[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Witam!
Proszę Red'ów tylko o jedno... łodzie... zróbcie proszę animacje zwijania żagla gdy łódź się zatrzymuje... BŁAGAM! to wygląda naprawdę kuriozalnie gdy łódź stoi w miejscu z rozwiniętym i wydętym żaglem...
 
Kilka uwag z cyklu "grammar audio nazi":

W trakcie wykonywania zadania pobocznego z mysią wieżą łączymy się z łodzi bezprzewodowo z Keirą Metz. Keira mówi coś o intuicji a napis odwzorowujący tekst (chodzi mi o drugie wystąpienie tego słowa) mówi o "intucji".

Gorzej troszkę jest w zadaniu z poszukiwaniem zaginionych nilfgardzkich wojaków otrzymanym od nilfgardzkiego kwatermistrza w obozie armii "Środek" - gdy wiedźmin za pomocą "wiesiowych zmysłów" bada ślady to pod nosem mruczy coś o "fekaliach jakiegoś potwora" zaś na ekranie napis głosi coś o "śladach jakiegoś drakonida" - oba cytaty niedokładne - chodziło mi o sens. Ktoś kto słucha a nie czyta może być lekko zdumiony gdy już tego przeciwnika spotka.

Tego nie jestem w 100% pewien - sprawdzę to dzisiaj wieczorem, lecz wydaje mi się, że każdy koń inny niż Płotka, na którym nasz Wiedźmin się przejedzie, jest znienacka wyposażany w ekwipunek taki sam jak ma nasza rybka ;).
Dodatkowo stoi jak kołek tam gdzie się go zostawi.

---------- Zaktualizowano 11:01 ----------

Ja jeszcze dziś odkryłem taki kwiatek w jednym z początkowych questów w grze, mianowicie:
gdy rozwiążemy quest dot. podpalacza, który zleca nam Kowal z Białego Sadu i postanowimy rzeczonego podpalacza oszczędzić, zaś Kowalowi wmówić, że nie udało nam się go odnaleźć, to po powrocie do tej wioski po jakimś czasie, w rozmowie z Kowalem (któremu Nilfgardczycy zdążyli już odbudować kuźnię) załącza się dialog jakoby Kowal wydał podpalacza Nilfgardczykom. Problem w tym, że on go wydaje wtedy, gdy Geralt go do niego przyprowadzi, a jak się tego nie zrobi to chłopa można znaleźć dokładnie w tym samym miejscu, w którym się go pozostawiło po odebraniu od niego zapłaty za milczenie, a mimo to z dialogu wynika, że został powieszony przez Nilfgardczyków. To w takim razie jaki jest sens podejmowania decyzji w tym queście skoro chłop tak czy inaczej zostaje niby skazany na śmierć, tyle, że w przypadku oszczędzenia go jest on jednocześnie martwy (wynika z dialogu) ale i żywy (bo można go znaleźć w jego chacie)?

Bo podpalacz to jest alter ego kota Schroedingera. Dopóki nie sprawdzisz to jest zarówno żywy jak i martwy. Fizyka kwantowa dopuszcza takie kwiatki :)

---------- Zaktualizowano 11:04 ----------

Z jednej strony marudzenie o realizm a z drugiej byście chcieli jeden z drugim nosić po 100 mieczy i 20 zbroi w kieszeni.
Jest patent na to taki że można to sprzedać handlarzowi a potem odkupić (ze sporą stratą, ale akurat jeśli chodzi o zarobki to są na tyle niezłe że stać mnie na kupienie wszystkiego.
Poza tym sprawdzał ktoś czy wyrzucone klamoty znikają? Bo mam wrażenie że nie. Jeśli tak jest to wystarczy robić sobie składowisko koło jakiegoś drogowskazu na mapie i pobierać klamoty w wolnej chwili :p

Weź pod uwagę choćby trofea. Waży toto po parę "jednostek wagi" a z różnych przyczyn mogą się przydać w określonych sytuacjach. Jest jednak faktem, że można sobie i bez tego radzić jak zainwestować w ulepszone juki.

No i jak znajdziesz wysokopoziomowy przedmiocik (ja na przykład dorwałem 18 poziomową kuszę na 8-miopoziomowym Wiedźminie) to musisz to sprzedać albo ze sobą wozić bo użyć nie można. Dodatkowo chyba przyznasz, że nie ma to nic wspólnego z realizmem. Masz kuszę i nie możesz z niej sobie strzelić? Dlaczego? Podobnie z bełtami. Jak znajdziesz dobrego to nie strzelisz sobie:) - pozostają jedynie jakieś marniejsze "jabole" :).
 
Last edited:
Podstawowa zmiana. Przywróćcie doświadczenie za każde zadanie!!! Nie ważne czy białe zielone czy czerwone. Za wszystkie zdania powinien być ten sam ex, nie ważne na którym levelu je robimy, bo tak jak jest teraz to gorzej niż absurdalne. Jak mam się delektować swatem zwiedzać wszystko, jak muszę gnać za fabułą, bo inaczej expa nie dostanę...
 
Następne bugi:
Podczas cutscenek zwierzęta wtapiają się w postacie co jest żałosne, że w ogóle takie coś ma miejsce.
Znów ten sam błąd co w wiedźminie 2, medalion lata jak poj*bany na szyi.
Nasz konik płotka podczas cutscenek wchodzi w postacie również...
Podczas cutscenek potwory również latają po ekranie jak głupie
Płotka spawnuje się w takich miejscach, że się blokuje.
Płotka w ogóle nie umie omijać niskich przeszkód, czyli przeskoczyć co jest również żałosne,bo w takim assassin`s creed 3 jest taka możliwość.
Podczas walki przeciwnik skupia się jedynie na nas.
Zbyt duża utrata żywotności podczas upadku z niskich wysokości
Problemy z wtapianiem się w tekstury.
Brak możliwości wyłączenia informacji o zadanych obrażeniach co w poprzedniej części było.
Problemy ze wspinaniem się, geralt wspina się jedynie na krawędziach a nie po środku

Kolejny bug:
Utworzyłem sobie petardy i umieściłem w slocie, gdy mi się skończyły nadal widnieją w wyposażeniu 0/2 i nie mogę utworzyć bo pisze, że już posiadam ten przedmiot...
 
Last edited:
- problem z automatycznym wykrywanie trybu walki i zmianą sterowania z tym związaną, czasem trzeba podejść bardzo blisko wroga aby system zmienił tryb poruszania się na tryb walki (kroki na bok, uniki itp.) - problemu ne rozwiązuje wyciągnięcie wcześniej miecza)

- alt + tab czasami działa nie poprawnie - przechodzenie z pełnego ekranu do trybu okienkowego zamiast normalnego przełączania do pulpitu i z powrotem bez zmiany trybu pełnoekranowego gry

- brak oddzielnej, szczegółowej mapy lokacji to jest np. jaskini mimo że wyświetla się ona na minimapie

- na wersji 1.03 nadal randomowo znika lewa część hud - pomimo "Improves stability in gameplay and the UI"

- ograniczony zakres celowania kuszą w pionie - utrudnia to oddanie strzału do przelatującego potwora nad postacią pod ostrym kątem

- dzikie zwierzęta są zbyt "oswojone" - nie uciekają dostatecznie wcześnie przed ludźmi i czasami wchodzą na drogę do osad między ludzi (stado saren)

- nie można wjechać koniem na most łączący wyspę Novigradu z Velen (tam gdzie wartownicy pytają nas o glejt do Novigradu - niewidzialna ściana tylko dla jazdy konno)

- pomniejsze błędy animacji ciosów - czasami są odegrane zbyt szybko i pod dziwnym kątem podczas bardzo bliskiej walki (widać to jeszcze np. na video gameplayu zadania z wywerną królewską - animacja zaraz po zabiciu potwora)

- wrapping przeciwnika z terenem, dokładniej: podczas walki z wywerną ta "wpadła" "schowała się" w predefiniowaną grań/półkę skalną na którą można się wspiąć
 
Pytanko odnośnie gniazd potworów, nie zbugowało się wam gniazdo w miejscu w którym byliśmy z Keirą? Mi cały czas wyświetla na mapie że jest gniazdo do rozwalenia w miejscu w którym Keira panikowała przed szczurami a nic tam nie ma. Chyba że to w i innym miejscu jest ale na mapie wychodzi że tam.
 
Proszę o dodanie licznika pozostałych uderzeń mieczem z nałożonym olejem.

Zapowiadana w którymś patchu poprawiona "responsywność inputu" nie jest niestety dostateczna. To chyba bolączka całej wiedźmińskiej serii, ale w tej części z uwagi na otwartość świata i większą mobilność Geralta jakoś bardziej daje się to we znaki. Wiedźmin 3 to jedna z niewielu gier, które dosłownie przechodzę, zamiast biegać sterowaną postacią, o sprincie nie wspominając - po puszczaniu shiftu Geralt biegnie jeszcze kilka metrów.
 
Last edited:
Kolejny bug:
Utworzyłem sobie petardy i umieściłem w slocie, gdy mi się skończyły nadal widnieją w wyposażeniu 0/2 i nie mogę utworzyć bo pisze, że już posiadam ten przedmiot...

Tak tp jest zrobione. Również średnio mi się podoba. Wystarczy że raz zrobisz petardę, czy eliksir to zostaną odnowione podczas medytacji jeśli masz składniki. Nie wiem co w przypadku jak np. mamy 1 alkohol i chcemy jaskółkę, a zrobi nam puszczyka...

Pytanko odnośnie gniazd potworów, nie zbugowało się wam gniazdo w miejscu w którym byliśmy z Keirą? Mi cały czas wyświetla na mapie że jest gniazdo do rozwalenia [...] a nic tam nie ma. Chyba że to w i innym miejscu jest ale na mapie wychodzi że tam.

Robiłem niedawno te zadanie. Gniazdo składało się z 2 gniazd obok siebie, ale nie pamiętam aby wyświetlały się na minimapce. Spróbuj wczytać te save i jeszcze raz spróbować je usunąć, czy się powtórzy ta sytuacja ponownie. U mnie jedyny problem stanowi kolejny quest z tą postacią - nie zalicza jego fragmentu, mimo że wcześniej go wykonaliśmy ale to już opisałem kilka postów wyżej. Patch 1.04?

Proszę o dodanie licznika pozostałych uderzeń mieczem z nałożonym olejem.


Zapowiadana w którymś patchu poprawiona "responsywność inputu" nie jest niestety dostateczna. To chyba bolączka całej wiedźmińskiej serii, ale w tej części z uwagi na otwartość świata i większą mobilność Geralta jakoś bardziej daje się to we znaki. Wiedźmin 3 to jedna z niewielu gier, które dosłownie przechodzę, zamiast biegać sterowaną postacią, o sprincie nie wspominając - po puszczaniu shiftu Geralt biegnie jeszcze kilka metrów.

1. Taki licznik istnieje. Nałóż na miecz olej i otwórz ekwipunek. Na samym dole pod statystykami miecza i włożonymi runami masz np. "olej przeciwko upiorom 20/20" czy jakoś tak. Przynajmniej ja tak mam. Tylko na hudzie nic nie ma.

2. Normalnie jak biegniesz też się zatrzymujesz po kilku krokach, dla mnie to normalne i niezbyt uciążliwe, w małych pomieszczeniach przeszkadza i ew. ten 1 krok usunąłbym. Gorzej z wykrywaniem krawędzi w wielu miejscach podczas wspinaczki.
 
Last edited:
Robiłem niedawno te zadanie. Gniazdo składało się z 2 gniazd obok siebie, ale nie pamiętam aby wyświetlały się na minimapce. Spróbuj wczytać te save i jeszcze raz spróbować je usunąć, czy się powtórzy ta sytuacja ponownie. U mnie jedyny problem stanowi kolejny quest z tą postacią - nie zalicza jego fragmentu, mimo że wcześniej go wykonaliśmy ale to już opisałem kilka postów wyżej. Patch 1.04?
Za późno, jestem już bardzo daleko z questami i nie tylko więc wczytywanie nie ma sensu. Szkoda trochę ale mówi się trudno.
 
Wyznaczanie "drogi" często wariuje, gubi się, robi szczególnie na rozjazdach jakieś dziwne objazdy.
Ceny u handlarzy mogły by być mniej różnorodne, jestem już na etapie kiedy "mi to lotto" co i za ile sprzedam ale na początku gry kiedy groszem się zbytnio nie śmierdzi bardzo dużo czasu poświęciłem na szukanie handlarza który da mi za miecz 100 monet a nie 10...
Limit podstawy obciążenia Geralta moglibyście trochę podnieść, teraz jak mam juki 70 jest okej ale wcześniej co lokalizacje musiałem wracać do handlarza opychać rzeczy bo Geralt był przeciążony (przy tak dużej ilości unikalnych składników alchemicznych i rzemieślniczych ten limit jest stanowczo zbyt mały).
Wiadomo kiedy będzie patch 1.05? I co poprawi/zmieni?
 
