki też się zgodzę. Przeciwnicy czasami stoją jak kołki i nawet nie próbują się ruszyć, zaatakować(gram na najtrudniejszym poziomie). Sztuczna inteligencja wymaga podrasowania. W ogóle dziwię się że takich prostych rzeczy nie poprawili wcześniej. Tak samo woda która wygląda rzeczywiście jak ropa. Nasycenie kolorów : za dużo zółtego (szczególnie w mocnym słońcu) i różowego(po dłuższym graniu bolą oczy)
 
Czy będzie tryb gry z PIERWSZEJ OSOBY ??

Czy planowane jest wprowadzenie do Wiedźmina trybu gry z pierwszej osoby ? Mogło by to być połączeniem trybów jak w grze GTA 5 czyli z pierwszej osoby i standardowo z trzeciej. Nie wyobrażam sobie teraz grania i rzucania zaklęć w Wiedźmin 3 używając klawiatury. Aż się prosi aby grać jak na konsoli czyli padem. Nigdy nie lubiałem gier RPG ale jak by został wprowadzony dodatkowy tryb widoku z pierwszej osoby to aż chce się grać w tej super scenerii. Sam bym godziny spędzał podziwiając tereny jak np. na mokradłach i te przenikające słońce. Miodzio :) Szkoda że Wiedźmin 3 został pozbawiony takiej możliwości podziwiania gry i sporo graczy którzy nie lubią takiego widoku po prostu nie zagra w tę grę. W grach typu GTA tryb trzeciej oosby się sprawdza bo tam głównie lata się z bronią palną, a w Wiedźminie jest bezpośrednie starcie z wrogiem i tryb z pierwszej osoby był by idealny, Może chociaż w Wiedźminie 4 wprowadzicie taki tryb widoku to na bank kupię grę i zagram.

W grze Dying Light jest tryb z pierwszej osoby i też lata się z mieczami. Szkoda że Dying Light nie ma takich ładnych lasów i mokradeł :)

 

Attachments

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    331.6 KB · Views: 78
Ponieważ nie wiem do końca czy to jest spoiler czy też nie, to zaznaczam jako spoiler (niezamazane cele misji w filmiku).
Kiedy jeździmy na koniu, nie możemy zginąć od upadku.
Sprawdzone na spadku prosto do obozu Roche'a. Również jest parę bugów z samą jazdą konną, nie wiedziałem jak opisać, więc nagrałem z ShadowPlaya - nienajlepsza jakość po konwersji, ale widać o co chodzi. https://youtu.be/RPZRRJe8qt4
Również coś dziwnego wyskoczyło jak płynąłem łodzią w pobliżu armii Nilfgaardu w misji, w której trzeba uratować Fringillę Vigo - udało się złapać, jest w nagraniu w drugiej minucie.
 
Last edited:
nowy temat dla wersji 1.3 dla przejrzystości zgłaszanych błędów, proszę moderacje o przyklejenie tematu, ewentualnie podanie lepszego miejsca na feedback który trafi bezpośrednio do CDProjekt RED

na patchu 1.3:

- Mapowanie klawiszy poważnie szwankuje. Ciężko zmapować jeden klawisz odpowiadający dwóm funkcją które ze sobą nie kolidują tak jak jest np. w oryginalnym ustawieniu.

- Brak możliwości zmiany chodzenia/truchtu za pomocą przytrzymania klawisza i jego puszczenia, byłoby to bardzo pomocne w sterowaniu na pc - precyzyjna kontrola tempa poruszania się. Jest tylko możliwość przełączania się między tymi trybami.

- System walki ma podobne bolączki co W2 - bardzo często zdarza się, że Geralt macha mieczem pół metra przed stojącym nieruchomo przeciwnikiem ponieważ animacja ataku a odległość postaci od celu nie są ze sobą zgrane!!!
(proponowane rozwiązanie: zmienić odległość namierzania celu i animacje jego zaatakowania do takiej wartości gdzie animacja ciosu kończy się na przeciwniku a nie przed celem. Mówię tutaj o sytuacji gdy cel się nie rusza, nie wykonuje uniku, a mimo to animacja Geralta ląduję przed celem nie trafiając w niego. W sytuacji gdy Geralt stoi za daleko od celu aby wykonać cios, który trafi w przeciwnika to niech system namierzania po prostu nie namierza takiego celu a wykonanie animacji ciosu jest wtedy zablokowane - nie będzie to ułatwieniem rozgrywki, ponieważ przeciwnicy również używają uników i rzadko stoją nieruchomi)


- Automatyczne celowanie/ wybieranie celu mocno szwankuje, np. gdy nakieruje się kamerę na przeciwnika na wprost to system wybiera atak na przeciwnika stojącego zupełnie gdzie indziej. (bolączka W2)!!!
(proponowane rozwiązanie: znacznie przybliżyć kamerę podczas walki aby poprawić wybór celów stojących blisko siebie)

- Znikający HUD przed walką i nie tylko - lewa strona interfejsu ma tendencje do kompletnego zaniku

- czas działania eliksirów jest o wiele za krótki do normalnej walki (30sek RLY?)

- potrzeba więcej slotów na eliksiry aby nie musieć wchodzić do ekwipunku żeby skorzystać z więcej niż dwóch eliksirów podczas walki (szczególnie jeżeli trwają one tak krótko)

- do uzupełniania eliksirów wymagany jest tylko i wyłącznie "krasnoludzki spirytus", mimo że w grze istnieje jeszcze masa innych bardzo mocnych alkoholi np. "mahakamski spirytus", których nie da się użyć do tego celu.

mój post z 22/05

później napisałem do modów aby zrobili porządek z tematem feedback patch 1.1 i przykleili temat o patchu 1.3 ale szypek to usunął i napisał cytuje:

"Mamy już temat zbiorczy do takich propozycji, a sama gra nie jest jeszcze nawet w wersji 1.1, a co dopiero 1.3. Proszę nie dublować tematów, scalam."

moja odpowiedź LOL

panie moderatorze jest pan moderatorem a nawet nie wie kiedy wyszedł jaki patch. dla pana informacji wersja gry 1.01 - po patchu w dniu premiery, teraz aktualna jest wersja 1.03. Napiszę jeszcze raz zatem. jezeli ktoś z devów sprawdza zgłoszenia userów to powinien miec przejrzystosc co do wersji gry na której zgłaszane są błędy zatem niezbędny jest podział na tematy dotyczące różnych uaktualnień gry ergo przyklejony temat "patxh 1.03" załatwiłby sprawę (część błędów została naprawiona od wersji 1.01 dlatego niezbędny jest podział i większa kontrola moderacji postów userów to jest zwięzłe posty ze znalezionymi błędami a nie offtopic bo w tym temacie "zbiorczym" cięzko się połapać przeglądając go a co dopiero korzystając z niego przy naprawianiu gry przez developerów)

co do numeracji 1.1 i 1.3 jest to oczywisty błąd nawet w nazwie tematu ale każdy rozgarnięty wie że chodzi o wersje 1.01 i 1.03

dla pewności wersja gry znajduje się na każdym screene przy każdym save w grze
 
Last edited:
panie moderatorze jest pan moderatorem a nawet nie wie kiedy wyszedł jaki patch. dla pana informacji wersja gry 1.01 - po patchu w dniu premiery, teraz aktualna jest wersja 1.03
co do numeracji 1.1 i 1.3 jest to oczywisty błąd nawet w nazwie tematu ale każdy rozgarnięty wie że chodzi o wersje 1.01 i 1.03
Panie użytkowniku, zapewniam pana, że moderacja wie, co robi - oznaczenie wątku numerkiem 1.1 jest celowe. Zbieramy tutaj pomysły aż do wypuszczenia przez Redów jednego, grubego patcha, który (wg ogólnie uznawanego systemu oznaczeń - to nie jest jakaś oficjalna zapowiedź) powinien mieć oznaczenie 1.1, a potem temat zostanie zamknięty i założony nowy, zapewne z oznaczeniem 1.2.

To tyle jeśli chodzi o wyjaśnianie twoich wątpliwości - w razie dalszych pytań zapraszam na PW.
Przypominam również, że dyskusję z decyzjami moderacji należy kierować właśnie via PW, dlatego następne posty takie jak ten, który zacytowałem (autorstwa dowolnego użytkownika), będą kasowane.
 
1. U krasnoludzkiego kowala w Białym Sadzie znika możliwość wytworzenia broni i zbroi (a dałbym sobie brodę przystrzyc, że wcześniej była), restart gry nie pomógł krasnolud się uparł i bełtów, mieczy i ciuszków robić już nie chciał...
2. Schowek! Lubie wszędzie wejść, wszystko podnieść. Gdyby jeszcze zioła ważyły 0 jak w W2 jeszcze dało by się to ogarnąć a tak to co chwila Geralt jest przeciążony.
3. Naprawa miecza kosztuje tyle co jego zrobienie...
4. rozumiem, że kupcy mają ograniczoną liczbę pieniędzy ale czemu nadwyżka im znika?
 
Last edited:
3. Naprawa miecza kosztuje tyle co jego zrobienie...
Używaj zbieranych zestawów kowalskich. Mi z grubsza wystarczają.

Poza tym po kilku godzinach gry przestaniesz narzekać na kasę - tylko pamiętaj, aby sprzedawać lootowane bronie/zbroje u kupców z dobrą ceną. Tzn. kowali/płatnerzy w miastach (najszybciej chyba u dwóch w Oxenfurcie).
 
Witam. Mam sporo sugestii co do zmian i ulepszeń, ale skupię się tylko na jednej i dla mnie zdecydowanie najważniejszej. Dodajcie możliwość zobaczenia tego zielonego znacznika w 3D używając wiedźmińskich zmysłów. Zawsze gram w gry bez minimapy i w Wiedźminie po prostu błądzę po lasach i nie mogę znaleźć celu.
Rozwiązanie jest proste I genialne. Stawiam znacznik na mapie i za każdym razem przy użyciu wiedźmińskich zmysłów widzę w oddali zielone kółko i wiem gdzie iść.
 
Skoro zbieracie pomysły na łatki niech następna zoptymalizuje grę tak by chodziła komfortowo na minimalnie słabszych sprzętach.(Takich jak mój) Jestem zadowolony z tego jak chodzi u mnie W3 poza jednym małym wyjątkiem irytujące przycinki w dialogach po powiedzmy 20 minutach gry i osławione wyrzucanie do pulpitu w cutscenkach i po wynurzeniu z wody i to w każdej sytuacji nie tylko podczas questów. To bardzo przeszkadza w graniu powinno być usunięte. Nie przyjmuję do wiadomości, że to wina sprzętu skoro nawet walka z wieloma przeciwnikami idzie mi płynnie jak na I7 łącznie z Finiszerami. Sprawa się rypie, gdy przychodzi do wynurzenia z wody ot choćby po to by zaczerpnąć powietrza wyrzuca mnie do pulpitu i koniec gry. A jestem dopiero w prologu nie mogę zrobić do końca nie tylko zadania głównego, ale i bardzo fajnego pierwszego wiedźmińskiego zlecenia(Bez spoilerów), co w praktyce wyklucza dalszą grę. Zróbcie coś z tym błagam.
 
Witam. Mam sporo sugestii co do zmian i ulepszeń, ale skupię się tylko na jednej i dla mnie zdecydowanie najważniejszej. Dodajcie możliwość zobaczenia tego zielonego znacznika w 3D używając wiedźmińskich zmysłów. Zawsze gram w gry bez minimapy i w Wiedźminie po prostu błądzę po lasach i nie mogę znaleźć celu.
Rozwiązanie jest proste I genialne. Stawiam znacznik na mapie i za każdym razem przy użyciu wiedźmińskich zmysłów widzę w oddali zielone kółko i wiem gdzie iść.

Tak albo chociaż duży sokół lub specjalne wrony krążące na punktem (tak żeby było bardziej (Lore friendly)

---------- Zaktualizowano 12:24 ----------

Co do sugestii.
1. Gram sobie na najwyższym poziomie trudności (głównie z powodu ,że nie nie lubię auto heal na medytacji) I zauważyłem jak bardzo przydatne jest jedzenie do odnawiania życia (chyba ,że się chce co sekundę medytować żeby odnowić jaskółkę co walkę czy dwie). I tak sobie myślę mam chleb, mam pieprz, mam mięso... szkoda ,że nie ma w grze systemy gotowania, to bym sobie zrobił jakieś jadło co by leczyło mnie poza walką przez 30 czy 40 sekund jak połączę te wszystkie składniki w jedno danie zamiast szamać co 5 czy 10 sekund jedną rzecz i robić tak co chwila.

2. Nie widzę powodu czemu nie mogę zrobić następnej parti jaskółki czy gromu jak mam składniki na to, tylko muszę medytować na siłę. Widać jak ten system jest szczególnie głupi podczas jednego questu gdzie próbuje dogonić kogoś w Elfich Lochach i się bardzo spiecze i jestem zmuszony zrobić sobie 3, jedno godzinne medytacje żeby odnowić eliksiry podczas tego questu.
 
Last edited:
Ja mam jak na razie jedną sugestię, może trochę niestandardową, bo sam jeszcze nie grałem :p.
@Rustine wspominał o błędach (?) dotyczących niektórych elementów Wiedźmińskich Setów, dodatkowo jeszcze sam zauważyłem to na gameplayach.
Otóż czasem nie zgadzają się wzory na głowni miecza ze szkołą, z której takowy rynsztunek pochodzi.
Na przykład: na mieczu Szkoły Żmii zdaje się, że widać wizerunek kota, a na srebrnym mieczu Szkoły Gryfa ponoć widnieje niedźwiedź. Nie, żeby to był jakiś duży błąd, ale to taka łyżka dziegciu w beczce miodu, która niepotrzebnie kłuje w oczy. Chyba, że jest to celowy zabieg lub po prostu wizerunki istot reprezentujących daną szkołę nie muszą pasować do danego rynsztunku :question:.
Ponadto, wiedźmińskie zestawy winny być wyjątkowe i dopracowane, a być może jakieś modele leżą gdzieś zapomniane i się marnują :(.
Ed: O i może jeszcze dorzuciłbym sprawę, że chyba ikonki przedmiotów (np. mieczy) nie zawsze przedstawiają dokładnie/trochę odbiegają od wyglądu przedmiotu w grze.
 
Last edited:
Wyszedł patch 1.04. Ponawiam prośbę o rozwiązanie problemu z wynurzeniem się z wody. Wysłałem DxDiag na email cdp podany na forum jednak od paru dni nie dostaje odpowiedzi. Problem jest następujący. Po zanurkowaniu gra działa dobrze jednak kiedy kamera wraca na powierzchnię następuje crash i zostaje przeniesiony na pulpit. Nie byłoby to aż takim problemem gdyby nie fakt, że nie da się bez nurkowania przejść q z gryfem czyli wyjść z pierwszej lokalizacji. Proszę o pomoc. W każdej chwili mogę zamieścić DxDiag,
 
Ja mam sugestie:
Mozna by dodać obsługę menu gry podczas rozmowy ? W sytuacji gdy mam dialog, i potrzebuje szybko wyjść z gry albo wczytać lub zrobić cokolwiek, musze przejśc całą rozmowę bo nie działa ESC ani nic podobnego. Mała rzecz a cieszy.

A drugą mozna by przedłużyć czas wyświetlania informacji o podniesionych rzeczach ? Czasami klikamy szybko a na ekranie informacja ta trwa chyba pół sekudny.
 
Wyszedł patch 1.04. Ponawiam prośbę o rozwiązanie problemu z wynurzeniem się z wody. Wysłałem DxDiag na email cdp podany na forum jednak od paru dni nie dostaje odpowiedzi. Problem jest następujący. Po zanurkowaniu gra działa dobrze jednak kiedy kamera wraca na powierzchnię następuje crash i zostaje przeniesiony na pulpit. Nie byłoby to aż takim problemem gdyby nie fakt, że nie da się bez nurkowania przejść q z gryfem czyli wyjść z pierwszej lokalizacji. Proszę o pomoc. W każdej chwili mogę zamieścić DxDiag,

Jakimś sposobem udało mi się wydostać na brzeg po mozolnym zapisywaniu i wczytywaniu gry jednak podczas walki z wieśniakami w karczmie po załączeniu filmiku gdzie geralt kończy robotę grę wywala dokładnie tak jak w przypadku prób wypłynięcia.
 
Tego chyba jeszcze nikt nie zgłosił: Karta Ves do gwinta ma braki w opisie - "Lepiej spędzić jeden dzień jak król niż całe jak dziad" Całe co jak dziad? Domyślam się, że życie?
Występuje dużo pojemników, których nie da się otworzyć, m.in gdy w Oxenfurcie wlezie się po rusztowaniach koło portu, a następnie przez balkon do mieszkania na poddaszu jest puzderko, które podświetla się na zmysłach, ale nie da się go otworzyć. To samo w wielu chatach chłopskich i o ile pamiętam w wieży w garnizonie nilfgaardzkim w Białym Sadzie. Może ułatwiłaby sprawę możliwość włączania kursora, albo poszerzenie "zasięgu" Geralta przy otwieraniu skrzyń.

Poza tym standardowa prośba o dodanie możliwości gotowania posiłków na ogniskach i o dorzucenie schowka do karczm. To niby małe pierdółki, ale naprawdę wiele zmieniają, np. bardzo nie chcę się pozbywać mojej temerskiej zbroi z dlc, a niestety zawala mi eq. I dylematy mam i czekam, bo być może kiedyś tego schowka się doczekam. Oby.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom