[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Bug z zadaniem "Represje w Novigradzie".
Po wykonaniu wszystkich poleceń zadanie pozostaje w dzienniku jako niewykonane do końca.
 

Attachments

  • T6J8oq3.jpg
    T6J8oq3.jpg
    182.3 KB · Views: 54
Na patchu 1.04 zauważyłem pojawiające się nagle chmury na niebie. Bardzo brzydko to wygląda jak w jednej sekundzie niebo jest bezchmurne a po sekundzie nagle całe w chmurach. Także chmury do poprawki.Jest to bardzo widoczny "efekt" jak ktoś dłużej patrzy w niebo.
 
Chciałbym się podzielić swoim problemem. Otóż problemem w całkowitej immersji (według mnie) jest w polskim tłumaczeniu czasem za szybko odtwarzane dialogi. Np. kiedy pierwszy raz jesteśmy u cesarza, przy rozmowie z Yenefer.

Redzi, w imieniu moim i mojej dziewczyny proszę - poprawcie :)
 
Kolejna sugestia: w ekwipunku podwójne kliknięcie lewym, np. na miksturę, lub jedzenie powinno zastępować E, a prawym - przenosić do odpowiedniej kieszeni.
 
Chciałbym się podzielić swoim problemem. Otóż problemem w całkowitej immersji (według mnie) jest w polskim tłumaczeniu czasem za szybko odtwarzane dialogi. Np. kiedy pierwszy raz jesteśmy u cesarza, przy rozmowie z Yenefer.

Redzi, w imieniu moim i mojej dziewczyny proszę - poprawcie :)
Dołączam się.
 
Gra jest fantastyczna, parę drobnych sugestii (niektóre pokrywają się z innymi postami ale chciałam je powtórzyć dla podkreślenia):

- lepsza organizacja ekwipunku, a przynajmniej oddzielenie ksiąg i papierów, także sortowanie działa jakby losowo

- lepsza organizacja questów - możliwość sortowania po poziomie trudności, możliwość oznaczania questu jako "schowanego" co przenosiłoby go do osobnej zakładki, gdzie można wrzucać questy, które nas tymczasowo nie interesują

- TO JUŻ POPRAWIONE w dzisiejszym patch'u - mapowanie skrótów dla klawiatury i myszy

- używanie znaków w czasie walki - wybieranie znaków jednym klawiszem i używanie ich innym jest irytujące, chcę mieć zmapowany skrót do jednego klawisza, który wybiera dany znak i od razu go rzuca, np. mapuję sobie '1' do uzycia Igni, '2' do Quen etc.

- możliwość robienia notatek na mapie - bardzo poproszę

- możliwość wyświetlenia na mapie małych znaczników dla wszystkich posiadanych questów jednocześnie, a nie tylko dla aktywnego; jak eksploruję jakiś obszar to chciałabym widzieć na mapie, co mam tam do zrobienia i muszę jechać po wszystkich questach, żeby je pojedynczo aktywować i sprawdzać czy któryś jest w okolicy:(

- brakuje mi jakiegoś bonusa za noszenie kompletnego zestawu zbroi danej szkoły, tym bardziej że bardzo często znajdujemy przedmioty lepsze od craftowanych na adekwatnym poziomie i rzadko kiedy opłaca się cokolwiek tworzyć samemu

- nie wiem czy to bug czy zamierzony efekt - w czasie używania spotęgowanego znaku Quen (podtrzymywanie bariery) nie można atakować, wydaje się to dziwne

- oleje na broń - zdecydowanie irytujący pomysł z ich znikaniem po konkretnej ilości uderzeń mieczem - wolałabym czasowy efekt; albo przynajmniej jakiś wskaźnik zużycia na głównym ekranie zamiast zaglądania co chwilę do ekwipunku i sprawdzania czy olej już się starł

- kusza pod wodą - ja uważam, że to dobrze, że pod wodą zabija od jednego strzału - osobiście im mniej czasu spędzam pod wodą, tym jestem szczęśliwsza :p
 
Last edited:
Może tylko ja mam z tym problem ale:
zbugowane znaczniki na mapie - mimo oczyszczenia jaskini/zlikwidowania gniazda potworów/otwarcia ukrytego skarbu i zabrania wszystkiego na mapie czasem pozostają znaczniki jako niewykonane
brak klucza do klatki z "więźniem" w velen
Płotka blokująca się na niewidzialnych ścianach podczas jazdy na niej przy przeciążeniu (nie mogłem - wjechać na most we Wrońcach, przekroczyć bramy w tychże a także przejechać w otwartym przejeździe obok płatnerza - tamże.) Przy zejściu koń i przywołaniu koń się pojawia za, ale przejechać na nim nadal się nie da.
Kusza - czasem w wodzie pojawia się, że nie można teraz tego użyć, mimo, że przed chwilą wszystko działało.
 
Mam nadzieję, że właściwy temat.
Wieś Konary. Brakujące postacie.
Na minimapce widnieje ikona kowal. Wskazuje, że kowal znajduje się w chacie, ale postać opisana "kowal" znajduje się po za domem (w kuźni przy kowadle). Jednak gdy do niego podchodzimy - nie można nawiązać z nim żadnej interakcji.
W tej samej wsi ikona na minimapie informuje, że na rozstaju dróg, koło wozu, powinien znajdować się kupiec. Nie ma go tam. (Tylko raz na niego trafiłem)

Edit


Składzik na sprzęt u karczmarza. Ładnie proszę.

Edit 2

W karczmie "Zimorodek" w Novigradzie koło rynku zniknął karczmarz. Nie wiem czy to bug, ale jak dobrze pamiętam wcześniej był.
 
Last edited:
To ja dorzucę pare rzeczy od siebie. Uwaga będzie spojler. (sorry ale nie wiem jak to robicie że się chowa:()
1. Po dobiciu gościa, który zdradził Letho zwłoki zamiast leżeć rozchlastane na ziemi, stają na baczność:p
2. Co jakiś czas postać się zacina i skacze bez przerwy. Pomaga reset gry.
3. W jednym z zagadkowych miejsc gdzie trzeba uwolnić jakiegoś gościa z klatki, zbójnicy nie zostawiają klucza do klatki. A w okolicy nigdzie tego klucza nie można znaleźć.
 
Last edited by a moderator:
Na moście koło Zalipia (brawka za nazwę:)) strażnicy mają zdolność nurkowania w moście. Najpierw był to tylko jeden z nich ale po save'e i wgraniu stanu gry od nowa - zdecydowana większość. Dość to zabawnie wyglądało jak ponad poziom desek wystawał tylko hełm - zobaczyłem pierwszego "żółwia" w grze spacerującego po moście :)
 
1 Te wybuchające beczki latają jak balony wypełnione powietrzem... serio? Beczka z alkoholem tych rozmiarów powinna ważyć ze 100 kilo, sama pusta beczka do najlżejszych też nie należy.
2 Bandyci do mnie strzelają! Ba i nawet trafiają mimo że stoję za drzewem grubym na 3 szerokości Geralta.
3 Ci dezerterzy bardzo niechętnie pomagają sobie, stoją i wymachują rękami w trakcie gdy wycinam ich kolegów w pień (najwyższy poziom trudności niby).
4 Notorycznie Geralt zamiast bić potwora/dezertera którego już bije i ma przed sobą nagle przeskakuje z kolejnym atakiem na potwora/dezertera który stoi daleko przed nim bardzo często jeszcze do tego nie trafiając...
 