- Geralt nie będzie już aktywować świec położonych w pobliżu szkatułek ze skarbami i innych elementów.
- Ogólna poprawa działania gry i framerate'u.
- Znacząco zwiększony interfejs i elementy HUD (łącznie z czcionką) na konsolach i w mniejszej mierze na PC.
- Poprawiono płynność obracania kamery.
- Poprawiono zachowanie gry w trakcie niektórych cut-scenek.
- Wyeliminowano problem z ładowaniem gry w niektórych sytuacjach.
- Poprawiono działanie interfejsu.
- Poprawiono błędy w następujących questach: Wandering in the Dark, Lord of Undvik, Ciri's Story: Fleeing the Bog, Wandering in the Dark, Blindingly Obvious, Eye for an Eye, Pyres of Novigrad.
- Poprawiono błąd przez który Geralt mógł się "zaciąć" w ruinach zamku Turseach.
- Poprawiono błąd przez który Geralt nie mógł wskoczyć w siodło Płotki.
- Poprawiono błąd z wyświetlanym w nieskończoność ekranem ładowania podczas questa King's Gambit.
- Poprawiono spawnowanie Simuna w trakcie questa An Unpaid Debt.
- Poprawiono błąd, który można było wywołać w trakcie rozmowy z Dijkstrą w queście Count Reuven's Treasure.
- Wyeliminowano glitch XP
Miał być dzisiaj ale z tego co czytałem ma się pojawić wtorek/środa.
 
Miał być dzisiaj ale z tego co czytałem ma się pojawić wtorek/środa.

No niech dają jak najszybciej tego patcha. Mam nadzieję, że w końcu gra na gtx 970 będzie normalnie działać a nie jak jedna wielka czkawka. Dzisiaj pobrałem najnowsze sterowniki, które miały premiere wczoraj ale nic to nie pomogło
 
Nie wiem czy już to było, ale taki drobny szczegół fajnie by było dodać (to będzie z 50 linijek kodu):

Możliwość pieczenia surowego mięsa w ognisku. Pieczone mięsko dłużej by uzdrawiało

Byłby to dobry sposób leczenia się i pewnie wykorzystywałbym na trudniejszym poziomie trudności. Bo teraz robię często wyprawę w poszukiwaniu wilków dla dodatkowego "zaplecza" mięsnego! :)
 
1. Chodzi mi właśnie o licznik na interfejsie, bo wchodzenie do ekwipunku w trakcie zażartej walki w celu sprawdzenia stanu nałożonego oleju mija się z celem.

2. Wbiegając do góry po schodach tez tak masz? Bo Geraltowi wystarczy włączyć sprint na ułamek sekundy i przebiega całą kondygnację.
 
No niech dają jak najszybciej tego patcha. Mam nadzieję, że w końcu gra na gtx 970 będzie normalnie działać a nie jak jedna wielka czkawka. Dzisiaj pobrałem najnowsze sterowniki, które miały premiere wczoraj ale nic to nie pomogło
Masz włączony v-sync? Bo on sporo daje, eliminuje np, spadki płynności animacji. Wcześniej jak grałem bez to miałem te 60-70 ale czułem się jakby było 25fps a teraz działa normalnie ;)
 
Na patchu 1.04 z nowych rzeczy do poprawy:
1.Diabli dół - bandyci są przypisani do lokacji i podczas walki często się blokują przy wejściu.
2.Wprowadźcie możliwość dodawania swoich opisów do znaczników na mapie.
3.Geralt nie powinien móc walczyć gdy jest przeciążony.
4.Geralt nie może przeskakiwać przeszkód w czasie walki co jest denerwujące.
5. W Novigradzie podczas deszczu nie było widać padających kropel. Było za to słychać dzwięk padającego deszczu.
6.Wprowadźcie sortowanie przedmiotów według wagi,ceny,ilości,nazwy.
 
Last edited:
U mnie na zdecydowane czoło jeśli chodzi o poprawki wysunął się system przyznawania doświadczenia za zadania. Przedawnianie zadań w kwestii przyznawanego doświadczenia, to najbardziej poroniony pomysł z jakim się zetknąłem. Szczególnie w otwartym świecie. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś w Redani pójdzie po rozum do głowy w tym aspekcie. Aż dziw, że nikt z recenzentów nie zwrócił na to uwagi, bo dla mnie to zdecydowanie największa wada W3 zabijająca całą przyjemność z tak szumnie obiecywanej dowolności w eksploracji świata. Jeśli pozostanie to nie zmienione, to pewnie grę i tak dokończę, ale z dużo mniejszą frajdą niż do tej pory.
 
A poprawiony zostanie błąd ze skakaniem i wdrapywaniem się na ściany, bo utknołem w queście Wielka Ucieczka i nie moge dostać się do więzienia, tzn. wdrapać się z kanałów na mur z dziurą wejściową do więzienia.
 
1.
W tunelach pod wsią Stegny pada deszcz a raczej nie powinien. Pojawiają się animacje kropel na ziemi oraz ekranie.
2. Płotka blokuje się/ wpada na niewidzialną ścianę praktycznie na wszystkich mostach w Skelige co uniemożliwia płynną eksplorację. Płotka również nie jest w stanie korzystać z górskiego szlaku schodów pomiędzy Wsią Fornhal a Portem Holmstein.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom