[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Poza tym sprawdzał ktoś czy wyrzucone klamoty znikają? Bo mam wrażenie że nie. Jeśli tak jest to wystarczy robić sobie składowisko koło jakiegoś drogowskazu na mapie i pobierać klamoty w wolnej chwili
Nie znikają, ktoś już wcześniej o tym pisał (niekoniecznie w tym temacie), a jak wczoraj grałem, to podniosłem przedmiot który zostawiłem na ziemi parę dni wcześniej (w międzyczasie włóczyłem się po świecie i wykonałem trochę questów).
 
Po zaaktualizowaniu patcha 1.04 woda jest płaska i tekstury wyglądają jakby były na najniższych. Zmiany w grafice nic nie zmieniają. Co robić?
 
większe
- duży problem z automatycznym przechodzeniem do trybu walki w obecności przeciwnika (czasami trzeba podejść bardzo blisko wroga)
- upadek z małej wysokości powoduje znaczną utratę zdrowia (bez przesady, Geralt się zabija po skoku z 5 metrów)
- dzikie zwierzęta wchodzą do osad, nawet na most przy Novigradzie, podchodzą zbyt blisko ludzi i zbyt wolno uciekają (stado saren)
- alt + tab zmienia fullscreen na okno zamiast przełączać do pulpitu

mniejsze
- blędy animacji, wrapping modeli (podczas walki model wywerny przeniknął w grań/półke skalną na którą można się wspiąć)
- brak osobnej mapy lokacji (np. jaskinia; jest na minimapie)
- zbyt ograniczony zakres celowania z kuszy w górę
- nie można przejechać konno mostem do Novigradu (niewidzialna ściana, pierwszy most gdzie pytają o glejt)
- bug z Priscilla vel Cyraneczką (podczas pierwszego dialogu w jej pokoju pojawił się jej klon(sic!))
 
Kolejny bug: po wyścigu Vegelbudów na drodze obok drogowskazu na Pola zbóż pojawia się niewidzialna ściana, której nie da się przejechać konno.
 
Po patchu 1.04 mam wrażenie, że gra zaraz się rozleci, no normalnie masakra. Core i5 3350p 8gb ram gtx 970.
-W Novigradzie mam spadki fpsów, stuttering, npc wyskakują przed nosem, tak samo na zewnątrz poza miastem., prawie jak AC Unity
-Pojawiają się bugi z fizyką krwi- krew przyjmuje różne dziwne belkowate struktury zamiast normalnie się rozbryzgiwać.
-Trafiam coraz więcej niewidzialnych ścian dla konia.
-Gra wysypuje się do pulpitu lub zawiesza, przed patchem 1.04 też się to zdarzało ale nie tak często. Gra szarpie momentami jak narowista płotka, serio.
Ja wiem, że mój i5 to nie jest jakiś demon ale jednak i5 z 4 rdzeniami i w ogóle... Proszę naprawcie optymalizacje bo to co się dzieje w Novigradzie do woła o pomstę do nieba. Dzisiaj jechałem konno i mi przed nosem wyskoczyło nagle aż 6 żołnierzy. Masakra

P.S Kiedy nowy patch? Bo aż odechciewa się grać na tym 1.04 :(
 
Last edited:
Bugów i niedociągnięć jest troszkę, ale mnie irytuje tylko jedno. Czasami po wyczyszczeniu głównego kufra w lokacji, znacznik na mapie się nie aktualizuje. Po wczytaniu gry i zrobieniu wszystkiego jeszcze raz, już działa jak powinno. To samo jest z zadaniami odnośnie schematów różnych szkół. Mam schemat części ekwipunku z jednej lokacji, (znak szkoły wiedźmińskiej widziany przy wyostrzonych zmysłach też jest nieaktywny) a quest w dalszym ciągu wysyła mnie do tej jaskini.
 
Ballada Cyraneczki jest tak tragicznie pocięta, że ktoś za to odpowiedzialny powinien dostać po d***. Jak można było spartolić tak dobrą scenę? Czy nikt nie odsłuchał jak fatalnie brzmi ta pieśń w grze, gdy co dwie linijki mamy wyraźną pauzę? Żenada.

O patchu 1.04 nawet nie chce mi się pisać, bo zepsuł mi względnie dobrze działającą grę. Teraz zaczęła zacinać, a od czasu do czasu potrafi wywalić do pulpitu. Czyli jest gorzej niż 1.02...

Miałem też dziś dość dziwnego buga z koniem. Jechałem sobie po Novigradzie po czym przeniosłem się w inne miejsce mapy, gdzieś w Velen. Koń dalej zachowywał się jakbym był w mieście, tj. nie dało się cwałować. Pomogło dopiero przeładowanie stanu gry.

Jeszcze jedna uwaga tym razem dotycząca walki. Kiedy natkniemy się np. na obóz bandytów to łucznicy/kusznicy atakują nas zanim Geralt przejdzie w "tryb walki". Przez co możemy zarobić strzałę na starcie, gdy nie mamy nawet możliwości robienia normalnych uników czy blokowania. Problem dotyczy głównie przeciwników dystansowych, ale nie tylko. Utopce potrafią doskoczyć do nas tak szybko, że Geraltowi też zdarza się nie przyjąć odpowiedniej pozycji na czas. Sytuację poprawiłaby możliwość przejścia w ten tryb walki w dowolnym momencie, a nie czekanie, aż gra sama to zrobi.

---------- Zaktualizowano 23:51 ----------

- być może model sterowania który zaimplementowaliście idealnie sprawdza się na konsolach, ale gracze PC standardowo używają myszy i klawiatury a na nich niestety ten model sterowania jest nieprecyzyjny i chaotyczny. Należy to zmienić - i nie, nie będziemy kupować padów do Xbox , wielu z nas wydało kupę kasy na markowe myszy i klawiatury(taki zestaw potrafi kosztować nawet tyle co nowa konsola) więc chcemy je wykorzystać !

Pisz za siebie, a nie żadne "chcemy". Inna sprawa,że sterowanie nawet na padzie jest nieprecyzyjne. Prędkość poruszania się zmienia się zbyt skokowo, brakuje płynności. Grający na klawiaturze i tak nie nie odczuwają, ale ktokolwiek kto grał w jakakolwiek grę tpp czy fpp z ostatnich 10 lat na padzie (no, może z wyjątkiem Wiedźmina 2...) wie o co mi chodzi.
 
Last edited:
Dokładnie ballada woła o pomstę do nieba.. niestety ale coraz bardziej nie chce mi się w tą grę grać. Gra ma ogromny potencjał ale niestety ma się wrażenie jakby grało się w betę. Animacja skoku jest tak beznadziejna... A co do sterowania to na klawiaturze jest ciężko a na padzie nie ma tragedii. Chyba sobie tą grę odpuszczę na jakieś pół roku bo na razie to się bardziej człowiek frustruje niż cieszy grą. Aż boję się pomyśleć co by było gdyby ta gra w lutym wyszła...Takie proste rzeczy jak przejrzysty inwentarz czy powiększenie czcionki widocznie były za trudne do ogarnięcia dla deweloperów. A konia to można wezwać nawet w karczmie i po stole biega. Latające głowy, doczytujący się npce przed twarzą, niewidzialne ściany.
 
Drobna sugestia dla graczy mających problem z oczami w grze i karty gforce. GForce Experience przesadza z ustawieniami przynajmniej tak było w moim przypadku, obraz był płynny ale ilość klatek zmieniała sie od 30+ w budynkach do stabilnych 60 w otwartym terenie, powodowało to przymus biegania po 15 minutach po kropelki do oczu, po niewielkim zmniejszeniu ustawień graficznych mam stabilne 50+ i problem zniknął.
Wiatr tez jakby przestał być problemem, w późniejszym okresie gry zdarzają się okresy ciszy co naprawdę hmmmm... mi osobiście pozwala się w dużo większym stopniu cieszyć jakością grafiki w waszej grze.
Ponawiam swoją prośbę o wprowadzenie na wzór Fallout New Vegas czegoś na kształt trybu "hard RPG" gdzie jedzenie będzie służyło do jedzenia, picie do picia, a tawerny również do spania, umiejetność rozpalania znakiem nabierze nowego dodatkowego wymiaru praktycznego, a zagryzienie pieczonym udkiem kurczaka między unikiem a przewrotem nie będzie możliwe. Nie przyłączam się do krytycznych ocen moich poprzedników gra jest wedłig mnie w późnej fazie beta i wymaga jedynie dodatkowych szlifów nic ponadto.

Pozdrawiam
 
Przydałoby się kolejkowanie konsumowanego jedzenia. Teraz zdaje mi się, że gdy zjemy kolejną porcję w czasie trwającej już regeneracji zdrowia, to ona przepada. Oczywiście takie kolejkowanie powinno być ograniczone do maks. 2-3 porcji, żeby nie przeginać w drugą stronę (czyli zeżreć na raz 5 wątrób wilka, wypić 10 butelek wody i mieć ciągłą regenerację zdrowia przez najbliższe 5 minut...). Teraz jest to trochę upierdliwe, bo aby się wyleczyć trzeba co chwilę włazić do menu (jeżeli nie chcemy marnować slota na jedzenie kosztem któregoś z eliksirów).
 
BUGI

1.
Podczas walki na arenie Skurwiela juniora jest możliwość zabicia przeciwników igni zanim podniosą się kraty. Gdy zabijemy w ten sposób endriagi, dwie nowe pojawią się z powietrza na środku areny (zaraz po tym jak sędzia ogłasza wejście potworów)
2.
W siedzibie Skulwiera Juniora, gdy naszym zadaniem jest przeszukać dom, po naciśnięciu klawisza interakcji na drzwiach wejściowych (które wyświetlają się jako "zamknięte") gracz teleportowany jest na drugą stronę przy jednoczesnym (ponownym) odtworzeniu się cut scenki z ochroniarzami pilnującymi wejścia
 
[...]
Jeszcze jedna uwaga tym razem dotycząca walki. Kiedy natkniemy się np. na obóz bandytów to łucznicy/kusznicy atakują nas zanim Geralt przejdzie w "tryb walki". Przez co możemy zarobić strzałę na starcie, gdy nie mamy nawet możliwości robienia normalnych uników czy blokowania. Problem dotyczy głównie przeciwników dystansowych, ale nie tylko. Utopce potrafią doskoczyć do nas tak szybko, że Geraltowi też zdarza się nie przyjąć odpowiedniej pozycji na czas. Sytuację poprawiłaby możliwość przejścia w ten tryb walki w dowolnym momencie, a nie czekanie, aż gra sama to zrobi.
[...]
.

Gram na PC - nie wiem, jak to jest na konsolach.

Wystarczy wyjąć jeden z mieczy, by przejść w "tryb" walki, nie ważne, czy przeciwnicy są w pobliżu, czy ich nie ma. Klawisze domyślne, to klawisz 1 i 2. Chować broń można klikając raz jeszcze 1, czy 2, albo klawisz C.
Pomaga to w poruszaniu się - zwłaszcza na otwartej przestrzeni, gdzie mamy trochę łupów do zebrania. LP skok, LP skok.. itd.

---------- Zaktualizowano 17:55 ----------

@Marcin Momot
Panie Marcinie, co z "BUG'iem", braku doświadczenia, za wykonane misji, gdzie lewel domyślny misji (główna, poboczna, poszukiwanie etc.) jest niższy o 6 poziomów i więcej od naszego bohatera?
Czy to jest BUG, czy taki był zamysł programistów? Przyznam się, że nie skupiłem się podczas rozrywki wyłącznie na głównej ścieżce fabularnej. Obecnie mam kilka misji pobocznych i głównych, których nie ruszam (szary kolor misji), czekając na naprawę BUG'a, bądź informację, że ta sprawa nie zostanie zmieniona.

Czy jest na co czekać? Czy w następnym patchu zostanie to zmienione gracze będą otrzymywać doświadczenia, za "szare" misje?
Czy może zostanie tak jak jest i mogę spokojnie rozegrać te misje, nie obawiając się, że później będę pluł sobie w brodę i żałował nie zdobytego doświadczenia?

Jeżeli w patchu 1.05 (gram na PC) zostanie dodane doświadczenie za "szare" misje i zostaną poprawione błędy z patcha 1.04 (nie mam go zainstalowanego), to kiedy możemy się go spodziewać? Jeden, dwa dni, czy może tydzień?
 
Wystarczy wyjąć jeden z mieczy, by przejść w "tryb" walki, nie ważne, czy przeciwnicy są w pobliżu, czy ich nie ma. Klawisze domyślne, to klawisz 1 i 2. Chować broń można klikając raz jeszcze 1, czy 2, albo klawisz C.

No właśnie nie. Też gram na pc, ale na padzie. Przed chwilą sprawdzałem na klawiaturze i jest to samo. Jako "tryb walki" rozumiem Geralta który porusza się wolniej, cofa się zamiast odwracać, może blokować i robić uniki. Samo wyciągnięcie miecza (gdy przeciwników nie ma w pobliżu) powoduje, że pod tymi przyciskami dalej mam odpowiednio wiedźmińskie zmysły i zwykły skok.
 
Zadanie: "W sercu lasu"

Odnowiłem pakt z Leszym i obroniłem starszego wioski przed Svenem i jego bandą. Jednak Sven za chwile zmartwychwstaje i ponownie atakuje mnie i starszego wioski. Nawet kilkukrotne powtórne zabicie go nic nie daje.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom