Pierwsze spojrzenie na projekt Homecoming!

+

Guest 4136390

Guest
Bardzo Wam dziękuję, że w końcu możemy spojrzeć na to cudo :). Jestem zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Ogólnie nie wiem co tu dużo pisać, bo pierwsza pokazówka, więc jeszcze sporo się może zmienić.

Jak dla mnie minusem są dowódcy. Nie podobają mi się, są ogromni i mam wrażenie, że może się zrobić za dużo elementów na stole zwłaszcza jak pojawią się kolejne karty na polu bitwy. Nie wiem, czy nie wolałbym po prostu karty z ich wizerunkiem. Dodatkowo z takich troszeczkę irytujących rzeczy kolor karty, który trudniej rozróżnić.

Cała reszta czyli, wygląd stołu bez dowódców, klimat, ręka wymiany, karty i ogólnie inne zmiany na plus. Brak srebrnych kart jest mi obojętny. Jeżeli chodzi o tych dowódców, widzę, że nie tylko mi oni przeszkadzają. Może jest to też spowodowane tym, że widzimy coś całkiem innego do czego musimy się przyzwyczaić, a za jakiś czas nie będziemy nawet zwracać na nich większej uwagi, choć jak wspomniałem na początku mam obawy.

Skoro już widzimy ja to się prezentuje to mam nadzieję, że dość często coś nowego zostanie nam pokazane, skoro już większość nie jest tajemnicą. Wierni fajni zawsze będą Was wspierać i sugerować rzeczy do poprawy, więc nawet jak coś się nam nie do końca podoba to głowa do góry bo już teraz zrobiliście kawał dobrej roboty ;). Próba poprawy projektu zasługuje na wielki szacunek, nie każdy by się na to zdecydował. Ekonomia gry, Wasze nastawienie do społeczności i ogólnie cała reszta, jest tak mało inwazyjna i przyjaźnie nastawiona do gracza, że nawet nie ma o czym dyskutować. Cieszę się, że to Wy tworzycie tą grę, tutaj żaden gracz nie zostanie potraktowany jak prostytutka.
 
Wszystko pięknie - ładnie, tylko czemu Leszy został przedstawiony niczym osobnik mający poważne kłopoty z małżonką (co chyba jest u niego rodzinne, bo matka musiała się zapatrzyć na jakiegoś łosia mutanta), a Ukryty wygląda niczym stary wampir sodomita po chemioterapii
Rozumiem, że jedym z celów projektu homecoming była rewolucja graficzna, ale ...
... oby nie wyszedł z tego coming out ;)
 
Według mnie Ukryty jest do zmiany.
Po pierwsze jest jakoś nieproporcjonalnie mały do Leszego,
Czyli wszystko jest ok skoro Ukryty jest mniejszy. Grałes Wiedźmina 3-ke tak zapytam, widziałeś jak Leszy wygląda w porównaniu do ludzi? Prpoporcje są właściwe.
 
Nie zrobią przecież bohaterów brązami.
Bohaterowie jak bohaterowie ale srebrne zaklęcia, czary itd.... wychodzi na to, że będą złote.
Edit: Chyba jest jednak jakiś podział bo np. gniazdo potworów jest brązowe.

P.S. Mi się liderzy przedstawieni w taki sposób podobają, to też jest ukłon w stronę fanów Wiesława 3 gdzie liderzy nie byli zwyczajnymi kartami.
 
Last edited:
Czyli wszystko jest ok skoro Ukryty jest mniejszy. Grałes Wiedźmina 3-ke tak zapytam, widziałeś jak Leszy wygląda w porównaniu do ludzi? Prpoporcje są właściwe.
Czyli chcesz mi powiedzieć, że grając Emhyrem przeciwko Leszemu na naszym polu bitwy będzie siedział malutki ludzik, a po drugiej stronie ogromny do niego Leszy? Nie chodziło mi o rozmiar lorowo, a po prostu jako element estetyczny, który w takim rozwiązaniu jest według mnie zaburzony.
 
Jeżeli chodzi o wygląd, bo faktycznie do tego teraz najłatwiej się odnieść to:

- z obramowaniem bym nie przesadzał. Wygląd kart mi odpowiada, jest maksymalnie wyeksponowany obrazek, a te przecież w Gwincie są prawdziwą sztuką;
- z oceną dowódców się wstrzymam. Faktycznie co do ich wyglądu można go trochę "podrasować", ale: 1) w grze zachodzą interakcje pomiędzy dowódcami, (zobaczcie zwłaszcza końcówkę rundy, gdzie Duch Lasu pokazuje kto wygrał! :)), przez co dowódca zyskuje bardziej swoje "ja", można się poczuć tak, jakby to on rządził na polu bitwy a nie my; 2) jestem bardzo ciekawy, jak dowódca będzie działał, ale z ostateczną ich oceną poczekałbym właśnie do odkrycia przez Redów tego fragmentu rozgrywki;
- co do ogólnego obrazu stołu nie odpowiada mi to, że wszystko się ze sobą zlewa. Miejsce na karty nie jest za dobrze wyeksponowane i - jak już @TanatosPL zwrócił uwagę - podział pomiędzy naszą stroną a stroną przeciwnika jest żaden. W wersji potwory vs. potwory szarość jest wręcz przytłaczająca;
- brakuje mi obrazka gracza i obramówki (chociaż osobiście z tej ostatniej nie korzystam) - czy to będzie zamiast tej ręki po lewej, czy w ogóle się tego pozbywają? Czy okrzyki będą teraz działać przez dowódcę?

Co do samej rozgrywki, czekam na dalsze filmy :)

Pozdrawiam!
 
Last edited:
Czyli chcesz mi powiedzieć, że grając Emhyrem przeciwko Leszemu na naszym polu bitwy będzie siedział malutki ludzik, a po drugiej stronie ogromny do niego Leszy?

Myślę, że wyolbrzymiasz problem.

Tak wolę, aby trzymano się proporcji jako tako niż dostać wszystkich liderów tego samego wzrostu. Totalnie niewłaściwie by wyglądało, gdyby taki krasnolud dorównywał wzrostem każdemu innemu na polu bitwy. Wtedy chyba nie byłby już krasnoludem :)

Proporcje muszą być i cieszę się, że taki detal twórcy nie pomineli tworząc trójwymiarowych liderów.
 
to też jest ukłon w stronę fanów Wiesława 3 gdzie liderzy nie byli zwyczajnymi kartami.

Jak to nie?

Verrygoodmatchingwentw3.jpg


Mnie podobnie jak przedmówcom nie podobają się dowódcy w 3D. Cała reszta na duży plus.
 
Podoba mi się, ale moglibyście bardziej zwiększyć intensywność koloru obwoluty karty, bo szczerze to nie widać zbyt dużej różnicy między złotem a brązem.
No chyba że Skellen stał się brązem, razem z Archesporem i Aelireną.
PS:Czy mi się zdaję, czy karty premium teraz jakoś tak lepiej wyglądają na animacji?
 
Żenada. Gra jest nieczytelna (pomijając fakt, że to już zupełnie inna gra). Straciła swój unikatowy klimat i nie wyróżnia się niczym od innych produkcji typu "The Elder's Scrolls Legends". Wygląda jak zabawka dla dzieci a nie poważna gra. "Zrobić grę bardziej mroczną" nie znaczy umieścić na cmentarzu wśród nagrobków i kości ... Postaci dowódców pozostawię bez komentarza bo nie znajduję odpowiednich słów. Stworzyliście grę, którą dopieszczaliście przez tyle czasu żeby potem wszystko zepsuć i wypuścić jakiegoś cukierka, który z wersją beta nie ma wiele wspólnego. Spędziłem w grze około 500 godzin i powiem tyle - na szczęście mam jeszcze Magic The Gathering Arena. Pozdrawiam.
 
Wygląd, wyglądem przywyknie się do każdego. Jeśli zaś chodzi o gameplej to obawiam się, ze 30 kartowa wielkość tali przy jednoczesnym ograniczeniu do 2 brązów zrobi z Gwinta RNG festiwal.
 
Co do proporcji, to kto zabroni posadzić Emhyra na tronie, albo Foltesta na koniu.
 
Wygląd, wyglądem przywyknie się do każdego. Jeśli zaś chodzi o gameplej to obawiam się, ze 30 kartowa wielkość tali przy jednoczesnym ograniczeniu do 2 brązów zrobi z Gwinta RNG festiwal.
Chyba trochę za wcześnie by oceniać gameplay. xd Redzi twierdzą że rng będzie minimalne, stawiają na umiejętności i kreatywność, a przyjemność z rozgrywki podobno jest znacznie większa w nowej wersji Gwinta.
 
Wygląda super..ale resztą to jestem rozj...ny:)...znikają srebra?! jak to usłyszałem to się śmiałem chyba 2 minuty. No cóż. Jak to macie w zwyczaju zmiany idą głęboko:). Czekam na następne informacje. No i jestem trochę zaskoczony faktem, że karty jednak troszkę są przytłoczone resztą. Myślałem że będa bardziej wyeksponowane.
 
W tak krótkim czasie tyle zrobić świetnie wszystko wygląda:

*karty mają nowoczesny desing bezramkowy, rzadkość karty widać w lewym górnym rogu, złote karty mają żółty kamień itd., podoba mi się ten minimalizm kart =]

* Desing Mapy jest naprawdę dobrze zrobiony mimo 2D wszystko ładnie się komponuje z 3d dając efekt głębi(przestrzenny) przy ruszaniu kamerą. Wykorzystali ten pomysł z kart jak się je złapało wskaźnikiem na kartę i się macha nią =]. Pamiętajmy, że mają być dynamiczne zagrania, co naprawdę świetnie będzie prezentowane z taką głębią. (np. trzesienie ekranu itd)

* efekty są w końcu na wysokim poziomie =], i jest wszystko wyraźne, i to jest to =]

* wyśrodkowany ekran potyczki, jest symetria. Ostatnia deska grania rozpraszała mnie wystającymi elementami, a z drugiej strony miała krótkie.

* nie wiem jak zachowują się liderzy jak się ich użyje, tutaj mogą być te dynamiczne wejścia. Na pewno znikną z pozycji jaką zajmują jak ich użyjemy, bo to początek rozgrywki był pokazany, a przy omawianiu liderów nie pokazali ich w działaniu.
* Czcionka świetna

*Dobrze zrobili zdejmując srebrne karty, większość kart srebrnych była silniejsza niż złote.

Ogólnie świetna robota i już bym zagrał ;] szkoda jedynie że taki mały gameplay, Fajne by było zobaczyć cały jeden mecz niż dawkować co 2 tygodnie :p


Czego się obawiam i co mi się nie podoba:

- Podobno pole bitwy będzie dzielone i każda frakcja ma mieć swoją tak zwaną skórkę pola walki, teraz jak są potwory po obu stronach, to wygląda fajnie jednolicie, ale czy przy pojedynkach rożnych frakcji ? W sumie mamy tutaj lepszy grunt pod łączenie dwóch frakcji poprzez obiekty 3d i ziemie np. ST trawa, skellige kamienie itd. W sumie może ładnie to wyjść zielona ziemia vs potowry spalona.

- Cmentarz mógł zostać po prawej stronie, tak u nas jak i u przeciwnika, bo zaglądało się przede wszystkim do cmentarza, a nie do talii. Szczególnie teraz kiedy doszedł nam przycisk zakończenia rundy na prawą stronę. To taki główny minus :D

- jeszcze jedno mi brakuje animacji kładzenia karty na stól (znaczy przesuwania jej na pozycje zagrania), mam nadzieję, że będzie można machać kartą nad polem bitwy szukając pozycji zagrania. Oj to jest ważne :p lubię przeciągać kartę na stole, a nie jej kontury. Na filmiku jest tak, że chce przeciągnąć kartę a na polu bitwy pojawia się kreska, gdzie ma być zagrana, słabo to wygląda.
 
Last edited:
Nie mogłeś ich położyć na stole więc nie byli zwyczajnymi kartami. Teraz po prostu jeszcze bardziej uwypuklono ich rolę dostosowując wygląd do planszy, która też jest w zasadzie 3d.
Zaklęć też nie możesz położyć na stole, ale czy to świadczy, że zaklęcia nie są normalnymi kartami? Dowódcy od początku byli zwykłymi kartami i dopiero teraz mają być czymś innym.
 
Top Bottom