Co do sugestii to mam 2 poważne:
1. Więcej zakładek w ekwipunku (ksiązki, mapy, oddzielić oleje, petardy i eliksyry od reszty consumables) i możliwość sortowania, po nazwie, typie, wadze i koszcie.
2. Proponuję zwiększenie liczby skill slotów o 3 lub 6, może nawet odblokowywane po 30tym poziomie, ale powiem szczerze, nawet jak ktoś nie chce być terminatorem ale mieć trochę więcej możliowści (sporo skilli ale nie rozwiniętych), to jest zmuszony do żąglowania.
Sprawdza sie przy polowaniach i kontraktach ale przy wolnej eksloracji już nie jest takei wygodne.
 
Mam takie pytanie:
Działa u Was sprint?
Przedtem miałem ustawione, że po wciśnięciu Lctrl Geralt szedł lub biegł, a przy pprzytrzymaniu dodatkowego klawisza w myszce popinał sprintem.
Teraz niezależnie od tego co oznaczę w mapowaniu mogę zrobić, że Geralt zawsze idzie, ewentualnie podczas ruchu jak wcisnę guzik odpowiedzialny za "sprint" to zaczyna biec truchtem zamiast sprintem a Lctrl przestał działać.
Nie, nie zmieniłem mapowania. Dopiero jak przestał mi wieśmin szybko biegać to zacząłem kombinować z ustawieniami - bezskutecznie.


Edit: Chyba jednak mój błąd. Wczytałem grę podczas eksploracji jaskiń i dlatego Geralt nie chciał współpracować :p
 
Last edited:
Jestem dopiero w Białym Sadzie, ale gram już kilkanaście godzin i widzę, że parę zmian bym powitał z otwartymi ramionami. Ogromna większość już tu wymieniona, więc tylko wrażę głos poparcia :).
1. Dalsza poprawa stabilności gry - zmiany w poprzednich patchach w przypadku takim jak mój są niestety praktycznie nieskuteczne. W moim przypadku, czyli takim gdzie konieczne jest obniżanie taktowania rdzenia karty. Konkretny model karty to Gigabyte GeForce GTX 660 TI OC 2GB taktowana fabrycznie 1032/6008 MHz.
2. Schowek w karczmie!!!! Jeszcze nie wyszedłem z prologu, a już mam rzeczy które koniecznie chciałbym sobie zostawić na pamiątkę początków. @marcin_momot - niczego nie nauczył was W2, gdzie musieliście również dodawać schowek w którymś patchu?
3. Dodatkowe zakładki w ekwipunku i możliwość jakiegoś sensownego sortowania przedmiotów (teraz użycie tej funkcji działa chyba po prostu losowo). Dodatkowe sloty na podręczne eliksiry i jedzenie - obecne dwa wspólne, to chyba jakiś żart.
4. Możliwość rzucania znaków spod skrótów klawiszowych - działało to całkiem sensownie w W2, po co przy tym grzebano?
5. Oznaczenie przeczytanych książek! Czarny "ptaszek" z W2 był całkiem sensowny.
6. W panelu zakupów oznaczenie o sprzedawców książek i receptur, które już posiadamy, tak żeby nie trzeba się było przebijać przez X zakładek, żeby to sprawdzić. Ponownie czarny "ptaszku" z W2 wróć!!!
7. Kamera - na ogół działa całkiem poprawnie, ale momentami, szczególnie w pomieszczeniach wariuje. Może faktycznie przydałaby się opcja jej samodzielnego ustawiania.
8. System alchemii - dla mnie po prostu słaby, ale w jego przypadku chyba nie mam co liczyć na Redów, trzeba liczyć na moderów.

Więcej rzeczy na razie nie przychodzi mi do głowy, bo pomimo tych powyższych rzeczy zatopiłem się w grze całkowicie i właśnie do niej wracam :D.
 
Kilka uwag co do pomniejszych baboli (wszystko na W3 z patchem 1.04):

1. Ktoś tu już o tym pisał lecz powtórzę: kowal ze wsi Konary czasem jest interaktywny, czasem nie. U mnie save i reload pomaga - kowal staje się nagle rozmowny.
2A. Na drodze z Zadu... tfu.. z Zalipia na Moczary jest rozstaje (taki sobie trójnik:) - niedaleko rozwalonej chałupy). Gdy podjeżdża się do niego to pojawia się znacznik możliwości uzyskania zadania (żółty wykrzyknik). Okazuje się, że to jedynie krótka walka z bandytami (jakieś 3-ciopoziomowe cieniasy:)). Po masakrze znacznik znika. Albo powinien być pytajnik a nie wykrzyknik (tzn. - "tu jest nieznane nie wiadomo co") albo powinno się pojawić jakieś zadanie. Jeżeli to po prostu spotkanie z bandziorami - powinna (IMO) pojawić się po walce odpowiednia szara ikonka. Wyskoczyło mi to co prawda na 8-poziomowym Geralcie lecz zostało także sprawdzone na save'ie z 4-poziomowym Geraltem (z czasu zaraz po przybyciu do Velen).
2B. W chałupie natomiast na wiedźmińskich zmysłach wykryło mi skrzynię - na prawo od drzwi gdy się wchodzi do chałupy. W skrzyni była jedynie ciemność (albo nic:)). Zabrałem ją (je?) spacją i teraz się boję, że wypełznie na mnie w nocy :).

3.
W trakcie zadania z kózką guślarza wysiadł mi dzwonek. Żadne manipulacje z mapowaniem klawisza na przedmioty podręczne nie pomagało. Na szczęście reload (bez zmiany żadnych ustawień) pomógł
.

4. Pod wodą kusza działa jak armata 120 mm full wypas. Trzy celne strzały i 10-poziomowy utopiec ginie jak mucha w zderzeniu z motocyklistą i to bez żadnej rozwiniętej gałęzi umiejętności dla kuszy. Ten sam utopiec poza wodą jest praktycznie nie do ubicia za pomocą kuszy - jedynie baaardzo cierpliwi (IMO) daliby radę strzelać do potworka ponad 100 razy.

PS. DRODZY RED-zi - BŁAGAM!!! DAJCIE SKRZYNIĘ LUB NAWET SZAFĘ (MOŻE BYĆ TEŻ CAŁA CHAŁUPA) - NA MANELE.
JESTEM NIEPOPRAWNYM MANELARZEM!!!!:)))

PPS. W ekwipunku panuje taki bałagan, że wszystkie damskie torebki się chowają ze wstydu. Naprawdę nie da się tego poukładać jak przystało. Wszyscy porządniccy mogą mieć nie lada problem. Część nie kupi Trzeciego Wieśka z obawy o zdrowe zmysły :).
 
Last edited:
-Na mapie nie widać kowala ani płatnerza z Oxenfurtu.
-Geralt nie umie wchodzić po schodach/ kładkach w wodzie(przez co utknąłem we wraku :()
 
1. Poprawa wydajności gry. Z każdym patchem gra mi się coraz gorzej. Moja karta graficzna to AMD 5850 1GB. Na łatce 1.02 miałem stabilne 25-30FPS, teraz jest gorzej z reguły poniżej 25FPS
2. Naprawa questów dodatkowych (zlecenia, poszukiwania itd). Na podstawie mojego błędu: temat tutaj. Jeśli przypadkiem zabiłem potwora, na którego zlecenie wziąłem w późniejszym terminie, quest powinien być zaliczony po rozmowie z postacią.
 
Do tego wszystkiego co napisałem wcześniej zgłaszam jeszcze poprawę buga dotyczącego zadania Bestia w Białym Sadzie, który opisałem tutaj
 
Zgłaszam buga :
http://postimg.org/image/qbn3zrpc9/
Lewitująca osoba, a obok niej głowa.
Nagle kilka osób w tym miejscu zaczęło lewitować, dziwnie się poruszać i mieć błędy, po resecie gry problem jakby znikł.. Nie wiem skąd to się wzięło, pierwszy raz z takim czymś się spotkałem.

Pozdrawiam

i5 3570k bez OC
asus gtx 670DCUII bez oc, tyle ile asus podkręcił.
8gb ram 1333mhz
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom