Pierwsze spojrzenie na projekt Homecoming!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Przedstawiamy długo-oczekiwane pierwsze spojrzenie na projekt Homecoming!


 

Gomola

Forum veteran
Brakowało mi tego duetu komentującego nadchodzące aktualizacje, tak przy okazji, fajny fryz :D
 
Wszystkie informacje które do tej pory usłyszałem i zobaczyłem napawają mnie irracjonalnym optymizmem, jestem taki podekscytowany! :D Nowy Gwint wygląda cudownie, mrocznie... po prostu dziękuję za świetną robotę, nie mogę się doczekać aż zobaczę wszystko! :D
 
Jestem pozytywnie nastawiony po tym filmie. Rozwiał on wiele moich złych przeczuć co do homecommingu. Teraz sądzę, że zmiana ilości rzędów może być dobrym pomysłem. Główny zarzut mam do wyglądu dowódców bo taki Ukryty wygląda jak jakiś typowy zombie z dowolnego fantasy. Mam też nadzieję, że wymagania mocno nie podskoczą i nadal będę mógł w to grać na moim upośledzonym laptopie.
 

luk757

Forum veteran
No proszę, nawiązania do gwinta z Wieśka rzeczywiście są wyczuwalne :) Wizualnie wygląda to naprawdę mrocznie i klimatycznie. Czekamy na więcej ale potencjał jest. News dnia - brak srebrnych kart.
 
Ps. Jak jeszcze zdradzicie nam coś... o nowej frakcji na przykład... troszeczkę? Jakiś egzotyczny region? Mrugnijcie jeśli tak. XD
 
Zdecydowanie za mało informacji.

Karty wyglądają ok, podobają mi się, ale wróciliśmy znowu do tego przez co przechodziliśmy w całym okresie beta testów - złote ramki kart nie odróżniają się zbytnio kolorystycznie od brązowych. Poważnie będziemy przez to przechodzić po raz kolejny?

Plansza wygląda mrocznie, takie było założenie. Szkoda, że nie pokazano liderów w akcji.
Czy w sytuacji gdy będziemy mieli mecz Potwory vs Skellige pole bitwy będzie podzielone na dwie różne części? Zastanawiam się jak to będzie wyglądało, czy nie będzie za bardzo abstrakcyjne i dziwne.
 
Miło wreszcie coś zobaczyć. Szkoda, że tak krótko, ale pewnie nie chcieliście zajmować nie wiadomo ile czasu przeznaczonego na turniej.

Póki co podoba mi się wygląd, tutaj zarówno z ramkami jak i miejscem, jakie zajmuje art na karcie to faktycznie powrót do korzeni Gwinta. Ogólnie jest mroczniej, minimalizacja UI, skupienie się na zaprezentowaniu planszy oraz kart, to również oceniam na plus. Co do braku srebrnych kart, to jeszcze nie wiem czy to wyjdzie na dobre czy na złe, ale ponownie, powrotu do korzeni, jeszcze tych z W3 odmówić nie można. Widać też wprowadzenie kilku z oczekiwanych od dawien dawna funkcjonalności, jak prezentowanie siły bazowej, zależność umiejętności od rzędu, poprawiona mechanika mulliganu (brak black listingu?).

Wygląda to dobrze, ale czy będzie działać to wszystko zależy od nowych umiejek kart i balansu między nimi. Bo wygląd zmienić łatwo, ale znaleźć dobry balans to sztuka bardzo trudna.
 
A mi się nie podoba nowa plansza i to wcale. Naprawdę liczyłem ze REDzi zrobią inną wersję na mobilki i inna na pozostałe platformy.
Gwint to krasnoludzka gra karciana i szkoda, że odeszliśmy od "prawdziwego stołu".

Co do tego co zobaczyliśmy:
+ jest mroczno
+ sporo możliwości pod nowe animacje ,np. wyrastające korzenie z ziemi - bd wyglądać bardziej naturalnie
+ rozumiem założenie nowego "stołu" - wygląda naturalniej pod TB, armia maszeruje i walczy na podłożu a nie na stole

- animowani liderzy wyglądają dosyć słabo
- osobiście lubiłem fakt, iż deck znajdował się obok cmentarza
- lubiłem też to, że wszysktie opisy kart pojawiały się w tym samym miejscu, w moim osobistym spojrzeniu nadawało to grze taką czystość / kompletność
- obwoluty kart wyglądają gorzej od obecnych - i tutaj mam na myśli głównie lewą stronę z proporcami
- trudniej rozróżnić kolor karty

+/- szkoda, że zrezygnowano ze srebrnych kart
+/- wcześniej balansowano karty pod 3 kolory, teraz rozumiem, że każda karta będzie posiadała swój "koszt" zagrania, tak jak wcześniej każdy gold był zbalansowany w stosunku do innych goldów tak teraz będzie po prostu miał swój koszt, a w moim odczuciu spowoduje to iż, w grze pojawią się karty, które nigdy nie będą warte zagrania ze względu na fakt, iż za ten sam koszt zawsze znajdzie się kilka OP kart pod względem koszt/siła, a przynajmniej trudniej będzie te karty zbalansować pod względem ich kosztu
+/- nowy widok reki - o tyle o ile wygląda naturalniej o tyle jest znacznie mniej czytelny

Całościowo spoglądając na nowy stół od razu mi się przypominają moje czasy w HS-ie, co prawda były to tylko 3 dni ale od razu widzę w nowym Gwincie powody dla których z HS-a szybko zrezygnowałem.
Mam nadzieję, że gameplay będzie ok i czekam, aż pokażą nowe archetypy, bo z tego co widziałem do tej pory większość starych będzie martwa.
 
