[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Znalazłem dosyć poważny bug, który sprawia, że nasza postać porusza się strasznie szybko tzn. atakuje i biega jakby ktoś używał haksów.

Podczas celowania kuszą wystarczy skoczyć i potem biegamy jak sonic ._.
 
Znalazłem dosyć poważny bug, który sprawia, że nasza postać porusza się strasznie szybko tzn. atakuje i biega jakby ktoś używał haksów.

Podczas celowania kuszą wystarczy skoczyć i potem biegamy jak sonic ._.
Heh rzeczywiście. Bug goni buga...niestety.
 
Ja dorzucę prośbę o klawisz szybkiego wczytywania gry. Chyba, że już jest. Jak tak to proszę o informację który to. wszystkie F od 1 do 12 sprawdziłem.
 
Też nie znalazłem quick load :)

Z rzeczy które mogłyby się przydać to dodatkowa zakładka w ekwipunku "ulubione" gdzie moglibyśmy wrzucać często używane eliksiry, oleje, jedzenie, petardy nie mieszczące się pod skrótami. Zakładka z przedmiotami do użytku jest zbyt ogólna (zwłaszcza, że są w niej również książki i notatki).
Dziennik zadań też przydałoby się przebudować, tak aby po wyłączeniu pamiętał układ rozwiniętych list. Teraz robiąc np. zlecenia musimy każdorazowo zamknąć listę zadań głównych, i rozwinąć tę ze zleceniami... Przydałaby się też opcja "pokaż na mapie", zwłaszcza, że często samego opisu nie wynika gdzie mamy się udać (a gdy mapa nie jest wyśrodkowana na ten punkt to nawet nie widać kierunku w którym mamy go szukać - ten jest widoczny tylko na minimapie).
No i oczywiście schowek...

Ostatnia rzecz której patche raczej nie poprawią to tablice ogłoszeń... Zamysł jest ok. Podchodzimy i potem pojawiają nam się punkty do sprawdzenia na mapie. Szkoda tylko, że kartki na tablicy nijak się do tych miejsc nie odnoszą. Zwykle wiszą ze dwa zlecenia/zadania i jakieś bzdety o tym, że komuś się suka oszczeniła, albo że chce pług pożyczyć. To detal, ale np. w Skyrim lepiej to rozwiązano, bo punkty na mapie pojawiały się gdy w naszym pobliżu ktoś o nich wspominał (np. ostrzegając nas przed jakimiś starymi ruinami w okolicach wioski). Z jednej strony ciężko byłoby upchnąć te wszystkie informacje na raz, ale przecież tablice mogłyby być odświeżane co jakiś czas.
 
Na wyższych poziomach trudności brak możliwości pożywiania się w trakcie walki. " Wykonując unik zagryzał udko od kurczaka, rana na ramieniu momentalnie się zasklepiła." hmmmm...
 
Bardzo proszę o powiększenie czcionki ( najlepiej możliwość skalowania). To jest chyba najważniejsza kwestia bo na konsoli nie da się grać. O ile na PC jest znośnie to na konsoli to jest masakra. Tak samo jeszcze raz bardzo proszę o więcej kategorii przedmiotów w inwentarzu.
 
Witam. Po zleceniu na zabicie wiwerny królewskiej w moim inwentarzu pojawiły się 2 trofea. Jedno sprzedałem, drugiego sprzedać nie można... Nikomu. Nigdzie.
 
@Marcin Momot Kolejna nieścisłość do poprawy w zadaniu "Zabawy z ogniem" w Białym Sadzie. Nie wydałem podpalacza kowalowi, ale gdy do niego wróciłem po odbudowaniu kuźni rozmowa toczy się tak, jakby chłopak mimo mojej decyzji został przez kowala wydany Nilfgaardowi i skazany na śmierć.
 
To ja dorzucę od siebie listę bugów których jest mnóstwo. Grając w W3 czuję się ciągle tak jakbym grał w betę (patch 1.04 niewiele zmienił). - tragiczna praca kamery - lewitujący NPC, zwierzęta czy przedmioty spotyka się praktycznie na każdym kroku - NPC często wczytują się na naszych oczach, i to nie po czasie typu 1 czy 2 sek, raz trwało mi to nawet 15 sekund! - co najmniej dwie niewidzialne ściany na jednym z głównych traktów z Novigradu (trzeba je objechać) - kusza która nie zadaje praktycznie żadnego DMG, co sprawia że jest bezużyteczna - Debilny mechanizm ograniczający ilość petard do 2/2 czy eliksirów do 3/3. Brak animacji picia eliksirów (WTF? To gra z 2015 roku?) - Ściemnianie lub rozjaśnianie ekranu po cutscenkach które kończą się śmiercią danej postaci. Przykłady: Wilkołak zabija siostrę Hanny, Geralt zabija Wilkołaka, Geralt zabija Skurwiela Juniora - każdą z tych sytuacji musiałem sobie wyobrazić ponieważ twórcy stwierdzili że zamiast to pokazać lepiej ściemnić obraz. WTF x3 ?! REDom naprawdę zabrakło budżetu czy to zwykłe lenistwo? W tych sytuacjach czułem się jakbym grał w jakąś Kaszankę Zone. - W misji odbijania Anny u wiedźm Bies zamiast wybiec z lasu respawnuje się na moich oczach - grafika na ustawieniach UBER wygląda SŁABO, wręcz żenująco słabo (taki Wiedźmin 2 po liftingu) w porównaniu z tym co mieliśmy dostać, a wymagania są nieadekwatne do poziomu detali. Potrzebny jest przede wszystkim patch który sprawi że gra chociaż ODROBINĘ będzie przypominała to co widzieliśmy na pierwszych trailerach. Paczka tekstur wysokiej rozdzielczości obowiązkowa, tak samo jak zwiększenie zasięgu widoczności. I poprawienie optymalizacji, to jest skandal że na procku I7, 16GB RAMU i karcie 780GTX z 3GB pamięci nie mogę pograć w 60 klatkach w full HD ze wszystkim na max, tylko muszę jeszcze zmniejszać zasięg roślinności na wysokie, bo jak zostawię na Uber to gra zwalnia do 30 klatek gdzie jest już niegrywalna. Nie miałbym pretensji gdybyśmy dostali grafikę taką jaka miała być, ale niestety jest co najmniej kilka razy gorzej, więc nie rozumiem tych wymagań. To takie w sumie najważniejsze, psujące grę rzeczy jakie zaobserwowałem, pomijam takie pierdoły jak tragiczny ekwipunek który cały nadaje się do poprawy, czy problemy z animacjami albo to że zwłoki wtapiają się w ściany lub radośnie tańczą i podskakują. Generalnie chodzi o to że grając w Wiedźmina 3 czasami nie można się wczuć, bo o ile fabuła, postacie, klimat itd. są genialne i zasługują na maksymalną ocenę to nawałnica bugów i niedoróbek, a także debilnych rozwiązań przyprawia o zawrót głowy. REDzi tyle razy przekładali premierę, a mimo to wydali technicznego bubla. Wolę nie myśleć jak musiała wyglądać ta gra pół roku temu.
 
Kolego NeverForgetBin3 co do kuszy, to nie służy ona do tego, żebyś stał sobie w krzakach i snajpił z kuszy to biesa czy innego czorta. Ona jest po to, żeby ściągać z nieba harpie/syreny/wiwery etc, lub do zabijania potworów pod wodą (no - tutaj to dmg kuszy jest zbyt podkręcony, pod wodą bełty mają moc głowic atomowych).
A w kwestii eliksirów - to moim zdaniem jest ok. Ja nie dasz rady zabić potwora przy pomocy 3 jaskółek to nie bierz się za niego - jest za wcześnie. Natomiast petard mogłoby być więcej.
 
Możliwy bug

Zlecenie: Upiór z Eldbergu

Po ukończeniu zadania w jego opisie mam informacje, że nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się Pokutnika mimo, że znalazłem winnego.
Winny był latarnik, który zgasił latarnie by statki wpadły na skalę. Informacja z listu znalezionego w latarni. Geralt nawet mu to wypomina w dialogu po zabraniu trofeum
 
Po wejściu do Novigradu pojawiło się u mnie kilka błędów wizualnych przedstawionych na zdjęciu poniżej. Na szczęście po wyłączeniu i włączeniu gry wszystko wróciło do normy.
 
Nie pamiętam, aby w patchach to było więc:
- Naprawa błędu przy imporcie zapisu gry z W2. Letho jest uznawany za zmarłego z automatu (nikt nie pyta w Wyzimie itp.)
- Możliwość inicjacji questa z Letho dla ludzi którzy go oszczędzili, a błąd powyżej sprawia, że Letho nie ma w grze.

---------- Zaktualizowano 20:37 ----------

Wieś Arinbjorn
Karczmarz w gospodzie nie jest interaktywny. Ten chyba sam bug co z kowalem we Wsi Konary.
Z tym kowalem to faktycznie coś nie tak. Zazwyczaj medytacja pomaga.

EDIT: Można by gdzieś w Wyzimie dodać ukrytego NPC od debuggingu importowanych zapisów. Rozmawiałem z kumplem, co stracił zapisy. Jeżeli on lepiej wyszedł odpowiadając na pytania o wydarzenia niż ja importując zapis gry to trochę słabo.
 
Last edited:
Na patchu 1.04 - zróbcie coś z doczytywaniem się npców " przed nosem" bo jest to bardzo widoczne szczególnie w mieście. Czasami doczytuje sie po kilku npców jednocześnie. Czasami też chodząc po górach Geralt potrafi też chodzić w powietrzu lub też przechodzić przez przeszkody typu beczka, wiadro jakby były niewidzialne. Czasami potrafi się zablokować na niewidzialnych ścianach.
 
Zmiany, które na pewno są potrzebne:

Użyteczność mapy:
-- WIĘCEJ znaczników:
- Bank Vivaldich (obecnie oznaczony po prostu "Sprzedawca/Kupiec")
- Szałwia i Rozmaryn/Kameleon i ogólnie najlepiej by było gdyby każda karczma czy też burdel nosząca jakąś nazwę była na mapie normalnie i zawsze zaznaczona, a nie Passiflora = Karczma, Szałwia i Rozmaryn = Karczma, a potem weź człowieku szukaj co jest co i gdzie
- dom Triss
- Balwierz (obecnie widoczny tylko gdy się do niego bardzo blisko podejdzie)

No ogólnie chyba wiadomo o co chodzi. Zdecydowanie potrzeba więcej tych znaczników i to takich, które są widoczne na mapie non stop, a nie tylko, gdy się do nich zbliżamy. Od czegoś chyba menu filtrów jest, jak ktoś nie chce tysięcy ikonek to przecież zawsze je może wyłączyć.

Mało istotne poprawki, które jednak warto by było wprowadzić. Jeżeli nie teraz, to chociaż w Edycji Rozszerzonej ze zbiorem poprawek:

-- Poprawki w polskiej wersji gry
- praktycznie cały tekst w grze powinien zostać oddany ponownie w ręce ekipy od korekty, bo pełno jest w dialogach i książkach literówek i błędów ortograficznych, a to co najmniej żałosne zważając na fakt, że gra powstała w Polsce i zrobili ją Polacy (tak, przecież jest dubbing, ale niektórzy jednak lubią dodatkowo czytać napisy)
- poprawka w napisach końcowych gry (innymi słowy kolejna pierdółka), mianowicie tak jak odnośnie Intra zgłosiłem, że zamiast [Spacja] pomiń wyświetla się z wersji angielskiej [Spacebar] pomiń (Przycisk Spacebar był na takim "kremowym" tle jak np. tło postów forum i zostało to ekspresowo zamienione na czarne, polskie "Spacja") tak w napisach końcowych co prawda jest poprawnie [Escape] pomiń, tyle, że to [Escape] jest na takim samym, kremowym tle jak [Spacebar], czyli żywcem wzięte z wersji angielskiej gry, a w polskiej wersji powinno być chyba na tle czarnym, aby jednolicie komponowało się z całością

To ostatnie to pedantyzm i czepialstwo, no ale miło by było gdyby miało to jakieś ręce i nogi, a nie raz tak, a innym razem inaczej, bo obecnie prezentuje się to tak, jakby grę na szybko zmodyfikowano z wersji angielskiej na polską i to trochę metodą "na odwal się"... jedynie dubbing świetny jak zwykle.

@Marcin Momot
Wiem, że się czepiam i nie wiem, czy w ogóle chciało ci się moje wypociny na PW czytać, ale nie uważasz, że warto wziąć to pod uwagę i doszlifować te szczegóły? Choćby w 20 z kolei łatce (czy ile ich tam będzie) ale mimo wszystko...
 
Trochę irytujące jest podmienianie trofeum po zebraniu go z potwora. Mianowicie noszę przy sobie łeb żywiołaka ziemii i za każdym razem kiedy zdejmuję trofeum na przykład z jakiegoś tam wilkołaka na którego miałem zlecenie, to z automatu wrzuca mi łeb wilkołaka do aktywnego inwentarza a mój stary talizman do torby. Trochę to męczące i zdecydowanie niepotrzebne. Pozdrawiam
 
Po patchu 1.04

Sprzęt core i5 3350p 8gb ram gtx 970
Detale uber bez nvidia hairworks, 1080p

W Novigradzie są straszne dropy klatek i okazjonalne freezy
Dalej występują pop upy npców, jadę i przed nosem pojawia mi się człowiek
Zasięg widoczności roślinności strasznie klepie po fpsach
Gra ma okazjonalne crashe i wyjścia do pulpitu
Kwestie Geralta w niektórych dialogach bywają za ciche, np. w zadaniu "Panie Lasu"
Zdarzają się błędy animacji wsiadania na konia
Minimapa i wskazywanie ścieżki czasem szwankuje
Najbardziej do poprawy optymalizacja. Karta gtx 970 za ponad tys zł powinna uzyskiwać stałe 60 fps na maksymalnych bez hairworks
 
Jedyny poważny błąd jaki wyłapałem do tej pory to możliwość przejścia Geralta przez tekstury. Możliwe jest to w Novigradzie u kupca, którego siedziba znajduje się pod opuszczonym mieszkaniem Triss Merigold. W sklepiku można wejść między tekstury zaraz przy wejściu po prawej stronie, pomiędzy stolikiem, a belką wspierającą sufit (Geralt wpada w czarną dziurę i leci, leci, leci...). Do tego udało mi się wskoczyć na regał, który znajduje się na przeciwko wejścia do tegoż kramu i dalej wskoczyć przez lity sufit do mieszkania Triss.

To co jeszcze mi się rzuciło w oczy, to zdarza się iż podczas nurkowania Geralt zahacza o niewidzialne tekstury. Raz z tego powodu zdarzyło mi się utopić Wiedźmaka.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom