Pierwsza przygoda community - Deception

+
matyska87 said:
Intro mi się zacina (konkretnie to dźwięk) choć wcześniej nie miałem takich problemów. W karczmie niektóre postacie, w tym Geralt, są nieme. Może źle wrzuciłem dźwięki? Może mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć? Do folderu "voices" wrzuciłem w całości foldery "Finished Say Files" i "Finished Voices". HELP!
Cytuję sam siebie, bo nikt nie odpowiada na moje pytanie, a wiem, że wielu ma zwyczaj czytać tylko najnowszą stronę komentarzy...
 
Ja zrobiłem tak samo i Geralt raz mówi normalnie, raz milczy, a niektóre postacie mówią niektóre kwestie baaaardzo cicho.
 
Zgadzam się z Kitke. Przygoda raczej słaba. Denerwują mnie Legiony Flederów łażących po nocach i słabe nagrania dialogów. Rzucanie nożami do bani. Podoba mi się za to iż Geralt ma na początku ekstra ekwipunek ;)
 
lukass1613 said:
[ciach] Podoba mi się za to iż Geralt ma na początku ekstra ekwipunek ;)
Który akurat w tej przygodzie, prawie do niczego, z wyjątkiem ładnego wyglądania się nie przydaje ;) :p
 
Kitke said:
Właśnie ukończyłem przygodę! A mordercą jest ... :evil:A teraz coś z zupełnie innej beczki:1. Dlaczego (jeszcze) nie ma wersji w języku polskim? Szczególnie przy tak niewielkiej ilości tekstu.2. Marna jakość nagranych tekstów (znaczne różnice głośności, część w ogóle nie słyszalna)3. Różnice pomiędzy napisami, a tekstem wypowiadanym przez lektora.4. Chybiony, przynajmniej według mnie, pomysł ze zmniejszeniem prędkości upływającego czasu (1 h gry = 1 h w rzeczywistości, jeśli dobrze odnotowałem)5. Na jednym ze znaczników na mapie znajduje się, zamiast podpisu miejsca, wielki napis EMPTY.6. Ten sam napis pojawia się w niektórych dialogach, szczególnie często w rozmowie z agentem.7. Ograny chwyt "Jaskier ma kłopoty trzeba mu pomóc".8. Bezsensowna zgraja Flederów biegająca po mieście nocą.9. Miała być rewolucja i rewelacja, a jest mierna przygoda. 3- i po rodziców!Takie są moje pierwsze wrażenia. Negatywne jak widać. Na plus zaliczam to, że się coś ruszyło, ale to póki co, jedyny duży plus.
podpisuję się pod tym, ale gra się OK
 
Właśnie ukończyłem, a może zakończyłem moja przygodę z Deception, bo po wykryciu mordercy mod się zawiesił.Mam szacunek do ludzi, którzy tworzą takie mody ale eufemizmem byłoby powiedzieć, ze jest on niedopracowany.Nie wiem co robili beta testerzy, bo ilość błędów razi.1. Znikające budynki,2. Znikające elementy menu,3. Bezsensowne dialogi i scenariusz jest cienki jak barszcz.4. Często występuje brak kolorów tzn. często pojawia się tylko jeden kolor - czarny np: dla wszystkich budynków,5. Cześć dialogów jest bezdźwięczna lub dźwięk zanika,6. W nocy nie widać dosłownie nic. Najlepiej po prostu pomedytować sobie do rana,7. Nie wiem po co tyle ziół, skoro nie można przyrządzać mikstur,8. 99% mieszkańców nie ma nic do powiedzenia poza tym, ze są fajne laski w karczmie. Nawet kupcy.9. Motyw z rybakiem, który łowi w kałuży? ???Wiem, ze najłatwiej krytykować... ale coz takie moje pierwsze wrażenie. Uważam ze większość błędów można poprawić.Mimo wszystko powodzenia przy następnych modach. Pierwsze koty za ploty :)
 
Pytanie: Zainstalowałem paczkę angielską, ale to są tylko głosy, a nie napisy. Pisze żeby ustawić język gry na angielski, ale mam tylko polski. CO ROBIĆ ?Ok sprawa załatwiona.
 
Odechciewa mi się grać po 10 minutach. Nowa przygoda wygląda jakby była w fazie beta testów... Wszyscy ludzie w tej maluśkiej wiosce potrafią powiedzieć po jednej kwestii.Po co jest tylu handlarzy skoro nie można z nimi handlować. Teren gry jest za mały. Można wejść do raptem 4 lub 5 domków. Głosy są strasznie słabo nagrane nie dość, że postacie mówią za cicho to do tego ich głosy są dobrane fatalnie. Nie wiem czy ukończę tą przygodę. Przygoda była robiona przez około 50 osób ?Hmm... Nie myślcie sobie, że ja tylko krytykować potrafię. Ja poprostu teraz widzę jak trudno jest zrobić dobre nowe przygody do Wiedźmina. Ale w końcu to dopiero pierwsza przygoda zrobiona przez fanów. Ciekaw tylko jestem czy następne zdołają dorównać tym oficjalnym, zrobionym przez Redów?
 
MarcusFenix said:
JA nawet nie wiem co trzeba zrobić. Jest jakiś poradnik do tego?
Odwiedz strone http://www.witchermod.com/ mozesz znalezc na niej wiele przydatnych informacji.Tutaj mozesz takze zostawic pytanie odnosnie Deception http://www.witchermod.com/modules.php?name=Feedback
 
lukass1613 said:
Ciekaw tylko jestem czy następne zdołają dorównać tym oficjalnym, zrobionym przez Redów?
Oni siedzą w edytorze od lat. :p I zajmują się tym zawodowo. Choć, ze swojej strony powiem, że Ifrit potrafi. :pPSZamierzacie wypuścić jakąś nową wersję? Tzn. z poprawkami.
 
Witam, nie bardzo chce mi się ściągać paczkę ang. dlatego się pytam. Da się w Djinim ustawić język tak aby gra myślała, że mod jest po polsku i nie trzeba by było instalować ang. paczki?
 
Hej, hej - sami zróbcie najpierw jakąś przygodę. Jak na debiut i pierwszego moda wogóle w historii wiedźmina, wypada naprawdę nieźle.Porównajcie to sobie z pierwszym modem do Obliviona na przykład ;)Mi tam ogólnie pasi.W kwestiach grafiki - dopracowanie zwykłego .adv pod tyle różnych konfiguracji sprzętowych to iście syzyfowa praca.
 
Piotrek said:
Witam, nie bardzo chce mi się ściągać paczkę ang. dlatego się pytam. Da się w Djinim ustawić język tak aby gra myślała, że mod jest po polsku i nie trzeba by było instalować ang. paczki?
nie
Piotrek said:
PSZamierzacie wypuścić jakąś nową wersję? Tzn. z poprawkami.
podpisuję się pod tym.
 
Pamiętajcie, że to debiut - każdy kolejny mod będzie lepszy. No i teraz sami wiecie, dlaczego dni do premiery wciąż się wydłużają. Z pewnością warto czekać na Nici.Może ktoś, kto już sobie pograł, pokusi się o dłuższą recenzję?
 
A ja mam problem :( Przy kliknięciu na link wyskakuje komunikat "Wprowadź nazwę użytkownika i hasło dla ftp://ftp.thewitcher.com. Przy okazji pisze, że nie mogę połączyć się więcej niż 3 razy. Ktoś obeznany może mi pomóc?Btw, download accelator plus też nie chce mnie puścić przez ściąganie...Może ktoś mógłby na inny serwer to wrzucić?
 
Kitke said:
1. Dlaczego (jeszcze) nie ma wersji w języku polskim? Szczególnie przy tak niewielkiej ilości tekstu.
Wersja polska jest robiona przez panów z witcher.phx.pl. Zresztą, implementacja tłumaczenia to wcale niemałe przedsięwzięcie, nawet jeżeli jest "jedyne" 50 stron tekstu.
7. Ograny chwyt "Jaskier ma kłopoty trzeba mu pomóc".
Ograny? Na razie pojawił się w jednej przygodzie. Kiedy mod był w fazie projektów to jeszcze takowej przygody nie było.
9. Miała być rewolucja i rewelacja, a jest mierna przygoda. 3- i po rodziców!
Nikt nie zapowiadał żadnej rewolucji. Deception miał być małym modem, o góra dwugodzinnej rozgrywce i jako pierwszy miał posiadać własne lokacje, których stworzenie jak się okazało jest piekielnie skomplikowane. I jakkolwiek lokacja nie jest wolna od błędów technicznych, to miała "przetrzeć drogę". I przetarła.Nie jest bez przyczyny sytuacja, że jeszcze nikomu nie udało się wypuścić żadnej przygody do Wiedźmina, a Deception jest pierwszą. Co więcej jest pierwszą i zawiera największy kawałek "zasobów własnycht" jaki przez najbliższy czas wyjdzie. To jest po prostu trudne.
Kitke said:
Właśnie ukończyłem, a może zakończyłem moja przygodę z Deception, bo po wykryciu mordercy mod się zawiesił.Mam szacunek do ludzi, którzy tworzą takie mody ale eufemizmem byłoby powiedzieć, ze jest on niedopracowany.Nie wiem co robili beta testerzy, bo ilość błędów razi.1. Znikające budynki,2. Znikające elementy menu,4. Często występuje brak kolorów tzn. często pojawia się tylko jeden kolor - czarny np: dla wszystkich budynków,6. W nocy nie widać dosłownie nic. Najlepiej po prostu pomedytować sobie do rana.
Tutaj mam jedną odpowiedź: zdefragmentuj dysk, zainstaluj sobie nowsze sterowniki. Jeżeli nadal będą występować ww problemy, może to oznaczać, że problem tkwi w konfiguracji komputera.
3. Bezsensowne dialogi i scenariusz jest cienki jak barszcz.
Scenariusz może się podobać lub nie, ale prosimy wskazać w którym miejscu dialogi są bez sensu, bo śmiem powątpiewać czy tak jest, biorąc pod uwagę gęstość sita przez jakie przeszły :p
5. Cześć dialogów jest bezdźwięczna lub dźwięk zanika,
Tutaj niestety nie jesteśmy nic w stanie już zrobić. Liczyliśmy sie z tym, że pod względem udźwiękowienia moduł nie będzie kompletny przy wydaniu i niestety ziściło się.
7. Nie wiem po co tyle ziół, skoro nie można przyrządzać mikstur,
Eksporter nie pozwala dodawać trawy. Zioła są umieszczone poniekąd w zastępstwie - gdyby ich nie było, lokacja wyglądałaby wręcz sterylnie.
Kitke said:
Po co jest tylu handlarzy skoro nie można z nimi handlować. Teren gry jest za mały. Można wejść do raptem 4 lub 5 domków
Handlarze, tak jak większość NPC jest po to, żeby nie było pusto. Czym i po co chciałbyś handlować?A teren gry jest w sam raz, gdyby był większy, to zamiast zagadki kryminalnej mielibyśmy symulator maratończyka.
 
Ogromnie się cieszę, z wydania przygody Deception, bo czekam na nią już dłuższy czas ;).Niestety będę mógł zagrać w nią dopiero w piątek, także na razie czeka mnie omijanie spoilerów na forum. ^^
 
Mówcie sobie co chcecie, ale mnie się ta przygoda z racji licznych niedoróbek nie podoba. Ale i tak chylę czoła bo zrobienie tego moda musiało być piekielnie trudne. Liczę, że kolejne wersje będą niosły ze sobą poprawki i usprawnienia.;)
 
Top Bottom