Jako iż głównie mamy po tym filmie do omówienia wygląd. Według mnie Ukryty jest do zmiany.
Po pierwsze jest jakoś nieproporcjonalnie mały do Leszego, a po drugie w ogóle Ukrytego nie przypomina. Gdyby Burza i Luigi nie wspomnieli o nim wcześniej pomyliłbym go z pierwszym lepszym Wampirem.
 
A mi się nie podoba nowa plansza i to wcale. Naprawdę liczyłem ze REDzi zrobią inną wersję na mobilki i inna na pozostałe platformy.
Gwint to krasnoludzka gra karciana i szkoda, że odeszliśmy od "prawdziwego stołu".
Też liczyłem po cichu na dwie różne wersje gry ale patrząc jak wygląda hc nic z tego nie bedzie. Niby cały czas mówią, że priorytetem jest gwint na sprzęty stacjonarne a optymalizują grę pod mobile.
Mimo wszystko plansza mi się podoba bo nadaje bardziej realnego wymiaru rozgrywce, coś więcej niż zwykłe rzucanie kart na stół i moim zdaniem rezygnacja z (szerszych) obramowań tez jest z tym związana by karta... nie wyglądała jak karta tylko "żyła".

Mnie ciekawi jak to będzie z tym zwrotem skrawków po hc za srebrne karty... ? Może dali ten weekend beczek ze srebrami bo później będą warte tyle co brązy, hehe ;)
 
Na plus:
- mroczny klimat
- świetny stół
- wygląd kart na rogach (obdarte rogi)
- ekran podglądu kart
- ekran mulliganu

Na minus:
- liderzy w 3d
- wszystkie inne elementy 3d na stole - moim zdaniem nie pasują do kart 2d i innych tekstur 2d, za bardzo odstają
- kart złote i brązowe ciężko od siebie odróżnić
- teraz gdy grany był mirror (potwory vs potwory) stół zlewał się na środku, przydałoby się pierdyknąć jakąś linię podziału pomiędzy naszą stroną stołu a stroną przeciwnika :)
- bardzo krótki filmik :( Mam nadzieję na kolejne filmy - jak najszybciej i jak najwięcej
 
Last edited:
Mnie ciekawi jak to będzie z tym zwrotem skrawków po hc za srebrne karty... ? Może dali ten weekend beczek ze srebrami bo później będą warte tyle co brązy, hehe ;)
Najpewniej dostaniemy refund po aktualnych cenach.

To kijowo wymiana materiałów/surowców na karty będzie jeszcze kosztowniejsza.
1. Aktualne ceny kart są bardzo niskie.
2. Nie wiemy jakie będą ceny kart po HC więc równie dobrze może się okazać coś odwrotnego.
 
Mnie jeszcze ciekawi jak bd wyglądały synergie między kartami, 30 kart w decku dostajemy 10 i nie możemy w ręce trzymać więcej od 10, brązowe po 2 sztuki więc mulligan też będzie trudniejszy w kwestii otrzymania pożądanej karty, a karty które ukazali były raczej kartami typu, wrzuć na stół daj buffa karcie, czyli pasowały wszędzie i nigdzie tak naprawdę.
 
Wyczekuje z entuzjazmem kolejnych informacji. Optymistycznie patrzę na Gwinta. Jednocześnie coś mnie smuci, szkoda, że to będzie ostatnia wielka zmiana. Gram w gwinta od zamkniętej bety i każde olbrzymie patche powodowały, że "zaczynałem" poznawać grę na nowo. A moim skromnym zdaniem to właśnie początki we wszystkich grach są najciekawsze. Wiadomo można grę zepsuć, ale poza jedynym przypadkiem negatywnego odbioru zmian (moja opinia) to do tej pory CDPR wykraczało nawet ponad oczekiwania.

@Ramalian właśnie akurat to wydaje mi się lepsze rozwiązanie, bo prawdopodobnie nie będzie można zrobić decku opartego w całości na jednej mechanice, a trzeba będzie umiejętnie różne buildy łączyć w najbardziej optymalne. Porównując z obecnym gwintem, widzisz nekkery to już masz 90% pewności co będzie grane, a w HC zobaczysz nekkery i będziesz się zastanawiał, okej co grasz poza tym. Przynajmniej mam taką nadzieję, że łączenie różnych mechanik będzie kluczowe.
 
Last edited:
Najpewniej dostaniemy refund po aktualnych cenach.


1. Aktualne ceny kart są bardzo niskie.
2. Nie wiemy jakie będą ceny kart po HC więc równie dobrze może się okazać coś odwrotnego.
Karty srebrne stają się złotymi! Jakoś mi to umknęło jak oglądałem 1 raz ale tak jak mówisz refund może być po obecnych cenach.
 
Top Bottom